» »

Grafična kartica za 100€

Grafična kartica za 100€

FlamE#7 ::

Zdravo, sam sem bil kar malo odklopljen iz gaming vod, in sedaj sem si zaželel malo odigrati pa mi X800XL al kaj je že malo šepa... Uglavnem, iščem grafično kartico (novo) za okoli 100€ +- 20€ in sicer za igranje novejših (CoD, Battlefield, Shogun ipd.) iger.

Prosim, če mi predlagate katera je best buy, in kje.

Lp

BALAST ::

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Tale bi bila BestBuy za Price:Perforance.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

ZaphodBB ::

DaFuq?

Dober price performance my ass.

http://www.hoh.de/demogeraete/computer-...

There.

TehDucky ::

Tako 6870 za 130€+poštnina je verjetno najbolša ponudba, saj je tudi najbolje ocenjena P/P grafična. Sepravi če lahko dodaš še nekaj malega eur vzami to, če ne pa 6850. Obedve sta primerljive po P/P, le razlika v moči ter ceni.

freesty ::

Za 120€ ti prodam gtx295, ki poje 6870 za malco:)

BALAST ::

ZaphodBB tvoj predlog je "demo kartica" kar nakazuje da je rabjena, na bolhi imaš za tako ceno tudi par ponudb.
TehDucky 130€+20€ poštnina pa ni več tako ugodno, kajne?
freesty že dobra ponudba, ampak se mi zdi da bo rabil dokupit še "kvaliteten 600W" napajalnik, ki pa so 50-100€..
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

ZaphodBB ::

BALAST je izjavil:

ZaphodBB tvoj predlog je "demo kartica" kar nakazuje da je rabjena, na bolhi imaš za tako ceno tudi par ponudb.
TehDucky 130€+20€ poštnina pa ni več tako ugodno, kajne?
freesty že dobra ponudba, ampak se mi zdi da bo rabil dokupit še "kvaliteten 600W" napajalnik, ki pa so 50-100€..

http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten...

Ganz nova 137,00€.

BALAST ::

ZaphodBB, poglej si še moj odgovor na TehDuckyja.

Ali štima ekonomija, ko kupujete avtomobile na lizing in ga preplačate za 40%, no na podobni način hočete max. 120€ razvčeči na 150€ plus še malo. :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

stock ::

CPU bo pa prekužil te grafe?

BALAST ::

No, vsaj dvojedrni procesor rabiš, da spraviš grafično do 99% izkoristka.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

ZaphodBB ::

BALAST je izjavil:

ZaphodBB, poglej si še moj odgovor na TehDuckyja.

Ali štima ekonomija, ko kupujete avtomobile na lizing in ga preplačate za 40%, no na podobni način hočete max. 120€ razvčeči na 150€ plus še malo. :D

za 20€ razlike dobi še enkrat močnejšo kartico od tvoje, pomojem se splača mal stegnit. Glede na to, da model želi P/P.

Če nima dnarja lahko kupi tole http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten...

Kaj bova pa zdaj?

Kar se CPU tiče, meni 6870 na q6600 (3.2, G0) v BF3 laufa na 100% obremenitve, CPU pa na 90% (BF3 cca 80%) pri ločljivosti 1920x1200 vse na High 40-60 FPS. Torej bi si morda lahko privoščil še 6950.

Voluhar88 ::

Radeon HD6850 če ga dobiš pri nas za 120EUR.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Najprej bi bilo dobro vedeti, kak procesor ima avtor teme. X800XL je že precej stara in je velika verjetnost, da tudi CPU ni ravno višek.

FlamE#7 ::

Zdravo, sepravi- imam CPU Intel core 2 duo E8500: http://ark.intel.com/products/33911/Int...

Imam 4GB mislim da kingstonove 1000 al neki MHz DDR2 rame in pa 500w napajalnik (oziroma 484W max piše).

Kar se tiče pa cene pa- mislil sem nekje na 120EUR maksimalno s poštnino. Ali iz Hoh.de tudi pošiljajo v Slovenijo? Koliko pa ponavadi pride poštnina?
Vem da bi lahko vzel tisto za 150 samo potem pa spet, ali bi sploh napajalnik zdržal? Ali imam sploh dovolj rama, uporabljam še vedno 32bitne XPje, ali je procesor še dovolj dober?
Zanima me v bistvu kakšno kartico bi vi poznavalci vtaknili v tako mašino za maksimalno 120EUR z poštnino.

Če še kaj koga zanima, prosim vprašajte!

Lp

Matic

FlamE#7 ::

Čeprov, kurc, če pa še enkrat pomislim, bi pa dal tudi 150€ za 6870 če mislite da bodo ostale komponente zdržale, oziroma da bom toliko pridobil da bom imel nekaj časa mir?

mtosev ::

prepiši točen model napajalnika.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

stock ::

Procesor bo že za 6850 prešvoh. Rama je za igre več kot dovolj. Tako da bi ti sam predlagal kar 7770. Ker je že sedaj ne boš najbol izkoristil, v roku 1 leta pa bojo špili inpa driverji bolj naklonjeni tehnologijam novejše generacije in bo hitrejša tudi od 6870. Polek tega ima majhno porabo in bo tudi napajalnik zdržal dlje. Siser pa bi moral biti dober tudi za 6870.

Mitch ::

Tudi sam imam podoben procesor (v bistvu še malce slabši Core 2 duo 2.66 GHz) in mi vse igre razen Battlefield-a 3 delujejo solidno na HD 6850. Sedaj če ga lahko še malce naviješ mislim, da ne boš imel preveč težav z doseganjem igrabilnih FPSjev. Razen seveda pri BF3ju...:D

darkkk ::

stock je izjavil:

Procesor bo že za 6850 prešvoh. Rama je za igre več kot dovolj. Tako da bi ti sam predlagal kar 7770. Ker je že sedaj ne boš najbol izkoristil, v roku 1 leta pa bojo špili inpa driverji bolj naklonjeni tehnologijam novejše generacije in bo hitrejša tudi od 6870. Polek tega ima majhno porabo in bo tudi napajalnik zdržal dlje. Siser pa bi moral biti dober tudi za 6870.


A dej no, ne bluzi. Če q6600 ponuca 100% na 6870 bo e8500 tudi nekje blizu. Špili niso glih višek paralelnega procesiranja.

Glede na napajalnik (recimo da nočeš menjat), pol se stegni do 7770 in če nisi preveč zahteven boš ok za leto/dve.
Če pa maš v planu kako večjo menjavo komponent, pol pa mogoče 6870, ampak bo mal iffy z napajalnikom, ampak bo grafika čisto ok za novi sestav računalnika.

Drgač pa če bi rad "šparal", mogoče poglej okoli za rabljeno 4850, dobiš za 50€, ampak boš igral na low detajlih :)

Imo, v low price rangu se ti ne splača gledat drugam kot 6850/6870/7770.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkkk ()

Magic1 ::

Jaz imam 4850 in AMD 4800+ pa kr dela na več kot low detailih FullHD. Če hočeš igrati zaradi igralnosti, je to čist zadost, če pa hočeš grafiko... pa vleci € iz žepa(par 200).
Magic

FlamE#7 ::

OK, kaj pa 7750 proti 6850? Bi to zdražale moje komponente? Napajalnik je pa Asusov P-50 GA

Magic1 ::

7750 porabi 90W, 6850 pa 100W.
Poglej koliko porabi tvoj proc, dodaj grafično.
Poglej kolk W zmore tvoj napajalnik na 3.3V liniji.
Imeti moraš vsaj dodatnih 30% lufta, dase ne bo preveč matru.(rečmo da je asus mal boljši)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FlamE#7 ::

To že, vendar katera je boljša? Po testisih

Magic1 ::

http://www.tomshardware.com/reviews/rad...
Na koncu je odvisno od cene, po kateri dobiš kartico.
Magic

ZaphodBB ::

darkkk je izjavil:

stock je izjavil:

Procesor bo že za 6850 prešvoh. Rama je za igre več kot dovolj. Tako da bi ti sam predlagal kar 7770. Ker je že sedaj ne boš najbol izkoristil, v roku 1 leta pa bojo špili inpa driverji bolj naklonjeni tehnologijam novejše generacije in bo hitrejša tudi od 6870. Polek tega ima majhno porabo in bo tudi napajalnik zdržal dlje. Siser pa bi moral biti dober tudi za 6870.


A dej no, ne bluzi. Če q6600 ponuca 100% na 6870 bo e8500 tudi nekje blizu. Špili niso glih višek paralelnega procesiranja.

Glede na napajalnik (recimo da nočeš menjat), pol se stegni do 7770 in če nisi preveč zahteven boš ok za leto/dve.
Če pa maš v planu kako večjo menjavo komponent, pol pa mogoče 6870, ampak bo mal iffy z napajalnikom, ampak bo grafika čisto ok za novi sestav računalnika.

Drgač pa če bi rad "šparal", mogoče poglej okoli za rabljeno 4850, dobiš za 50€, ampak boš igral na low detajlih :)

Imo, v low price rangu se ti ne splača gledat drugam kot 6850/6870/7770.


q6600 je v mojem primeru na 90% na 6870, kot sem napisal zgoraj. On lahko svoj proc verjetno našpona nekam v bližino 4k. Glede na to da BF3 nima nobenih težav z žrtjem štirih jeder, zna biti da bo mogoče malo švoh CPU - ampak roko na srce na švohnejši grafični (za isti denar), pa CPUja ne bo imel izkoriščenega. Tako, da 6850/6870/7770 v vsakem primeru. Če pa nekje najde še kak q6600, ma pa ultimate ghetto setup.

stock ::

Iz 8500 it na q6600 nima smisla. Kaj veliko ne pridobi, razen seveda u primeru navijanja, a bo poraba enormno višja, potrebuješ ornk plato inpa hlajenje. Se potem že bolj splač it na komplet nove komponente. Sicer pa sem tudi sam predlagal 6850 6870 oz. še raje 7770. Ta rang grafične bo procesor še nekako, na meji bo, manj se ne splača uzet ker je p/p slapši več pa ne ker ne bo folgal proc. Bi pa bila lepa pohitritev če bi dal še par Mhz gor oz. je tudi treba pogledat, da se bo vsakič ko greš v špil ugasnil utorrent, kakšne zavihke youtuba itd. ker bo drugače kot sem napisal hitro prešvoh. Za max payna pa sem 99 da bo proc premalo že za 6850, ker je špil kar malo bolj CPU požrešen kot BF3.

FlamE#7 ::

Najlepša hvala za izčrpne odgovore fantje, vam sporočim kaj sem vzel

Brias ::

FlamE#7 je izjavil:

Najlepša hvala za izčrpne odgovore fantje, vam sporočim kaj sem vzel


skoraj najbolj pomembno stvar si izpustil ...

vprasanje z dne 11. jun 2012, 13:05:38 ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
567950 (6939) nejc5
»

Katero grafično priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
459291 (8687) Riff
»

Kaj kupiti od grafične, matične in procesorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1499718 (6948) alese
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
413105 (2548) vettefan

Prepočasen računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
906746 (6083) Mavrik

Več podobnih tem