» »

snemanje med poukom

snemanje med poukom

Shift3 ::

Snemanje med poukom v šoli najbrž ni dovoljeno, ampak me pa zanima če je kaznivo dejanje ali karkol podobnega?

ramiz?! ::

seveda je kaznivo, če posnetek objaviš na internetu brez dovoljenja šole(ravnatelja)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

imagodei ::

IANAL, ampak tkole nekako sem si zapomnil:

Če med prijatelji ODKRITO snemaš, se verjetno privzame, da se s snemanjem strinjajo. Enako bi rekel, da če ti snemanje dovoli učitelj, tudi ni problema.

Spet druga reč je, če to potem javno objaviš na Youtube ali na podobnem portalu, za kar moraš spet imeti dovoljenje. Če dam ilustrativen primer: eno je, če ti punca dovoli, da jo snemaš med seksom, drugo pa, da to kažeš okoli prijateljem.

Zadeve, ki bi jih pri tem naključno ujel v kader in niso osrednji del tvojega snemanja, niti niso tako zelo pomembne (recimo, da ujameš v daljavi nekoga, ki se sprehaja po pločniku).
- Hoc est qui sumus -

ziga1990 ::

kaznivo je. sam dokler novs velik okol kazu ali pa na internet dal bo dobro
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

imagodei ::

> "kaznivo je"

Url pls
- Hoc est qui sumus -

ziga1990 ::

zakaj pa misliš da je na vratih od nekaterih stavb obvestilo da je objekt pod video nadzorom?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

bluefish ::

http://zakonodaja.com/zakoni/v/1/kz_upb...

Tu je sicer vprašanje, kaj je občuten poseg v posameznikovo zasebnost pri danem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ziga1990 ::

bluefish je izjavil:

http://zakonodaja.com/zakoni/v/1/kz_upb...

Tu je sicer vprašanje, kaj je občuten poseg v posameznikovo zasebnost pri danem primeru.


po mojem mnenju snemanje med poukom je vdor v zasebnost in se prepovedana je uporaba mobilnih telefonov med poukom.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

para! ::

Tu je sicer vprašanje, kaj je občuten poseg v posameznikovo zasebnost pri danem primeru.

Če me snemaš med poukom (tam sem zaradi pouka, ne zaradi tvoje družbe), potem je to občutem poseg v posameznikovo zasebnost: če nočem, da me snemaš, ne morem biti pri pouku.
Death before dishonor!

noraguta ::

lari fari, pouk je le predavanje in kot tako javno. če gre za zasliševanje učenca gre pa za drugo reč. ampak načeloma ni smiselnega razloga zakaj nebi smel snemati profesorja med predavanjem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

49106 ::

Ampak si na javnem mestu, tako da se ne bi strinjal, da je občuten poseg v posameznikovo zasebnost. Za osebno rabo bi skoraj prepričan da je dovoljeno. Seveda ne sistematično snemanje in zbrianje podatkov.

Ziga1990: ravno zaradi tega so nalepke, ker se podatki sistematično zbirajo.

http://24ur.com/novice/slovenija/gospod...

Menegalija pa opozarja, da je v zvezi s snemanjem in objavljanjem policijskih posnetkov na svetovnem spletu pomembno to, ali gre za kršitve zakona o varstvu osebnih podatkov. Zakon bi lahko kršili, če bi bili posnetki objavljeni na tak način, da bi omogočali določljivost posameznika (na primer objava drugih osebnih podatkov oseb, ki so na posnetkih in podobno), saj bi šlo v tem primeru za zbirko osebnih podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ziga1990 ::

je sam snemanje pa ni dovoljeno brez privolitve
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

49106 ::

Kolikor sem iz 24ur uspel razbrati je snemanje dovoljeno brez privolitve(na javnih mestih, kjer ne gre pričakovati zasebnosti). Objava je tista za katero je potrebno imeti dovoljenje(če krši zakon o varovanju osebnih podatkov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ziga1990 ::

49106 je izjavil:

Kolikor sem iz 24ur uspel razbrati je snemanje dovoljeno brez privolitve(na javnih mestih, kjer ne gre pričakovati zasebnosti). Objava je tista za katero je potrebno imeti dovoljenje.


to se strinjam dokler se mulci sam snemajo in ne objavlajo po internetu bo dobr
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

para! ::

A ni mel Apple nekega mehanizma za remote-disable kamerce na telefonu? Verjetno je patentiran, ampak ziher obstaja workaround. In očitno bo to precej potrebno dokler folk ne zašteka, da nismo vsi žalostni k nismo bli sprejeti na iks faktor.

lp
Death before dishonor!

49106 ::

Kakšno povezavo ima Apple in patenti pri vsem tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

para! ::

Postopek, ki omogoča oddaljeno onemogočanje kamer na telefonu je tisto, kar se navezuje na nit debate. Apple je tak postopek že predstavil in afaik tudi patentiral (in če ga je patentiral, potem ga verjetno drugi ne bojo uporabljal, pa bi blo fajn, če bi ga).

Bo šlo?

lp
Death before dishonor!

komar88 ::

eno off topic vprašanje, da ne bom smetil: ko dobim jaz test vrnjen, ali ga lahko slikam in objavim na spletu?
nimam namen tega delat, vendar me zanima če je to res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komar88 ()

49106 ::

para! je izjavil:

Postopek, ki omogoča oddaljeno onemogočanje kamer na telefonu je tisto, kar se navezuje na nit debate. Apple je tak postopek že predstavil in afaik tudi patentiral (in če ga je patentiral, potem ga verjetno drugi ne bojo uporabljal, pa bi blo fajn, če bi ga).

Bo šlo?

lp


ZDA in njihova zakonodaja imajo s to temo bolj malo. Apple in njegovi patenti prav tako. Če boš snemal predavanja, skoraj zagotovo to ne boš delal z i4, temveč boš imel posebno kamerco s posebnim mikrofonom. Zvok je vsaj toliko pomemben kot slika, če ne še več.

Rorry: nevem, lahko da gre v tvojem primeru za kršenje avtorskih pravic. Nisem prepričan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

para! ::

Messiah, sej sem napičen bolj zarad tega, ker si predstavljam 16 letne froce kako si namesto z metanjem papirčkov, težijo s snemanjem drug drugega med poukom.

Snemanje predavanja, da ga lahko poslušaš še doma, se mi v primerjavi s tem ne zdi problematično.

lp
Death before dishonor!

49106 ::

Lej, če se zadeva uporablja za kaj drugega, se strinjam da bi se morala sankcionirat. Ko mulec objavi posnetek na katerem si se znašel na YT,FB in te po možnosti tudi označi, je prekršil zakon in lahko uporabiš vsa pravna sredstva. In prav je tako(upam da fino najebe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Shift3 ::

No, bom drugač vprašala.. Video je pač sneman med poukom, vsi, ki so na posnetku so se strinjal s tem in se tud strinjajo, da se ga objavi, pa ne na netu, ampak na valeti... Pač razredni video..
Problem so potem učitelji, če lahko oni kej nasprotujejo temu, ampak nobenega učitelja se na posnetku ne vidi, če že, se ga sliši...
+ se kdo orng spozna na adobe premiere pro? ene par vprašanj mam..:)

bluefish ::

Učitelji objavi ne bodo nasprotovali, sploh če se gre za valeto in se v ozadju slišijo le glasovi. Pa najbrž tudi ne bi bilo težav, če bi bili dejansko na posnetkih.

Bananovec ::

ziga1990 je izjavil:

se prepovedana je uporaba telekomunikacijskih naprav med poukom.

Ejga, sem popravil. Tako je v našem pravilniku.

BTW: Eni pri pouku uporabljamo mobitel v uporabne namene.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

marS ::

Za bilo kakšno fotografiranje ali snemanje v času šole, pouka, izletov ter kasnejšo/eventualno objavo je potrebno dobiti odobritev staršev. To velja za šolske in obšolske dejavnosti (krožke in drugo). Vse ostalo ni dovoljeno.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

noraguta ::

marS je izjavil:

Za bilo kakšno fotografiranje ali snemanje v času šole, pouka, izletov ter kasnejšo/eventualno objavo je potrebno dobiti odobritev staršev. To velja za šolske in obšolske dejavnosti (krožke in drugo). Vse ostalo ni dovoljeno.

če gre za mladoletne osebe, sicer pač ne. pa tudi te niso zaščitene povsem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

steev ::

Kaj pa hišni/šolski red? V njih je ponavadi napisana prepoved uporabe telefonov, kamer, ...
:|

imagodei ::

marS je izjavil:

Za bilo kakšno fotografiranje ali snemanje v času šole, pouka, izletov ter kasnejšo/eventualno objavo je potrebno dobiti odobritev staršev. To velja za šolske in obšolske dejavnosti (krožke in drugo). Vse ostalo ni dovoljeno.

Tega enostavno ne verjamem. Eno je, če se snemajo deca med sabo s telefonom; drugo pa, če pride organizirano TV ekipa in posname prispevek, ki bo objavljen na javnih medijih.
- Hoc est qui sumus -

Yugos ::

audio bi moral bit dovoljen!
Če si vsega ne zapomniš bi morali pustiti, saj tudi potem drugi ki izostanejo lahko nadoknadijo...

Če bi imeli vsa predavanja posneta, bi lahko na faksih imeli več študentov in izredno še več zaslužili!

korenje3 ::

valeta se dogaja ponavadi izven šolskih prostorov. ponavadi najete dvorane, zato je dovoljeno snemanje ipd.
v učilnicah rabiš dovoljenje učitelja in ravnatelja.

Shift3 ::

jaa, pozabla sem povedat to, da so telefoni med poukoom itak prepovedani... sej zato je pol tole mal dilema, če bi al nebi :) je pa res, da je konc potem vsega, pač šole pa to in večjih težav ne moreš met.. samo pač, ko bomo mi to montiral pa to, pa se bojo gledli posnetki v družbi učiteljce.. tko da.. na valeti najbrž ne bi blo večjih scen zarad tega, ampak..

gendale ::

irl se vam ne bo zgodilo nič

>jaa, pozabla sem povedat to, da so telefoni med poukoom itak prepovedani... sej zato je pol tole mal dilema, če bi al nebi
glede na to da je valeta ste itak praktično že končal, tko da tud če dobite vsi kak ukor al opomin al kva se zdj uporablja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

imagodei ::

> "jaa, pozabla sem povedat to, da so telefoni med poukoom itak prepovedani."

Telefoni so prepovedani z internim pravilnikom, ki pa je daaaaaaaaleč pod zakonodajo. Vseeno bi bilo morda primerno, če bi razredničarko vprašali kako je s tem in če vam lahko priskrbi dovoljenje ravnatelja in/ali učiteljskega zbora. Dvomim, da bodo za potrebe valete učitelji komplicirali.
- Hoc est qui sumus -

marS ::

imagodei je izjavil:

marS je izjavil:

Za bilo kakšno fotografiranje ali snemanje v času šole, pouka, izletov ter kasnejšo/eventualno objavo je potrebno dobiti odobritev staršev. To velja za šolske in obšolske dejavnosti (krožke in drugo). Vse ostalo ni dovoljeno.

Tega enostavno ne verjamem. Eno je, če se snemajo deca med sabo s telefonom; drugo pa, če pride organizirano TV ekipa in posname prispevek, ki bo objavljen na javnih medijih.


Verjemi ti al ne :D Starš se mora strinjat.... TV ekipa dol gor...telefoni gor dol...vse to brez odobritve staršev odpade. No, če bi bla kaka res grozna škifa...pa da pride kaka ekipa ali pa se posname na telefon ne verjamem da bi bilo kaj narobe, ma načeloma te ob vsakem šolskem letu, kot starša, povprašajo za odobritev tega, potem vsak krožek ravno tako, itd....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Vice ::

Upoštevati moraš še ali je oseba polnoletna ali ne.

Shift3 ::

ne, noben ni polnoletn... valeta, remember? :D

tpleko ::

ziga1990 je izjavil:

zakaj pa misliš da je na vratih od nekaterih stavb obvestilo da je objekt pod video nadzorom?

zaradi strašenja tatov.

po moji logiki mora biti dovoljeno snemanje kogarkoli na javnih mestih, na zasebnih pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

OZZY ::

Vsako snemanje učencev na šoli se mora dovoliti s strani staršev plus obveščen mora biti ravnatelj - uraden dopis, kjer mora biti navedeno kje in za katere potrebe se bo snemalo.
Je pa potem še ena druga zadeva. Snema se lahko samo z obvestilom, brez privolitve, če na videu ni mogoče razbrati obrazov..se pravi je kamera nastavljena tako, da ni možna identifikacija.
Smo imeli na šoli tak primer in smo tudi pridobili mnenje informacijske pooblaščenke.

Tudi če boste uporabljali to na valeti se posvetujte z ravnateljem in pridobite samo njegov žegen...Dvomim, da bi zato kaj zakompliciral. Pa seveda tudi od učiteljev, ki bi se mogoče pojavili na posnetku.
Go with the flow.

muhotepec ::

Shift3 je izjavil:

ne, noben ni polnoletn... valeta, remember? :D


nikoli ne veš :D
drva.biz

Shift3 ::

muhotepec je izjavil:

Shift3 je izjavil:

ne, noben ni polnoletn... valeta, remember? :D


nikoli ne veš :D


haha no, tak slabo nam pa še ne gre :D

OZZY ::

moja napaka..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

imagodei ::

> "Vsako snemanje učencev na šoli se mora dovoliti s strani staršev"

To je v praksi neizvedljivo in se krši na dnevni bazi. Vsak novejši telefon, tudi tisti v akciji za 1 EUR, ima vgrajeno kamero. Deca se med sabo snemajo že v višjih razredih osnovne šole, kamo-li srednje. Kako pa mislite, da nastanejo posnetki pretepov in šikaniranj učiteljev (s strani učencev), ki smo jih pred meseci gledali na POP TV?

Mislim, resno - tega se ne da enforcat.

Prepovedano je lahko kvečjemu vsakršno (s strani staršev neodobreno) snemanje učencev, ki bi ga izvajali zunanje, nepoklicane osebe oz. bi šlo za organizirano snemanje (na šolski prireditvi, na krožku računalniške obdelave videa ipd.)

Če se pa deca snemajo med sabo, je pa takšno pravilo itak nemogoče enforcat, plus dokler gre za normalno igro, je to pač treba razumeti kot del današnje družbe. Pred desetimi leti so bili na pohodu blogi, telefoni so imeli SMS-e, danes smo šli korak dlje od teksta, telefoni imajo MMSe že dolgo časa, povezujejo se na net, v realnem času lahko nalagaš slike in videe na youtube, facebook in google+. Če bi se danes zaletelo letalo v Dvojčka, bi imeli na stotine HD posnetkov prvega trka. Pred desetimi leti jih je nastalo manj kot 5.

Naloga staršev, ki svojim otrokom zaupajo v uporabo potencialno nevarno reč kot sta smartphone in Internet pa je, da od časa do časa skupaj z otrokom malo pregledajo, kaj počnejo s tem telefonom in se o določenih rečeh morda morda malo pomenijo.
- Hoc est qui sumus -

DonMatejo ::

Brez dovoljenja je nelegalno snemanje predavatelja, so nas naučili na civilnem pravu na faxu. Če vprašaš za dovoljenje, je pa potem dovoljeno. Ne vem, kako in kaj, samo to sem si zapomnil. Lahko, da je napak, ampak takrat smo morali to znati.

žana ::

V srednji šoli so že dobili pri nas ukor zaradi snemanja med poukom.
Play music with real instruments.

Meizu ::

Seveda, nočejo da jih snemaš, da ne bi kdo slučajno objavu kake neumnosti nekateri učitelji počnejo med poukom.

Mehmed ::

OZZY je izjavil:

Vsako snemanje učencev na šoli se mora dovoliti s strani staršev plus obveščen mora biti ravnatelj - uraden dopis, kjer mora biti navedeno kje in za katere potrebe se bo snemalo.
Je pa potem še ena druga zadeva. Snema se lahko samo z obvestilom, brez privolitve, če na videu ni mogoče razbrati obrazov..se pravi je kamera nastavljena tako, da ni možna identifikacija.
Smo imeli na šoli tak primer in smo tudi pridobili mnenje informacijske pooblaščenke.


Neki je montirat kamero na zid pa snemat 24/7, neki drugega posneti prispevek za tv, neki tretjega posnet clip sosolca s telefonom.

DonMatejo je izjavil:

Brez dovoljenja je nelegalno snemanje predavatelja, so nas naučili na civilnem pravu na faxu. Če vprašaš za dovoljenje, je pa potem dovoljeno. Ne vem, kako in kaj, samo to sem si zapomnil. Lahko, da je napak, ampak takrat smo morali to znati.

Nam so rekli, da ni nic narobe, ce recimo ne dohajas pa si snemas, da si potem doma prepises. Bi bilo pa drugace cim zacnes siriti to pa ni vec za osebno rabo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje osebe in objava na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311903 (4127) simnov
»

Nemčija prepovedala pametne ure za otroke

Oddelek: Novice / Zasebnost
257757 (5106) AštiriL
»

Snemanje v / na javnem prostoru

Oddelek: Loža
377766 (6679) SeMiNeSanja

Več podobnih tem