» »

Nakup fotoaparata

Nakup fotoaparata

turk1990 ::

http://www.mimovrste.com/artikel/173042...

Razmišljam o nakupu fotoaparata do nekje 250 e. Kaj sploh treba gledati pri fotoaparatih?
Se vam zdi zgornji fotoaparat vredu za to ceno?

Janac ::

turk1990 ::

Prosim za fotoaparate, ki ne presegajo cene 250 e.

Lahko pa še poveš zakaj bi izbral tistega? In v čem se razlikuje od mojega nikona?

turk1990 ::

http://trgovina.mercator.si/m/tehnika-m...

Sej je tukaj še najceneje...samo se mi zdi, koda ima malo dodatnih fukcij.

osrdek ::

Živjo, bom kar izkoristil temo.

In sicer bi rad kupil fotoaparat do 100€ za svojo mamo, za slikanje doma, po naravi... vglavnem nič posebnega. Zanima me kaj lahko pričakujem od fotoaparata v tem cenovnme rangu? Se da sploh dobiti kakšnega, ki dela solidne slike.

Mi lahko kdo priporoča kakšnega.
Sam sem našel tega: http://www.mimovrste.com/artikel/173042...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: osrdek ()

medenko ::

Fotaparat naj se kupi nekaj bolje kakor L26....vsaj S6200, ki je sedaj v akciji 129,90€ in imaš vsaj orenk 10x zoom. Lahko se poseže tudi po IXUS 115 za 129,90€.

Janac ::

Pro_moted ::

turk1990 je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/173042...

Razmišljam o nakupu fotoaparata do nekje 250 e. Kaj sploh treba gledati pri fotoaparatih?
Se vam zdi zgornji fotoaparat vredu za to ceno?



Na mimovrste poglej za Kodak Z990 (224 evrov). Tudi sam sem kupoval do 250 evrov, na koncu sem se odločil za tega.Sploh mi ni niti malo žal , ker je odličen. BIS- CMOS senzor, 1080p video, slika HDR, RAW , ogromen optični zoom, super makro način.
Za ta denar mislim da ni boljšega.Po posodobitvi firmwire pa je postal še malo hitrejši.
Če hočeš pa kaj malo manjšega, ampak še vedno zmogljivo lečo, pa je Olympus Sp-810 UZ.To sta nekako dve bridge kameri za ta denar, ki sse sodeč po testih dobro obneseta.

Če hočeš pa kompakta, potem pa je tisti ki ga je Janac predlagal kar kul. Lp
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

medenko ::

morda tudi NIKON L810 za 210€?

blackbfm ::

Jaz bi se nižjerazrednih oz. nizkocenovnih nikonov izogibal, ker imajo ponavadi kretenske pomankljivosti in to zanalašč da niso "predobri". Ali šteka, nima dovolj knofov, ne podpira neke banalne funkcije ki je pri vseh drugih proizvajalcih že standard, pri nikonu je vedno en catch. Tisto kar pa že vgradijo v fotoaparat pa 3x napihnejo češ kak je to dobr pa tudi če se ne obnese. To velja tudi za njihove vstopne dslrje;((

In sicer bi rad kupil fotoaparat do 100€ za svojo mamo, za slikanje doma, po naravi... vglavnem nič posebnega. Zanima me kaj lahko pričakujem od fotoaparata v tem cenovnme rangu? Se da sploh dobiti kakšnega, ki dela solidne slike.


Fotoaparat za 100eur je boljše kot nič..to je pa vse kar lahko pričakuješ. Nasploh so kompakti ubogi v vseh pogledih, kvaliteta izdelave, hitrost, optika..tudi dražji načeloma niso nič kaj bistveno boljši.

Za solidne slike rabiš budget recimo 500-1000eur, seveda pa tak aparat ni point&shoot ker moraš vedet kaj delaš in za laike itak ni primeren, hočem samo povedat koliko stane kvalitetna slika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Janac ::

a moj olympus pen mini ni za solidne slike? Pa je bil 408.

Pro_moted ::

blackbfm je izjavil:



Fotoaparat za 100eur je boljše kot nič..to je pa vse kar lahko pričakuješ. Nasploh so kompakti ubogi v vseh pogledih, kvaliteta izdelave, hitrost, optika..tudi dražji načeloma niso nič kaj bistveno boljši.

Za solidne slike rabiš budget recimo 500-1000eur, seveda pa tak aparat ni point&shoot ker moraš vedet kaj delaš in za laike itak ni primeren, hočem samo povedat koliko stane kvalitetna slika:)


Za navadnega uporabnika so slike posnete z kompaktom z 150 evrov čisto solidne. Za tiste ki pa hočejo več, pa seveda ni meje :D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727131 (18739) bela120
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624497 (18549) schurda
»

Kateri fotoaparat naj izberem?

Oddelek: Kaj kupiti
202339 (2001) Clubraider
»

kateri digitalni fotoaparat za cc. 200 €

Oddelek: Kaj kupiti
51961 (1821) Popaj
»

Digitalc do 200€

Oddelek: Kaj kupiti
92058 (1807) Svizec69

Več podobnih tem