» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
163 / 183
»»

k4vz0024 ::

Bo pa v prihodnje iz naslova pravice do popravila zagotovo uveden obvezen sistem, da bodo morali proizvajalci omogočiti enostavno zamenjavo zaslona, mb in baterije, zaradi okoljskega vidika.

Če ima kdo željo vsako leto kupiti novo napravo in si s tem ustvarjati statusni simbol, mu ega nihče ne brani...

MrStein ::

Ali pa kupiš kvaliteto in uporabljaš 5 in več let.
Pač kar je bolj ekološko...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

k4vz0024 ::

Brez zamere, ampak rad bi videl tablico katero baterija zdrži 5 let vsakdanje uporabe.

Že legendarni Nokiji moram zamenjati baterijo na 3 leta.

neo5468 ::

Moj nexus 7 2013, ki sem ga kupil septembra 2013, še vedno lepo zdrži baterija, pa ga skoraj vsak dan uporabljam za youtube, twitch in reddit. 5-6 let v easy. Filam ga pomoje 1x na 10 dni, uporabljam pa povprečno 30 min na dan. Včasih je v spanju po par dni, pa ne zgubi skorej nič baterije. Ne vem kako je z kitajci.

kanarin ::

iPad Mini 2 - 3 leta stalne uporabe in ne opažam prav nobenih padcev performans kar se tiče baterije - še vedno zdrži 10 in več ur intenzivne rabe, kar se mi zdi fantastično. Pač če kupiš kvalitetno robo je toliko večja verjetnost da bo vse - vključno z baterijo trajalo dlje. Imam pa tudi 5 let star Samsung Tab Pro 8.4, ki sicer ima svoje muhe, je pa še vedno uporabna.

@k4vz0024 ne morem si pomagati, če se mi nekdo , ki v letu 2019 išče tablico z izmenljivo baterijo zdi malo čudaški. Kot da bi recimo danes iskal Plazma TV (ki je drugače zame fantastična in jo imam sam že 8 leto - Panasonic - ampak takih TV zdaj pač že nekaj let ne proizvajajo več).

k4vz0024 ::

To je posledica potrošniške družbe, ki so nam jo vcepili. Kaj je čudaško, je stvar perspektive...

louser ::

Samsung predstavil S4e za dokaj solidno ceno.
Škoda, da je dostop do Chromebook tablic tako otežen.

Tomson ::

Hmm... Glede na teste ni nek presežek, cena pa je kar visoka, okoli 600€ za 10.5" tablico. Ok, built-in Dex software ki je plus in minus tablice, digitalno pero je priloženo, zaslon je top, odlična baterija, procesor sicer zmogljiv, a že malo OutOfDate, iz leta 2017, software in tipkovnico precej grajajo. Pri bistveno nižji ceni sigurno zanimiva tablica, tako pa je zaenkrat precej precenjena ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Mislita S5e? Ker Google ne pozna S4e.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

Sam sem govoril o Tab S4 modelu (spregledal e) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

louser ::

MrStein je izjavil:

Mislita S5e? Ker Google ne pozna S4e.

da, se opravičujem.

MrStein ::

Okoli 400 EUR baje. Ni nek presežek, je pa tanki in lahek.

Če je to model brez LTE, pa je že malo tak tak...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

louser ::

Konkurenca, ki je pravi nadomestek, je pri 300eur (Google Chromebook tablice).

cryptozaver ::

Ravno sem vzel Samsungov TAB A6 za 140 eur v neki akciji. 10.1 zaslon, 2GRAM, 32G notranjega spomina in moznost razsiritve z micro SD. Gor je 8.1 Android.

Zadeva presentljivo gladko dela, vkljucno s predvajanjem HD filmov. Vec res clovek ne rabi za brskanje po spletu, mejle, tut kak dokument se da napisat. Slike gledat, filme, brat e-knjige, poslusat muziko...

MrStein ::

Javi se čez eno leto ;)

HD filme sicer tekoče predvaja tudi na 5 let starih tablicah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ajnstajn` ::

4 leta star ipad air 2 mi je dokončno crknil. Po treh letih delovanja se je nekako pokvaril zaslon tako, da je bila črna slika nekako zelenkasta. Vse barve so se prikazovale pravilno, le črna barva je bila nekak čudna, saj niti sam ne morem opisati, kakašna je bila črna barva. In to ne vedno. Drugače se je pa tudi videl odtis prejšnjih barv, če sem kaj brskal na beli podlagi. ampak kljub temu sem ga uporabljal naprej. Včeraj pa ob gledanju twitcha pritisnem home button in vse skupaj se nekako čudno zaustavi/freezne. Slika se nekako pokaže siva po celem ekranu in nikakor je nisem uspel spraviti iz tega stanja, kot da sem jo ugasnil. Sedaj pa je ne morem več niti prižgati. Prižgem jo lahko samo ob daljšen neuporabljanju. Prižge se za par sekund, prikaže se sicer neko čudno razpacano jabolko in potem ugasne pa je spet ne morem več prižgati en čas.
Probal sem jo tudi ponastaviti z itunes. Ko jo vštekam v PC, se ne zgodi nič, dokler ne držim on/off buttona in home buttona ene 15 sekund.Nato jo Itunes najde in pride tako daleč, da me prosi za factory reset. Izberem reset in mi extraktira datoteke, še nekaj naredi, potem pa obstane ob "waiting for Ipad to response" ali nekaj podobnega in se ne premakne več od tega.
Ne vem, ali bi šel to tablico popravljat ali bi kupil novo. Če me po žepu udarijo z ene 200-300 evri, je verjetno bolje kupit novo. Če jo nesem na popravilo, me diagnoza stane ene 50€.
Nekako se bolj nagibam k nakupu nove. Applovega sranja več ne mislim kupiti, niti mi ni všeč njihov Ios, zato bi raje posegel po androidu. V mislih imam Galaxy tab s4 ali s5e. s5e je 100€ cenejša ampak nima jacka, tudi procesorsko je verjetno slabša?
Našel sem nek deal na eni španski strani za s4:
https://www.costomovil.es/portatiles-y-...
je tale deal sploh realen in ali bi se dalo to naročiti na kak mailbox station? Sicer je kar nekaj mailbox stationov za Nemčijo, ampak za španijo pa ne poznam nobenega.
//

Malajlo ::

Tole z bledenjem slike se mi je dogajalo leta 1998. Flat konektor je oksidiral in so prvič menjali MB, potem pa radirali konektor. Ja, z radirko.
Stroj je sicer normalno delal, samo slike ni bilo. Pa še na letališču v Kopenhagnu vrh vsega.
Dvakrat po mizi usekaš, ni vrag, da tudi na jabuku ne bo šlo skozi.

bosmla ::

Teclast M20 ali ta Teclast M20 (resolucija in RAM nista odlocilna je pa vazeno gladko delovanje in lepo viden zaslon - tudi zunaj ce bog da)
Ali kaj boljsega (tudi 4G ni potreben) za tam do cca 200€?

Stari maček ::

Kakšna se vam zdi tale tablica? Se na to plača še davek, če pride iz Španije?

Tomson ::

@bosmla:
razlika je v 3/32GB ali 4/64GB, razlika v ceni ni velika, tako da odvisno kaj potrebuješ. Že 3/32GB je dovolj, a za 10€ več je verjetno 4/64GB bolj smiselna opcija, sploh glede še na višjo ločljivost, čeprav je že FHD povsem ok. Kaj dosti boljšega do 200€ niti ni, malo boljši overall je Teclast T10 za 179€, ima boljši zaslon, tudi svetlejši, je malo zmogljivejši, boljši zvok, boljšo baterijo, je še vedno nek bestbuy tablica ...

@StariMaček:
iz Španije ne bo dodatnih stroškov. Glede na specifikacije deluje povsem spodobno za ceno, Kako pa je kvaliteta materialov, izdelave, software in kvaliteta zaslona pa se žal ne ve ... Dobra laternativa, če se ne toliko mudi je Teclast A10H za 82€ (10-18dni ter Prioirty Line za 0€), tole sem že videl, je precej solidna tablica za ceno ali pa če poizkusiš s tole iz Španije, saj pravim, deluje podobno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jero_no1 ::

Prosil bi za nasvet. Za v avto rabim neko tablico (za risanke :)).
Ali bi se bolj splačalo kupit recimo novo Teclast A10H (kot predlaga @Tomson zgoraj) ali rabljeno Samsung Tab 4 - npr. iz bolhe?
Verjetno pod 80€ kaj uporabnega ne bi dobil, reža za SD kartico je kar obvezna.

Hvala za nasvete!

MrStein ::

Ugibam da je v avtu pomembna kvaliteta ekrana (svetlost, odboji...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

Zakaj bi kupil 40% dražjo, rabljeno tablico iz leta 2014, ki ni v ničemer boljša od cenejše in novejše tablice? ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SumTingWong ::

Tab4 je bila že takrat za 200€+ mediokre tablica, če bi jo dobil za kakšnih 30€ manj, bi še morda vzel. Vzemi Teclast :)

jero_no1 ::

Tisti Samsung je bil bolj naključni primer, za rabljeno zadevo bi bil pripravljen odštet max. dobrih 90€. :)
Obstaja še kakšna uporabna zadeva pod 80€?

Tomson ::

Tole je npr. top deal, iPad Air za 80€, samo ti zaradi manjka SD kartice in malo prostora verjetno ne pride v poštev ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jero_no1 ::

Dober deal ja, samo iz političnih vzgibov ne kupujem jabolčnih izdelkov :D

kanarin ::

Politični vzgibi ? Sam tudi nikoli nisem maral Appla , ampak na koncu sem si le privoščil iPada (bila je pač res dobra cena) - in mi nikakor ni žal. Pa to še ne pomeni, da zdaj obožujem Apple in da si lastim oz planiram nabavo iPhone-a (ali kako drugo njihovo napravo) - niti pod razno.

Drugače pa ja, za tvoj namen uporabe je verjetno bolj primerna Android tablica, tako zaradi formata zaslona kot microSD slota. Risanke bo seveda predvajala vsaka, tudi najcenejša tablica, bi pa edino opozoril na zmogljivost baterije - to je po mojem še največji problem pri teh cenejših tablicah.

Tomson ::

Ni tako kritično pri cenejših modelih glede avtonomije baterije, ker imajo praviloma ti modeli nižjo ločljivost in nekoliko manjšo svetilnost, je sicer odvisno tudi od optimizacije softwera, novejši Android tudi pomaga, a pri 5000mAh kapacitete kakšnih težav s prekratko avtonomijo ni za pričakovat, omenjeni cenejši Teclast ima npr. 5h SreenOnTime, za več pa bo potrebno poseči po kakšnem dražjem modelu z večjo baterijo. Za primerjavo, dražji Teclast MAster T10 z 8.100 mAh baterijo zdrži okoli 8h ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Če je v avtu, ima na voljo napajanje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jero_no1 ::

MrStein je izjavil:

Če je v avtu, ima na voljo napajanje?


Imam na voljo tudi 230V vtičnico zadaj, le treba bo najt en dober USB micro kabel dolžine 1,5 do 2m, da se bo tudi dejansko polnila tablica.

MrStein ::

V vsaki trgovini jih imajo.
Le tistih za 80 centov se izogibaj.

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jero_no1 ::

Tudi z nekaj dražjimi ni šlo :D
A tisti za 3-5€ (ki jih ima recimo Tech trade) bi naj bili OK?

kanarin ::

Zanimam se za nakup Mi Pad 4, pa mi ni najbolj jasno kaj pomeni ta oznaka pri Global ROM verziji:

This Tablet is Global version, it supports multi language and Google Play app,but not OTA update

Recimo na tem linku.

neo5468 ::

Novi tab A 2019 verzija je tudi dobra opcija:

https://si.mobileshop.eu/tableti/samsun...

Tomson ::

@kanarin:
za Xiaomi Mi Pad 4 ne obstaja official Global ROM, le China ROM in EU ROM, omenjeni Global ROM pa je v bistvu trgovinski ROM, zato tudi ni OTA updejtov, kjer ni odveč previdnost okoli varnosti, saj se ne ve kaj je naloženo, marsikdo iz tega stališča raje naloži kakšen Official ROM, če pa nimaš gor nekih hudih osebnih podatkov/računov, oz. te ne skrbi, pa sicer čisto ok ROM, le niso tako dobro optimizirani ponavadi in imajo kakšen bug več ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kanarin ::

In kako je potem z nadgradnjami MIUI pri tem trgovinskem ROM-u?

Tomson ::

ponavadi bolj slabo. Osebno bi ti vsekakor priporočal namestitev EU ROMa, če ni prednameščen Official China ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bosmla ::

Ostali in Tomson - So mogoce resili tezave z neodzivnostjo ekrana na CHUWI Hi9 Plus?

Tomson ::

So, pa niso, pa so, skratka, delovanje je sedaj ok ... :)

Januar 2019
Chuwi's Hi9 Plus Android tablet recently received a huge 1GB ROM update, it's basically a completely new ROM. This addresses the performance issues which affected the first release ROM & batch. With this new update, the performance has improved greatly (within the limits of the Helio X27 chipset) everything feels a bit smoother and responsive.

Marec 2019
Chuwi did release another OTA but it has resulted in Android Error and I had to cold reboot my Hi9 Plus and afterwards the tablet is again back to the old firmware. Chuwi has acknowledged this OTA update problem and fortunately they have pulled out their defective OTA update.

April 2019
Well the new OTA is out, and while it does correct the stylus pressure sensitivity problem (but doesn't make the stylus buttons work) there's still no fix for the wireless display being upside down.

Sicer pa se dobi Chuwi Hi9 Plus tudi iz Italije za 213€ (1-2dni dostava) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kanarin ::

Pa gledate tudi težo teh tablic ? 550 g pri tem Chuwiju, hmm, zame je vse kar nad pol kg nesprejemljivo in dejansko nepraktično oz pretežko za udobno uporabo. Govorim iz seveda lastnih izkušenj. Meni recimo predvsem zaradi teže precej bolj ustrezajo 8 inčne tablice, ker konec koncev tablico podobno kot telefon večino časa držiš v roki in se pri dolgotrajni uporabi pač to pozna. Tako da vsaj zame so pri tablicah ključni parametri teža in zmogljivost baterija. Pa 4:3 (iPad) format ekrana je še vedno zakon za tablice (če gledanje full screen videa ni pretežni način uporabe), žal pri Android tablicah se takega zaslona praktično ne dobi več (oz vsaj dostojno tablico s takim zaslonom).

kanarin ::

Po dveh manjših tablicah (iPad Mini 2 in Samsung Galacy Tab Pro 8.4) razmišljamo nabavi večje tablice. Precej let nazaj sem sicer že imel 2 kitajska "klona" iPada (kar se tiče dimenzij ter razmerje ekrana), ampak na ti dve tablici res nimam dobrega spomina (uporabniška izkušnja je bila bedna, poleg tega sta se dokaj hitro pokvarili).

V glavnem, v ožji izbor pridejo te tablice:

1. Xiaomi Mi Pad 4 Plus 10.1
2. Apple iPad 2018
3. Samsung Samsung Galaxy Tab S5e
4. Apple iPad Air 2019

Torej govor je o cenovnem rangu od nekaj pod 300 € (Mi Pad 4) do nekaj nad 500 € (iPad Air 2019). Vsaka tablica ima (vsaj iz mojega vidika) določene prednosti in slabosti. Načeloma bi nabavil Android tablico, ampak malo bolj mi sede iPad razmerje ekrana 4:3 (razen gledanja full screen videa je v vseh ostalih scenarijih uporabe - po mojem - boljša izbira). iPad 2018 ima dokaj mamljivo ceno, žal pa nima "full laminated diplay" kot ostali. Pa bezli so precej veliki in tako v letu 2019 deluej malo zastarelo. Samsung je mamljiv zaradi AMOLED zaslona, tudi Samsungov UI mi je od Android tablic še najbolj všečen in uporaben. Poleg tega je to najlažja in najtanša tablica. Sicer dobavljivost te tablice je zaenkrat še precej omejena. Velik minus pa je odsotnost običajnega 3,5mm vhoda za slušalke :8). Apple iPad Air 2019 je super zadeva (do precej dražjega Pro mu manjka edino "ProMotion" tehnologija), vendar je veliko vprašanje ali se splača dati 200 € kot za "budeget" iPad. Mi Pad 4 Plus je najcenejša opcija, ima bistveno manjše robove kot običajni iPad in ima izjemno zmogljivo baterijo ter poznan (dokaj soliden) MIUI vmesnik. Ima pa zaslon samo FHD ločljivost, ker je se mi zdi za 10 inčno tablico že malo premalo.

Ima še kdo drug podobne plane oz dileme, si kdo lasti katero od navedenih tablic, kaj svetujete ?

V bistvu pa se nisem dokončno odrekel niti tej možnosti, da bi obsoječega Samsunga nadomestil z manjšim Xiaomi modelom, torej običajnim Mi Pad 4 (ki se ga dobi že pod 200€). 8 inčne tablice so namreč super praktične (za rokovanje), jih pa dandanes počasi nadomeščajo kar pametni telefoni, ki s tem bezless zasloni lezejo počasi že proti 7 inčev...Čeprav uporabniška izkušnja pri 8 inčni tablici z razmerjem 4:3 in 6 inčnim telefonom 18:9 je vseeno še vedno precej drugačna.

Han ::

Zanimivo, da nimaš na seznamu Huawei MediaPad M5. Prejšnji mesec se je posodobil na Android 9.0. Obstaja tudi LTE verzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kanarin ::

Zakaj ni na seznamu Huawei tablice, hmm...težko dam kakšno pametno oz racionalno razlago, iskreno povedano me Huawei znamko že sama po sebi na splošno do sedaj nisem ni kaj dosti zanimala oz tudi nisem imel izkušenj z njihovimi izdelki. Seveda spremljam njihov "stampedo" - predvsem na področju telefoniju v zadnjem letu, verjamem da gre za dobre naprave, ampak iz nekega razloga me pač ne pritegnejo. Hvala sicer za namig.

IcyFox ::

Zanimivo da govoriš pri Mi Padu o "solidnem" MIUI... jaz bi se osebno ravno zaradi tega izogibal Mi Padu, ker ima ta njihov OS preveč težav...

neo5468 ::

Zakaj ne s4? Ima boljše specse in 3.5mm. Cena je praktično ista kot s5e.

https://si.mobileshop.eu/tableti/samsun...

tomy5 ::

iPad, vse ostalo so polizdelki na žalost.

kanarin ::

@IcyFox

O kakšnih težavah pa sploh govoriš ? Govoriš to iz prve roke oz lastne izkušnje ali samo streljaš na pamet ? Jaz na telefonu nimam prav nobene težave pri običajni uporabi. Kaj Xiaomi bi tak uspeh v zadnjih letih dosegal z zanič OS-om ?

@neo5468

Cena praktično ista ? Na Amazon.it pride 90€ cenejše. Sicer se resno vprašam, ali se resnično splača dati 500€ za bilo kakšno Android tablico - če za tako ceno dobim že iPad Air 2019.

@tomy5

No, ni ravno tako, obstajajo tudi zelo solidne Android tablice (recimo Samsungova serija Tab Sx), vendar je ponavadi potrebno tudi konkretno seči v žep. Mene še najbolj moti, da ni več mogoče dobiti dobre Android tablice z iPad razmerjem zaslona. Iz tega vidika dejanske konkurence oz izbire na strani Androida pač resnično ni (več). Ker zelo težko se znebim vtisa, da so tablice z 16:10 ekranom dejansko samo - bolj ali manj - povečan telefon.

neo5468 ::

Jaz, če bi zamenjal svoj nexus 7 2013, bi definitivno zamenjal z Samsung tablico zaradi amoled zaslona in aspect ratio-a, ki je bolj primeren za gledanje videov/filmov. Drugega pa na tablici ne počnem. Če ti je media consumption na 1. mestu, je samsung tablica boljša izbira kot ipad, ker je amoled zaslon za več faktorjev boljši od ipada. Tukaj je tudi vprašanje iOS vs Android. Pač nekaterim operacijski sistem ne diši.

@kanarin
Nisem vedel, da je v tujini s5e 400€. Videl sem samo da je v sloveniji cena podobna s4. Jaz s5e ne bi vzel, ker nima 3.5mm.

GrX ::

neo5468 je izjavil:

Nisem vedel, da je v tujini s5e 400EUR. Videl sem samo da je v sloveniji cena podobna s4. Jaz s5e ne bi vzel, ker nima 3.5mm.

Za reči že lep čas uporabljamo bluetooth slušalke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()
««
163 / 183
»»