» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
162 / 183
»»

Tomson ::

Jup, Huawei MediaPad T5 ali Acer Iconia One ali Samsung Galaxy Tab 10 (je nadgradljiv na Android 8.1) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Yossarian ::

Če koga zanima Huawei Mediapad M5 z LTE.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Han ::

Majdič ga ima s 4/64GB RAM.

branc ::



8"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

Mare2 ::

branc je izjavil:



8"

A je to ista?
Kot ta?

branc ::

ne, moja 64gb + LTE.

kanarin ::

Zanimam se za Mi Pad 4 , na Bangood se jo da dobiti za 166 € , kar se mi zdi primerna cena.

Moti pa me ta napis "not OTA update" - a kdo ve zakaj to ni podprto ?

This Tablet is Global version, it supports multi language and Google Play app,but not OTA update

Oz nekje drugje sem zasledil cel tole:

Multi-language Version have 2 operating systems, Pure Android 8.1 system and MIUI system. We will randomly send one of the versions

BOCo. ::

kanarin je izjavil:

Zanimam se za Mi Pad 4 , na Bangood se jo da dobiti za 166 € , kar se mi zdi primerna cena.

Moti pa me ta napis "not OTA update" - a kdo ve zakaj to ni podprto ?

This Tablet is Global version, it supports multi language and Google Play app,but not OTA update

Oz nekje drugje sem zasledil cel tole:

Multi-language Version have 2 operating systems, Pure Android 8.1 system and MIUI system. We will randomly send one of the versions


Nameščen je verjetno kakšen custom ROM. Ti pa posledično nimajo OTA.

Mi Padi namreč nimajo uradnega Global ROM-a, ampak samo China.

pierch ::

Jap, ravno včerja namestil Mi EU rom na Mi pad 4 plus, po 14dnevnem čakanju, da sem lahko odklenil bootloader.
Pierch

Permanent ::

Pozdravljeni!
Potrebujem pomoc pri nakupu tablice. In sicer babica potrebuje tablico samo za skype (ne se smejati, ampak res potrebujem za babico :D).
Torej mora imeti čim boljšo sprednjo kamero, da ima wifi (ki ga ima vsaka) in to je to kar ona potrebuje.
Še prej pa me nekaj zanima ali je pri tablici potrebno vnesti geslo vsakič, ko se gre na skype?

Hvala

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Permanent je izjavil:


Še prej pa me nekaj zanima ali je pri tablici potrebno vnesti geslo vsakič, ko se gre na skype?

Ni potrebno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Veronika3 ::

Pozdravljeni tehno-strokovnjaki! :D

Potrebujem pomoč ali kakšno usmeritev glede nakupa tablice.
Zelela bi tablico, ki bi mi omogocala: branje knjig, urejanje dokumentov (predvsem word in ppt), ogled filma, brakanje po spletu in priklop usb-kljucka (sklepam, da gre preko mikro usb s pretvornikom?) na katerem bi lahko pregledovala datoteke. Imam prevec zahtev?

Ce vidite kaksno resitev, bom hvalezna. Aja, do 300€, ce se da.
Hvala in lp

kanarin ::

Z veseljem pomagamo - samo rabimo več input informacij. To kar si napisala omogoča spodobna danes praktično vsaka Android tablica nad 100 €. Seveda so razlike, odvisno pa je komu kaj pomeni in koliko je pripravljen odšteti.

1. To je tvoja prva tablica ? Kakšen telefon uporabljaš - Android ali iPhone ? Gre se zato na kakšen OS si navajena.
2. Iščeš manjšo (8 inčno) ali večjo (10 inčno oz več) tablico ?
3. Nakup želiš opraviti s Sloveniji - ali ni ovir za nakup iz kitajske spletne trgovine (kjer se da seveda dobiti ponavadi občutno ceneje)?
4. Zakaj točno rabiš možnost priklopa USB ključka ? Namreč danes v obdobju oblačnih storitev to počasi izgublja pomen. Se pa tudi sam strinjam, daje fajn imeti to možnost, kot tudi MicroSD slot.

Za branje knjig definitivno priporočam večjo tablico in čim višjo resolucijo ekrana. Pa zmogljivost baterije je po mojih izkušnjah tudi precej pomembna.

Pri manjših Android tablicah bi priporočil (če ti ni ključno da ni slovenskega jezika) Mi Pad 4 , pri večjih pa Mi Pad 4 Plus .

V rangu 100-250 € imaš sicer kar nekaj izbire solidnih Android tablic za nezahtevno rabo- predlagam, da si malo prebereš vsaj nekaj zadnjih strani te teme.

Na splošno pa - če USB ni pogoj - pa je najboljša tablica še vedno ...jasno - Apple Ipad (cena ni dosti na 300 €)

Tomson ::

@Permanent:
odlično kamero najdeš na iPad Mini 4 7.9" za 350€, Apple iPad 9.7" za 330€, Samsung Galaxy Tab S3 9.7" za 415€, Samsung Galaxy Tab S4 10.5" za 545€ ...

@Veronika3:
praktično vse tablice omogočajo našteto, razlikujejo se le pri operacijskem sistemu (iOS vs Android), glede na upravljanje s datotekami bo Android bolj primeren, potem pa kvaliteta materialov, izdelave, procesor, zaslon, baterija in posledično uporabniška izkušnja. Kakšen Huawei Mediapad T5 3/32GB za 240€ bo npr. povsem na mestu, če kamera ni prioriteta ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Mare2 ::

Veronika3 je izjavil:

Zelela bi tablico, ki bi mi omogocala: branje knjig,


Veronika3, kupi si tablico, ki ti bo ona brala knjige. :) Za branje internetnih strani že obstoja tablica z Windows 10, Microsoft Edge. :) Malo pobrskaj še za knjiga.pdf datoteke.

GrX ::

Mene pa zanima, če je tablica z 2GB RAM-a dandanes dovolj. Se mi zdi bolj smotrno kupiti tablico z 4GB in imaš za nekaj časa mir. Se motim?

Tomson ::

2GB je načeloma dovolj za neko nezahtevno rabo. Precej pa je odvisno od namena uporabe, tvojih navad, programja ki ga uporabljaš itd. Tako nasplošno bi rekel da je 3GB RAMa danes kar nek standard, 4GB je super, a se niti ne rabi vedno, 2GB pa je za poceni tablice tudi čisto ok za mail, web, youtube, FB itd. če ne gre za neko "heavy use" uporabo tablice ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

BorutK-73 ::

2GB je več kot dovolj za youtube in podobno. Tudi igre gredo ok.

majlo ::

Katera je trenutno aktualna 10 tablica za okoli 150, rabim za otroka za rd (9), po možnosti evropa...

Ni mi nekaj najbolj jasno na GB. Grem na listo skladišč,

https://couponsfromchina.com/2018/03/26...

izberem recimo fast 26 (Poljska), grem tam na tablice, ko pa pogledam podrobnosti, pa mi kaže, da je na voljo v drugem skladišču...

Delam jaaz kaj narobe?

Tomson ::

Odvisno od skladišča, ker ponekod sploh ni tablic, trenutno jih v EU skladiščih skoraj ni, sploh kakšnih dobrih modelov ... Tukaj so npr. zbrana vsa EU skladišča in če klikneš potem na "Computer&Office" jih potem lahko najdeš, ni pa nujno da so na zalogi, tudi če so navedena (vidiš potem) ...

Najboljše opcije v tem cenovnem rangu so: Teclast T10, Chuwi Hi9 Air, Huawei MediaPad T3, če pa loviš 150€ pa Chuwi Hi Pad ... Če pa gledaš v Slo pa kakšen Samsung Galaxy Tab A še najboljša opcija. Lahko pa še sam malo pobrskaš po najboljših tablicah, če ti kakšen model v oči pade ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Permanent ::

Tomson je izjavil:


Najboljše opcije v tem cenovnem rangu so: Teclast T10, Chuwi Hi9 Air.


Tiste zgoraj (ipad...) so za babico in skyp malo predrage, sem pozabil napisat cenovni rang. Te do 200€ pa se mi zdijo smiselna cena. Ima kdo katero izmed teh dveh Teclast T10 ali Chuwi Hi9 Air? Saj veste, eno so specifikacije na papriju, drugo pa realna uporaba.

Huawei T3 je problem ker ima sprednjo kamero 2 MP, celo MediaPad T5 ima 2 MP.

Tomson ::

Sam imam Teclast T10 in Chuwi Hi9 Plus (malo večja in dražja). Teclast je napram Chuwi Hi9 Plus malo boljši zaradi softwera, sicer pa so to super tablice za ceno, ne samo na papirju, tudi v praksi. Imam tudi iPad Air za primerjavo, pa med njimi ni tako velikih razlik kot v ceni, je pa IPad glede kvalitete materialov boljši, sama uporabniška izkušnja pač jasno drugačna zaradi OSa, a vse so za uporabo super...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

double back ::

Kako ste zadovoljni s Chuwi tablicam? Predvsem me zanima poraba baterije, tudi v standby. Doma imam malce starejši HiBook Pro, Pa me moti ravno ta poraba v mirovanju. Velikost baterije je 8000mAh, poraba v mirovanju pa je večja kot pri telefonu. Tablica se ob neaktivnosti izprazne v nekaj dneh. Mogoče je kriv starejši operacijski (Andoid 5.1), je možna kakšna posodobitev za to tablico?

Mare2 ::

Posodobitve

Boš znal?
Na tem istem forumu najdeš tudi podrobna navodila.

double back ::

Mare2 je izjavil:

Posodobitve

Boš znal?
Na tem istem forumu najdeš tudi podrobna navodila.


Hvala, bom preveril še navodila in potem probal.

k4vz0024 ::

Iščem 10.1' tablico z 10000 mAh ali več. Kaj priporočate?


Ali pa 10.8".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Tomson ::

uff... nad 10.000mAh in 10" pa ni prav dosti tablic: le Lenovo Yoga Tab 3 Pro po vsej verjetnosti ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kanarin ::

iPad Pro 12.9 - 10,875mAh :)

MrStein ::

Navaden iPad je tudi tam tam, 32.4Wh.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Tu jih sicer še najde par: https://geizhals.eu/?cat=nbtabl&xf=5795...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krho ::

Tomson je izjavil:

če pa loviš 150€ pa Chuwi Hi Pad ...


Sodelavec ga ma pa pravi, da WiFi komaj vleče čez eno steno, čez 2 steni je zadeva praktično neuporabna. Prej je imel Nexus 10.. pa je bil dober wifi po celem nadstropju
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tomson ::

@MrStein:
edini 10.1"-10.8" (kot želi @k4vz0024) je omenjeni Lenovo, ostale tablice, ki jih navajaš so 13.3" ... Navaden Ipad 9.7 (2018) ima kapaciteto 8827mAh. Edini iPad z baterijo okoli 10000mAh je zopet večji iPad Pro 12.9" ...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Tomson je izjavil:

@MrStein:
edini 10.1"-10.8" (kot želi @k4vz0024) je omenjeni Lenovo, ostale tablice, ki jih navajaš so 13.3" ...

Ups, pozabil filter za velikost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

k4vz0024 ::

Alternativa je enostavno zamenljiva baterija. Verjetno za Android tablico ne obstaja?

Thomas, a tele kitajske tablice omogočajo, da bi sam zamenjal baterijo? A ima kakšna tablica možnost, da se izklopi po določenem času?

k4vz0024 ::

Ima kdo Kitajsko 10" tablico, ki se izklopi po vnaprej določenem času? Npr. po 1 uri.

Tomson ::

Danes pa žal res težko najdeš tablico/telefon z zamenljivo baterijo. Pri starejših verzijah Androida je bila pod System opcija "Schedule power on/off" a od Androida 8 tega več ni, niti na Android 7 več ne najdem, je pa, kolikor berem sigurno na Androidu 5, se pravi pri starejših tablicah je ta opcija načeloma na voljo. Obstaja tudi program "Power Schedule", ki pa zanimivo deluje na telefonu z Android 9, ne pa s tablico Android 7/8 ... Konkretno, na mojih tablicah, na Teclast T10, Xiaomi Mi Pad 4, Chuwi Hi9 Plus ter iPad Air te opcije ni.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Moja ko je odložena in se izklopi ekran, ne troši praktično nič in drži vsaj en teden, tudi dva (a pri katerem testu to merijo?).
A to rabiš za kaka daljša obdobja?

PS: moj je brez mobilne povezave, ta bi znala trošiti. Mogoče če bi dal v airplane mode?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

k4vz0024 ::

Za daljše obdobje. Ko ta malmu, sem pri trenutni tablici, ki ji peša baterija nastavil, da se je po koncu pravljice tablica sama izklopila.

Mare2 ::

Probaj najti kako aplikacijo. Ključna beseda Android shedule. :)

rusalex12 ::

Pozdravljeni,

potreboval bi nasvet pri nakupu tablice. Vedno sem mislil, da si je ne bom nikoli kupil, na trenutke se mi še vedno zdi nakup nesmiselen... :-)

Oče si je ob novem letu zaželel tablice za bolj udobno brskanje po spletu, pregledovanje mailov,... Odločil sem se za Huawei Mediapad M5 10.8, WiFi. Tablica deluje odlično, pohvalim lahko tekoče delovanje, solidno avtonomijo baterije pri dokaj velikem zaslonu z lepimi barvami. Oče je navdušen, na trenutke ga malo zmoti velikost in teža, ki bi lahko bili malenkost manjši.

Navdušil sem se tudi jaz, vendar iščem alternative tej tablici. Vedno sem uporabljal velike telefone (Samsung Note, sedaj Hauwei Mate) in nekako zapolnil vrzel do prenosnika. Zaradi področja dela uporabljam izključno Windows, zato Apple z iOS ni bil nikoli moja želja/izbira. Prav tako sem odvisen od zmogljivejšega stacionarnega računalnika, ter prenosnika ki že to skorajda ni več (17-inchni workstation HP).

Vstopna referenca je torej Medipad M5 10.8, velikost in teža sta mi v redu. Zdi se mi, da bi si od tablice želel še malo več, zato razmišljam o Windowsih (npr. Surface go). Kakšna rešitev bi bila najprimernejša rešitev za sočasno dostopanje do datotek (npr. do 100 gb), ki jih večinoma koristim na stacionarnem, delno na prenosniku, sedaj bi bila zraven še tablica? Primarna shramba vsekakor stacionarni, vendar ne želim vsakič znova nekaj nalagati (npr. dropbox), na prenosniku prenašati na disk in urejati, nalagati nazaj. Imel bi nekaj v smislu sinhronizacijske mape, do katere bi dostopal iz vseh treh, predvsem iz prenosnika in tablice.
Kakšno tablico svetujete? Glede na zgornjo željo verjetno Android odpade? Precej sem gledal surface go in pro. Pri "go" me skrbi podhranjena baterija. Prav tako ne vem kako bi realno primerjal ta procesor s tistim v Mediapadu? "Pro" se mi zdi že nekoliko prevelik in tudi predrag (precej denarja že namreč vložim v prenosnik in stacionarni računalnik).

Hvala za nasvete, predloge.

P.s. Alternativa bi bila, da očetu kupim Mediapad M5 8.4 vendar ga v Sloveniji ne tržijo. Sam pa vzamem njegovo M5 10.8.
Kje se najbolj splača nakup v takšnem primeru, da imaš urejeno garancijo v primeru kakršnihkoli težav pri novi?

Lonsarg ::

Jaz sem z Surface Go res zadovoljen, dodal sem še 200GB MicroSD kartico in imam lepo vse sihronizirano (v mojem primeru z Seafile), Android je glede sihronozacijskega softwerja še precej zadaj, ampak se dobi najbrž kake 3rd party aplikacije, da ti to nekako deluje. Osebno se nisem hotel v to spuščati, tablet OS kjer first Party Cloud Storage aplikacije NE omogočajo sihronizacije mi je downturn.

Performance so presenetljivo dobre, baterija je sicer minus po sodobnih standardih (dobim 6-7 ur real life), ampak v splošnem mi ni to omejevalni faktor saj jo polnim recimo na 3-4 dni. V skrajnem primeru podpora za USB-C polnjenje pomeni da lahko če se mi zahoče kupim kak powerbank, da si podaljšam mobility.

double back ::

MrStein je izjavil:

Moja ko je odložena in se izklopi ekran, ne troši praktično nič in drži vsaj en teden, tudi dva (a pri katerem testu to merijo?).
A to rabiš za kaka daljša obdobja?

PS: moj je brez mobilne povezave, ta bi znala trošiti. Mogoče če bi dal v airplane mode?


Katero tablico pa imaš, da zdrži tako dolgo v mirovanju? Moj Chuwi je prazen v treh dneh, letalski način, Wifi off.

MrStein ::

iPad 2018 128GB , WiFi verzija

WiFi on, samo ga odložim (ali gumb stisnem, da se 30 sekund prej izklopi ekran kot bi se sam...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

lopov ::

Samsung Tab S2 8", wifi only -- če se ga ne uporablja in je samo prižgan, zdrži baterija tudi cel mesec. Sem pa izklopil kakršnokoli posodabljanje, nobenih mailov in podosobitev, le viber ali skype se oglasita, če kaj prileti.

MrStein ::

FYI: na mojem sta Skype in Gmail app "aktivna". (če nisem česa spregledal)
Pa DND imam vklopljen, tako da se ekran ne vklaplja, če prileti novo sporočilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

k4vz0024 ::

Glede na to, da ni nihče odgovoril, ali obstaja Android tablica z enostavno zamenljivo baterijo, je najbrž ni. Ali se motim?

MrStein ::

Galaxy Tab Active2 ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

k4vz0024 je izjavil:

Glede na to, da ni nihče odgovoril, ali obstaja Android tablica z enostavno zamenljivo baterijo, je najbrž ni. Ali se motim?


Pa zakaj neki imaš tako posebno zahtevo, saj recimo tudi pri vseh telefonih v zadnjih letih smo se že zdavnaj navadili, da zamenljivih baterij pač ni več. Pač če ti je to najbolj pomembno poiščeš tablico z "best battery life". Če recimo nabaviš kakšnega Ipada boš tukaj težko zgrešil (ne glej samo golih cifer glede kapacitete baterij, je pomemben še ostali HW in predvsem SW).

k4vz0024 ::

MrStein je izjavil:

Galaxy Tab Active2 ?


Škoda, ker ni 10" ali več.

k4vz0024 ::

kanarin je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Glede na to, da ni nihče odgovoril, ali obstaja Android tablica z enostavno zamenljivo baterijo, je najbrž ni. Ali se motim?


Pa zakaj neki imaš tako posebno zahtevo, saj recimo tudi pri vseh telefonih v zadnjih letih smo se že zdavnaj navadili, da zamenljivih baterij pač ni več. Pač če ti je to najbolj pomembno poiščeš tablico z "best battery life". Če recimo nabaviš kakšnega Ipada boš tukaj težko zgrešil (ne glej samo golih cifer glede kapacitete baterij, je pomemben še ostali HW in predvsem SW).


Vsak ima svoje preference. Tablico pogosto uporabljam. Baterija zdrži ta okoli leto in pol. potem pa je problem zamenjati baterijo. Če pošlješ na servis, ti tablico poenostavijo na tovarniške nastavitve, ob menjavi baterije. Meni se res ne da znova in znova nameščati apk-jev.

Apple je zame preveč zaprt ekosistem, zato ne pride v poštev.Pa še tam zamenjati baterijo je na meji čudeža.

Vsak uporablja stvari kot mu ustrezajo. Jaz nikomur ne vsiljujem svojega pogleda. Zato, prosim, da se takih komentarjev vzdržiš.

Pri telefonih uporabljam izključno tiste, ki se jim da enostavno zamenjati baterijo. Če ne drugega, v primeru nevarnosti, da pride do poškodbe zaradi vode. Rezervno baterijo lahko takoj vstavim v telefon in mi ni treba prenašati raznih powerbankov. Pa še lažje je zamenjati baterijo in cenovno ugodneje kot kupovati nov telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()
««
162 / 183
»»