» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
144 / 183
»»

Anney ::

amacar je izjavil:

Ker so win10 in predvsem ostali programi za winse slabo prilagojeni za tablice.
Par primerov:
-fullhd resolucija na 10", seveda moraš imeti povišan scaling in potem so nekateri programi megleni, ker ne podpirajo scalinga - zelo moteče
-zelo slabo napisane aplikacije(recimo facebook) ali pa jih sploh ni, npr. ni tvin aplikacije, seveda se da gledati preko browserja, ampak so kontrole tako lesene, da ti uspe vse drugo nastaviti, samo povišati glasnosti ali prestaviti naprej po filmu ne, potem pa še osd noče izginiti, ker pričakuje da boš "miško" dal na stran
-klikneš v input text field in ti ne prikaže tipkovnice, jo moraš sam vklopiti, enako za izklop (sploh če program tega ne podpira)
-v "spanju" vseeno kuri kar precej baterije (8-10%) na dan, ipad 1-2%
-atomi niso ravno rakete, v povezavi z winsi pa sploh ne

So pa seveda tudi nekateri plusi, žal je trenutno več minusov.

Govorim pa seveda na podlagi lastnih izkušenj, ker sem si takšno tablico tudi lastil.


Tvin lepo dela na WP10.
https://www.microsoft.com/sl-si/store/p...

Pravijo pa da bo novi updejt (Creators Update), zdaj aprila, še bolje delal na slabših(podhranjenih) napravah.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

amacar ::

Pa si probal? Ker takrat ko sem imel še tablico z windowsi (7-8 mesecev nazaj) je bila aplikacija samo za windows mobile, na polnih windowsih pa ni delovala.
Spodaj piše: Operacijski sistem Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, Windows Phone 8
Če odprem s svojim kompom, ker tablice nimam več javi:

Anney ::

Tablice še nimam (je naročena), ko jo dobim poročam.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Jan50 ::

Torej za tablice je bolje vzeti android. Tablica Lenovo MIIX 310 je bila ocenjena kot solidna ima pa windowse. Kaj naj potem vzamem za ceno ca do 300€. Želim pa, da ima tudi snemljivo tipkovnico.

Lp Jan

loveJDM ::

Ja hočeš tipkovnico je tak najboljše windows,kaj ti bo tipkovnica na androidu...Pa če maš tipkovnico pa windows si a v šolo nosiš in lahko še kak nfs starejši brez problema zaigraš. Poglej za te Asus-e kot ga je kupil Anney na prejšni strani. Pogoj naj ti bo procesor nad 2ghz pa 4gb rama,ostalo pač prilagajaš ceni.

amacar ::

Če hočeš tipkovnico, ne vem če imaš na androidu kakšno pametno izbiro sploh, v tem primeru pač vzameš windows.

Yossarian ::

Že ima kedo totole?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Anney ::

Z istim drobovjem kot Asus in Lenovo mix, le da ima dvakratnik cene. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Jan50 ::

Sem gledal tudi Asus, pa mislim da dobim največ za ceno do 300€ z Lenovo MiiX 310. Še enkrat: zanima me (če kdo ve) v čem je razlika med MiiX 310 (80SG006UHV) in Miix 310 (80SG00AFSC).

Lp Jan

Anney ::

V barvi, črn pa srebrn.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mtosev ::

a ni že miix 320 zunaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jan50 ::

Anney hvala za info. To (glede barve) sem tudi predvideval, vendar ne vem zakaj taka razlika v ceni.
Naslednik Miix 310 pa mislim da je Miix 510, je pa več kot dvakrat dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jan50 ()

mikhaair ::

Bom se jaz uletel z nekaj vprasanji o w10 tablici. Oz. 2in1. Nekdo je napisal app za FB je slab. A ce ga pozenes v Edgu pa ni OK oziroma, zakaj sploh ni defoult zagon v eddgu, zakaj rabis app? Brskanje, forumi, gledanje filmov, torrent?
Dell venue 11, mnenja? Pretezka? Bi bil nakup rabljene dobra odlocitev?

Anney ::

Tekom dneva poročam za ASUS Transformer Mini T102HA, danes so ga dobili in ga grem iskati.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

ASUS Transformer Mini T102HA
Prvi občutki so super, res je da atomčki niso najbolj hitri vendar za lahkotno delo je super. Sistem se lepo sinhronizira z domačim računalnikom in vse je takoj na dosegu. Edino posodobitve trajajo malo dlje, kot sem navajen. :) Prednaložen je Win10 Home. Sama odzivnost tablice je ok, strani odpira dobro, youtube tekoče, dokumenti tekoče, kaj drugega pa nisem testiral.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

MrStein ::

Touch dela OK?
Meni najbolj žere živce, ko v Edge zapiram kaki tab.
Traja več sekund.
Zdaj ne vem, a dotika ne registrira, ali ne zadenem prav točno na X ali kaj tretjega.
Nasploh touch dela OK (lepo pušča tisto sled).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Anney ::

Vse dela ok, nisem zasledil nobenega problema. Tudi tipkovnica mi je všečna, čeprav jo grajajo na portalih. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Malajlo ::

A ni malo pretežek ta Asus? Sem imel možnost 11" (T200) uporabljati nekaj časa, pa je težka opeka da te vse mine.

Anney ::

Ohišje je magnezij-aluminjasto, cca 500g, meni se ne zdi neka teža, s tipkovnico vred ima cca 800g. Ipad2 je težji. Super je ker je polno funkcionalna, pisarniške zadeve laufajo gor odlično, edino malo majhno je, vendar za mimgrede kaj postoriti je super, in ni potrebe po notesniku. Na dopust vzameš tablico in lahko vse urediš.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

strup121 ::

vseznalci rabim vašo pomoč. eno tablico bi rabil do nekje 100 EUR uporabljala bi se pa za internet pa za filme. pa če slučajno kdo ve, ali obstaja kak nosilec, da bi se lahko tablico namestilo na zadnji del sprednjega sedeža?

Anney ::

Glede te cene spremljaj hofer, dobiš zadovoljivo tablico, vse ostalo do 100e je bolj za sive lase kot znosno uporabo. Nosilec se pa zihr pri kitajcih dobi za drobiž (išči: tablet seat holder ali podobno).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Gregex ::

Kupujem tablico in sem se zagledal v tole na spodnjem linku.

http://www.electronic4you.si/samsung-ga...

Par vprašanj:
1. Se da dobiti za ta denar kaj boljšega?
2. Glede na to, da je trgovina avstrijska ali se bo dalo nastaviti jezik na slovenščino?
3. V tej trgovini je najceneje kar sem našel, imate kakšne izkušnje s to trgovino?

Hvala.

mtosev ::

Gregex je izjavil:

Kupujem tablico in sem se zagledal v tole na spodnjem linku.

http://www.electronic4you.si/samsung-ga...

Par vprašanj:
1. Se da dobiti za ta denar kaj boljšega?
2. Glede na to, da je trgovina avstrijska ali se bo dalo nastaviti jezik na slovenščino?
3. V tej trgovini je najceneje kar sem našel, imate kakšne izkušnje s to trgovino?

Hvala.
2. android je mednarodni in not je tudi slovenščina
3. baje, da je v redu trgovina. tako vsaj pravijo tukaj na forumu. mal lahko poiščeš za majdič
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tomson ::

1. Nope, za 200€ je to to.
3. Zelo spodobna trgovina z dolgoletno tradicijo, nimaš kaj zgrešit ...

@strup121:

Samsung Tab E ali kot že omenjeno kakšen Medion iz Hofer trgovine ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

amacar ::

Tale tab t580 izgleda ok, se dobi kaj s 3gb do 250-300€, da bi bilo bolj futureproof? Nimam sicer izkušenj s samsung tablicami, a ker gre za darilo me je strah, da bi se preveč zatikalo med uporabo.

Tomson ::

Edina solidna opcija poleg omenjenega Samsunga Tab A je nekoliko zmogljivejši Lenovo Yoga 3 Plus za 300€ (10.1", 1600x2560, 8xCPU, 3GB, 32GB, SD, 9600mAh) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

amacar ::

Hvala za odgovor, sem si zdajle vzel malo časa in pregledal vseskupaj, dejansko je 100€ razpona če želiš 3gb rama, razvoj tablic je totalno zaspal, večina (razen une 400+€) imajo "zastarele" procesorje. Tale yoga sicer izgleda kar ok (razen da je težka, pa neki bugi z battery drainom v mirovanju), ampak niti ne pošiljajo v slovenijo, tale t580 pa po benchmarkih (antutu, geekbench) ni ravno neki hitrostni dirkač.

Tomson ::

Pošiljajo, če ti drugače je model ok, je v tem cenovnem rangu okoli 300EUR pravzaprav edina pametna opcija, samo izberi drugega trgovca pod "6 new", sem na hitro pogledal, "e-joker" npr. pošilja v Slovenijo ... Battery drain in težave s sinhronizacijo zvoka so mislim da bile v celoti odpravljene z updejti ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

strup121 ::

trenutno ima hofer v ponudbi tablico ki je sicer 200 EUR. https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba... a je to za kej al je kje kaj boljšega za isti denar

Tomson ::

Za 200€ je tole zelo dober deal. Je overall zelo solidna tablica, osebno mi je še posebej všeč zaradi 9.7" in 4:3 razmerja, sicer pa edine pomanjkljivosti: plastika čez display (ne steklo), bolj slabe kamere (kar pri tabletu ni bistveno) in pa Wifi je 802.11 b/g/n ne pa AC. In to so edine slabosti sicer odlične tablice.

Edina pametna alternativa je Samsung Tab A za 220€, ki je 10.1" in 16:9 tablica ... Ima sicer AC Wifi podporo, malo boljšo kamero in osem jedrni CPU (ne 4x), ki pa se v praksi ne pozna dosti.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

DedSmodlak ::

Pozdravljeni,

malo sem prebiral tale forum, ker pač kupujem tablico in seveda, kolikor ljudi, toliko priporočil, zato se zelo težko odločam

Odločam se med dvema:
Prvi je Lenovo tablični računalnik IdeaPad Miix 310 Z8350
Ta mi je všeč ker je 2 in 1, za neko dosegljivo ceno dobim še tipkovnico.
Sem slišal, da se Win10 slabo obnesejo z 2 GB rama, pa me zanima kaj znalci menite o 4 GB? Bi bilo to že dobro za neko normalno hitro delovanje?
(Ta ima 4GB). Všeč mi je zato, ker bi ponujal neko platformo, da bi se dalo z njim tudi kaj na hitro zapisati, npr če greš na kako predavanje, kongres, pa da ne vlečeš s seboj ravno 17" prenosnika.

Ni pa neobhoden pogoj da ima vgrajeno tipkovnico, zato imam izbrano še alternativo:

Ta pa je Android: LG tablični računalnik G PAD II
Sicer že malo starejšega datuma. Ni 2 in 1, se mi pa zdi da ponuja dobro razmerje med ceno in kvaliteto.

Ampak, kaj jaz vem, ker pač nisem računalničar...

Seveda bom vesel tudi kakšne ponujene alternative, dokler ima 10" zaslon in je v rangu okrog 300 €.

Lonsarg ::

Bottleneck je prej Atom CPU, kot pa 2GB rama. Zadeva bo tam-tam po hitrosti z Android varjanto. Windows 10 je enako ali celo bolj optimiziran za pri enakem procesorju.

Edini minus je cirka 10GB Windows folder, kar moraš vzati v zakup, ko računaš koliko velik disk bi kupil:)

mtosev ::

ene znance sem htel prepričati, da vzamejo tablico pri hoferju pa nisi želeli, ker je hofer kao slaba trgovina pa so vzeli tole https://www.bigbang.si/tablicni-racunal...
samo me zanima kolk boljši je bil tablet v hoferju proti temu asusu?
so želeli vzeti xplorev bb pa sem reko, da je sranje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

amacar ::

Tole iz bb je slaba resolucija + mala baterija, js ne bi vzel.

mtosev ::

kolk boljša je bila hoferjeva? sem probal lepo razložiti pa ni šlo. prvo so rekli, da rabijo na podjetje pa sem reko, da se lahko tudi pri hoferju vzame na podjetje (kolk vem), pol je bilo, da hofer ni v redu trgovina
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OK.d ::

Bi rekel, da je slabša kot ta iz hofra, pa še 3 letna garancija je velik +.
LPOK.d

broken/link ::

brezveze se sekirat. njihov dnar, njihova odločitev, njihovi problemi.
če pa je trgovina, ki ti da 3letno garancijo na produkt, slaba, pol pa očitno oni nekaj vedo, kar mi ne :)

mtosev ::

so rajše v bb 3leta dokupili še garancije. sem htel, da imajo optimalni nakup pa ni šlo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jjedat ::

Kopujem tablico 2V1 in sem se zagledal v to: https://www.bigbang.si/tablicni-racunal..., sedaj me pa zanima, če je ta vredu ali je boljše da reskiram več denarja. Tablica se bo uporabljala predvsem za brskanje po spletu (youtube, filmi...)in poslušanje glasbe ter za programiranje mikroračunalnikov (Arduino). Predvsem me zanimajo vaše izkušnje z velikostjo zaslona in sicer če je zadeva dovolj velika, da se pri branju in pisanju oči preveč ne mučijo.

Anney ::

Na Asusu Transformer Mini T102HA, se da vse lepo delati, res je da ni monitor, je pa zadovoljivo, nimam pripomb. Sta pa oba pribložno enaka (velikost, procesor, resolucija, ram).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

ivanuscha ::

Tale Medionova tablica je samo OK, procesor je precej zanič, tudi na Ebayju jo precej kritizirajo. Poleg tega kakšne podpore custom romov ni za pričakovat.

Mislim da je v tem cenovnem razredu trenutno najboljši nakup Galaxy Tab A 2016.

Pride pa v maju cela družina novih Lenovo Tab 4, 8 in 10 inč, ki bodo vsaj po specifikacijah ponujale daleč najboljše razmerje med ceno in kakovostjo! Glede na to da je izjemno pomankanje sodobnih tablic za razumno ceno, bodo pomoje šle za med.

http://www.techradar.com/reviews/lenovo...

amacar ::

Navadne verzije lenovo 4 po specifikacijah izgledajo slabo, porazen zaslon, procesor po benchmarkih se slabsi kot v medionu ali galaxy tab a, samo nizka cena je +. Za plus verzije pa niso upali cen napisati, ker bojo previsoke. Ce imajo pa se software tako zanic kot na nekaterih njihovih telefonih, potem pa itak odpadejo kot opcija za nakup.

ivanuscha ::

Za tako ceno so specifikacije dobre. Takoj ko je Snapdragon je +, tudi ce je vstopni model.
Plus varjante so seveda se bolj privlačne, cene so tudi znane - med 199 in 249$. Izjemen p/p.

luky ::

Imam Lenovo Ideapad MIIX 310 Z8350 pa me zanima kakšna velikost SD kartice lahko dam noter.

Hvala.
luky!

primozzzz ::

NAj bi podpirala do 64GB..
NI PODPISA

luky ::

primozzzz je izjavil:

NAj bi podpirala do 64GB..


Hvala lepa.
luky!

MrStein ::

Sicer dvomim, ima kaka naprava dejansko omejitev. Edino FS (formatiranje) mora biti kompatibilno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amacar ::

amacar je izjavil:

Odvisno kakšen imaš budget in velikost hočeš (omenjaš v nadaljevanju air2). Js sem iz fore (poceni je, pa si ne morem pomagati :))) za 99.99$ v akciji vzel tole http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_6... , čakam da odpošljejo (niso ravno hitri pri gearbestu). Po reviewih je kr ok za ta budget.

Za kaj dražjega bi pa počakal, kaj bo apple dal ven, tudi mene mikajo novi ipadi (sploh uni "napovedan" 10.5").

Tablico dobil, za 100$ super nakup. Edini minus je baterija, samo nekaj vec kot 4h sot.

ivanuscha ::

amacar je izjavil:

amacar je izjavil:

Odvisno kakšen imaš budget in velikost hočeš (omenjaš v nadaljevanju air2). Js sem iz fore (poceni je, pa si ne morem pomagati :))) za 99.99$ v akciji vzel tole http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_6... , čakam da odpošljejo (niso ravno hitri pri gearbestu). Po reviewih je kr ok za ta budget.

Za kaj dražjega bi pa počakal, kaj bo apple dal ven, tudi mene mikajo novi ipadi (sploh uni "napovedan" 10.5").

Tablico dobil, za 100$ super nakup. Edini minus je baterija, samo nekaj vec kot 4h sot.


Koliko pa si čakal od naročila do dostave? Koliko te je prišla še carina? Ali je gor tudi že Windows 10 inštaliran?

violamb ::

A mogoče kdo ve, a se da kje v Sloveniji nabavit Xiaomi Mi Pad 3?
Hvala za odgovor
««
144 / 183
»»