» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
28 / 183
»»

todman74 ::

Dromar je izjavil:

Jaz sem šaltal na Apple.


Če se ne motim imaš minija...men je pa ta tablica čisto mimo. Za par evrov več dobiš Note-a, ali pa TF 300. Vsaj Note (katerega imam sam) je zame super zadeva (za internet sploh), pa verjamem da Asus ni nič slabši. Če ti je pa že vseč spoliranost "jabolčnega sistema", pa bi sam vsekakor dal prednost iPad 2 v tem cenovnem rangu. Zame osebno so te 7, 8 palčne zadeve premajhne. Ne vidim neke prednosti tukaj....

todman74 ::

jest10 je izjavil:

Zakaj je nekdo potreboval tako tablico leto ali dve nazaj, ko je bila tole običajna konfiguracija v srednjem razredu?:| Resno no, daj malo razmisli. A vsi rabimo 8-jedernike, ali je nekomu celo dovolj 2-jederni Celeron?
Mogoče pa le ne potrebujejo vsi tablice za špilanje iger, ter benchmarke.


Zato, ker sedaj oči drugače vidijo, vsaj tako trdijo nekateri. Tisto, kar je bilo takrat za njih super tekoče in lepa slika, je sedaj zatikanje in kockasta slika...

boolsheat ::

Mini je, kar se velikosti in prenosnosti tiče, super.

BigFoot ::

Mene pri Miniju konkretno moti samo resolucija... sama velikost mi je idealna.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

todman74 ::

boolsheat je izjavil:

Mini je, kar se velikosti in prenosnosti tiče, super.


Velikosti? A zdej je pa manj boljse? Po moje se niti normalno pisati neda po njej, je virtualna tipkovnica premajhna (vsaj za moje prste). Pa tudi izkusnja z brskanjem po spletu ne more biti bog ve kaj, kar sicer ne ,morem z gotovostjo trditi , ker nisem imel moznosti probat.....

Pa se nekaj bi si upal trditi....ce bi Samsung naredil taksno obliko tablice, bi ga vsi spljuvali.

Zheegec ::

Saj Samsung ima že leta 7.0 in tudi je imel 7.7 inčni model, samo se ni prodajal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Go-ahead ::

Ker obvladate, potreboval bi tablico s katero:
- bi kolikor toliko normalno brskal po internetu,
- bral dokumente, knjige, itd,
- pritisnil kako slikco in na njej s peresom kaj dopisal,

Kakšen predlog?

todman74 ::

Zheegec je izjavil:

Saj Samsung ima že leta 7.0 in tudi je imel 7.7 inčni model, samo se ni prodajal.


Vem, da ima.....ampak mislil sem dobesedno tisto zaobljeno obliko minija in ne velikost .

damjanll ::

Go-ahead: samsung galaxy note 10.1?

Go-ahead ::

Odličen predlog, vendar za ta denar bi lahko kupil že kakšen slabši prenosonik, ki bi vse to omogočal (bi pa bil res bolj neroden). max 200€.

floyd1 ::

Nekateri ljudje dejansko ne potrebujejo čisto nič več od takšne tablice...

Drži. Ampak to najbolj velja za tiste, ki kaj boljšega še pač niso preizkusili.

Na net greš, kjer dela kot vsaka druga tablica, film pogledaš, dela isto kot druge talice...?

Ne drži ne prvo ne drugo. Tablice z 512 RAM-a nalagajo www strani občutno počasneje, na tistih s slabšo ločljivostjo ekrana je več tudi povečevanja (kar je na takih tablicah vse že "po defoltu" počasno). Filmi delajo na hitrejših tablicah neprimerno boljše (sploh pri tistih kodelkih, kjer HW dekoder ne deluje). Da o sliki ne govorim.

Mimogrede - vse zgoraj napisano je iz izkušenj - imam Ainol Novo II in Nexus 7.

Glede velikosti - jaz sem eden izmed tistih, ki o 10" tablici sploh nisem razmišljal in bi tudi ob enaki ceni vzel 7". Velikokrat jo uporabljam tudi leže (tablico držim v zraku) in v takem rimeru je 7" super kompromis velikost/teža.

jest10 ::

floyd1 je izjavil:

Nekateri ljudje dejansko ne potrebujejo čisto nič več od takšne tablice...

Drži. Ampak to najbolj velja za tiste, ki kaj boljšega še pač niso preizkusili.

Aha, tako kot tajnica potrebuje 8-jedernika za office. Ko ga enkrat proba, ji je 2-jedernik premalo>:D

mtosev ::

sn vido ljudi delati office in net na Q6600 cpuju.no joke

očitno rabijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

boolsheat ::

jest10, sem sprobal ravno to tablico kot jo imaš ti in mi je bila povsem neuporabna. Brskanje je bilo skoraj nemogoče, odpreš par tabov in je lagalo kot ne vem kaj. Enako sem odprl PDF in seveda moraš zoomat, da na 7 zaslonu z slabo resolucijo kaj vidiš in spet ogromen lag. Vidni kot je tudi absurden že, če gledaš naravnost se barve spreminjajo od spodaj navzgor. Edino za otroke, za kakšni igrico je tole primerno, sem probal neko 3d dirkanje in je delovalo še kar v redu, Angry Birds Star Wars je deloval samo je tudi malo lagal. Skratka meni je bila stvar povsem neuporabna, ker je bilo prav VSE bolj prijetno delati na (precej manjšem) telefonu kot pa na tisti tablici...

todman74, za prenosnost in dolgo držanje v roki je manj boljše ja. iPad ta velki je kar neprijetno dolg časa držat v roki. Samsung je izdelal eno super tablico Tab 7.7, ampak je bil občutno dražji kot recimo mini, ko so ga izdali in logično se ni prodajal. Še sedaj ko so zanj uradno ukinili podporo (!) je iste cene kot mini. :|

Kar se pisanja tiče, smeh. A na telefonu potem nisi zmožen napisat SMSa in moraš imet dodatno tipkovnico gor priklopljeno (sklepam, da je tvoj telefon manjši kot ipad mini)? :))

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

boolsheat: razumi, da je jest10 ekstremen človek no.

todman74 ::

floyd1 je izjavil:

Glede velikosti - jaz sem eden izmed tistih, ki o 10" tablici sploh nisem razmišljal in bi tudi ob enaki ceni vzel 7". Velikokrat jo uporabljam tudi leže (tablico držim v zraku) in v takem rimeru je 7" super kompromis velikost/teža.


Jaz imam 10 palčno zadevo, pa skoraj vedno upoarabljam tablico leže. Lepo mam parkirano na trebuhu (oziroma malo višje)pa lahko ure brskam po njej. V luftu niti praznih rok ne morem dolgo držat.

Vem, da ni isto in da sta Nexus 7 in pa iMini veliko bolj uporabna kot 7" Asusov netbook, ki ga imam še doma, ampak razlika v velikosti ostaja ista (dobro mini je že mal večji).

OK.d ::

http://www.xpad.si/si/tablicni-racunaln...
tukaj imate ainola za 129€
LPOK.d

todman74 ::

boolsheat je izjavil:

todman74, za prenosnost in dolgo držanje v roki je manj boljše ja. iPad ta velki je kar neprijetno dolg časa držat v roki. Samsung je izdelal eno super tablico Tab 7.7, ampak je bil občutno dražji kot recimo mini, ko so ga izdali in logično se ni prodajal. Še sedaj ko so zanj uradno ukinili podporo (!) je iste cene kot mini. :|


Recimo, če se tablica večinoma uporablja doma, ne vidim poante v tem ,da bi jo moral držati v rokah. Sem že v prejšnjem prispevku napisal, kako jo uporabljam....imam sicer še gumijasto držalo, ampak ga sploh ne rabim.

Kar se pisanja tiče, smeh. A na telefonu potem nisi zmožen napisat SMSa in moraš imet dodatno tipkovnico gor priklopljeno (sklepam, da je tvoj telefon manjši kot ipad mini)? :))


Na telefonu uporabljam stylus....da se sicer marsikaj, ampak na večji tablici se da precej boljše.

mtosev ::

OK.d je izjavil:

http://www.xpad.si/si/tablicni-racunaln...
tukaj imate ainola za 129€
dual core cpu?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

boolsheat je izjavil:

jest10, sem sprobal ravno to tablico kot jo imaš ti in mi je bila povsem neuporabna. Brskanje je bilo skoraj nemogoče, odpreš par tabov in je lagalo kot ne vem kaj. Enako sem odprl PDF in seveda moraš zoomat, da na 7 zaslonu z slabo resolucijo kaj vidiš in spet ogromen lag. Vidni kot je tudi absurden že, če gledaš naravnost se barve spreminjajo od spodaj navzgor. Edino za otroke, za kakšni igrico je tole primerno, sem probal neko 3d dirkanje in je delovalo še kar v redu, Angry Birds Star Wars je deloval samo je tudi malo lagal. Skratka meni je bila stvar povsem neuporabna, ker je bilo prav VSE bolj prijetno delati na (precej manjšem) telefonu kot pa na tisti tablici...

Zanimivo. No meni z Opero mobile internet nič ne šteka. TeamViewer tudi ne. To je pa tudi vse, kar potrebujem.

kmetek je izjavil:

boolsheat: razumi, da je jest10 ekstremen človek no.


Ah kmetek... Res, vzdevek imaš primeren>:D

VoidRay ::

Lej neves kaj je stekanje. Tablica je pa itak crap. A bi kupil 20Mhz proc za 10 centov ce ves da je neuporaben?
Work can't kill you, but why take a chance?

floyd1 ::

jest10 je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Nekateri ljudje dejansko ne potrebujejo čisto nič več od takšne tablice...

Drži. Ampak to najbolj velja za tiste, ki kaj boljšega še pač niso preizkusili.

Aha, tako kot tajnica potrebuje 8-jedernika za office. Ko ga enkrat proba, ji je 2-jedernik premalo>:D

Android na poceni kitajskem minimalnem HW dela katastrofalno, office pa na 5 let starem enojedernem procu pa praktično "enako" kot na novem.
Na vem, kaj si sploh hotel sploh povedat - razen tega, da si dal čudno primerjavo, si dokazal le, da nimaš pojma o tem, kar pišeš.

floyd1 ::

todman74 je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Glede velikosti - jaz sem eden izmed tistih, ki o 10" tablici sploh nisem razmišljal in bi tudi ob enaki ceni vzel 7". Velikokrat jo uporabljam tudi leže (tablico držim v zraku) in v takem rimeru je 7" super kompromis velikost/teža.


Jaz imam 10 palčno zadevo, pa skoraj vedno upoarabljam tablico leže. Lepo mam parkirano na trebuhu (oziroma malo višje)pa lahko ure brskam po njej. V luftu niti praznih rok ne morem dolgo držat.

Vem, da ni isto in da sta Nexus 7 in pa iMini veliko bolj uporabna kot 7" Asusov netbook, ki ga imam še doma, ampak razlika v velikosti ostaja ista (dobro mini je že mal večji).


Kaj pa vem - sem po mojem probal že več položajev, kot pri seksu :)), pa mi nekako še najbolj paše "delat" s tablico v luftu. Če mi res postane pretežka, pa pač vzamem telefon :D. Sem pa že nekajkrat preizkušal 10" tablico in bi jo takoj imel - če bi bile vsaj malo lažje. Enkrat (verjetno) bodo.

jest10 ::

floyd1 je izjavil:

jest10 je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Nekateri ljudje dejansko ne potrebujejo čisto nič več od takšne tablice...

Drži. Ampak to najbolj velja za tiste, ki kaj boljšega še pač niso preizkusili.

Aha, tako kot tajnica potrebuje 8-jedernika za office. Ko ga enkrat proba, ji je 2-jedernik premalo>:D

Android na poceni kitajskem minimalnem HW dela katastrofalno, office pa na 5 let starem enojedernem procu pa praktično "enako" kot na novem.
Na vem, kaj si sploh hotel sploh povedat - razen tega, da si dal čudno primerjavo, si dokazal le, da nimaš pojma o tem, kar pišeš.

Tako ja, ti imaš več pojma od mene o tem, kako mi deluje dotična tablica, s katere ravnokar pišem tole sporočilo. Smeh...

VoidRay ::

Koliko min si rabil da si ga napisal?
Work can't kill you, but why take a chance?

jest10 ::

123minut. Pa še to sem moral 4x restartat.

floyd1 ::

Jest10, zelo me veseli, da si zadovoljen s svojo tablico. In tistega denarja je gotovo vredna - sploh če ti služi v skladu s tvojimi pričakovanji. Saj tudi meni Ainol služi v skladu s pričakovanji - za tablico sem pač dal 1 EUR (plus vsak mesec za 1 malico) in nisem pričakoval praktično nič - le upal sem, da bo delala. In pričakovanja je izpolnil. Nasprotno pa sem od Nexus-a pričakoval več - čisto resno (o tem kasneje). Ampak to seveda ne pomeni, da je N7 slab, Ainol pa dober, ravno nasprotno.

123minut. Pa še to sem moral 4x restartat.

Verjetno ni daleč od resnice... :))

Si bom vzel malo časa ;). Tudi če slučajno samo trolaš, bo komu mogoče prav prišla kratka primerjava.

Mimogrede, da se bo vedelo, o čem se pogovarjam - moj "Večerov" Ainol ima 1,2 GHz enojederni procesor in 512 MB DDR3 RAM-a, Mali 400 grafiko in ekran 480 x 800. 8GB "diska" in Android 4.04, v njem je class 6 16GB micro SD kartica (z risankami za tamalo).

Ampak gremo po vrsti, nekaj mojih opažanj pri Ainolu (seveda pa ne trdim, da so vsi ti kitajčki enaki):

1. Da je stvar začela približno delati (in da sem se znebil tistih kitajskih programov na njem), ga je bilo treba rootati in naložiti alternativni FW. Pred tem je velikokrat končal neodziven, zapirale so se aplikacije. Nadgradnje seveda ni bilo in je še vedno ni. Pa nisem pričakoval ravno novega Androida, odprava napak na obstoječem pa bi tudi za tako ceno bila cool.
2. Še vedno je (po nekajmesečni uporabi) katastrofalno počasen. Ko sem ga rootal in na novo naložil je še šlo...
3. Z originalnim FW veliko stvari na marketu ni delalo, zdaj vsaj (koliko-toliko) dela vse. Pa ne govorim o grafično ali procesorsko zahtevnih programih (igrah). Govorim o čisto navadnih aplikacijah (npr. Booking). Nekaterih GPlay sploh ni videl.
4. Touchscreen je proti N7 ali SGS3 srednja do velika žalost. Saj dela, a slabo.
5. O kvaliteti slike na ekranu sploh ne bom začel razglabljati, pa dobro, nekaterim to niti ni tako pomembno
6. Blizu sredine ekrana ob malenkost močnejšem pritisku LCD ekran spremeni barvo (spodaj je menda ena komponenta vezja, ki je preblizu LCD-ja, za tega pa tako vemo, kako se obnaša ob pritisku.
7. SW dekoder za predvajanje videa dela le pri hudo nezahtevnih nizkoločljivih formatih
8. O www brskalniku sploh ne bi rad izgubljal besed, na N7 (tudi na SGS3) dela to s svetlobno hitrostjo (to je RES treba probat) in tu je taka razlika, da o browsanju na Ainolu niti ne pomislim več.

Glede prejšnje debate upam, da se hecaš - 5 let star Athlon 64 (tudi single core) ali pentium je še vedno "firmska" zadeva, v svojem času max doterana, office še danes ne šteka, v brskalniku ne rabiš dat 3x refresh, da ti odpre www stran. Na bogem androidu pa...

Tudi Nexus 7 pa seveda ni brez napak - moj ima na enem delu ekran privzdignjen preko plastičnega roba, pa včasih se zgodi, da malo močneje pritisnem na enem mestu (na zgoraj omenjeni plastični rob in se stekla pri tem sploh ne dotaknem) in to povzroči odpiranje notification bara. In tu sem jaz od Asusa vseeno pričakoval več. Drugače pa res dela ko šus.

boolsheat ::

Tista tablica od jest10 ima povsem enak hardware in tudi "užitek" v uporabi je podoben. Vse je hitreješe narejeno na 3"7 telefonu (sicer z WP7.5) kot pa na tej tablici in zato sem mnenja, da je takšna tablica stran vržen denar. Pa sem bil predenj sem se lotil testiranja mnenja, da bo pa za branje bolj udobna kot telefon pa dejansko ni čeprav je precej večja.

Goody ::

Dejte si eni že dopovedat, da smo ljudje različni in imamo različne preference. Ja, sam sem tudi en izmed ta čudnih, ki jim je manjša tablica bolj uporabna. Doma imam Nexus 7 in iPad 2 pa se dvojke odkar imam N7 praktično ne dotaknem več. N7 mi je bistveno bolj udoben za uporabo.

Zheegec ::

Goody je izjavil:

Dejte si eni že dopovedat, da smo ljudje različni in imamo različne preference. Ja, sam sem tudi en izmed ta čudnih, ki jim je manjša tablica bolj uporabna. Doma imam Nexus 7 in iPad 2 pa se dvojke odkar imam N7 praktično ne dotaknem več. N7 mi je bistveno bolj udoben za uporabo.

Ampak zaradi velikosti, ali zaradi Androida? Ker 10" je vsekakor boljši za uporabo, samo iOS je pač zastarel...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Goody ::

Zheegec je izjavil:

Goody je izjavil:

Dejte si eni že dopovedat, da smo ljudje različni in imamo različne preference. Ja, sam sem tudi en izmed ta čudnih, ki jim je manjša tablica bolj uporabna. Doma imam Nexus 7 in iPad 2 pa se dvojke odkar imam N7 praktično ne dotaknem več. N7 mi je bistveno bolj udoben za uporabo.

Ampak zaradi velikosti, ali zaradi Androida? Ker 10" je vsekakor boljši za uporabo, samo iOS je pač zastarel...


Zaradi velikosti, to kar sam delam na tablici (berem knjige, maile, forume, pogledam novice, trailerje, flipboard...) je isti k... android ali iOS. Ja, je fajn večji ekran če kaj brskaš po netu ampak pri vsem ostalem mi je pa 7 bolje. No verjetno bi mi bil iPad mini po velikosti še najboljši, vendar sem želel androida.

Ja 10" je bistveno boljši za uporabo ZATE, zame pač ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

damjanll ::

Meni tudi 7" bolj ustreza. Mislim da tisti ki hocejo 10" tablico iscejo zamenjavo za laptop, kar pa po moje tablice niso. Vecina stvari ki sem jih prej pocel na laptopu jih sedaj delam na tablici lepo na kavcu ali v postelji ali na poti. Za bit zadovoljen s tablico mora bit lahka, hitra, z dovolj dobro baterijo da prezivi celodnevno uporabo in kvaliteten zaslon z cim visjo resolucijo. Vse te kriterije nexus 7 odlicno izpolni. Ce bi obstajala 10" tablica ki bi tehtala le 300 gramov, potem znala bit boljsa izbira. Za zahtevnejse zadeve je tu se vedno pc in laptop. Po moje nima smisla iskat tablico ki bi povsem nadomestila pc. Tablica je komplementarna ne pa nadomestna naprava.

Okapi ::

Jaz imam tudi dve (pravzaprav celo 3), N7 in Samsung Note 10.1 (ter sposojen iPad2) in v glavnem uporabljal Nexusa. 10" uporabljam za branje stripov in Dela v pdf-ju, za retuširanje fotk, in za kakšen film pogledat na poti, če imam ravno obe tablici pri roki. Če bi se moral odločiti samo za eno, bi pa sigurno obdržal Nexus 7. In vedno bi vzel tablico z androidom, ker imam telefon z androidom (iPhona se mi zdi prevelik & predrag).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

todman74 ::

Goody je izjavil:

Dejte si eni že dopovedat, da smo ljudje različni in imamo različne preference. Ja, sam sem tudi en izmed ta čudnih, ki jim je manjša tablica bolj uporabna. Doma imam Nexus 7 in iPad 2 pa se dvojke odkar imam N7 praktično ne dotaknem več. N7 mi je bistveno bolj udoben za uporabo.


V redu, razumem nekoga ki odnaša tablico s sabo od doma precej pogosto (recimo da hodi vsak dan na vlak), ampak za uporabo doma ni šans, da bi dal prednost manjši tablici. Tisto o teži tablice je doma brezpredmetno....

Goody ::

todman74 je izjavil:

Goody je izjavil:

Dejte si eni že dopovedat, da smo ljudje različni in imamo različne preference. Ja, sam sem tudi en izmed ta čudnih, ki jim je manjša tablica bolj uporabna. Doma imam Nexus 7 in iPad 2 pa se dvojke odkar imam N7 praktično ne dotaknem več. N7 mi je bistveno bolj udoben za uporabo.


V redu, razumem nekoga ki odnaša tablico s sabo od doma precej pogosto (recimo da hodi vsak dan na vlak), ampak za uporabo doma ni šans, da bi dal prednost manjši tablici. Tisto o teži tablice je doma brezpredmetno....


;) fak, ej no, zopet zate. Zame pa ne, tablici (tako ipad2 kot N7) imam izključno vseskozi doma. Za okoli mi povsem zadostuje 4,7inčni telefon. In še enkrat: praktično ipad2 ne uporabljam več...

Okapi ::

Tisto o teži tablice je doma brezpredmetno....
Je rekel nekdo, ki očitno še nikoli ni nobene uporabljal.;(( Ko ležiš v postelji in bereš knjigo, je še Nexus7 pretežak in je kakšen Kindle veliko prijaznejši do rok. Da bi bral z 10" je pa cela muka.

O.

todman74 ::

Okapi je izjavil:

Tisto o teži tablice je doma brezpredmetno....
Je rekel nekdo, ki očitno še nikoli ni nobene uporabljal.;(( Ko ležiš v postelji in bereš knjigo, je še Nexus7 pretežak in je kakšen Kindle veliko prijaznejši do rok. Da bi bral z 10" je pa cela muka.

O.


Zakaj bi bila tablica pretežka, če jo niti ne držim v roki? A je to tako čudno, če ležim na postelji, tablico pa imam na trebuhu, z eno roko jo podpiram, z drugo pa brskam po njej....imam pa še gumijasto "stojalo" za vsak slučaj.

Goody ::

todman74 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Tisto o teži tablice je doma brezpredmetno....
Je rekel nekdo, ki očitno še nikoli ni nobene uporabljal.;(( Ko ležiš v postelji in bereš knjigo, je še Nexus7 pretežak in je kakšen Kindle veliko prijaznejši do rok. Da bi bral z 10" je pa cela muka.

O.


Zakaj bi bila tablica pretežka, če jo niti ne držim v roki? A je to tako čudno, če ležim na postelji, tablico pa imam na trebuhu, z eno roko jo podpiram, z drugo pa brskam po njej....imam pa še gumijasto "stojalo" za vsak slučaj.


Ko boš imel obe (in na nobeno ne boš bolj čustveno navezan ;)) in ju boš uporabljal par dni, boš pa povedal katera ti je bolj udobna. Jaz sem v tej poziciji in mi je udobnejša manjša. Ampak kakor pravim, vsakomur svoje, nekaterim je udobnejša večja, nekaterim pa manjša.

todman74 ::

Goody je izjavil:

Ko boš imel obe (in na nobeno ne boš bolj čustveno navezan ;)) in ju boš uporabljal par dni, boš pa povedal katera ti je bolj udobna. Jaz sem v tej poziciji in mi je udobnejša manjša. Ampak kakor pravim, vsakomur svoje, nekaterim je udobnejša večja, nekaterim pa manjša.


Imam doma še 7 palčni Asusov netbook, čeprav je precej štorast za uporabo, me je še najbolj motila njegova velikost ekrana (beri majhnost). Dobro, vsakemu svoje, ampak ne mi nekaj o teži....

Okapi ::

A je to tako čudno, če ležim na postelji, tablico pa imam na trebuhu, z eno roko jo podpiram,
Ja, ker je pretežka, jo moraš imeti na trebuhu.>:D Lažjo tablico bi pa lahko držal še v različnih drugih položajih in se ti ne bi bilo treba prilagajati njeni preveliki teži. Za branje knjig pa je 7" več kot dovolj.

O.

boolsheat ::

Vsak mora sam probat kaj mu bolj leži. Tavelke 10 tablice so se mi zdele prevelike, zato sem pogledal za N7 in iPadM. N7 se mi je zdel premali, mini ravno pravi samo me je zanič zaslon popolnoma odbil. Tako, da sem na koncu kupil iPad3 in mi ni žal. Je res, da bi si včasih zaželel manjšo, bolj prenosno napravo, ampak dejansko imam za to telefon. Pač naslednji telefon bo večji. :D

floyd1 ::

todman74 je izjavil:

Goody je izjavil:

Ko boš imel obe (in na nobeno ne boš bolj čustveno navezan ;)) in ju boš uporabljal par dni, boš pa povedal katera ti je bolj udobna. Jaz sem v tej poziciji in mi je udobnejša manjša. Ampak kakor pravim, vsakomur svoje, nekaterim je udobnejša večja, nekaterim pa manjša.


Imam doma še 7 palčni Asusov netbook, čeprav je precej štorast za uporabo, me je še najbolj motila njegova velikost ekrana (beri majhnost). Dobro, vsakemu svoje, ampak ne mi nekaj o teži....

Imaš windows gor?

todman74 ::

Okapi je izjavil:

Ja, ker je pretežka, jo moraš imeti na trebuhu.>:D Lažjo tablico bi pa lahko držal še v različnih drugih položajih in se ti ne bi bilo treba prilagajati njeni preveliki teži. Za branje knjig pa je 7" več kot dovolj.

O.


Lej se mi ni treba nič prilagajat, tako sem zmeraj uporabljal tudi telefon, mi pač najbolj ustreza in mi je daleč najbolj udobno. Edino če kaj "delam" na njej (recimo rišem skice), potem jo položim na mizo. Velikost ekrana mi je tukaj pač bolj pomembna kot vse ostalo.

floyd1 je izjavil:

Imaš windows gor?


Ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

floyd1 ::

Tu je catch. Windowsi so (vsaj po mojem, da me ne bo kdo napadal ;)) na tako majhnih ekranih (z majhno ločljivostjo) precej nerodni za delo. Android pa je bil narejen za majhne ekrane.

damjanll ::

Pomembna je tudi resolucija. Z 1280x800 na 7" je uporabnost dosti vecja kot z 1024x600. Ni slisat velika razlika ampak je. Text je veliko bolj berljiv in lepsi, potrebno je manj zoomanja. Doma je tudi tab 2, in ko ga sedaj primem roke se prav zgrozim nad slabim zaslonom. Nexus 7 te hitro razvadi in zvisa kriterij kaj je sprejemljivo. Tudi zato so mi smesni vsi navdusenci nad poceni tablicami. Fajn bi bilo ce bi imeli moznost si izposodit n7 ali kako drugo tablico z visoko resolucjjo, da bi obcutili pomembnost dobrega zaslona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjanll ()

todman74 ::

floyd1 je izjavil:

Tu je catch. Windowsi so (vsaj po mojem, da me ne bo kdo napadal ;)) na tako majhnih ekranih (z majhno ločljivostjo) precej nerodni za delo. Android pa je bil narejen za majhne ekrane.


Vse lepo in prav.....sem probal iMini in malo tudi Nexus 7, v uporabnosti se res ne more moj Asus kosati z njima, ampak sam uporabljam tablico veliko za video, filme in tukaj lahko dobim predstavo, kaj pomeni gledati na slabih 18 centimetrskem ekranu ali 20, napram 25,4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

DuleKrtola ::

@techfreak :)

Si vzel 32GB ali 64GB verzijo W510? Če manjšo, koliko od teh 32GB ti je še ostalo? Po mojih izkušnjah windows vztrajno požira ves plac na disku ki mu ga daš, je W8 kar se tega tiče kaj boljši? In kako si zadovoljen s touchpadom, je res crap?

Dromar ::

Todman, ja, imam minija in nikakor nisem hotel vplivati na nikogarsnjo odlocitev, meni pac ustreza bolj in konkurenca cesa hudega za moje potrebe ni ponujala.
Mini stane 329€ in ima 7.9" zaslon razmerja 4:3 in ima s tem 35% vecjo povrsino od denimo Nexusa, s cimer je dosti boljsi za branje, brskanje po spletu, na koncu dneva je pa kostal samo 50€ vec od Nexusa, ker 16 gb verzije takrat niti niso imeli. In je, menim, vreden toliko vec. Je bolj smooth, kljub slabsemu HWu je hitrejsi, lepsi je, lazje ga je prodat naprej in na ta nacin izgubim na koncu manj denarja - tega ljudje ponavadi ne omenjajo. iPad 1 se danes dobiva posodobitve in je se relativno interesanten, Androidi pa dobijo 2, 3 update pa gotovo. Pa se full je sleek tale mini in meni tudi to nekaj steje.
Marsikomu odgovarja bolj tavelik iPad, meni je pa pac za tablico ze prevelik in pretezek. Meni je tab pac za zvecer, ko chillam v fotelju ob caju in zato je tole perfect.
Lahko bi imel vecjo resolucijo, vendar meni osebno na njem ne manjka nic.

Imam pa Android fon in mi je tudi super, za tablico pa meni osebno pac ne sede in ne grem, mislim, nikoli vec na Android tab, ceprav je za druge pac super in prav fajn je, da obstaja konkurenca. Vsakomur svoje pac

kmetek ::

Mini kakor vem nima GPS.

bojsi ::

kmetek je izjavil:

Mini kakor vem nima GPS.

Cellular verzija ga ima, wi-fi only pa ne.
««
28 / 183
»»