» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
182 / 183
»»

mtosev ::

Specsi so impressive.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomlin ::

Dobre specs, toda spet ne razumem zakaj, nima sim, sd in 3,5mm ?
https://www.gsmarena.com/oneplus_pad-12...
SIM
No
Card slot
No
3.5mm jack
No
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Ijus ::

jah. sodobna scena. mobilnost pa minimalizem pa to. najbrž. predvidevam.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

tomlin ::

One plus naj se gre solit, na netu mi odgovarjajo takole;(:


Ali ima tablica OnePlus režo za kartico SIM?
Ker ni reže za SIM , bo uporabljal bližino telefona OnePlus za skupno rabo mobilnih podatkov (4G ali 5G, vsi bodo delovali) iz njega. OnePlus pravi, da morata biti tablica in telefon OnePlus na razdalji 5 metrov ali manj, da to deluje.

Ali ima OnePlus Pad razširljiv pomnilnik sd slot?
Shranjevanje in povezljivost

OnePlus Pad se ponaša z notranjim pomnilnikom velikosti 128 GB, ki ga po naravi ni mogoče odstraniti

Zakaj OnePlus nima reže za SD kartico?
Kartica SD bo večino časa počasnejša od integriranega pomnilnika, zato so se odločili, da je ne bodo imeli.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Kodrnusa ::

Ne rabiš spraševat imaš polno testov že.. Nima sima, nima sd, samo 128gb, nima reže za phonejack... Samo ena različica zelene barve....
Ekran je top, procesor je ok, samo za igrice ni najboljši, prav tako za montažo videov.
Za vsakdanje delo je pa super baje..

tomlin ::

Dobr, ampak, da ti zraven ponudijo še svoj telefon, ki stane enako ali več kot sama tablica, je pa too much.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Kodrnusa ::

To zmore vsak telefon.. Dostona točka pa je. Oneplus pa valjda svojga ponudi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

house ::

Ali obstaja kaj cenejšega v tem rangu:
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s...

Tine1993 ::

https://www.mimovrste.com/tablice-os/xi...

299€ potem pa se uporabis kodo DIGI25 in je koncna cena 274€
Top deal pomoje

CyberPunk ::

Ima kdo kakšno informacijo, če bo iPlay 50 Mini prišel v evropska skladišča? Tale zadeva:
https://www.banggood.com/Alldocube-iPla...
Na tole verjetno nabijejo carino, DDV in poštne "storitve"?

Okapi ::

A brati ne znaš?
About European Union VAT:

Goods purchased from Banggood and delivered to the destination located in the European Union (EU), VAT and duties(if applicable) have been included in their selling prices, and you don't need to pay additional tax.

CyberPunk ::

Torej jih "prepakirajo" tako kot ovitke za telefon iz Aliexpress? Kaj je potem fora tistih, ki imajo cahn, da so z evropske lokacije, samo hitrejsa dostava?

EDIT: Mogoce DDV je vkljucen, ampak carina in postne "storitve" pa ocitno ne:
https://www.banggood.com/index.php?com=...
The customer is responsible for paying all customs charges and import duties. It is important that you find out more about the customs regulations of each country and inform your customers of these charges before placing an order to avoid unexpected costs.
Please note that it is your responsibility as a Banggood drop-shipper to enquire and inform your customers of the possible import duties and extra charges they may have to pay.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

Okapi ::

Carine za nobeno robo do 150 evrov ni.
Za tablice pa carine ni, ne glede na ceno. Je bilo verjetno že 100x povedano.

Ales87 ::

Pozdravljeni,

Prosim za pomoč pri izbiti tablice kaj vzeti.
Lenovo m10 g3, TAB A7 2022, TAB A8,... oz. tam do max 150€

Hvala za predloge

Lp, Aleš

tomlin ::

Odvisno za kaj boš tablico uporabljal?
Za office, sporočila, youtube, tv programe, za brskanje po spletu in podobno bo cca.150 Eur dovolj. Če pa želiš kakšno primerno dobro igrico bo še 500 eur premalo. Jaz imam Blackwieu dve tablici po cca. 200eur. Za naštete potrebe sta OK.
Pa še dober wifi imata, ter močen bluetooth, s pomočjo katerega poslušam preko zunanjega zvočnika glasbo.
LP
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Yossarian ::

Počasi se odločam za nakup nove tablice (ali pa rabljene). Za surfanje po internetu, gledanje filmov, tu in tam kakšen tekst. 10-11 colska mora bit, vsaj 6 GB RAM, pa da ima možnost vstavit SIM kartico za wi-fi. nazadnje sem imel Lenovo Tab4 10 Plus, ki je zadovoljevala vse moje potrebe.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

megason ::

Strokovnjaki,

Prosim za nasvet glede nakupa tablice do 150 €.
Tablico bom uporabljal predvsem za brskanje po spletu, youtube,...itd.


Hvala

Gogo ::

Redmi pad iz aliexpress in eu skladišča za slabih 200€: https://www.aliexpress.com/item/1005004...
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

CyberPunk ::

Ali pa iPlay 50 Pro, še ceneje in z 8 GB RAMa: https://www.banggood.com/Alldocube-iPla...
Baterija sicer malo šibkejša po specifikacijah. Ima pa definitivno čistejši android kot so od Xiaomija. Pa celo 3.5 mm vtičnico za slušalke oz. audio out.

kanarin ::

V čem pa je "čistejši" Android na iPlay 50 Pro boljši oz boljša izbria od Xiaomi MIUI ? Pred par leti sem staršem nabavil iPlay 20 , glede na to da sem že dolga leta navajen na MIUI se mi je ta čisti Android zdel precej grd in špartanski. Poleg tega OS (Android 10) sploh ni omogočal full screen gestures ! V glavnem ni primerjave - kar se tiče uporabniške izkušnje. Nadgradnje OS - kar pozabite pri teh poceni tablicah.

Ja, Alldocube so cenovno ugodne in za svojo ceno kar solidne tablice ampak Xiaomi je drug rang. Sam imam Mi Pad 5 in za 300 € za kolikor sem ga sam nabavil se mi zdi vrhunska tablica (primerljiva celo z iPad - ki so tudi lastim). Koliko pa sem bral review-je je tudi Redmi Pad odlična za svojo ceno.

CyberPunk ::

Xiaomi je "security & privacy nightmare", pa cel kup ene krame imam v spominu, da je bilo gor. iPlay, vsaj 40 in 50, imajo super ekrane (laminirano) in vzdrzljivost baterije, cisti android pomeni, da gor ni krame od proizvajalca, vecino Googlove pa lahko odinstaliras ali disablas ter nadomestis npr. iz Simple Mobile Tools.

40 in 50 podpirata gestures, pa v 50 se da tudi brez Nova Launcherja preziveti oz. privzeti ni vec tako "spartanski". Pa kot berem na XDA, je GSI varianta Lineage OS podprta, tako da se da marsikaj nadgraditi.

Saj ne recem, hardversko je Xiaomi super zadeva, ampak ce si bolj "osvescen" glede OS, rabi kar nekaj tweakanja (in se lahko samo nasmejis, ko Americani bentijo proti Huaweiju, ki je bil vsaj pri nas milina s tega vidika, njegovo trzno niso pa je tu prevzel Xiaomi).

vofra ::

Yossarian ::

A je tole vredno nakupa? Kaj pa primerjava s Xiaomi Pad 5?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Gremio ::

Yossarian je izjavil:

A je tole vredno nakupa? Kaj pa primerjava s Xiaomi Pad 5?

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Yossarian ::

Hvala. Novejši čip in par bonbončkov, nekih drugih razlik pa ni videt.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

noob96 ::

Malce sem v precepu. Imam služben računalnik od firme (večja firma, zastarel IT oddelek) in ga trenutno koristitim tudi za vse privat zadeve...filmi, serije, brskanje po netu, fax-... Zdej pa malo razmišljam če je to najbolj pametno, ker vseeno pa so na računalniku programi ki lahko gledajo uporabo + ne morem torrentat ker je zaklenjen za inštaliranje programov itd....

Zdej pa ne vem če bi rad za privat rabo imel še en računalanik prenosnik ker se mi zdi da mi bo samo stal, pa da za malo denarja bo itak bolj v kurcu... pa razmišjljam da bi si vzel neko tablico da mi malce nadomesti za te privat zadeve, da lahko neham uporabljat službeni računalnik. Pa ne vem po tujih straneh ful priporočajo iPada nad vsemi temi xioami padi, itd...zaradi longevitija pa softwara pa itd...Kaj bi priporočali Je sploh to pravo razmišljanje?

Reaper ::

Na iPadu pozabi na torrente, edino če imaš kje torrent server in se boš preko brskalnika povezoval na GUI od Torrent odjemalca. Android is the way.

Yossarian ::

Na androidu torrenti laufajo brez problemof. Preverjeno na tablicah Lenovo Tab 4 10+ in Samsung Galaxy Tab S7 FE.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MrStein ::

Če imaš že monitor, potem PC ne bo dražji od tablice. Za razmislit.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noob96 ::

Kaj pa kakšen rabljen tab S6 lite ali S7 FE...

kanarin ::

Sam imam tako iPad (Air 3) kot Xiaomi Mi Pad 5 pa za moj tip uporabe preferiram Xiaomi. Namreč tablico precej uporabljam kot mobilno TV (T-2) pa tudi YouTube , TikTok in je razmerje zaslona za tak način uporabe pač bolj primerno kot na 4:3 zaslonu od iPad. Pa tudi slika je boljša. Običajni iPad pa ima za moje pojme precej zastarel dizajn za današnje standarde (podobno kot iPhone SE pri telefonih). Ne vem kakšen budget imašna voljo za tablico če iščeš kaj cenejšega je na voljo tudi Redmi Pad , ki je tudi res dobra tablica za svojo ceno.Tudi glede OS oz SW sam iskreno ne razumem kritik s strani nekaterih na račun MIUI, meni ustreza, je všečen in me prav nič ne moti.

Yossarian ::

OK, nabavil sem Xiaomi Pad 6, zaenkrat sem zadovoljen, tu in tam pa se zaradi MIUI malo lovim:
1. kako naj odstranim odvečne ikone dol z ekrana, ne da bi izbrisal aplikacijo
2. kako naj na tipkovnici zamenjam črki z ino y
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

NejcSSD ::

1. lahko jih daš edino v mapo, ni tko k pr samsungu menija z aplikacijami ampak je use na ekranu
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

amacar ::

Na zadnjih MIUIjih se da vklopit, da imaš na domačem zaslonu ikone, ki jih želiš, v app drawerju pa vse naložene programe.

IL_DIAVOLO ::

Yossarian je izjavil:

OK, nabavil sem Xiaomi Pad 6, zaenkrat sem zadovoljen, tu in tam pa se zaradi MIUI malo lovim:
1. kako naj odstranim odvečne ikone dol z ekrana, ne da bi izbrisal aplikacijo
2. kako naj na tipkovnici zamenjam črki z ino y


Imas ikono aka settings na "tipkovnici", kjer se ti odpre meni s tipkovnicami. Ti imas qwerty, zelis pa qwertz.

Za odstranitev aplikacije pa drzis na aplikaciji za sekundo(ja, se prikaze moznost izbrisa) in nato premikas po ekranu, da se ti pojavi ikona za "kos" skrajno zgoraj. To ne vem, ce je ravno nova zadeva.

Lahko pa tudi zmeces aplikacije iste kategorije v eno mapo in jo imas vedno na ekranu, ampak "pospravljeno".
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Yossarian ::

Il Diavolo, hvala. Tisto s tipkovnico sem porihtal, glede programof pa se jih očitno ne da vreč dol z ekrana, zato sem jih pač vse zmetal v eno mapo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

amacar ::

Na mojem xiaomi mi pad 5 gre odstraniti ikone z začetnega zaslona. Video kako to narediti sem pa prilepil višje.

IL_DIAVOLO ::

Ja, na xiaomi pad 5 gre. Software na pad 6 pa je verjetno identicen.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Yossarian ::

Amacar, hvala, zdaj pa gre.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

No, zdaj pa mi je uspelo dat na spodnji rob tablice tudi tiste tri ikone
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

scipascapa ::

www.avtera.si

8806094462395 P613 SAMSUNG GALAXY TAB S6 LITE 2022 64GB WIFI BLU 228
8806094462470 P613 SAMSUNG GALAXY TAB S6 LITE 2022 64GB WIFI GRA 228
3830061960961 T733 GALAXY TAB S7 FE WIFI 64GB BLACK + mapa s tipk 396
3830061961876 T733 GALAXY TAB S7 FE WIFI 64GB SILVER + mapa s tipk 396
8806092943704 X200 SAMSUNG GALAXY TAB A8 32GB WIFI GRAY 142
8806092944220 X200 SAMSUNG GALAXY TAB A8 32GB WIFI PINK GOLD 142
8806092944749 X200 SAMSUNG GALAXY TAB A8 32GB WIFI SILVER 142

cene so brez DDV. Zainteresirani ZS. Akcija do 10.9.2023.

SumTingWong ::

Niso neki hude cene ...

Avtera S7 FE + tipkovnica 573€ brez ddv. Mimovrste pa 499€ brez neke posebne akcije.

globoko grlo ::

Sm glih eno novico prebral za pad 6, a to se pri nas dobi za 400 ojrov?

A se kj druzga bl splaca?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

imi ::

SumTingWong je izjavil:

Niso neki hude cene ...

Avtera S7 FE + tipkovnica 573EUR brez ddv. Mimovrste pa 499EUR brez neke posebne akcije.


Kolikor vidim so cene Avtere v akciji 396EUR brez davka.....

Obenem bi vas prosil za mnenje...ali se ta tablica še splača kupiti v letu 2023 (mislim predvsem na posodobitve programske opreme)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imi ()

Yossarian ::

Če misliš na Xiaomi Pad 6, ga imam jaz, za 420 €, 8 GB in 256 GB. Nima SIM kartice in GPS; kdor to rabi, naj kupi nekaj drugega. V vsej večletni uporabi tablic jaz tega nisem rabil, zato sem jo kupil. Prezadovoljen sem. Hitrost, ekran... vse je na visokem nivoju. Zraven sem dobil še tipkovnico, ki sicer stane 100 €, vendar nima šumnikov. Če jo kdo hoče, jo prodajam.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Imam tablico Xiaomi pad 6, zraven sem dobil tipkovnico, ki pa žal nima šumnikov. Ali se to da kako nastavit ali ne?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

psychoshorty ::

Imam tudi sam xiaomi pad 6. Za to ceno, enostavno top.

yayo ::

SumTingWong je izjavil:

Niso neki hude cene ...

Avtera S7 FE + tipkovnica 573EUR brez ddv. Mimovrste pa 499EUR brez neke posebne akcije.

Nek sila dober deal, na Idealo je najniža cena 460 brez tipkovnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Yossarian ::

Yossarian je izjavil:

Imam tablico Xiaomi pad 6, zraven sem dobil tipkovnico, ki pa žal nima šumnikov. Ali se to da kako nastavit ali ne?


No, pa sem nastavil tudi to. Če koga zanima:

Nastavitve --> Dodatne nastavitve --> Jezik in vnos --> Tipkovnica, miška in sledilna ploščica --> Xiaomi Keyboard --> Nastavitev razporeditev tipkovnice --> slovenska in to je to.

Sedaj si bom samo še kupil nalepke in smo zmagali. Vse štima.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

scipascapa ::

8806094147650 X700 SAMSUNG GALAXY TAB S8 128GB WIFI GRAPHITE clearance 4.9. - 31.10.2023 499,90 €
8806094147728 X700 SAMSUNG GALAXY TAB S8 128GB WIFI PINK GOLD clearance 4.9. - 31.10.2023 499,90 €
8806094147612 X700 SAMSUNG GALAXY TAB S8 128GB WIFI SILVER clearance 4.9. - 31.10.2023 499,90 €
8806094150292 X800 SAMSUNG GALAXY TAB S8+ 128GB WIFI GRAPHITE clearance 4.9. - 31.10.2023 799,90 €
8806094149586 X800 SAMSUNG GALAXY TAB S8+ 128GB WIFI PINK GOLD clearance 4.9. - 31.10.2023 799,90 €
8806094150117 X800 SAMSUNG GALAXY TAB S8+ 128GB WIFI SILVER clearance 4.9. - 31.10.2023 799,90 €
8806094150377 X900 SAMSUNG GALAXY TAB S8 ULTRA 128GB WIFI GRAPH clearance 4.9. - 31.10.2023 899,90 €
««
182 / 183
»»