» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
148 / 183
»»

1309976 ::

Kakšno pa je vaše mnenje o tablici, ki je v zadnjem Hoferjevem letaku?

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Recimo če jo primerjamo z zgoraj že navedeno Samsungovo tablico, ki se prodaja za isti denar:

https://www.electronic4you.si/samsung-g...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

1309976 ::

Nihče? Še opravičujem, ker sem malo nestrpen, a dobre Hoferjeve ponudbe so ponavadi hitro razprodane. Sam pa težko ocenimo ali gre zgoraj za dober nakup (cena-kvaliteta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Scorpia ::

Medion ima boljsi zaslon, vsaj kar se tice locljivosti, kaksen je vidni kot, pa je vprasanje. Imam to Samsungovo tablico in lahko povem da je baterija super, zaslon je soliden, v mocni svetlobi se lepo vidi. Kar se tice zmogljivosti pa tudi ni svoh
////

gusto ::

A ni to popolnoma enaka tablica, ki se je cca 14 dni nazaj v Hoferju prodajala po 150€ (kao odprodaja, znižana iz 200 na 150)? Sem jo jaz tudi gledal, samo se potem nisem odločil.

1309976 ::

gusto je izjavil:

A ni to popolnoma enaka tablica, ki se je cca 14 dni nazaj v Hoferju prodajala po 150EUR (kao odprodaja, znižana iz 200 na 150)? Sem jo jaz tudi gledal, samo se potem nisem odločil.


No, tole je pa dobra informacija. Mogoče kdo ve ali ta podatek drži.

p.s.
Scorpia: hvala tudi za tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

amacar ::

Podatek drži, imeli so jo za 150€.

Yossarian ::

Morda bom kupil novo tablico. Obvezno

- Android
- 10 colska
- LTE oz 4G
- cena lahko do max. 500 ojrof
- vsaj 32 GB spomina oz možnost micro SD kartice za povečanje

Tablica se bo rabila za surfanje, predvsem mi je pomembno, da ko grem v tujino, da si lahko vstavim njihovo SIM kartico za mobilni internet in si nato naredim svoje omrežje, da imam internet tudi na tulifonu oz. več tulifonih ali morda celo prenosniku.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Tomson ::

Do 500€ je najboljše kar lahko dobiš v tej velikosti pri Androidu glede na zahteve Samsung Galaxy Tab S2 LTE ali če kupiš preko Amazon.de za 406 EUR + 10 EUR poštnine ...

Novejši Galaxy Tab S3 LTE je seveda boljši, tudi kar nekaj dražji, v Slo ga dobiš od 700€ naprej, prek Amazon.de pa npr. za 599€. Razlike med njima? klik

Cenejša alternativa pa npr. Huawei MediaPad M3 LTE za 325€ ... Odlična tablica za ta denar, nekaj manjših pomanjkljivosti ki ne prevagajo - test.

Sicer pa je glede na opisano uporabo vredno razmislit tudi o iPad 9.7 LTE 32GB za 515€, iOS ima svoje omejitve, a če lahko z njimi živimo defenitivno ena najboljših tablic za ta denar.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SkIDiver ::

Kakšna ideja kaj kupiti glede, na želje, da ima 4:3 format oz. je uporabna za brskanje po spletu, branje PDF-jev, člankov... in velikosti do 9". Ena opcija je Samsung Galaxy Tab S2 8.0, vendar tega modela ne prodajajo več. S3 je predrag, ker nisem pripravljen odštet toliko za tablico. Ena opcija je iPad Mini, ampak bi raje ostal na Androidu. Kaj še ostane?

lopov ::

Od Xiaomi maš tablico v 4:3 formatu, pobrskaj po tej temi, je omenjeno.

Yossarian ::

Gledal sem tudi Asus ZenPad 3S 10 LTE (Z500KL). Se jo da dobit kje v Sloveniji?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Pa tudi Huawei MediaPad M3 Lite 10.

Kateri je boljši?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

damian ::

Katero rabljeno tablico priporocate - namenjena bo samo za gledanje filmov, net in maile (tam kjer je prenosnik prevelik/preokoren npr. na letalu) in navigacijo (v tistih, zlasti balkanskih drzavah, kjer mi navi v avtu prepozna samo glavne ceste).
Recimo do 200eur. Jabolko?

gojira ::

damian je izjavil:

Katero rabljeno tablico priporocate - namenjena bo samo za gledanje filmov, net in maile (tam kjer je prenosnik prevelik/preokoren npr. na letalu) in navigacijo (v tistih, zlasti balkanskih drzavah, kjer mi navi v avtu prepozna samo glavne ceste).
Recimo do 200eur. Jabolko?


iPad Air(2)? Jst imam 2ko in sem super zadovoljen. Ne vem pa kolk so cene rabljenega. Pred tem sem imel iPad mini 1.gen in sem ga zamenjal z iPad Air 2. Pomojem imam spet mir za par let :)

nurmaln ::

Yossarian je izjavil:

Gledal sem tudi Asus ZenPad 3S 10 LTE (Z500KL). Se jo da dobit kje v Sloveniji?

Ne, LTE verzije v Sloveniji ni in je ne bo. Bi pa morala biti Wifi verzija (Z500M). Če jih pa slučajno zmanjka bodo v 14 dneh nove.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Yossarian ::

nurmaln je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Gledal sem tudi Asus ZenPad 3S 10 LTE (Z500KL). Se jo da dobit kje v Sloveniji?

Ne, LTE verzije v Sloveniji ni in je ne bo. Bi pa morala biti Wifi verzija (Z500M). Če jih pa slučajno zmanjka bodo v 14 dneh nove.


Tudi Huawei M3 Lite 10 nikjer ne najdem v Sloveniji.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Tomson ::

Kako da ne? KLIK Še ceneje? KLIK ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Yossarian ::

To trgovino extreme sem že videl. So zanesljivi? Ker imajo nižje cene od vseh ostalih trgovin pri nas in tudi od večine v tujini (vsaj to, kar sem jaz gledal)?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Tomson ::

Do sedaj sem pri njih kupoval 2x. Vse potekalo brez težav, dostava je bila zelo hitra, artikli novi, brezhibni, lepo zapakirani ob dostavi. Garancije še nisem uveljavljal tako da iz tega področja nimam izkušenj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Han ::

Galaxy Tab A 10.1 LTE dobiš za dobrih 250 eur.

Unilseptij ::

Kaj pa tole:

- ASUS Transformer T303UA i7 2.5 GHz, 16 GB RAM, 256 ali 512 GB SSD (preko m.2 če je možno),
- ROG XG Station 2
- ROG Strix GeForce GTX 1070 8GB GDDR5
- HTC Vive VR set

Dobim 2-in-1 (laptop + tablica) + zmogljivo zverino za igre in VR. Ali je vredno denarja in ali obstaja kaj podobnega? Nakup dveh mašin (poceni tablica in gaming prenosnik) odpade. Ali ima kdo kaj podobnega in kako se obnese?

Filip8 ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/tabl... ali http://www.bolha.com/racunalnistvo/tabl... punca potrebuje nekaj lažjega in bolj prenosnega in njenega prooboka, pa se sam na tablice ne spoznam prav nič..

Filip8 ::

Filip8 je izjavil:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/tabl... ali http://www.bolha.com/racunalnistvo/tabl... punca potrebuje nekaj lažjega in bolj prenosnega in njenega prooboka, pa se sam na tablice ne spoznam prav nič..

any1? ali kakšen boljši predlog do 150 eur?

MrStein ::

Ena Samsumgova je precej lahka. A ali mogoče E serija.
Poglej na www.geizhals.at
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Tomson ::

@Filip8

Asus Transformer je precej solidna zadeva, s tem ne moreš zgrešit! Varianta z 8" tablico in tipkovnico je pa bolj kot ne igračka, vsaj sam si ne predstavljam nekega dela s tipkovnico na 8" tablici, že 10" ni veliko, tam 11/12" je pa že ok, a za 150€ v tej velikosti težko kaj pametnega najdeš. Kaj pa so prioritete, za kaj se bo uporabljalo?

Na Bolhi najdeš marsikaj, če vpišeš "mini prenosnik", če ni nujno da je tablica, če gre tudi za bolj resno delo kot samo zabavo, a pri teh dealih je veliko nekih no name znamk, delovanje je vprašljivo, kvaliteta tudi, lahko pa malo preveriš če kaj najdeš pa tukaj vprašaš če je ok ... Opcija pa je tudi kakšen Chuwi Hi 10 Pro za 165€ z tipkovnico, tole je top zadeva za to ceno, sploh za nekega nezahtevnega uporabnika, imam tudi sam, deluje super, preberi kakšen test: klik, klik, klik ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Filip8 ::

sej dejansko rabi sam za faks pa da doma lahko potem še kaj v wordu napiše pa tko, še kakšen film na vlaku.. nč takšnga, mja najdeš marsikaj, sam ker ne poznam zadev, jih tudi ne morem dobro pregledat in ne vem kok je kej dobr.

Okapi ::

Asus Transformer 10 palčni in mir.

Filip8 ::

za 150 eur ni boljše izbire?

Tomson ::

Asus Transformer ti je najbolj sigurna opcija, je preverjen, kvaliteten, praktičen in ne predrag. Kaj pa ti ni všeč?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Filip8 ::

pač preverjam, ker se ne spoznam :D itak je fajn če je kej cenej ane :D

Tomson ::

Seveda je fino, tudi za 30€ že dobiš tablico, sam ti verjetno ne bo tako fajna kot tista za 150€! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Filip8 ::

kakšen second opinion? cenejša okej verzija?

1309976 ::

Tomson je izjavil:

@Filip8

Asus Transformer je precej solidna zadeva, s tem ne moreš zgrešit! Varianta z 8" tablico in tipkovnico je pa bolj kot ne igračka, vsaj sam si ne predstavljam nekega dela s tipkovnico na 8" tablici, že 10" ni veliko, tam 11/12" je pa že ok, a za 150EUR v tej velikosti težko kaj pametnega najdeš. Kaj pa so prioritete, za kaj se bo uporabljalo?

Na Bolhi najdeš marsikaj, če vpišeš "mini prenosnik", če ni nujno da je tablica, če gre tudi za bolj resno delo kot samo zabavo, a pri teh dealih je veliko nekih no name znamk, delovanje je vprašljivo, kvaliteta tudi, lahko pa malo preveriš če kaj najdeš pa tukaj vprašaš če je ok ... Opcija pa je tudi kakšen Chuwi Hi 10 Pro za 165EUR z tipkovnico, tole je top zadeva za to ceno, sploh za nekega nezahtevnega uporabnika, imam tudi sam, deluje super, preberi kakšen test: klik, klik, klik ...


Tale Chuwi zgleda zelo zanimivo. A ga je mogoče kdo tu že preizkusil?

p.s.
Ok, sem šele zdajle videl da ga imaš. A lahko malo opišeš zadevo, predvsem kar se trajanja-zdržljivosti batarije tiče (sem prebral, da pri filmih zdrži zgolj kakšno uro) in na kakšne probleme si naletel ob uporabi? Kako je z garancijo (verjetno 1 leto, kot jih ima večina kitajskih zadev ali?)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Tomson ::

Lahko ti povem za Chuwi Hi12, 12" model, kjer je zaradi večjega zaslona avtonomija malo slabša. Baterija prve pol leta je bila res super, cel dan uporabe (internet, mail, knjige, kakšen youtube), recimo 5-6h screen on time, po pol leta pa počasi navzdol, po letu in pol je za isto uporabo 3-4h max, za igre 2h, za film tudi 2h. Izdelava je dobra, zaslon je odličen, nikoli se ni nič pokvarilo (predvidevam da je res 1-leto garancije), skratka še po letu pa pol vse super, le baterija je izgubila na vzdržljivosti, kar pa je razumljivo. Za 12" tablico s super zaslonom, Win10 in Androidom je to še vedno dober nakup pod 200€, zmogljivost je čisto ok, ni pa to work hourse. Skratka, še vedno služi svojemu namenu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

1309976 ::

Koliko sta te pa prišla ddv in carina?

AvtoR ::

Se dobi za ta Chuwi tudi kaka original tipkovnica?

Tomson ::

To je bilo leto in pol nazaj, takrat še nisem bil pozoren na izbiro PriorityLine EU ali unregistered mail brez trackinga in je bilo 22% ddvja, 6EUR carinskega postopka, če se ne motim je to to. Zadnje čase sem preko teh dveh opcij dobil 6 paketov, zaenkrat moram potrkat, brez dodatnih stroškov ...

Seveda, original tipkovnica je tudi - KLIK in je menda odlična, sam je sicer nimam.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

SumTingWong ::

Prvič slišim za TaxFree na Gearbest. Torej če izberem slednje bi načeloma moralo priti brez davka in carine?

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Kje piše TaxFree? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tomson ::

Da. Načeloma. V večini primerov je tako. Kot rečeno, pri mojih zadnjih nekaj pošiljkah je šlo skozi, a garancije ni, lahko imaš smolo. Ne gre za TaxFree, to ne obstaja! ;) Pri Priority Line naj bi šel paket najprej v eno EU državo z bolj ohlapnimi preverjanji in nato naprej v Slo, tako sem slišal, sporočim, ko se pri meni prvič zatakne. Upam da ne pri OnePlus5 ki je na poti, lol ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SumTingWong ::

No to sem mislil ja, da je pač več možnosti, da pride brez davka. Bom poizkusil z smart watch ali tablico.

Srečno z OP5, res špica telefon!

Tomson ::

Hvala! ;)

Tole pametno uro sem sam pred kratkim nabavil, če se še odločaš, No.1 S9, v rangu 30€ špica zadeva, deluje na videz zelo kvalitetno, ima malo morje funkcij, vse deluje tip top, skratka navdušen zaenkrat za to ceno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

h1427096 ::

Tomson je izjavil:

Hvala! ;)

Tole pametno uro sem sam pred kratkim nabavil, če se še odločaš, No.1 S9, v rangu 30€ špica zadeva, deluje na videz zelo kvalitetno, ima malo morje funkcij, vse deluje tip top, skratka navdušen zaenkrat za to ceno ...

Koliko pa baterija zdrži?

Tomson ::

1-2 dni, odvisno koliko tipkam po njej! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

h1427096 ::

Pujsi eni. Prodajajo altimeter, gps, blood pressure in ne vem kaj še, pa kolikor berem nič od tega nima. Lahko potrdiš?

Tomson ::

Pedometer, blood pressure, heart rate deluje preko senzorjev v uri, elevation, pressure, UV, klicanje, sms pa preko Bluetootha v povezavi s telefonom a vse nadzira preko ure. Moraš vzet zakup da gre za 30€ vredno uro in da nekak vse deluje, ni pa primerjave s kakšno pametno uro za 200€ jasno...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

1309976 ::

Če koga zanima tule je Chuwi Hi10 Plus (naj bi bila malo boljša baterija, za ostalo pa počekirajte):

https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_...

Yossarian ::

Počakal bom na Black Friday, izbiram pa med temi tabljicami (zaradi LTE):

- Asus ZenPad 3S 10 LTE (Z500KL) = 425 EUR
- Huawei MediaPad M3 Lite 10 = 302 EUR
- Samsung Galaxy Tab S2 = 562 EUR
- Lenovo Yoga book = 638,50 EUR

Malce pomoči glede racionalnosti?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

gusto ::

Yossarian je izjavil:

Počakal bom na Black Friday, izbiram pa med temi tabljicami (zaradi LTE):

- Asus ZenPad 3S 10 LTE (Z500KL) = 425 EUR
- Huawei MediaPad M3 Lite 10 = 302 EUR
- Samsung Galaxy Tab S2 = 562 EUR
- Lenovo Yoga book = 638,50 EUR

Malce pomoči glede racionalnosti?


Za ostale ne vem, samo tale cena za Samsung S2 je smešna. Iz Nemčije jo dobiš za 350€, še Big Bang jo je imel za 370€. Kakih 560€ lol.

Yossarian ::

Cena ni toliko pomembna, bolj to, katera tablica je najbolj zanesljiva. Ko se bom enkrat odločil, katero tablico bom kupil, bom šele takrat iskal najugodnejšo ceno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.
««
148 / 183
»»