» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
141 / 183
»»

Klemzz ::

amacar je izjavil:

Cena z davkom?


Jst sm prišel čez z 30€.

Motion ::

Mam DV8P z 2GB rama in za to kar je namenjena tablca dovolj (prebiranje novic in šit postanje po forumih v postli pred spanjem, gledanje receptov v kuhinji in podobno). Nevem jst glih nimam miljon tabov odprtih na tablci. Če pa kaj raziskujem pa grem na desktop ker je dosti bolj udobno zaradi večjega zaslona. Tako da men se zdi da na 2GB rama w10 delajo čist ok.

Klemzz je izjavil:

amacar je izjavil:

Cena z davkom?


Jst sm prišel čez z 30€.

330E je kar fajn za Core M tablco. A ta uporablja od surface zaslon (razmerje 3:2)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Malajlo ::

Mi je pa fajn, ko ljudje znajo razložiti, kaj je ROM pa RAM, ampak vztrajno uporabljajo besedo spomin. Mašine pomnijo, se pa ne spomnijo. Zategadelj pomnilnik in ne spomin.
Win10 in pomnilnik: 2GB je ponavadi v navezi s slabšim procesorjem, izkušnja je slaba tudi samo za branje novic. Sploh je pa RAM napol zastonj. Kje grejo šparat v fabrikah, res.

MrStein ::

To pa res. 2GB palčka je bila tam 20 EUR preden so eni tule sprehodili. (OK, ne toliko nazaj ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Klemzz ::

Motion je izjavil:

Mam DV8P z 2GB rama in za to kar je namenjena tablca dovolj (prebiranje novic in šit postanje po forumih v postli pred spanjem, gledanje receptov v kuhinji in podobno). Nevem jst glih nimam miljon tabov odprtih na tablci. Če pa kaj raziskujem pa grem na desktop ker je dosti bolj udobno zaradi večjega zaslona. Tako da men se zdi da na 2GB rama w10 delajo čist ok.

Klemzz je izjavil:

amacar je izjavil:

Cena z davkom?


Jst sm prišel čez z 30€.

330E je kar fajn za Core M tablco. A ta uporablja od surface zaslon (razmerje 3:2)?


10,6", tako kot surface ja. Jst sm navdušen, tak soliden "netbook".

amacar ::

Če bo tole za takšno ceno bo tudi kr dober deal: http://techtablets.com/2016/12/xiaomi-m... čeprav bi si želel dual boot.

Klemzz ::

Tole zna bit žverca ja, sam cena bo pa tudi navita.

vaiosony ::

Zdravo. Iščem eno ugodno 10' android tablico do nekje 160€. Zaželjeno je da ima FullHD display, znamka ni tako pomembna. V ožji izbor imam nekako nagledano Lenovo tab 2 10-70 ter Huawei MediaPad T2 10.0 Pro. Vzel bi iz tujine rabljeno zadevo, ali obstaja še kakšna druga tablica oz. katera bi bila najbolj optimalna za moj budget? Hvala in Lp

BorutK-73 ::

Glej da ima vsaj 2GB rama.

SumTingWong ::

https://geizhals.eu/samsung-galaxy-tab-...

200€ je prevec? Poglej, koliko rabljenih je ze kej na eBay.

THXMASTER ::

ma kdo kak predlog za tablico do 100 eur. uporaba bi pa bla večinoma za navigacijo (IGO)

OK.d ::

Na bolho poglej za nexus 7(2013)
LPOK.d

Mare3 ::

Kakšen predlog za tablico okrog 10"? Pogoj boljša kamera in pa cena do max 300€. Se da dobiti kaj pametnega za to ceno?

killa bee ::

Potreboval bi tablico za branje .pdf in gledanje filmov, velikost 10", kaj predlagate?

neboben ::

Če slučajno iščeta neki kar je poceni in ima še spodobno resolucijo potem bi bilo mogoče tole od Hoferja.
Če pa vaju zanima Xiaomi naj bi 30.decembra.2016 poslal na trg eno tablico, ki bo imela tudi odstranljivo tipkovnico, mislim pa da bo ta dražja.
Potem je pa tule nek spisek zadev ki še prihajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

OK.d ::

LPOK.d

mdestroyer ::

Ju ju,

a kdo ve, kdaj bi naj prišla v Slovenijo Asus Zenpad 3S Z500M tablica?
oz če se sploh splača čakati, da pride v slovenske trgovine?

Zgodovina sprememb…

mala lady ::

živijo,

iščem tablico iz kitajske cca. do 200eur. gledala sem teclast in ondo. tablico rabim z hdmi priključkom. potrebovala jo bom za branje, srfanje po netu ter osnovne stvari. Nič kaj zahtevnih čarovnij.
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_2...
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_4...
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_4...
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_3...

zanima me še iz kje naročit in kakšno poštnino morm izbrat da ne fasam še carine:) ponavad sem naročala iz tiny deal kar pač majo v eu skladišču.

Hvala za vsak nasvet in dobrodošlo informacijo...

J-ronimo ::

neboben je izjavil:

Če slučajno iščeta neki kar je poceni in ima še spodobno resolucijo potem bi bilo mogoče tole od Hoferja.
Če pa vaju zanima Xiaomi naj bi 30.decembra.2016 poslal na trg eno tablico, ki bo imela tudi odstranljivo tipkovnico, mislim pa da bo ta dražja.
Potem je pa tule nek spisek zadev ki še prihajajo.


Nabavil Mediona s prvega linka. Top zadeva. Kvalitetno aluminijasto ohišje in kul resolucija. Namen uporabe: PDF in epub. Dodana vrednost je pa seveda 3L garancije. Priporočam.

OK.d ::

LPOK.d

flbroker ::

Ne vem kaj bi vzel za gledanje stripov preko comixology, 8inch galaxy tab s2 ali zenpad z580 ALI 10inch galaxy tab a ali zenpad z500. Vecja tablica je sigurno boljsa za gledanje ampak manjsa je bolj portabilna in jo lahko tudi drzim v eni roki ko lezim, samo ne vem ce bom moral dosti zumirat ali ne... kdo nasvet?

neboben ::

"portable" so PREDVSEM e-ink bralniki, tudi nekatere tablice so s svojo težo še primerne za držo v eni roki. Naprimer 8 inčni galaxy tab s2 mislm, da gre za eno najlažjih tablic nasploh. Jest sm v podobni dilemi, a nej grem vzet e-ink bralnik seveda črno/bel z neosevajočo bralno površino in s tem dobim po teži lahko napravo oz. ali naj izberem tablico, ki je težja ima svetleč zaslon dobim pa s tem zmogljivejšo napravo in barve. A so stripi na comixology v barvah oz. koliko ti pomeni da imaš barve ?

BorutK-73 ::

flbroker je izjavil:

Ne vem kaj bi vzel za gledanje stripov preko comixology, 8inch galaxy tab s2 ali zenpad z580 ALI 10inch galaxy tab a ali zenpad z500. Vecja tablica je sigurno boljsa za gledanje ampak manjsa je bolj portabilna in jo lahko tudi drzim v eni roki ko lezim, samo ne vem ce bom moral dosti zumirat ali ne... kdo nasvet?

Raje 10" za stripe.

neboben je izjavil:

A so stripi na comixology v barvah oz. koliko ti pomeni da imaš barve ?

Odvsino od stripa. Tiste ki sem jih bral so bili barvni

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Za stripe, ki so risani za net, je majhna tablica v redu, za klasične stripe, skenirane, je pa 10" minimum za udobno branje.


Me zanima, koliko se jih tu spomni "ni miru za Jekleno pest"?;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

neboben ::

Jest za svoje potrebe tud iščem minimalno 10"
Asus zenpad 3S 10" 430g
mislim, da se ta dobi zaenkrat samo v tujini in je malce cenejša
Samsung Galaxy S2 10" 386g
ta pa je v velik stacunah v slo ampak te pride dražje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Yossarian ::

Za stripe raje 10 colskega, kot so že povedali predhodniki
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

yayo ::

Okapi je izjavil:

Za stripe, ki so risani za net, je majhna tablica v redu, za klasične stripe, skenirane, je pa 10" minimum za udobno branje.


Me zanima, koliko se jih tu spomni "ni miru za Jekleno pest"?;-)


ih, klasika angleškega stripa iz sedemdesetih. Bral v jugoslovanski Stripoteki (Čelična kandža), to je bila vrhunska strip revija, ki je objavljala najboljšo produkcijo tistih časov, angleže, francoze, belgijce...
Založnik, ki je objavljal Steel Claw je imel še en strip, The Spider, o superkriminalcu, ki je streljal mreže podobno kot Spiderman.

 The Spider

The Spider



Drugače pa je moj Chuwi HI12 odličen za brat stripe, Google Nexus 10, ki sem ga uporabljal prej je bil premajhen, posebno za bolj arty stripe, ki niso risani v klasičnih pravokotnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

beni ::

V malih oglasih - prodajam dve Dell Venue 11 Pro tablici.

Če je kdo spregledal, pa bi mu prav prišla katera od ponujenih ...

LP
Pojma nimam ...

Scaramouche ::

Mene zanima koliko je razlike za oči če bereš na tablici ali pa recimo na Kobo ereaderju?
Je to res velika stvar za oči, se pozna pri 2h?

Ales ::

Predstavljaj si, da je pri branju približno toliko razlike kot med papirnato knjigo in LCD ekranom.

Twixz ::

https://www.markoshop.si/tablicni/1639-...

Bi bilo tole uredu za otroka da se gor mal igrovje naloži, za starša da bereta gor novice in za šolo? Budget do 200€, enga Lenovo sem še gledal, nevem, sm odprt za predloge, ampak kupim samo v Sloveniji.

Nagi Bator ::

Najprej: O tablicah ne vem skoraj nič. Uporabljal sem jih vsega skupaj morda 5 ur.

1. Iščem tablico za fotra, ki gre proti osemdesetim (Z "dumb" telefoni zadnje generacije nima problemov).
2. Slovenski jezik je nuja!
3. Zaslon vsaj 10"
4. Uporaba: mail, brskanje po dnevnih informacijah, gledanje slik + kak video, dostojen fotoaparat, razširitvena SD in USB reža ter 3.5 jack za slušalke.
5. Baterija, ki ni prazna po uri in pol "normalne" uporabe.
5. Recimo da okrog 160€

Še enkrat, tablice so mi neznanka. Pomoč, preden kupim bedarijo, je dobrodošla ;)

rini ::

Iščem alternativo sedanji tablici Nexus7 2013, katera mi je odlično služila, še posebno po velikosti zaslona 1920x1200 in vzdržljivosti baterije. Problem je le gumb za vklop/izklop, ki več ne deluje.

Doma imajo starši tudi Asus tablica ZenPad Z300C, ki pa mi sploh ni všeč. Počasna, neokretna in neuporabna.

Kako se obnesejo win tablice?

Hvala za predlog.

Klemzz ::

Jst sm s svojo Cube i7 zelo zadovoljen. Sicer imam še tipkovnico, tako da je nekako netbook sedaj.

SuperStipe ::

Kakšne so izkušnje z ASUS Transformer T101HA, imel bi eno budget windows tablico za pred Tvjem, da lahko normalno posurfaš, ....

Matevz96 ::

Pozdravljeni, iščem tablico za nezahtevno uporabo (predvsem brskanje po spletu), pogoj pa je da ima zraven tudi tipkovnico (imam raje kot tipkovnico na zaslonu za primere ko bi napisal kaj več). Po hitrem pregledu na mimovrste sta mi v oči padli:

HP x2
https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

in

ASUS T101Ha
https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

Budget je okoli 400€, najraje bi videl v velikosti 10 inch, procesor je pri zgornjih dveh enak vendar je razlika v RAMu, koliko se poznata ta 2 dodatna Gb? Bi mi priporočili katero drugo?
#hooldthedoor

Klemzz ::

Glede na to da imata win10 vzami 4GB rama, samo te opozarjam iz lastne izkusnje (CT 8300), da Atom prevec trpi. Trenutno imam tablco z Core M in je 100% boljse.

ptg ::

Za nezahtevno uporabo vzemi LENOVO TAB2 A8 in kupi na Ebayu BT tipkalnico v prepogljivem ovitku,
za ene 13 $ shipping free.
Ta Lenovo dela stabilno, kljub temu, da ima 1GB rama ne zatika, predvsem pa baterija, v nedogled!
Največji štos je pa Dolby ATMOS, tak prostor naredi, (sicer brez basov), da ne moreš verjet.

amacar ::

Lenovo + 1gb rama se ne zatika samo če so tvoje oči 3-5FPS.

bela120 ::

Samsung galaxy tab4 je dokončno izdihnil...kupujem novo imela bi appla ,ker bi ga rada preizkusila ...Kaj applovega sploh dobim za cca 150 eur

rdecaluc ::

ipod shuffle mogoče? Tabličnega pa nič, razen rabljeno.
Est modus in rebus. ,typos

bela120 ::

No po strganju rezerv pridem na max 300 eur .Appli kolikor vem nimajo sd kartice spomin 32gb bo verjetno dovolj slik ne mislim nalagat gor rabim ga bolj kot ne za splet in za aplikacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bela120 ()

amacar ::

Tudi za 300 se vedno ne dobis nic. Ipad air 2 je blizu ampak je ze vec kot 2 leti star model, tako da bi pocakal na kaj novejsega.

bela120 ::

amacar ::

To je pa še starejše, tako da še večji ne. Apple v zadnjih 2 letih ni osvežil tablic v srednjem segmentu, samo tiste pro je, zato se mi nakup novih ne zdi ravno smiseln. Mogoce ce bi ipad air 2 dobila nov za 300€ ampak dvomim, da ga kje dobis za taksno ceno. Js sem 1 mesec starega air 2 kupil za 350€ ze 2 leti nazaj. Sicer je fajn tablica in dela bp ampak letos bo pa vseeno ze 3 leta star model...

Tribal ::

3 leta star model ipad air 2, pa še vedno deluje bolje kot android tablice. Pa ja sem jih sprobal nekaj.

Tomson ::

Če komu prav pride. Čisto sveže spisano. Najboljši Android tablični računalniki različnih velikosti in cenovnih razredov ...

@bela120:
Ipad Air 2 sploh ni slaba opcija! Kot je Tribal omenil, zadeva še danes deluje odzivno, tekoče, imam tudi sam enega doma. Sicer za 300€ ne bo šlo, za 400€ pa že. ;)

Od Androidov pa v rangu do 300€ Samsung Galaxy Tab A 10.1" ali Lenovo Yoga Tab 3 Plus, čisto solidna tabličnika ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dc10 ::

ptg je izjavil:

ONDA V891W CH

Pozdrav,
ali je ta ONDA tablica že kaj preizkušena pri nas?
Oz. kakšna so mnenja glede ONDE in predvsem kombinacije ANDROID /WINDOWS ? Pa pustimo ob strani to, da je 32 Gb rama malo premalo.
Meni bi tistih par giga kolikor jih ostane zadostovalo. (BTW: na kartico se ne da prenašat vsega, kot bi si želel, tako pravijo v testih)


Če še mogoče koga zanima (sedaj sem zasledil ta post), pred več kot enim letom sem nabavil Onda tablico, 8.9 inčno, starejši model z 2gb rama, win10 in android, za starše (novice, facebook, kuharije....) in sta z njo zelo zadovoljna. Sicier uporabljata samo android sistem, deluje pa čisto OK za te potrebe. Mogoče sedaj baterija ne zdrži več tako dolgo, pa na začetku je bila težava (sem bral na natu, da imajo vse ONDE to težavo) da v android sistem podturijo razno razne kitajske programe, ki ti nonstop šibajo neke reklame itd.... v glavnem kot nek virus, pa sem vse to onemogočil, od takrat deluje BP.

lp

OK.d ::

Tole je sedaj bestbuy cca 170€ s poštnino iz UK

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01...
LPOK.d

zobnik ::

Kupujem kako ugodno tablico, filmčke na Nokiji X6 mi predvaja brez zatikanja in je dobra slika.
Zanima me če je pri tablicah kak problem z zatikanjem ali slabša slika. Telefon je ven prišel l.2010, star je 4 leta.

Tole mislim, da bi blo odličan izbira za ta denar.
https://www.mimovrste.com/tablice/lenov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()
««
141 / 183
»»