» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
140 / 183
»»

Pro ::

Kupujem tablico Samsung TAB S2, pa me zanima če kdo ve, kakšna je razlika med T810 in T813? Med njima v specifikaciji ne najdem razlike, le v ceni v isti trgovini za 70 €.

Opkow ::

Razlika med 810, 813, 815
Klik

Forum debata
Klik2

BorutK-73 ::

Heavy je izjavil:

Vprašanje:

Kako se vam 5,5 inčni telefoni obnesejo pri surfanju po spletu in branju PDFjev (e-knjig).

Tuhtam o menjavi telefona za nekaj v slogu Galaxy Note, ali pa da obdržim trenutnega in kupim tablico.

Za normalno branje pdf-ov je 10" minimum.

mailer ::

Z branje je 5" premalo, vsaj 8" je nuja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

diler515 ::

thramos je izjavil:

diler515 je izjavil:

64 biten uefi/windows in linux podpora


A sploh obstaja kakšen poceni kitajec s tem?

Drugače nekje blizu tvojim spec. (nimam pa pojma kako je z biosom) je http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_3...

kr zanimivo, samo procesor ni na ravni z3775 (turbo 2.4GHz, ta tla pa 1.84GHz), tipkovnice ni zraven, ko prišteješ še ceno tipkovnice, pa poštnino/davek/carino/še dodatno doplačilo da so ti šli carinit paket (wtf, zastopil bi, da di lahko doplačal da paket ne gre čez carino ne pa da plačuješ zato da boš lahko plačal... wtf) si pa že kr solidno čez 200 eur....

škoda da ne pošiljajo iz eu, da ni že zraven tipkovnica, malo hitrejši procesor, za nižje stroške pa naj dajo brez osa :/

Mare2 ::

diler515 je izjavil:


škoda da ne pošiljajo iz eu, da ni že zraven tipkovnica, malo hitrejši procesor, za nižje stroške pa naj dajo brez osa :/


Daj link do tega tvojega, opisanega... :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

thramos ::

diler515 je izjavil:


kr zanimivo, samo procesor ni na ravni z3775 (turbo 2.4GHz, ta tla pa 1.84GHz), tipkovnice ni zraven, ko prišteješ še ceno tipkovnice, pa poštnino/davek/carino/še dodatno doplačilo da so ti šli carinit paket (wtf, zastopil bi, da di lahko doplačal da paket ne gre čez carino ne pa da plačuješ zato da boš lahko plačal... wtf) si pa že kr solidno čez 200 eur....

škoda da ne pošiljajo iz eu, da ni že zraven tipkovnica, malo hitrejši procesor, za nižje stroške pa naj dajo brez osa :/


Ja, samo to je to, za ta denar :). Tako da je odgovor na tvoje vprašanje žal gladek "ne". Sam maš pa do jurja še kar lep razpon vsega vmes.

diler515 ::

Mare2 je izjavil:

diler515 je izjavil:


škoda da ne pošiljajo iz eu, da ni že zraven tipkovnica, malo hitrejši procesor, za nižje stroške pa naj dajo brez osa :/


Daj link do tega tvojega, opisanega... :)

kako naj dam link do nečesa za kar sploh ne vem če obstaja?

>Ja, samo to je to, za ta denar :). Tako da je odgovor na tvoje vprašanje žal gladek "ne". Sam maš pa do jurja še kar lep razpon vsega vmes.
če bi se mi okol valjali tisoči eur ne bi iskal tablice za 200, ampak kupil najboljšega surfaca pro pa je

Klemzz ::

Jst sm pa zdaj na razprodaji naročil Cube i7, po testih je kr solidna zadeva.

Mare2 ::

Klemzz je izjavil:

Jst sm pa zdaj na razprodaji naročil Cube i7, po testih je kr solidna zadeva.


Daš link? Me tudi zanima, če je sedaj dražji. Kolk si dal?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Klemzz ::

Trenutno stane 260e, zraven sem še tipkovnico in usb C razdelilc na usb3, hdmi naroču. Glede na TechTablets review je super. Performanse veliko bolši, kot z8300 itd.

diler515 ::

Klemzz je izjavil:

Trenutno stane 260e, zraven sem še tipkovnico in usb C razdelilc na usb3, hdmi naroču. Glede na TechTablets review je super. Performanse veliko bolši, kot z8300 itd.

ne zgleda slabo, samo ko dodaš vse kar si napisal in davek/carino/ostale bedarije (mislim zakaj jih ne pošiljajo iz eu da bi se temu izognil... oziroma vsaj v škatli na videz zelo podobnega modela za 100 eur + računom in pravilno izpolnjeno carinsko deklaracijo, ki pravita isto, pravi račun pa ti pošljejo kriptiran na mail), si že ornk čez 200 eur (pa spet ta mobilni i7 nateg... če piše i7 naj bo 4c/8t in pika, oziroma naj pač ne pišejo i7 v ime)

daj ko dobiš povej kako se obnese (kako hitro deluje tko po občutku med uporabo, kolk traja baterija, če ni slučajno kak ventilator not, , kolk si na koncu vse plačal, kolk je trajalo da si dobil, kako je z linux podporo, ...

te atom verzije za 100 eur manj zgledajo zanimivo samo kaj ko je not z8300 ne pa z8550 ali z8750 (http://ark.intel.com/products/93362/Int..., še posebej ker je razlika v ceni minimalna

Yossarian ::

Že ima kedo toto tablico?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Klemzz ::

diler515 je izjavil:

Klemzz je izjavil:

Trenutno stane 260e, zraven sem še tipkovnico in usb C razdelilc na usb3, hdmi naroču. Glede na TechTablets review je super. Performanse veliko bolši, kot z8300 itd.

ne zgleda slabo, samo ko dodaš vse kar si napisal in davek/carino/ostale bedarije (mislim zakaj jih ne pošiljajo iz eu da bi se temu izognil... oziroma vsaj v škatli na videz zelo podobnega modela za 100 eur + računom in pravilno izpolnjeno carinsko deklaracijo, ki pravita isto, pravi račun pa ti pošljejo kriptiran na mail), si že ornk čez 200 eur (pa spet ta mobilni i7 nateg... če piše i7 naj bo 4c/8t in pika, oziroma naj pač ne pišejo i7 v ime)

daj ko dobiš povej kako se obnese (kako hitro deluje tko po občutku med uporabo, kolk traja baterija, če ni slučajno kak ventilator not, , kolk si na koncu vse plačal, kolk je trajalo da si dobil, kako je z linux podporo, ...

te atom verzije za 100 eur manj zgledajo zanimivo samo kaj ko je not z8300 ne pa z8550 ali z8750 (http://ark.intel.com/products/93362/Int..., še posebej ker je razlika v ceni minimalna


Pred tem sem imel Chuwi Hi10, mah, nekak sem več pričakoval od Z8300. Ni bilo smooth use, linux podpora pa čudna, nepopolna. Ja tale Cube ima i7 in i9 modela, nima neke veze s procesorjem. Ventilatorja nima, je pa model na techtablets mal upgrejdu hlajenje in je blo občutno bol.

diler515 ::

z8300 je prepočasen, cpu je nekje na ravni z3735, oba imata turbo max ~1.83, z3775 pa ~2.4, razlika je ornk opazna, kar se mene tiče je za tablico ok, samo manjka mu rama in hitrejši io

BigFoot ::

Pro je izjavil:

Kupujem tablico Samsung TAB S2, pa me zanima če kdo ve, kakšna je razlika med T810 in T813? Med njima v specifikaciji ne najdem razlike, le v ceni v isti trgovini za 70 €.

T810 ima starejši chipset. T813 ima pa malo novejši chipset. S tem da v T813 je procesor malo hitrejši, grafična pa kar dosti počasnejša. Tako da vprašanje kateri je boljši nakup. Osebno bi vzel cenejšega.

Drugače sta identična. Sam imam T810, sodelavec pa T813.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

yayo ::

Evo, družinski član mi je zvrnil Chuwija HI12 z mize, digitizer počen, aluminijasto ohišje zvito na enem vogalu, tablica deluje. Prvič v življenju se mi je zgodil tak zajeb. In danes sem dobil od carine pismo, da naj posredujem račun za tipkovnico, ki sem jo naročil naknadno. Če slučajno kdo potrebuje nov official keyboard za Chuwi Hi12 mi lahko piše zs.

Mare2 ::

yayo nerodna reč. Verjetno se ne splača popravljat. :(
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

yayo ::

Če dobim kose (digitizer + back casing) bom sam popravljal. Je pa problem kose dobiti. Sem pisal na Chuwi uradni support in so mi rekli naj pišem trgovcu na Aliexpress in priložim fotografijo, trgovec pa mi (seveda, lol) tretji dan še ni odgovoril. Drugače se digitizer dobi za 35€ na Aliexpress, samo ne vem, če je original ali kaka dela/ne dela kopija, aluminijastega ohišja pa žal nikjer ne najdem. Tablica je še za doma še nekako uporabna ker je na njej en sam hairline crack, ni pa primerna za nošenje naokoli. In, sreča v nesreči, digitizer ni "laminiran" na lcd display, tako, da bi moralo biti možno ga odstraniti, z nekaj truda in pazljivosti, brez kompletne profi opreme. Trenutno sem v fazi, ko želim tablico pri priči popraviti, ker padem v depresijo, ko jo samo pogledam, a ni rezervnih delov. Čez pol leta, ko bo kak novi model in bodo deli po 15 evrov, pa me verjetno ne bo več niti brigalo. Btw, je kak servis pri nas kjer so kompetentni za take posege in uporabljajo profi opremo ali so vsi bolj v stilu fen za lase + olfa nožek?

MrStein ::

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813N 32GB black (SM-T813)
V akciji v Leclercu , za 380 EUR.

Se splača? Kako "slaba" je grafika?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WildChild ::

Pozdravljeni!

Iščem tablico/reader za boljšo polovico. Ima ful enih reči za brat ki so v elektronski obliki. Največkrat so to pdfji včasih prezentacije, wordovi dokumenti. Prezentacije in wordovi dokumenti se lahko pretvorijo v pdfje. Tako, da na koncu bo imela ogromno pdfjev včasih pa še kak epup. Kaj mi priporočate? Vem, pa da ne mara težkih reči tako da če je lahka tablica in tanka bo samo plus. Prevelikih ne mara. Tako da dvomim, da bi zdržala na večjem od 7" (itak pa večina vse gleda v postelji par cm od svojih oči zato menim, da ne želi več od 7").

Pomembno, da ima veliko prostora oziroma možnost razžiritve. Opcija AC wlana je samo plus.
in da mood

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

10" je minimum za PDF.
Se da brati na 7" samo moraš imeti tablico vodorovano in bereš tretjino ali polovico strani naenkrat. Edino če bere iz 10cm.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Borut, WildChild-ova punca ima dobre "učke". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

WildChild ::

O tem kakšna je preferirana velikost za branje pdfja se nebi spuščal, ker na koncu bo ona brala... :)

Če imate kakšne predloge pa kar na dan z njimi.

Tole zgleda ultimate: http://www.sony.com/electronics/digital... samo je večjih dimenzij kot trenutno njen notebook :D Tako da močno močno dvomim, da bi sprejela to v smislu velikosti.
in da mood

DrJest ::

Ima kdo izkušnje s Chuwi Hi10 Plus? Je kakšna občutna razlika z Z8350 v primerjavi z Z8300?

Mare2 ::

Jaz sem imel
CHUWI Hi10 Windows10 4GB/64GB 10 Inch Tablet PC Intel Cherry Trail Z8300 Quad Core 1.84GHz IPS 1920*1200 HDMI WiFi

Plus je sicer tudi malo večja tablica. :)

Sem prodal, sedaj imam Hibook pro.

Po njej sem malo poklikal
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jero_no1 ::

Ali je pri nas (oz. v EU) možno kupiti tablico z okoli 10 inch zaslonom, ki bi imela 2 GB RAMa za okrog 200€.

Nekaj bi kupu, ampak ker imam dokaj dober telefon za nujne zadeve, ne bi dajal kaj veliko €€€. Mora pa bit vsaj okol 9 inch, da lahko kakšno zadevo normalno berem gor.

Hvala.

neboben ::

Poglej si v bigbangu tega Tablični računalnik Acer Iconia Tab 10 A3-A40 10,1" oz. če ti je ljubše nakupovati v Enaa.com. Nisem se kupil tablice zase tako da ti ne morem povedati kej več o tej tablici. MIslim da za branje pdf knjig bi bla ta od Acerja super.

BorutK-73 ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Ni pa FullHD kot zgornji Acer.

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Fullhd že more bit na 10", razen če si res nezahteven.

valdo ::

Mare2 je izjavil:


Sem prodal, sedaj imam Hibook pro.

to jet ta
zadovoljen?
se bo to dalo nadraditi na android 6.x?
Lp

neboben ::

Iščem 10" ali več "-no tablico s pisalom, rabim za zapiske in za branje pdf-jev. Cena naj bo do 500EUR. Android ali Windows OS. Zaželeno 4gb spomina. Vsaj 16GB za shranjevanje. Nakup je lahko v tujini, npr. nemčija.
Pisalo oz. tablica bi si želel, da ko potegneš črto ali ko pišeš ali kaj narišeš, da je naprava odzivna,torej da zamik med mojo potezo in izisom na tablici ni opazen.

Nekaj sem že sam našel.
Asus Znepad S :
- samo 8".
Lenovo Yoga Book :
pri tej me moti ker dajansko ne pišeš na zaslon.
pa tudi ne vem ali lahko pišeš na navaden papir al je papir poseben in je treba zato posebej kupovat papir samo za to tablico.
Asus Zenpad 3S
Ne vem ali je pisalo priloženo.

Katero tablico s pisalom priporočate ?
A mogoče kdo ve, če bo v roku dveh mesecev izšlo kaj novega na tem področju ?
Katero tablico s pisalom uporabljate ?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Lonsarg ::

Uporabljam Surface in v primerjavi z cheap Dell Venue 8 Pro pisalom je to kot noč in dan. Naprimer Dell Venue 8 Pro je bilo kot pisanje po steklu(drsi, glasno,..). Tako da za katerokoli tablico se odločiš najdi kako primerjavo z Surface, ki je pač taka referenca za primerjat kvaliteto pisal.

Je kar fajn drgač za take potrebe da je tam 9-10". Večje pa po mojem mnenju zgolj če se gre za hibrid, ki se bo tudi kot lapop uporabljal.

lopov ::

IIRC v takem cenovnem rangu ne dobiš tablice s pisalom take kvalitete, nobena nima "prave" tehnologije.

Za Yoga book ne vem a če reklamirajo pisanje, zna biti boljša rešitev kot pri ostalih.

Edit: pišeš lahko po vsaki tablici, pisala (touch pen) so okoli evra, je pa "uporabniška izkušnja" tako-tako, za neko hitro skicirane in označevanje OK. In tudi jaz sem mnenja, da je bolje gledati v rangu 9-10". Imam 8.3" in ni ravno velika delovna površina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

neboben ::

Hvala obema. Zdej pri Surface bi mogu vzet trojko, ki je tam nekje bliz 500€ v tujini, ker štirka je takoj 750€. So pa na netu govorice, da naj bi enkrat/kmalu priletela verzija 5. Zdej, če dajem 750 € potem že lahko razmisljam tudi o kaki wacom tablici. Razumem to, da je za kvaliteto tablice in pisala odšteti še nekaj več. Samo s ceno se kmalu približamo zmogljivim računalnikom in na temu nivoju je moj razmjislek sledeč. Moj namen je brati pdf-je in pisanje zapiskov, ki naj bo prijetno in odzivno. Mislim, da kar je nad 1000€ al pa na nad 800€ je že za profesionalno rabo ali pa, če maš res dovolj denarja, da ga lahko spušiš, seveda dobiš res dobro napravo za ta denar. Tako, da bi raje vzel Microsoft surface 3.

Pri Lenovo Yoga Book mi ni jasno ali je črnilo, ki pride zraven, standardne velikosti in se ga kupi kar v knjigarni oz. če gre za posebne dimenzije, kje se potem sploh dokupi črnilo? Da razložim, če nisem dovolj razumljiv: Pri Yoga Book imamo opcijo, da pišemo oz. rišemo na dodeljen prostor, ki deluje podobno kot grafična tablica in ne pišemo na zaslon, lahko pa daš čez to tablico papir in zamenjaš v pisalu plastični vstavek za pravo črnilo in potem na tem papirju pišeš. Rezultat je tak, da imaš zapiske tako na papirju kot tudi digitalizirane na tablici.
Torej,
kako je s črnilom pri Yoga Book ?
ali lahko uporabljamo tudi papir iz knjigarne in ne origanlni papir od Lenova (ker ne poznam kako to deluje, sem moral postaviti tudi to malce neumno vprašanje) ?S

Si dajem na spisek vaše predloge,
Surface Pro 3
Yoga Book

jero_no1 ::

amacar je izjavil:

Fullhd že more bit na 10", razen če si res nezahteven.


Absolutno. Če ne bi gledal FullHD, potem bi vzel prvo tablico za 150€, ki bi jo našel nekje blizu...

neboben ::

ali lahko uporabljamo tudi papir iz knjigarne in ne origanlni papir od Lenova (ker ne poznam kako to deluje, sem moral postaviti tudi to malce neumno vprašanje) ?

lahko uporabljamo navaden papir, si kar sam odgovarjam na to vprašanje.Povezava

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

kevaliz ::

Zdravo,

Iscem tablico, 10", cena max 300e. Rabim nekaj za brskati po internetu, obcasno kaksna lahka igra, gledanje filmov, youtube itd. Wifi obvezen in dobra baterija tudi zazeljena. Gledal sem ze samsung galaxy A, ampak me malo skrbi kvaliteta ekrana. Imate kaksen predlog?

Klemzz ::

Ravno danes sem dobil Cube i7 z win10. Ekran 10.6" FHD, Intel M3-6Y30 2.2GHz (2 jedra, 4 niti), 4GB DDR3 rama, 64GB SSD. Zadeva res dobro deluje za ceno 260EUR in 40EUR za tipkovnico (akcijska cena 11.11.2016). Pred tem sem imel Chuwi Hi10 z8300, 4GB rama in 64GB SSD, lahko rečem da je bil skret.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

BorutK-73 ::

Klemzz, kje si jo naročil?

Klemzz ::

Gearbest je imel takrat najceneje.

amacar ::

Cena z davkom?

ptg ::

ONDA V891W CH

Pozdrav,
ali je ta ONDA tablica že kaj preizkušena pri nas?
Oz. kakšna so mnenja glede ONDE in predvsem kombinacije ANDROID /WINDOWS ? Pa pustimo ob strani to, da je 32 Gb rama malo premalo.
Meni bi tistih par giga kolikor jih ostane zadostovalo. (BTW: na kartico se ne da prenašat vsega, kot bi si želel, tako pravijo v testih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ptg ()

MrStein ::

32 GB RAM-a je ogromno. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ptg ::

Ne, ni !
Ker pobereta op. sistema preveč...

Prosim za konkretna mnenja ali izkušnje.

tomy5 ::

RAMA ali spomina ?
Spomina ni nikoli preveč, razen prvi dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomy5 ()

ptg ::

Popravljam ROMA ne RAMA.
Rama ima 2 Gb,pravijo da zadostuje.
Notranjega spomina pa 32 Gb.

2GB RAM for Advanced Multitasking
32GB ROM Storage Capacity

Upam, da je kakšen uporabnik ONDE, ki bi vedel povedati, kako se obnese po, recimo enem letu, zelo zmerne uporabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ptg ()

tomy5 ::

To je slepa ulica, Intel je medtem že nehal delat proce za tablice/mobilce in dost appov ti ne bo delalo.
Win na 2Gb RAMa - sprobaj rač z 2GB .....

AgiZ ::

ROM - Read Only Memory - neuporabno v namene prepisovanja podatkov
RAM - Random Access Memoery - delovni spomin, tega je v tablicah navadno 1-4GB, ko izklopis dovajanje elektrike se pobrise
Storage - prostor kamor shranjujes datoteke, kjer je operacijski sistem. Vcasih kitajske trgovine napacno uporabijo izraz ROM, kar to ni. Navadno velikosti 16-64GB v tablicah.

@ptg - 2GB RAMa je malo za windows sistem. Za androida se nekako gre. 32GB kapacitete diska (storage) za vecino uporabnikov kmalu postane premalo.

amacar ::

Js sem imel podoben sistem (sicer teclast x80 pro), pa je solidno delalo, je pa res da windowsov skoraj nisem uporabljal, ker je touch izkušnja na njih dosti slabša napram androidu.
««
140 / 183
»»