» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
5 / 183
»»

whitefish ::

Od teh treh definitivno prvega.

kmetek ::

Niko nobena: poglej v Tušu po IPS 16'', LECLERC ali po PRESTIGIO 5097PRO...verjemi, da je IPS ekran tisto tapravo.

FlyingBee ::

še preden pridejo "cenejše" tegra 3 tablice v SLO, bom verjetno nabavil eno za moje pojme uravnoteženo p/p tablico, ki se zadnje čase pojavljajo pri nas in sicer 9,7" IPS zaslon, enojedrni procesor 1,2ghz, ... ima kdo takšno od Prestigio, Yarvik, ... in ima kaj za dodat glede nje v tej temi?

Mitja358 ::

medenko ::

cebelar123 ::

Kakšne sploh imaš opcije Nexsusa 7 priključit na TV? Wi fi ne šteje,ker pol rabiš še tak TV.

FlyingBee ::

za 189 EUR je kar za vzet, ampak to je cena za prednaročila, tako da je za pričakovati, da bo še cenejša ko pride na trg!?

to, da nima SD in zamenjlive baterije je kar velik minus, tegra 3, IPS in še kaj pa je tudi velik plus

floyd1 ::

Samo 8/16GB prostora, brez mikro SD reže, ob tem pa menda tudi na USB ne moreš "storage" naprav priklopit(USB OTG), ker tega ne podpira :'(. Po mojem se bo sicer hitro našel kak XY rom, ki bo to zadnje znal.

carota ::

floyd1 je izjavil:

Samo 8/16GB prostora, brez mikro SD reže, ob tem pa menda tudi na USB ne moreš "storage" naprav priklopit(USB OTG), ker tega ne podpira :'(. Po mojem se bo sicer hitro našel kak XY rom, ki bo to zadnje znal.

Mislim, da tisto ni navaden USB temveč micro USB, tako da direktno priklopit vsekakor ne moreš. Morda s kakšnim adapterjem.

medenko ::

baje USB OTG se lahko uporabi.....

lopov ::

Naprava, ki podpira OTG ima vedno "micro-AB" priključek, pravokotne oblike & sprejme priključke A in B.

Universal Serial Bus @ Wikipedia < -- zarolaš do "Host interface receptacles" in je lepa tabelca, nad njo pa še opis.

V napravo, ki ima običajen "micro-B" priključek je tako fizično nemogoče vtakniti OTG adapter (kar pa ne pomeni, da se ne dobijo adapterji, ki to omogočijo na modificiranih napravah :)

floyd1 ::

Iz Anandtech-a: http://www.anandtech.com/show/6061/mhl-...
USB-OTG is indeed supported on the Nexus 7, however as anyone has used USB-OTG knows, whether peripherals or devices work is a function of the host OS and drivers. On the Nexus 7, using a mouse and keyboard is supported, and I saw Google using an Ethernet to microUSB adapter with the Nexus 7 (which I borrowed for my Galaxy Nexus) as well. Unfortunately mounting USB storage natively is not supported on the Nexus 7. Hopefully rooted users will be able to use StickMount with the Nexus 7 and make this work. In addition, MHL is not supported on the Nexus 7, which isn't very surprising since adding MHL requires another package and would increase BOM cost

lopov ::

Prevedeno v sloveščino -- zunanje naprave tipa miš & tipkovnica delujejo, pomnilniške naprave (disk, kartica, USB ključ) ne delujejo. IIRC "OTG" označuje ravno zadnje ... Dobra novica je, da je to (po vsej verjetnosti) programska omejitev, zato upanje ostaja :)

Nexus 7 nima HDMI izhoda. Ker ne podpira MHL (Mobile High-Definition Link) tako ni možno preko USB izhoda speljati video signala. Zaenkrat velja, da ustrezen HW ni prisoten (ni samo programska omejitev) in zadeva ne bo delovala. Sploh!

whitefish ::

Brezveze potem :8)

lopov ::

N7 je konkurenca Kindle Fire.

The Verge je imel "zanimiv" prispevek, poln namigovanj :)
http://www.theverge.com/2012/6/28/31240...

floyd1 ::

lopov je izjavil:

Prevedeno v sloveščino -- zunanje naprave tipa miš & tipkovnica delujejo, pomnilniške naprave (disk, kartica, USB ključ) ne delujejo. IIRC "OTG" označuje ravno zadnje ... Dobra novica je, da je to (po vsej verjetnosti) programska omejitev, zato upanje ostaja :)

Nexus 7 nima HDMI izhoda. Ker ne podpira MHL (Mobile High-Definition Link) tako ni možno preko USB izhoda speljati video signala. Zaenkrat velja, da ustrezen HW ni prisoten (ni samo programska omejitev) in zadeva ne bo delovala. Sploh!


Jp, nekako tako sem tudi jaz to razumel. Verjetno pa bo root in custom FW narejen že kak teden po začetku prodaje, ker bo tablica kljub omejitvam zelo popularna IMO. Če že USB OTG zrihtajo, bi mi postala veliko bolj všeč, ker potem imaš vsaj eno možnost razširitve tistih 8/16GB, drugače je nimaš (če nimaš WL signala). Za HDMI pa je res škoda.
Sicer pa je jasno, da si tudi Asus noče pljuvati v lastno skledo - če bi Nexus 7 imel čisto vse, kar ima Transformer - kdo pa bi potem slednjega kupil?

Tezaab ::

Tisti, ki hocejo imeti 10" zaslon (vsaj, dokler ne pride ven kak Nexus 10).

lopov ::

Window N70 -- 7" dual core A9 + MALI400, 1024x600px -- $179.99
http://www.merimobiles.com/Window_N70_D...

Proizvajalec: http://www.yuandaocn.com/product_detail...

Ima vse, kar N7 nima :)

Nisem gledal naprej tko da ne vem, če pošiljajo k nam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

JayKay ::

ej, folk. nexus 7 je naprava za konzumiranje multimedije, branje knjig in casopisov ter email triaze. Za to je 16gb dovolj {tudi 8gb se gre), vse se streama, par filmov pac nalozis. Ne rabis hdmi, niti mhl (dlna software in dlna enabled tv dokler se ni integracije z google tv), niti usbtg (ne razumem zakaj bi na tem hotel uporabljati misko in tipkovnico). N7 je bil narejen za 1 rocno uporabo (hint: the verge video intervju z M. Duarte) in casual gaming on the go.

Vse te tablice, ki jih linkate morda "imajo vse kar nexus nima" ampak so ultimately piece of crap. Zal mi je vsakega ki to kupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

floyd1 ::

Tab za konzumiranje multimedie z eno precejšnjo napako. Za igrice bo gotovo bomba (dober procesor), videa pa zelo malo spraviš gor - sploh če greš nekam, kjer nimaš net povezave in ne moreš streamat. Če pa moram še laptopa zraven vlačit, pa... ... tablice potem ne rabim. Na tako dobrem ekranu pa gledanje kakih 350x280 divx-ov (teh mogoče še lahko nekaj gor spraviš) zločin. Film, ki ga daš gor v spodobni (za to tablico) ločljivosti, pa sigurno ne bo imel manj kot 2-3 GB. Jp, 8/16GB je meni premalo. Itak pa mislim, da bodo z rootom in "nachbau" FW pubeci to porihtali.
USB OTG je fajn, ker lahko gledam filme tudi z USB ključka in SD kartic s čitalcem, lahko priklopim kartico s fotoaparata in takoj na terenu pregledam fotke na veliko večjem ekranu, kot ga imam na fotkiču (in ja, to dela že na mojem crappy Ainolu, sicer počasi, dela pa).
Glede tistih linkov se strinjam - asus bo (upam) stvar naredil na malo višjem nivoju kot povprečni (no-name) kitajček. Seveda pa se lahko tudi motim.

JayKay ::

pol n7 ni za tebe in rabis ipad. meni bo nadomestil ipad za daily use.

medenko ::

jaykay: ti si baje v uk, kaj čakaš? mi tebe čakamo za naročila :)

lopov: tvoja nima GPS :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

scenic16 ::

... in 802.11n

globoko grlo ::

Zdej pa še mene zanima kaj za eno tablo mi priporočate :)
10 col, usb connectivity (bi prklopil usb disk gor), wifi, sd slot, pa ne predrago. Pa 720/1080 filme bi mogl laufat.
Ne vem, a se da to dobit za okol 250ojrov?

Nexus 7 bi bil idealka, sam se še ne ve kako bo z USB ipd. Al se motim?

Vglavnem tnx za vse predloge.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

whitefish ::

medenko ::

z najboljšo ceno ;((

whitefish ::

Je pa dobra ^^ :)

globoko grlo ::

a to pomen, da vsaka tablca za 100 ojrov špila 1080 muvije_
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

medenko ::

floyd1 ::

globoko grlo je izjavil:

a to pomen, da vsaka tablca za 100 ojrov špila 1080 muvije_

Verjetno velika večina. Večerov Ainol Novo 7 advanced II za 5 EUR na mesec 2 leti (če že imaš Večer naročen) jih predvaja - preizkušeno. Mali 400 grafika in 1,2 GHz single core procesor. Večino formatov brez kakršnegakoli zatikanja. Sem bil kar presenečen, video predvaja boljše kot SGS. O ekranu pa raje ne bi... (slab, slabši, bogi u 3 pm, a ima i jeftinih kineskih tablica ;))

medenko ::

niso vsi naročniki večera...drugače pa kdor je, odkupimo tablico za 50€ :)

whitefish ::

Se bom naročil ^^

Je še zmeraj ta ponudba?

Zgodovina sprememb…

medenko ::

pomoje da, ne vem hehe.

toxius ::

whitefish je izjavil:

http://www.pikanet.si/trgovina.php?mod=... Najboljša tablica :)


Ta pikanet še obratuje? Zadnjič sem zasledil na spletnih straneh od sodišča odredbo v kateri je razpisana dražba, ker niso plačali dolga eni firmi in prodajajo nekaj kosov opreme (prenosnik, 3 navigacije, 2 tablice, routerje,...) in mi ni jasno kako lahko sedaj pobirajo prednaročila... Bil sem prepričan da zapirajo...

carota ::

toxius je izjavil:

whitefish je izjavil:

http://www.pikanet.si/trgovina.php?mod=... Najboljša tablica :)


Ta pikanet še obratuje? Zadnjič sem zasledil na spletnih straneh od sodišča odredbo v kateri je razpisana dražba, ker niso plačali dolga eni firmi in prodajajo nekaj kosov opreme (prenosnik, 3 navigacije, 2 tablice, routerje,...) in mi ni jasno kako lahko sedaj pobirajo prednaročila... Bil sem prepričan da zapirajo...

Hvala za opozorilo, skoraj sem že pred-naročil Nexus 7.
Na bizi.si piše, da imajo blokirane račune.

floyd1 ::

Večerova ponudba mislim da velja še ta mesec, poglejte na njihovi strani. In za tak denar - zadeva dela solidno, več kot to pa nisem niti pričakoval. Da ne bo kdo napačno sklepal - tablica je tipičen nizkocenovni kitajc, bogi ekran, včasih se malo zatika, ko bolj pritisneš na ekran se barve na lcd-ju ma enem mestu malo "prelijejo", senzor orientacije je počasen, nima gumba za glasnost (zelo nerodno), video pa vseeno predvaja brez zatikanja in s podnapisi, preko mini hdmi pa tudi na TV. Z mx playerjem tudi dts zvok dekodira brez problemov. Predvaja tudi iz usb ključkov ("usb otg" kabel dobiš zraven).

Za brskat po netu, prebrat maile in angry birds dol vdarit je tudi ok.

whitefish ::

naročnina 19, 90 € mesečno ?!

http://www.vecer.com/plus/

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

floyd1 je izjavil:

Večerov Ainol Novo 7 advanced II za 5 EUR na mesec 2 leti (če že imaš Večer naročen)

Saj sem povedal - moraš imeti še nekoga z (običajno) naročnino na tiskano izdajo, potem je tablica le 5 EUR/mesec. Kar nanese v dveh letih 120 EUR (več pa to čudo itak ni vredno), ki pa jih ne rabiš dat takoj.

whitefish ::

Potem je večer sam 14,90€?

floyd1 ::

NE vem - saj na tisti strani piše vse. Moji starši imajo tiskano verzijo naročeno že nekaj desetletij in se v to nisem poglabljal, le vprašal sem, če sta mislila kdaj v bližnji prihodnosti prekiniti naročnino. Pa še dostop do kompletne (elektronske) verzije Večera imam zdaj za teh 5 EUR/mesec - je kar fajn.

medenko ::

sej pravim, z veseljem odkupim za 50€ ;((

whitefish ::

Jaz ti dam 55 !

medenko ::

55,01 :)

whitefish ::

55,1 + adapipiko ti dam ;((

floyd1 ::

Pred 14 dnevi je nekdo tukaj (Slotech) prodajal za 80 EUR čisto novega. Razumna cena. Pa na bolhi se skoraj vsak dan kak pojavi.

whitefish ::

19,90e na mesec mi je preveč...Sem mislil da je večer kakšna 2e+teh 5e :)

floyd1 ::

Ja, to je razumljivo. Če vzameš to samo zaradi tablice, pa jo res bogato preplačaš.

Mimogrede - kot sem si mislil, največjo pomanjkljivost Nexusa 7 (po mojem mnenju), nepodprte "storrage" naprave na USB-ju so zgleda že rešili:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

kmetek ::

una Hoferjeva je danes 300€, to je enkraten nakup.

floyd1 ::

Ja, če govoriš o tisti s 3g in če to rabiš. Odkar uporabljam telefon kot AP mi to več ni tako pomembno. Kako pa je sedaj s temi Medion ekrani - a niso pri teh tablicah nekateri tu pisali o problemih?

kmetek ::

so nekaj pisali, zato me odvrača recimo.
««
5 / 183
»»