» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
33 / 183
»»

first_line ::

kmetek je izjavil:

PTT zastonj? Garancija v SLO?


Pa kaj ti zmeraj nekaj sikaš čez nakupe v tujini? Po vsakem postu ko nekdo napiše da ni kupil pri tebi takoj jokaš in stokaš. Strašiš neznalce z upanjem da se bojo ustrašili in kupili pri tebi (za mastno višjo ceno), ko bo pa kaj crknilo boš pa cvilil kako nisi ti kriv da ne priznajo garancije.

FlyingBee ::

garancija v slo za gagete je zelo dobrodošla stvar, za PC komponente pa se takoj zgovarjajo na internacionalno

thramos ::

Žal, nekaj slovenskih "servisov" meče slabo luč na ostale in na splošno vse nakupe v Sloveniji.

Dromar ::

suhi je izjavil:

Jaz sem Taba 8.9 pred dobrim mesecem naročil za 229EUR iz iste trgovine (nekaj ur po mojem naročilu so dvignili ceno za 10EUR). Po prejemu prižgal, se 10 minut igral in takoj zapakiral nazaj ter sporočil odstop od pogodbe. Ekran, ki je sicer sam po sebi zelo dober, je imel precej grdo uhajanje svetlobe ob robovih (backlight bleed), pa še mrtev piksel na sredini. Ne vem, mogoče samo nisem imel sreče.

Poleg tega Tab 8.9 že ohoho časa nima več uradne podpore s strani Samsunga, v nekaterih regijah še vedno čakajo na ICS update, čeprav vemo, kako dolgo je zunaj že JB 4.2. Na koncu sem se vprašal, kaj sem sploh razmišljal, da sem to naročil :) Je pa vsekakor boljša izbira od teh noname jajc za 150EUR, sploh pa za nekoga, ki ni power user (kar tvoja punca predvidevam, da ni).


Pet dni sem tu gundzal za mnenja in ti to zdaj poves? ICS mislim da lahko dobim za taba, tist cyanogen me ne zanima, ker sklepam da gre za JB in to pol kaj v garancijo posega al pa ne dela dobro al pa kaj takega.
Dvomim, da bi si sicer na podlagi tega mnenja premislil, ker konec koncev boljse izbire v podobnem cenovnem rangu ni, ce seveda nisi zadovoljen z miniaturnimi 7". Prvi boljsi tab od tega je iPad mini za 329€, vse vmes pa je kvecjemu enako ali celo slabse. Upam, da bo zadovoljma, sicer pa niti en recenzor ni govoril o kakrsnihkoli slabostih ekrana tako da sklepam da si imel pac ti nesreco.

boolsheat ::

Ja ICS dobiš uradni, kar je glavno, mogoče še celo kdaj JB. No CGM in garancija pa ne vem točno kako je..

kmetek ::

first_line: če ne znaš normalno pisati, potem ne piši. In ne pretiravaj glede mastnih cen.
Kaj imam jaz osebno z garancijo? Vse gre preko servisa, in za Samsung tablice nisem slišal pritožb razen za Samsung telefone na RAM2.

suhi ::

@Dromar: Kot si rekel, boljše izbire v tem rangu verjetno res ni, če hočeš več kot 7". Sicer pa previdno odpri škatlo, nobenih folij ne odstranjuj s tableta (razen tisto z ekrana lahko komot daš dol, ker deluje na statiko in jo lahko potem daš nazaj), ga vklopi in lepo v miru preglej ekran. Tako sem jaz naredil in ni bilo nobenih problemov z vračilom, gospod me je celo osebno poklical in vprašal, če želim zamenjavo izdelka ali vračilo kupnine. Še celo denar za poštnino sem dobil povrnjeno. Ko bi le slovenski trgovci bili tako pošteni...

Cyanogenmod sicer ne deluje popolnoma nič 'slabo' ali kaj v tej smeri, gre za super custom ROM, ki dela kvečjemu bolje kot stock Android. Sem ga ravno prejšnji teden flashal na mobitel in sem super zadovoljen. Žere bistveno manj rama, baterija drži dlje, Google Play deluje normalno, skratka ni da ni. Ampak za to je treba napravo rootat, kar sigurno nese garancijo.

Zheegec ::

kmetek - prosim pusti tiste, ki so se že odločili na miru. če se niso pozanimali glede garancije in/ali poštnine bodo že sami plačali za svoje napake.

Dromar - na samsungu neuradni android 4.1 modi delujejo bistveno bolje, kot originalna namestitev. če pa se tablica pokvari do te mere, da se ne da nazaj namestiti uradnega ROM pa garancije uradno ni...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

kmetek ::

nikogar nisem napadel ampak je first_line mene....torej, bi morali njemu težiti ne meni.
vsak plačuje svoje napake = topla voda.

Dromar ::

Mislim da gre uporabniku v nos, ker je mnenja, da zastrasujes folk pred nakupom v tujini, da bi ljudje kupovali v comshopu. Meni je slo, ko si pred kaksnim letom precej proti Hoferju govoril, od takrat pa si se, kar se mene tice, popravil. Trg pac ne deluje talo - ce bi v Sloveniji bilo KARKOLI konkurencnega, bi vzel v Sloveniji, vendar tokrat pac ni bilo. Preden dobim ze spet 11 linkov do Nexusa, se enkrat; ne 7", ze 8.9 mi je bilo vprasljivo za 16:9 razmerje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dromar ()

Spock83 ::

Meni sploh ni problem nakupovati manjše stvari v tujini. Večje raje v Sloveniji, ker se mi ne da ukvarjat in pisat v tujino in v tujino pošiljat. Raje mrcvarim domače serviserje.

kmetek ::

Ma, kakšno zastraševanje no, pač opozorilo, previdnost itd...hehe....sam imam PC, sestavljen iz .DE komponent večino hehe....plata + proc slo, rami zda, psu, cooler, grafa .de, ohišje dinokomp slo.
Samo tako tablico, če je majhna razlika se ne splača....za 8,9'' model Samsung sem pa vprašal dobavitelja, da pač ni za naš trg mišljena. Nekaj kosov pa ne bodo naročali....verjetno morajo
na stotine tablic vzet.....sem videl zadnjič v Janus Trade-u ogromno škatel TAB2 :) sem hotel že kako zviznit :))

Dromar ::

Jaz te ne obtozujem nicesar, samo pravim, kaj verjetno folk moti. Meni se je ta tab splacal. Vec kot to deklina ne bo rabola, pa ko sva gledala nove modele v trgovinah, so ji bili samsungi najbolj vsec. Se lepo sreco sva mela, ker ni hotela belega in so imeli le se crne, ki so ji najbolj vsec.

first_line ::

kmetek v vsaki temi nabija kako se nakup iz tujine ne izplača ker ti bojo poslali polomljeno pa še domačega psa ti bojo zlorabili. Saj s tem lepo pokaže tipičnega slovenskega prodajalca.

thramos ::

Namesto da bi pritisnili na servise, da začnejo opravljati svoje delo, oziroma na dobavitelje in proizvajalce, da zamenjajo servise ...

FlyingBee ::

ima kdo izkušnje z yarvik tablicami? kaj pravte na to xenta 10ic http://www.bigbang.si/tablicni-racunaln...

Nesta ::

Kaj mislite o tej tablici -> http://www.mimovrste.com/artikel/272001...

Se da dobiti se ceneje z podobnimi speficikacijami?

Lonsarg ::

Nesta je izjavil:

Kaj mislite o tej tablici -> http://www.mimovrste.com/artikel/272001...

Se da dobiti se ceneje z podobnimi speficikacijami?


Lol pogledam in se čudim, kako kar dvojedrni proc za tako ceno, ampak je napaka, loleki od MImovrste. Procesor je enojedrni, ter resolucija je 600 in ne 786. Pravilne specifikacije ti piše pod "tehnične podrobnosti"

Nesta ::

Lonsarg je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kaj mislite o tej tablici -> http://www.mimovrste.com/artikel/272001...

Se da dobiti se ceneje z podobnimi speficikacijami?


Lol pogledam in se čudim, kako kar dvojedrni proc za tako ceno, ampak je napaka, loleki od MImovrste. Procesor je enojedrni, ter resolucija je 600 in ne 786. Pravilne specifikacije ti piše pod "tehnične podrobnosti"


Obstaja kaksna spletna trgovina z ugodnimi tablicami cca 100€? vsaj 9 inch

tha_man ::

traxxas je izjavil:

Jutri dobim Prestigio 7100D.Bom sporočil kakšni so prvi vtisi(naroču brez 3G).


Kako se ti obnese? Meni je tudi tale zanimiva. Edino kar me (malo) moti je, da nima bluetootha.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Nesta ::

Tole se da na merkator pike kupit? Kdo ve?:)

http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac...

mtosev ::

Nakup tega izdelka z zeleno in zlato Pika kartico vam prinese

78 pik oziroma pripadajoče število pik za prvi obrok v primeru plačila na obroke
MI PLAČAMO ELEKTRIKO!
M Tehnika vam ob nakupu tega izdelka podari 157 kWh elektrike. Več o akciji...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Nesta ::

mtosev je izjavil:

Nakup tega izdelka z zeleno in zlato Pika kartico vam prinese

78 pik oziroma pripadajoče število pik za prvi obrok v primeru plačila na obroke
MI PLAČAMO ELEKTRIKO!
M Tehnika vam ob nakupu tega izdelka podari 157 kWh elektrike. Več o akciji...


To se mi zdi ze ena boljsih nakupov v Sloveniji glede tablic. Kaj pravte?

FlyingBee ::

a kdo ve kje bi lahko probal Yarvik tablice?

Spock83 ::

Jaz upam da dobim 7" inčno verzijo. Drugače jih prodaja Domex d.o.o.

CaqKa ::

FlyingBee je izjavil:

a kdo ve kje bi lahko probal Yarvik tablice?

mislim da jih imajo v harvey norman razstavljene.

Nesta ::

boolsheat ::

Uh ta je skret sploh za takšen denar... Za 50€ več imaš Tab-a 8.9 ali pa Xoom Media Edition, sigurno obe boljše tablice, čeprav sta že dolgo zunaj.

Nesta ::

Kitajska roba ali kerakoli chap roba v stilu 50€ za 10 inch tablico se kje da dobit v Slo?

boolsheat ::

10 inch ne, 7 pa dobiš. Samo kaj boš s tem?

Nesta ::

Tolk da bi delal MX player gor normalno (filmi), normalno delovanje browserja, kaka aplikacija... in to je to :) 7 inch je premajhen za to ze imam Galaxy S2:)

Katera pa je najbolj optimalna cena za tablico 10 inch?

Lonsarg ::

Pod 130€ jo ne boš dobil, vsaj ne izven kake posebne akcije.

Nesta ::

Poj tole edina mozna izbira -> http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac...


Ce mas pike da mas vsaj popusta mal pa te poj pride okol 250€

Nesta ::

Tole je pa nikaka tablica pravte -> http://www.mimovrste.com/artikel/272001...

Lonsarg ::

En tako "nikakvo" mam jaz doma. Dela čist zadovoljivo, če prebereš prejšne poste.

kmetek ::

Tablični računalnik GoClever Tab R104 se ponaša z 10,1" LED zaslonom, ki prinaša bogatime barvame, širok vidni kot in visoko ločljivost 1024x768 slikovnih pik. Z

traxxas ::

Prestigio 7100.Zadeva po nekaj dnevih deluje ok.Uporabljajo jo starši in so jo takoj osvojili,predvsem za gledanje slik,videa ter kakšno simpl igro.
Opažam pa slabo jakost zvoka, zadnja stranica,ki se hitro zamaže in težko očisti kakšnih madežev,stični zgornji robovi nekako moteči(niso lepo spojeni s steklom in tudi v predelu gumbov za vklop in jakost šlampasto spojeno).Takoj tega nisem opazil.Pogledav sem tudi pri ostalih istih modelih pa imajo iste "hibe".
OK,drugače starša to sploh ne porajtata .Vesel sem da jima dela in da znata z njim vsaj upravljat.

LP

J-ronimo ::

Če slucajno koga zanima: Galaxy tab 10.1 | 210€.

Nesta ::

Je kaksna velika razlika med Tab 2 in Tab 10.1 ?

J-ronimo ::

Za primerjave uporabljam tole stran.

Tab 10.1 nima reže za microSD ter IR-ja (za kak universal remote ipd.).
Oba sta pa sicer dual core, enakih deminzij s to razliko, da je Tab 10.1 malce tanjši. Spremenil so tudi malce obliko pri Tab2-zvočniki so na sprednji strani in ne več ob straneh.

P.S.: Tab je trenutno oddan, če bodo spremembe pa javim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: J-ronimo ()

plecotit ::

Kaj menite o tem tabličnemu računalniku? http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac...

suhi ::

Najboljša tablica na svetu ;) Malo heca - predvsem bi ti priporočal, da jo sprobaš pred nakupom.

kmetek ::

1005605 ASUS Tr. Prime 32GB Vijoličen (z dockom) 399,99
1005610 ASUS Tr. Prime 64GB Zlat (brez docka) 399,99
zaloga izredno omejena.

FlyingBee ::

kmetek, GPS in Wifi zelo omejen!

traxxas ::

Komentar o navedeni tablici PRESTIGIO 7100 se podal malček nazaj.

M-XXXX ::

FlyingBee je izjavil:

kmetek, GPS in Wifi zelo omejen!

Wifi ni nek problem (recimo jaz že nimam težav z njim) prav tako večina ostalih. So pa prve rudne obsežno trpele za omenjenimi problemi.

Če je GPS prioriteta obstaja GPS dongle za tole.

Po drugi strani pa vidite vedno samo slabe plasti, najboljšo avtonomije izmed vseh tablic na naši zemlji pa kar pozabite? Ali pa dodatni bralec za kartice, USB port, tipkovnica, fenomenalen zaslon (barve, svetilnost, kontrast), vse drugo kot slabo delovanje, dejansko odlične oziroma komponente v samem vrhu...)

kmetek ::

Sej so že vsi rezervirani/prodani hehe....je bila zelo omejena zaloga....

FlyingBee ::

šel v HN in sprobal Yarvike ... izogibajte se jih po dolgem in počes, ko bi vsaj bil zaslon na ravni goclever ali prestigio, Xenta izgleda lepo dokler ne primeš in te robovi žulijo v roke .. noro slabo uporabniško izkušnjo dajejo

čakam na 200+ ppi IPS zaslone

Askrat ::

Ima kdo izkušnje s tablico Asus Transformer TF300? Kako ste zadovoljni z njo po nadgradnji na Jelly bean? Odločam se med Nexus 7 in med Asusom..bolj se sicer nagibam k Asusu saj mi zdi 10.1 velikost bolj ustrezna za tablico. Imam že 4 inčni telefon, zato se mi ne zdi smiselno imeti malce večjo tablico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Askrat ()

Okapi ::

Če imaš velik telefon, potem res nima smisla imeti samo malo večje tablice.

O.
««
33 / 183
»»