» »

Dell XPS 17

Dell XPS 17

David92 ::

Zdravo,


Rad bi si kupil nov prenosnik in izbiram trenutno pri Dell-u. Imam nekaj vprašanj, pa če ima kdo kaj časa, bi ga prosil da mi pomaga in odgovori.
Za zdaj sem pri XPS 17, ampak sem gledal podatke in opazil pri procesorih razliko. Namreč nekatere XPS 17 imajo i7 (2Ghz), nekateri pa i5 (2.6).

Zanima me, katero je boljse? Nisem velik strokovnjak, kar se tiče računalnikov, ampak zdi se mi, da če je procesor hitrejši, je računalnik boljši - torej zakaj ima i5 hitrejši procesor, kot novejši, i7?

Za zdaj me to zanima, potem pa bom se dalje kaj vprašal.

Hvala,
David

DeeCoy ::

i5 - dvojederni procesor
i7 - štirijederni procesor.

Za kaj potrebuješ laptopa?

jazbec ::

povej rajši zakaj boš prenosnik uporabljal ter koliko si pripravčjen plačat

David92 ::

Zdravo,

Hvala za res hitre odgovore prvič.

Laptop bi rad uporabljal za osnovne namene ... s tem da bi zaigral tudi vmes kako malo zahtvnejšo igro (zato sem gledal malo višji cenovni rang pri laptopih 1,000-1,300€ ). Rad bi tudi da je zaslon vredu oz. da bi ob gledanju filma imel res lepo kvalitetno sliko.

Oče ima tudi Dellov prenosnik, zato tudi sam razmisljam o njem.


Kaj pa je razlika če ima 2 ali 4 jedra? Se vbistvu napisana hitrost (2.0ghz) pomnoži s 4? pri i7?

DeeCoy ::

Če misliš igrat igrce like Cod 7, GTA IV, potem sploh ne razmišljaj o laptopu. Seveda je boljši i7, mislim, pa da ima tale še turbo frekvenco 2,9 GHz

David92 ::

DeeCoy: Priznam, imel sem v mislis CoD Modern Warfare (to trenutno še igram na namiznem računalniku). Ampak tega se lahko odvadim, oz. NE bo tak problem, saj tako ali tako kupujem prenosnik za študij (da ne bom nosil osebni računalnik) -> vseeno pa bi rad vzel nekaj res dobrega.

Zanima me, če mi lahko poveš, na kaj vpliva razlika med tema dvema procesoroma? na i7 imaš lahko dosti več programov hkrati odprtih? Ali je kje drugje razlika?

David92 ::

Processor
2nd generation Intel(R) Core™ i7-2630QM processor 2.00 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 2.90 GHz
Operating System
Genuine Windows(R) 7 Home Premium 64-Bit

Display
17.3" HD+ (900p) LED Display with 2.0MP HD Webcam

Memory7
6GB7 Dual Channel DDR3 SDRAM at 1333MHz

Hard Drive
500GB8 SATA hard drive (7200RPM)

Video Card
1024MB NVIDIA(R) GeForce(R) GT550M

Optical Drive
8X Tray Load CD/DVD Burner (Dual Layer DVD+/-R Drive)

Case Color
Elemental Silver Aluminum

Wireless
Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 1000


Primary Battery
56 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Battery



To so nekateri tehnični podatki tega Della. Pri zaslonu, HD pomeni da je Full HD? To me je kolega opozoril, da naj pogledam, če je zaslon Full HD - ker če ni, naj bi iz različnih kotov bila slabša slika.

Glede baterije - a se da nabaviti boljso baterijo za prenosnik? Nasplošno vprašam. Ker 6 celična pravijo da ni slaba, ampak je veliko bolje, če si lahko nabavim boljšo (8 npr.).

DeeCoy ::

No, tale i7 ma maximalno frekvenco 2,9 GHz in je veliko boljša od zgornje i5. Če ti ni škoda denarja vzemi tega.

David92 ::

DeeCoy, kaj pa glede zaslona? Mislis da je ta zaslon Full HD? Ali pa bo iz kakšnega kota slika 'črna' ?

Mogoče veš, če se da baterijo zamenjat za boljšo ? npr 8-cell oz. 9-cell ? (seveda z doplacilom).

DeeCoy ::

Zdej si me pa že malo preveč vprašal ;DD Tema je bila premaknjena v oddelek Kaj kupiti, tam ti bodo znali svetovati ;)

David92 ::

OK. Bom počakal tu :)

Sem pa gledal še druge možne izbire, in mi je všeč HP EliteBook xxxxw generacije. Cenovni razred je priblizno isto - s tem, da sem komaj sedal opazil, da je zgoraj omenjen Dellov prenosnik (vsaj trenutno) nedobavljiv v nobeni trgovini ? HPjeve pa se da še naročit v kakšno bližnjo trgovino. Mi je pa žal, da bo sedaj načrt nakupa Dellovega propadel, ker ga pač v SLO ni oz. ga je treba naročevat iz tujine.

jazbec ::

sej hp-ji so meni osebno še boljši
elitebook ipd. pa je itak top v vsakem pogledu

zoot ::

"17.3" HD+ (900p)"

HD (768p) = 1366 x 768
Full HD (1080p) = 1920 x 1080

Kar pomeni da ni Full HD, vendar je tudi boljša od HD. Resolucija tega zaslona je 1440 x 900 (900p).

p.s Vsaj mislim da je tako :)

David92 ::

zoot: hvala !

Kaj pa veste mogoče za kakšne trgovine, ki imajo možnost obročnega plačevanja prenosnikov? Ker koliko vem, preko spleta seveda ni možno obročno plačevanje (vsaj koliko vem) .. sem pa slišal za možnost, da imajo nekatere trgovine povezave s temi spletnimi portali (mimovrste ipd.) tako da lahko trgovina naroči in proda - s tem da iščem tako trgovino, ki ima možnost obročnega plačevanja.

Idealno bi bilo nekje v Prekmurju pa do Maribora. Če mogoče kdo zagotovo pozna. V kraju kjer živim imamo Seipro, vendar mi je prodajalec povedal, da ni možno na obroke odplačevat.

kihc ::

DeeCoy je izjavil:

i5 - dvojederni procesor
i7 - štirijederni procesor.


Wrong. Oba sta 4 jedrnika, samo i7 ima še HT, torej ga OS vidi kot 8 jedrnik.
x

million ::

jazbec ::

David92 ::

million, kaj pa je razlika med Vostro modeli in XPS modeli?


Jazbec: Bom se pogledal te povezave. Čeprav so mi rekli, da naj pri HP gledam Elitebookove prenosnike, če želim res kvaliteto.

Hvala

David92 ::

Btw fantje, če ima prenosnik resolucijo 1600x900 je že HD? Ali pa mora DODATNO pisat še HD v opisu?

npr. tega Dellovega sem našel na mimovrstah: http://www.mimovrste.com/artikel/275036...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: David92 ()

telen ::

HD - 1280x720 (720p)
Full HD - 1920x1080 (1080p)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: telen ()

Bananovec ::

Pravi HD je samo 1920x1080. Potem imaš pa še HD Ready 1280x720 in še razne kvazi mazi vmesne variante kot sta naprimer 1366x768 in 1600x900. Važno je samo, da ima stranice v razmerju 16:9, da nimaš potem pri HD kontentu (takšnemu ali drugačnemu) črnih robov.
Če imam prav, potem se 720p material upscala in imaš nekaj "dvojnih" pik in 1080p material se potem downscala.
Menim, da je to bolj kot ne neka marketinška fora. Sam imam sicer prenosnika z 15.4" ekranom in je tam 1366x768 IMO ravno pravšnji.
IMO #2 pa je potem tu pri takem ekranu tudi problem, kakšen kontent dol vlačti. Če vlačiš 720p boš imel občutek, da je slika lahko boljša (valjda so mišljeni filmi). Če boš pa vlekel 1080p pa je spet vprašanja, ali ni brezveze tratiti downloada za zelo mali + pri sliki. (1080p vsebina je lahko nekaaaaj krat večja od 720p),
Tako ali tako pa niso prenosniki mišljeni za nadomestek (domačega) kina.
Troll time ;((
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

David92 ::

aja, tako. Mene bolj skrbi to, ko pri prenosniku gledas (npr.) od strani, je črna slika, oz. ne vidiš slike. Pri FHD koliko sem bral po net-u tega ni. oz. pri HDjih se ne moraš nameščat, da bi dobil najboljso sliko (pri tem mislim iskat pravilni kot z glavo) -> gledam sem reviewa na youtube-u, kjer so malo pojasnjevali razlike med HD in brez HD.

1600x900 je torej verjetno nekje vmes med HD in FHD. Tako da slabo slika tudi ne bi smela biti, čeprav ni FHD. Se mi zdi.

Ziga Dolhar ::

"HD" pomeni samo ločljivost (resolution). Nič drugega. Ne pove ničesar drugega o kakovosti zaslona oziroma matrike (vidnem kotu, premazu ipd).

Ostale uporabe oznake "HD" so marketinške in ne tehnične narave.
https://dolhar.si/

David92 ::

uu, potem pa hval. Nisem bil prepričan točno kaj mislijo s tem HD, po youtube videih sem sklepal, ker je en uporabnik kupil Dell XPS 17, pa iz različnih kotov, ni videl slike, po komentarih sodeč pa sem sklepal da zaradi tega, ker ni vzel FHD (namreč pisali so, da bi moral vzet FHD in ne bi imel teh težav).

Za zaključek, bi vprašal res za vaše mnenje ali je ta računalnik vreden svojega denarja:
http://www.mimovrste.com/artikel/275036...

Brskam pri Dellu, ker kot sem ze prej omenil, imamo doma že en Dellov prenosnik, ki odlično deluje. Tale ima 9 celično baterijo, 3 leta garancije (3-3-0), pa še konfiguracije so zadovoljive (čeprav ni i7).

Nevem, kaj pravite vi?

jazbec ::

David92 ::

Samo furajo pa ATIjeve kartice, pa slabše baterije. Na drugem forumu sem tudi vprašal za mnenja, pa so tam fantje omenili, da je odlično če imajo prenosniki garancijo na baterije tudi (HPjevi EBji imajo to vem... in ta Dell ima pravtako), vendar Pavillioni pa nimajo na baterijo. Pa tudi vizualno so mi manj atraktivni, čeprav mi to nikoli ni bil pogoj, ampak ta barva na Pavillioni mi deluje preveč 'lesena', kot da je iz lesa in me že to odbija.

No kljub temu, misliš pa da Dell, ki sem ga prilimal ne opraviči svoje cene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: David92 ()

jazbec ::

imajo pa boljše procesorje (novejša generacija)
ati kartice v prenosniku so vredu

zaslone pa imajo vsi dobre-sam bi vzel ali HP Pavilion dv7-6007 ali HP Pavilion dv7-6001

million ::

Grafična kartica v pavilionu je po testih boljša od te v dellu.
Če že gledaš nekaj v takem cenovnem rangu si poglej tega - na tvojem mestu bi ga definitivno raje vzel
http://www.computercenter.si/www-comput...
Boljši procesor - 4 jederni, dell ima 2 jedernega, boljša grafika, večji disk, več rama, blu-ray enota....pa še 50 eur cenejši od della. Edina prednost della je baterija in leto več garancije. Glede na to kako hitro se razvija tehnologija pa boš po mojem že naslednje leto gledal kak nov prenosnik. :)

cojss ::

HP Elitebook-i imajo sedaj vsi po vrsti Quadrote, če se ne motim. Tako da za igre niso najbolj primerni. Imajo pa veliko možnosti dodatkov, kot so docking station, dodatne baterije,...

In pa pri baterijah naj te ne zavede št. celic, ker je bolj pomemben podatek sama kapaciteta baterije. Na mojem HP-ju imam recimo dve 8-celični bateriji, pa ima primarna 5200mAh, potovalna pa le 3600 - manj kot običajna 6-celična.

Drugače pa bi jaz pogledal še kakšnega Envy-ja.

Zvezdica27 ::

lp,

Ej, Jazbec, poglej, pač se ne spoznaš na računala, sam da pa sam nisi sposoben razmišljat pa ni opravičila. Drugi mu pa tul lahk kaj pametnega poveste.

Namesto da debatiramo bedarije o temu kaj je in kaj ni HD resolucija (pa jebemu, vsaj na wikipedii si poglej kaj je FHD in kaj HD ready) raje glej , da bo imel laptop usb 3.0, SSD in da bo imel druge periferne enote ki jih rabiš (recimo čitalec kartic).

Baterijo boš rabil samo če potuješ. Če ne - bo tud enocelična OK, če razumeš šalo. Če veliko potuješ, potem se seveda odloči tudi na tej podlagi.

Igre gor ali do, upam si staviti, dabi bil 100% zadovoljen tudi z netbookom, ne pa z 17 inčno zverino, ki je ne boš izkoristil niti 10%. Katera grafika je not je dandanes totalno nepomembno.

Moj nasvet torej: i3 procesor (ali i5 max), Ati grafika (za Ububtu, če ne je lahko Nvidia), usb 3.0 in ssd. Vse ostalo je nepomembno. Tako škatlo boš lahko zlahka imel 5 let.

zz

David92 ::

OK, saj vas razumem, da obstajajo verjetno boljši in cenejši. Za 1100€ sem si naročil tale Dell:

Prenosnik DELL XPS 17 (DL702XN91727),
Procesor
CPU: Intel Core i5 Mobile Processor 2410M
CPU Core Quantity: 2
Naziv CPU Jedra: Sandy Bridge
Frekvenca: 2.3 GHz
Installed L3 Cache Memory Storage Capacity: 3 MB
Vezni Nabor: Intel HM67 Express
Spomin
Model Spomina: DDR3 SDRAM
Hitrost Spomina: 1333MHz(PC3-10600)
Tip Spomina: SODIMM 204-pin
Vgrajen Spomin: 4 GB
Trdi Disk
Hard Disk Drive Quantity: 1 x 500 GB, Serial-ATA, 7200 rpm, interna
Optične Shranjevalne Enote
Disk Drive Type: DVD?RW
Lokacija Naprave: vgrajeni
Zaslon
Dolžina Diagonale: 17.3"
Vrsta Zaslona: LCD
Tehnologija Zaslona: TFT Active Matrix
Display Color: Color
Maksimalna Resolucija: 1600x900
Display Features: LED Backlight
Audio Izhod
Vrsta Audio Izhoda: 2.1 Channel Surround
Avdio Standard: Waves MaxxAudio
Video Izhod
Video Chipset: Nvidia GeForce GT 550M
Tip Video Memorije: Video Controller Memory
Kapaciteta Spomina: 1 GB
Mrežne Specifikacije
LAN: Gigabit Ethernet
Wi-Fi: IEEE 802.11n
Bluetooth: Yes
Vmesniki
Število USB2.0 Vmesnikov: 1
USB3.0 Interface Quantity: 2
External SATA & USB Combo Interface Quantity: 1
Število Vmesnikov za Mikrofon: 1
Števkilo LAN Vmesnikov: 1
S/PDIF-out/Headphones Interface Quantity: 1
Število Vmesnikov za Slušalke: 1
HDMI Interface Quantity: 1
Mini DisplayPort Interface Quantity: 1
Sistem
Vrsta Sistema: Prenosnik
Vrsta pakiranja: Retail
Web Camera: Yes
Vgrajene Naprave: SubwooferCard Reader
Microphone
Speakers
Touchpad
Podprti Flash Type Mediji: MS
MS PRO
MMC
SD
xD-Picture
SDHC
SDIO
SDXC
MS XC
Vključeni Dodatki: Power Adapter
Vključeni Kabli: Power Cable
Barva: Anodized Aluminum
Software
Platform Compability: PC
Operacijski Sistem: Microsoft Windows 7 Home Premium
Energija
Lokacija Napajalnika: Zunanji
Power Port Quantity: 1
Baterija
Vrsta Baterije: Lithium Ion
Povprečen Čas Delovanja Baterije: 5.3 hr
Število Vgrajenih Baterij: 1
Maksimalno Število Baterij: 1
Battery Cell Quantity: 9
Zmogljivost Baterije: 90 WHr
Dimenzije & Teža
Globina: 287.3 mm
Višina: 38.5 mm
Širina: 414.9 mm
Nominalna Teža: 3.53 kg
Warranty and Logistic
Garancija
Garancija v Sloveniji: Da
Trajanje Garancije (meseci): 36 mesecev


Čeprav ste mi ponudili verjetno boljse prenosnike, v istem cenovnem razredu sem se odločil za Della (zunanji izgled, doma imamo že dell, in garancija 3 letna).
Nekaterim verjetno ne bo jasno, zakaj sem kljub vsemu vzel Della, ampak vsak ima svoje razloge zakaj določenega si izbere. Vsekakor pa sem zvedel, da tale prenosnik ni zanič in to sem hotel slišati (zdaj če denar mečem za nekaj kar si mogoče toliko ne zasluži je spet druga plat zgodbe).

Hvala vsem še enkrat. Vam sporočim kako se obnese :)

million ::

fail, upam da ti bo dobro služil:)

David92 ::

Zagotovo bo. Ima vse kar potrebujem in če sem pripravljen dat denar za izgled prenosnika, je pa vsekakor moja stvar in izbira, vkolikor prenosnik ponuja vse, kar potrebujem.

GwessWho ::

Ta tema je sama po sebi fail...kaj potem sprašuješ za nasvet, če pa je očitno da si že na samem začetku se odločil za ta laptop, ne glede na predloge ljudi, ki se vrjetno bolj spoznajo na te zadeve...zdi se da si želel le da ti drugi potrdijo tvojo izbiro. Just my 2 cents.

blackbfm ::

HP Elitebook-i imajo sedaj vsi po vrsti Quadrote, če se ne motim. Tako da za igre niso najbolj primerni.


Igre delujejo čisto kul na mobilnih quadrotih, seveda brez pretiravanja pri detajlih, pa kakšen AA lahko odmisliš:P Za igre je bolj smiselno vzet kakšno drugo serijo notebookov., dobiš več zmogljivosti za manj denarja.

mat xxl ::

Po skoraj 10 ih letih se tale Dell XPS 17 vrača, ve , kdo, kdo pri nas je uvoznik za Dell, da zvem, kdaj pride k nam v prodajo tudi 17 inčnik ?

bluefish ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
283898 (2952) solatko
»

Prenosnik za delo ? Toshiba vs Hp

Oddelek: Kaj kupiti
153454 (3023) matonson
»

Kateri prenosnik ?

Oddelek: Kaj kupiti
91671 (1475) matonson
»

ASUS N73SV

Oddelek: Kaj kupiti
71651 (1607) IvoJan
»

Kupiti laptop zdaj ali počakati?

Oddelek: Kaj kupiti
224268 (3925) Blazz

Več podobnih tem