» »

simobil najvecje in najhitrejse 3g omrezje

simobil najvecje in najhitrejse 3g omrezje

1
2
»

SLO_Matej ::

Saj se kaže po številu uporabnikov. ;)

MaTTe ::

Killermode zaenkrat je pokritost v prid Mobitelu. Kot sem že rekel, kolega, ki je na Simobilu včasih zelo slabo ali pa sploh ne dobi signala kje na podeželju ...

Killermode ::

MaTTe je izjavil:

Killermode zaenkrat je pokritost v prid Mobitelu. Kot sem že rekel, kolega, ki je na Simobilu včasih zelo slabo ali pa sploh ne dobi signala kje na podeželju ...

Matte očitno hodiš stalno na eno in isti kraj. Po celi Sloveniji kot sem rekel nekje vleče en nekje drug kdo ma večjo pokritost me ne zanima.
Sploh je pa to pomembno za tiste, ki živijo v takšnih krajih, ker potem veš da vsi uporabljajo tistega operaterja, ki jim doma nudi signal.

MaTTe ::

Killermode je izjavil:

MaTTe je izjavil:

Killermode zaenkrat je pokritost v prid Mobitelu. Kot sem že rekel, kolega, ki je na Simobilu včasih zelo slabo ali pa sploh ne dobi signala kje na podeželju ...

Matte očitno hodiš stalno na eno in isti kraj. Po celi Sloveniji kot sem rekel nekje vleče en nekje drug kdo ma večjo pokritost me ne zanima.
Sploh je pa to pomembno za tiste, ki živijo v takšnih krajih, ker potem veš da vsi uporabljajo tistega operaterja, ki jim doma nudi signal.


Zato sem jaz tako vezan na ta mobitel. Drugače bi že mogoče šel kam drugam tudi ampak pred časom preverjeno, še vedno ne vleče, pa smo nekaj kilometrov oddaljeni od mesta :/

zmaugy ::

Killermode je izjavil:

Zanimivo se mi zdi, da je toliko uporabnikov, ki imajo kaj za povedati čez Simobil če bi bil res eden toliko bolši od drugega bi imel samo eden naročnike drug pa propadel. Oba sta enako dobra/slaba edina razlika je, da pri pokritostih v manj naseljenih območjih delujeta enkrat eden enkrat drugi.


Če čebula... Povedal sem ti svoje izkušnje s Simobilom. Njihovo številko imam že 12 leto. Menjam ne, ker je s tem kup sitnosti. Telefone si kupujem sam, torej nimam vezave na Simobil.

amigo_no1 ::

Menjam ne, ker je s tem kup sitnosti.

Kot so ?

floyd1 ::

amigo_no1 je izjavil:

Menjam ne, ker je s tem kup sitnosti.

Kot so ?

Moraš si vzeti 10 minut časa in plačati novo priključnino... Jaz sem to v zadnjega tričetrt leta naredil že drugič ;-)
Šalo na stran, marsikdo na "svojega" operaterja potegne še partnerja, kake kolege, starše in potem vsi pač (odvisno od paketa) ceneje telefonirajo. To je edini razlog, ki se ga spomnim. Pa mogoče moraš še trajnik na banki spremenit.

BlaY0 ::

zmaugy je izjavil:

Lepo te prosim. Sem intenziven uporabnik in verjemi mi, da ločim občasne motnje od konstantnih ponavljajočih se težav. Pred leti so podobno škripnili na internetu ko so imeli neomejen paket podatkov. Rešitev? Zmanjšanje na 20 Gb, Zdaj pa na 15 Gb. "Gospod, verjetno bo vaš telefon, ste ga izklopili in vklopili?" ;(

Ti si čisto zgrešil poanto mobilnega interneta. Mobilni internet se ne uporablja zato, da bi cel internet spravili na laptop, ki se vozi v avtomobilu.

js osebno je izjavil:

Heh, edina vidna baza je Krvavec, tako da tvoji razlagi nekako ne verjamem.

Ja koliko pa misliš da jih je na Krvavec priheftanih in lupijo dol na polno? Povej mi CID na katerega si priheftan pa ti bom točno povedal kje to je in koliko jih je gor priheftanih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Jaz imam tudi eno bazno v vidnem polju tik pred sabo, priheftan sem pa na eno ki je sicer bližje meni a ni v mojem vidnem polju, poleg tega pa še šprica čez našo bajto, tako da nimam baš dobrega signala.

OChack ::

dobra stvar tušmobila, da v Umagu z zunanjo UMTS anteno dela internet, kjer mobitel in simobil niti ne lovita :P
Int€l inside, IDIOT Outside

zmaugy ::

BlaY0 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Lepo te prosim. Sem intenziven uporabnik in verjemi mi, da ločim občasne motnje od konstantnih ponavljajočih se težav. Pred leti so podobno škripnili na internetu ko so imeli neomejen paket podatkov. Rešitev? Zmanjšanje na 20 Gb, Zdaj pa na 15 Gb. "Gospod, verjetno bo vaš telefon, ste ga izklopili in vklopili?" ;(

Ti si čisto zgrešil poanto mobilnega interneta. Mobilni internet se ne uporablja zato, da bi cel internet spravili na laptop, ki se vozi v avtomobilu.



Mogoče sem se izrazil nerazumljivo - pod intenzivnim uporabnikom mislim na govorno telefonijo, internet imam sicer na telefonu vedno vključen zaradi emaila.
Poanta komentarja glede velikosti "neomejenega paketa" je v tem, da je to morda indikator zmogljivosti in načina reševanja, ki se ga operater poslužuje. Če morajo nekoč neomejeni paket stalno zmanjševati, potem sklepati da se jim očitno ne izide, verjetno ni povsem zgrešeno. In če na mojem konkretnem primeru težave s pogovori v GSM only načinu takoj izginejo v povezavi s prejšnjo indikacijo lahko sklepam, da verjetno z mojim telefonom ni nekaj narobe in da ni čudno, če izklop in ponovni vklop ne rešita težave (če nisem v GSM only načinu).
Verjemi mi, da ni za nikogar udeleženega v telefonskem pogovoru zanimivo, če se zveza vsakih pol minute prekine. Če se potem še operater na ves glas hvali kako oh in sploh je pa tudi ni prav nič zabavno.

O tem, da Simobil internet za določene strani javi napake in jih ne prikaže, na wifi z istega telefona pa se pokažejo brez težav (in da so po njihovem mnenju za to krivi vsi drugi razen njih) pa drugič.;(

BlaY0 ::

Jah problem teh mobilnih tehnologij ni v tem, da teoretično (pa tudi praktično) ne bi zmogle tega kar operaterji oglašujejo ampak to, da zaradi omejitev v frekvenčnem spektru zadeva deluje tako, da ne omogoča vsem enake izkušnje. Če ti stojiš za bajto ni enako kot če stojiš pred bajto. Če se 10 ljudi obesi naenkrat gor in so pred bajto ti pa za bajto boš odpadel kot knof od gat. S tem omejevanjem želijo vsaj zasilno preprečiti "zlorabo" omrežja in vsaj približno izboljšati uporabniško izkušnjo vsem, ne samo tistim, ki so 20m od bazne in imajo full dobro anteno. Čeprav sem sam mnenja da s tem načinom omejevanja ne rešijo prav dosti, saj folk prvega v mesecu začne lupiti internet na polno in tja do desetega v mesecu dokler ne nabijeje 15 oziroma 20GB in se jih postavi v "degraded" mode, je uporabniška izkušnja ostalih enako ušiva kot če omejitve ne bi bilo. Torej uporabniška izkušnja se izboljša nekje v sredini meseca in traja do konca meseca. Druga stvar je pa terminalska oprema ki je precej draga precem kar se tiče licenc. To poskušajo reševati softversko z raznimi 3rd party QoS variantami ampak ne gre. Če bi hotel vse bazne opremiti s terminalsko opremo, ki bi zagotavljala istočasno povezavo 100 klientom bi to koštalo ohoho.

Jasno je, da ko gre za test zmogljivosti, bo operater pripravil laboratorijske pogoje in bo lahko dosegel praktično teoretične zmogljivosti opreme, v realnih življenskih pogojih bodo pa te zmogljivosti nihale... en z boljšimi pogoji bo lahko lupil na polno, drugega s slabšimi bo pa metalo dol na par minut...

Filipko ::

Bolj ko berem in opazujem Simobilovo reklamo Najhitrejše 3G omrežje, bolj se smejem. Zakaj imajo uporabniki take težave v 3G omrežju, sploh uporabniki iphonov?

Mavrik ::

Ne vem, zakaj pa ogromno uporabnikov iPhonov na tem omrežju težav nima? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

floyd1 ::

zmaugy je izjavil:

O tem, da Simobil internet za določene strani javi napake in jih ne prikaže, na wifi z istega telefona pa se pokažejo brez težav (in da so po njihovem mnenju za to krivi vsi drugi razen njih) pa drugič.;(

Točno tako, pa pri Tušmobilu identična stvar. Na Mobitelu pa sem še premalo časa, da bi lahko o tem govoril, je pa definitivno ZELO hiter.

todman74 ::

Jah problem teh mobilnih tehnologij ni v tem, da teoretično (pa tudi praktično) ne bi zmogle tega kar operaterji oglašujejo ampak to, da zaradi omejitev v frekvenčnem spektru zadeva deluje tako, da ne omogoča vsem enake izkušnje. Če ti stojiš za bajto ni enako kot če stojiš pred bajto. Če se 10 ljudi obesi naenkrat gor in so pred bajto ti pa za bajto boš odpadel kot knof od gat. S tem omejevanjem želijo vsaj zasilno preprečiti "zlorabo" omrežja in vsaj približno izboljšati uporabniško izkušnjo vsem, ne samo tistim, ki so 20m od bazne in imajo full dobro anteno. Čeprav sem sam mnenja da s tem načinom omejevanja ne rešijo prav dosti, saj folk prvega v mesecu začne lupiti internet na polno in tja do desetega v mesecu dokler ne nabijeje 15 oziroma 20GB in se jih postavi v "degraded" mode, je uporabniška izkušnja ostalih enako ušiva kot če omejitve ne bi bilo.


To omejevanje s strani mobilnih operaterjev in njihova "uporabniška izkušnja", oziroma pravična uporaba je čisto nakladanje.....itak jim ne gre za "ljudi", ampak zgolj zato, da na svoje obstoječe omrežje spravijo čim več uporabnikov in to tistih, ki imajo zakupljeno tja do 1GB podatkov.......torej, zakaj bi imeli 10 tisoč zadovoljnih uporabnikov, če jih imamo lahko 15, pa čeprav nezadovoljnih, ampak prinesejo pa več denarja. Strahu, da bi odšli h konkurenci pa itak ni, saj je ta zelo mizerna....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

BlaY0 ::

Če bi bil jaz operater, bi ponujal pakete "mobile connectivity", ki bi vsebovali omejen dostop do interneta (nikjer v pogojih niti z besedico ne bi omenjal interneta). Delovale bi standardne storitve kot so e-mail web browsing in podobne. Vse ostalo bi blokiral. Imel bi tudi paket "mobile internet", brez omejitev, ki pa bi bil 10x dražji.

Skratka fora je v tem, da 95% folka itak uporablja izključno te standardne internetne storitve, preostalih 5% pa misli, da imamo mobilni dostop do interneta zato, da se lupi na polno non-stop. Zaradi teh 5% ima ostalih 95% lahko pretežno slabo izkušnjo. Zelo majhna verjetnost obstaja, da se na isti celici pojavi par folka, ki bo istočasno uporabljala kako standardno storitev prek interneta. Če pa se na to celico prihefta nek torentaš, ki bo non-stop lupil dol na polno, potem je pa brezveze da se spoh oglašuje kakršna koli hitrost in izvrstnost.

kunigunda ::

In pol bi se 95% tehnikov pri operaterju ukvarjal s filtri pri omejitvah interneta...

todman74 ::

BlaY0 je izjavil:

Če bi bil jaz operater, bi ponujal pakete "mobile connectivity", ki bi vsebovali omejen dostop do interneta (nikjer v pogojih niti z besedico ne bi omenjal interneta). Delovale bi standardne storitve kot so e-mail web browsing in podobne. Vse ostalo bi blokiral. Imel bi tudi paket "mobile internet", brez omejitev, ki pa bi bil 10x dražji.

Skratka fora je v tem, da 95% folka itak uporablja izključno te standardne internetne storitve, preostalih 5% pa misli, da imamo mobilni dostop do interneta zato, da se lupi na polno non-stop. Zaradi teh 5% ima ostalih 95% lahko pretežno slabo izkušnjo. Zelo majhna verjetnost obstaja, da se na isti celici pojavi par folka, ki bo istočasno uporabljala kako standardno storitev prek interneta. Če pa se na to celico prihefta nek torentaš, ki bo non-stop lupil dol na polno, potem je pa brezveze da se spoh oglašuje kakršna koli hitrost in izvrstnost.


Seveda, lahko si ti "pameten", ko imaš doma DSL, optiko za main dostop, nekaterim pa nam je to edina povezava v svet.In tistih 20 GB, ki jih lahko z normalno hitrostjo dol potegneš, ni niti za Youtube, Vimeo dovolj....torenti pa itak ne pridejo v poštev.

BlaY0 ::

kunigunda je izjavil:

In pol bi se 95% tehnikov pri operaterju ukvarjal s filtri pri omejitvah interneta...

Vsak operater ima svoj fraud department, ki se ukvarja s takimi rečmi...

kunigunda ::

Fraud dpt ne dela to

BlaY0 ::

todman74 je izjavil:

Seveda, lahko si ti "pameten", ko imaš doma DSL, optiko za main dostop, nekaterim pa nam je to edina povezava v svet.In tistih 20 GB, ki jih lahko z normalno hitrostjo dol potegneš, ni niti za Youtube, Vimeo dovolj....torenti pa itak ne pridejo v poštev.

In točno jaz sem lahko pameten, ker doma nimam DSL-ja niti optike in je moja edina povezava v nekaj čemur ti praviš "svet" mobilni 3G. Kaj pa delaš cele dneve? Gledaš slaboumne Youtube filmčke? Tudi jaz kdaj pa kdaj kakega pogledam pa ne nabijem čez mesec povprečno več kot 3 GB prenešenih podatkov.

kunigunda je izjavil:

Fraud dpt ne dela to

Ti že veš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Vanadium ::

BlaY0 je izjavil:

todman74 je izjavil:

Seveda, lahko si ti "pameten", ko imaš doma DSL, optiko za main dostop, nekaterim pa nam je to edina povezava v svet.In tistih 20 GB, ki jih lahko z normalno hitrostjo dol potegneš, ni niti za Youtube, Vimeo dovolj....torenti pa itak ne pridejo v poštev.

In točno jaz sem lahko pameten, ker doma nimam DSL-ja niti optike in je moja edina povezava v nekaj čemur ti praviš "svet" mobilni 3G. Kaj pa delaš cele dneve? Gledaš slaboumne Youtube filmčke? Tudi jaz kdaj pa kdaj kakega pogledam pa ne nabijem čez mesec povprečno več kot 3 GB prenešenih podatkov.

kunigunda je izjavil:

Fraud dpt ne dela to

Ti že veš...


Ko imaš pa doma familijo pa si vsi povezavo delijo preko 3g router, in to uporabljaš za maile preko katerega dobivaš 10-20 mb velke dwg risbe iz šihta, internet brskanje, pa da imaš npr 2 smrklji, ki nonstop visita na FB in podobna sranja, pol pa še pametne telefone, pa skype, pa msn messenger, pa ženo, ki gre na zadovoljna.si in kuharske recepte,... in postane 20 giga hitro premalo (moj primer hvala bogu ni tak ampak so pa realni in jih poznam, ko jim hitro sfali).

BlaY0 ::

Ej halo? Doma vlečeš službene maile z 20MB dwg-ji? Why? Pojdi na šiht in si jih tam odpri, doma furaj pa raje privatni mail z nagimi babami.

To vse kar si opisal ni problem omejitve na 3G povezavi ampak tvoj osebni problem, da imaš familjo tako razvajeno. Na ruterju nastavi omejitev za FB na pol ure na dan, vpiši smrklji k baletu ali badmintonu ali v čebelarski krožek pa si rešil problem s 3G povezavo.

Aja, imam familjo. Še več, imam dve gospodinjstvi priklopljeni na isti 3G.

Brez veze je tukaj zdaj nekaj jamrat, prilagodi življene tehnologiji ki jo imaš na voljo in si zmagal.

Poldi112 ::

S takim pristopom (prilagodi življenje tehnologiji, ki jo imaš na voljo) bi bili še vedno v jamah s kamenimi orodji, potencialno puščico in lokim (čista zmaga).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BlaY0 ::

A z jokanjem pa prideš dlje?

Saj lahko prideš živet v kakšno večje mesto. Nihče te ne sili, da živiš tam kjer pač živiš in imaš še vedno na voljo samo eno izbiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

amigo_no1 ::

Saj lahko prideš živet v kakšno večje mesto.

Ni dosti drugače, prostih paric preprosto ni, optike ravno tako.

Poldi112 ::

BlaY0 je izjavil:

A z jokanjem pa prideš dlje?

Saj lahko prideš živet v kakšno večje mesto. Nihče te ne sili, da živiš tam kjer pač živiš in imaš še vedno na voljo samo eno izbiro.


Kakšnim jokanjem? Bolj ko jim zabiješ omrežje, bolj ga bodo nadgradili. Oz. omejili promet, in boš šel k drugemu ponudniku, ki bo videl, v katero smer gredo potrebe uporabnikov.

Ti si tisti, ki joka, da je treba omejevati porabo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

floyd1 ::

Tudi jaz mislim, da bomo samo "tečni" uporabniki prisilili operaterje k razmišljanju. Če lepo požreš vse kar ti servirajo...

BlaY0 ::

V bistvu je ravno obratno. Operaterji in ostali prodajalci takšnih in drugačnih storitev posiljujejo ljudi v NERAZMIŠLJANJE. Ko ti rečejo "Tole ti nujno nucaš, verjemi mi!" in ti nasedeš brez razmišljanja, so zmagali na celi črti. Saj operaterjem ni problem nadgraditi nečesa, če zadeva nosi denar. Torej treba je prepričati čim več ljudi, da je pumpanje interneta na domače diske pametno početje in jim potem to zaračunati.

@Poldi112: Povečevanje porabe je smotrno samo če imaš neomejen vir. Naš problem je pa v tem da se obnašamo kot da imamo neomejene vire določenih dobrin/sredstev (in jih tako tudi trošimo) čeprav jih nimamo. Fant, na neki točki bo z omejenimi sredstvi potrebno omejiti tudi porabo. Se ti ne zdi?

V končni fazi bo pa tako, da ti bo operater najprej prodal neomejen dostop, potem ti bo prodal omejevalec tega neomejenega dostopa, na koncu pa še turbo buster za omejevalec.

Sprašujem se, kdo zdaj tukaj razmišlja in kdo ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Poldi112 ::

To da je vir omejen še ne pomeni, da ga lahko koristimo samo do 30%. In kdo si ti da boš rekel, kaj je smiselna uporaba, kaj pa nasedanje brez razmišljanja.

Porabo bomo omejili, ko bomo nabasali na fizično omejitev, ne ko se bo en tehnofob spomnil, da bomo šparali pri internetu, ker je "omejena dobrina".

>V končni fazi bo pa tako, da ti bo operater najprej prodal neomejen dostop, potem ti bo prodal omejevalec tega neomejenega dostopa, na koncu pa še turbo buster za omejevalec.

>Sprašujem se, kdo zdaj tukaj razmišlja in kdo ne?

Z zgornjim odstavkom si si v bistvu odgovoril že sam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BlaY0 ::

Model, fizična omejitev že obstaja in nabili smo nanjo. Kaj ti ni jasno? Če stojiš za drevesom imaš slabši sprejem kot če stojiš pred drevesom. Da to dojameš ti ni treba biti ravno znanstvenik. Edina varianta za tiste ki ne dojamejo pa je, da jim operater zraven internet paketa poceni proda še motorko, in tečaj rokovanja z njo. In pol boš hepi, ker boš veliko nepotrebnih stvari dobil kao za majhen denar...

Poldi112 ::

To da fizične ovire slabijo signal nima nobene veze s tem, da lahko naprej razvijaš protokole za višji prenos, razširiš pasovno širino za potrebe komunikacij ter postaviš več oddajnikov, da efektivno zmanjšaš celice in povečaš souporabo obstoječih frekvenc.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BlaY0 ::

Ja in kaj boš s tem dosegel? Da bo folk lahko hitreje polnil svoje diske z vsebinami, ki jih v realnem času itak ne bo sposoben prežvečiti? Problem bo pa ostal in sicer uporabniška izkušnja nikoli ne bo za vse enaka. Na Japonskem so bili 10 let nazaj tam kjer smo mi zdaj pa poglej s kakšnimi težavami se sedaj ubadajo...

todman74 ::

BlaY0 je izjavil:

todman74 je izjavil:

Seveda, lahko si ti "pameten", ko imaš doma DSL, optiko za main dostop, nekaterim pa nam je to edina povezava v svet.In tistih 20 GB, ki jih lahko z normalno hitrostjo dol potegneš, ni niti za Youtube, Vimeo dovolj....torenti pa itak ne pridejo v poštev.

In točno jaz sem lahko pameten, ker doma nimam DSL-ja niti optike in je moja edina povezava v nekaj čemur ti praviš "svet" mobilni 3G. Kaj pa delaš cele dneve? Gledaš slaboumne Youtube filmčke? Tudi jaz kdaj pa kdaj kakega pogledam pa ne nabijem čez mesec povprečno več kot 3 GB prenešenih podatkov.


In če ti bereš zgolj samo forume, pa pošto in ti je slučajno 3 GB povsem dovolj, a potem se morajo ostali po tebi zgledovat al kaj....vsak ima svoj veselje, pa četudi gledanje slaboumnih filmčkov.

Pa razlika je, če ti koristiš internet na mobilniku, ali pa na 22, 24 palčnih monitorjih.

kunigunda ::

BlaY0 je izjavil:


kunigunda je izjavil:

Fraud dpt ne dela to

Ti že veš...


Exactly

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

todman74 je izjavil:

Pa razlika je, če ti koristiš internet na mobilniku, ali pa na 22, 24 palčnih monitorjih.

Ja. Jaz na 24" monitorju vidim stvari bolje kot na telefonu. Ampak to nima veze... če ti potegneš na telefon 12M pixel fotko in jo slabše vidiš kot če bi jo potegnil na stacionarni računalnik. Prenesenih podatkov je bilo enako v obeh primerih.

Kar se tiče pa veselja... izbral si si pač tako veselje, ki je podolgem in počez omejeno. To je tvoj problem. Operater je sam s seboj zadovoljen, dokler mu ti plačuješ.

Po kom se ostali zgledujejo me ne briga, ampak jaz pridem skozi brez problemov ostali pa očitno ne. Zgleduj se pač po komer se hočeš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ivanuscha ::

Kaj še noben ni omenil, da ima od 12. julija Simobil kot prvi operater v Sloveniji, LTE?

Killermode ::

Samo v LJ

ivanuscha ::

Tudi na Bledu in Brniku...

AndrejS ::

Kaj jim pomaga LTE če jim niti HSPDA dobre ne dela..

Vanadium ::

Kaj jim pomaga LTE in HSDPA če jim še GSM ne dela tako kot bi moral.

jusv ::

Tudi sam opažam, da ima Simobil kar težave s tem oglaševanjem, predvsem pa na kakšen način s eteg aloteva. Se strinjam s predhodniki, da je to oglaševanje najhitrejšega 3g omrežja malce pretirano, saj uporabniki dobro vemo, da je to kar malce iz trte zvito. Točno to je problem. Že nekatere osnove jim ne delajo, kaj šele da se začnemo pogovarjati o LTE in HSDPA-ju. Mene že pri pogovorih prekinja in mi preskakuje med omrežji in to je kar malce moteče. Da o hitrosti prenosa podatkov sploh ne govorim, za mene osebno prepočasno. Sem imel en teden na testu tudi Tušmobilovo kartico in je skoraj na vseh mestih kjer sem to probal bilo tušmobilovo omrežje hitrejše. Tolk o oglaševanju in kako to zgleda v praksi!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Tilen ::

Ja seveda je bilo "Tuševo" omrežje hitrejše, če si pa roamal preko Mobitela.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jl ::

Tilen je izjavil:

Ja seveda je bilo "Tuševo" omrežje hitrejše, če si pa roamal preko Mobitela.


Ne govori nebuloz. Hitrost GPRS prenosa je v nacionalnem roamingu (torej v m@ omrezju) omejena in niti slucajno ne dosega takih kot v Tusmobil omrezju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jl ()

kmetek ::

Obvestilo o spremembi cen
Vse naročnike na opcijo Sporočila 101, opcijo Sporočila 1001 in opcijo Mobilni 201 obveščamo, da bomo 1. 9. 2012 spremenili mesečno naročnino na vse omenjene opcije. Mesečna naročnina na opcijo Sporočila 101 bo 6 EUR (do sedaj 5 EUR), na opcijo Sporočila 1001 11 EUR (do sedaj 9 EUR), na opcijo Mobilni 201 pa 14 EUR (do sedaj 12 EUR).

Uporabniki teh opcij lahko do 30. 9. 2012 brezplačno zamenjate svoj dosedanji paket za izbrani paket ZATE, ki v mesečni naročnini že vključuje količine za pošiljanje sporočil SMS oz. MMS in minute za klice v vsa omrežja. Na paketih ZATE lahko neporabljene minute tudi prenesete v naslednji mesec. Menjavo paketa ali izklop omenjenih opcij lahko enostavno uredite s prijavo na portalu Moj Si.mobil.

Svoje naročniško razmerje in porabo ter arhiv računov lahko preverite tudi preko portala Moj Si.mobil. Če želite izklopiti opcijo Sporočila, enostavno pošljite na številko 4040 ime opcije, na katero ste naročeni, skupaj z besedo STOP (SPOROCILA101 STOP oz. SPOROCILA1001 STOP). Sprememba oziroma izklop opcije je možen v enem mesecu po vklopu opcije.

Naročnik na katerokoli izmed zgoraj omenjenih opcij lahko zaradi spremembe pogojev v 30 dneh od objave sprememb brez odpovednega roka in brez sankcije odstopi od naročniške pogodbe za posamezno naročniško številko, če se s predlaganimi spremembami ne strinja, in sicer s pisno odstopno izjavo, poslano priporočeno po pošti na Si.mobilov naslov. Ta pravica ne posega v zapadle in neplačane obveznosti posameznega naročnika ter obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnika (kot so npr. obveznosti iz pogodbe o zagotovitvi posebne ugodnosti).

jusv ::

Zanimivo da Simobil oglašuje najhitrejše 3G omrežje, po tisočih testih temu ni tako. Pa tudi če je hitrost dobra, omrežja ne moreš uporabljati hkrati za internet in klice. Simobil ima izjemno slabo naštiman preklope med 2G in 3G omrežjem. Če imaš 3G za surfanje pa te kdo kliče, ti večkrat po parih sekundah ko sistem preklopi na 2G vrže ven. Ne priporočam Simobila za surfanje in klicanje.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Senitel ::

Reklamiranje "najhitrejšega 3G omrežja" je pri meni točno na istem nivoju kot reklame za pralne praške.

zee ::

jusv je izjavil:

Zanimivo da Simobil oglašuje najhitrejše 3G omrežje, po tisočih testih temu ni tako. Pa tudi če je hitrost dobra, omrežja ne moreš uporabljati hkrati za internet in klice. Simobil ima izjemno slabo naštiman preklope med 2G in 3G omrežjem. Če imaš 3G za surfanje pa te kdo kliče, ti večkrat po parih sekundah ko sistem preklopi na 2G vrže ven. Ne priporočam Simobila za surfanje in klicanje.


Blodnje?

To je predvsem odvisno od telefonskega aparata, ne pa od omrezja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

jusv ::

Senitel je izjavil:

Reklamiranje "najhitrejšega 3G omrežja" je pri meni točno na istem nivoju kot reklame za pralne praške.


Če bi ga reklamirali par let nazaj, bi bilo to nekaj nepojemljivega. Najboljša pokritost/najhitrejše omrežje to je vsi iluzija in marketinška poteza, v uporabniških testih se pa izkaže da enkrat en operater boljši, drugič drug, odvisno od mikrolokacije. Na koncu pa še vedno ne dela nič kot bi si želel, moramo počakati še nekaj let da bomo lahko na avtocesti v živo brez bufferinga gledali tv na mobilniku :)
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430577 (3923) link_up
»

Telekom - Mobitel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21346199 (18741) cekr
»

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10327582 (13012) Jerry000
»

LTE - da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5414049 (11880) celada
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920167 (16753) Mitja358

Več podobnih tem