» »

simobil najvecje in najhitrejse 3g omrezje

simobil najvecje in najhitrejse 3g omrezje

«
1
2

Ashrack ::

do zdaj sem bil vedno mnenja da ima mobitel najboljse omrezje, sploh sedaj ko uvajajo zaenkrT se interni LTE.
kako pa je potem ta firma NetCheck ki je dala Simobilu certifikat to testerila?
....

kunigunda ::

Ker jo je Simobil najel ?

Tilen ::

Najhitrejše še ne pomeni najboljše (najbolj zanesljivo).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Sem Si.mobilov uporabnik in ti povem, da četudi je najhitrejše omrežje, je še vedno daleč od najboljšega. Tisti testi so pa tako ali tako bolj tako, saj so očitno meritve izvajali samo, kjer ima Si.mobil dober signal (torej verjetno kje v večjih mestih) in ne po celotni Sloveniji. Glede kakovosti omrežja menim, da je Mobitel še vedno veliko pred njimi. Skratka, pokritost še vedno ni hudo dobra.

Ashrack ::

Mene najbolj moti k se peljem iz bizovika v polje mi vsaj enkrat prekine zvezo če s kom govorim
....

gendale ::

jst vem, da meni na mobitelu telefon dela na vseh večjih prireditvah, kolegom s simobilom pa ne
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

MaTTe ::

Vedno ko grem mimo Simobil centra se nasmehnem temu napisu. Kolikor meni kolegi pravijo, ki so na Simobilu je vse skupaj daleč od resnice in marsikje nimajo signala, kjer ga jaz (Mobitel) imam.
Hvala lepa, Simobil!

Zeitgeist ::

jaz pa mam včasih boljši signal z simobilom, kot pa ljudje poleg mene z mobitelom. in prav čudim se o kakšnih težavah z simobilom vi govorite...

BladE_ ::

Točno tako... Na večih lokacijah s kolegi testiramo povezavo z Speedtestom(ko je jači :)) in rezulati pri Simobilu so včasih malce neverjetni... Včasih celo Mobitelocvi nimajo 3g, Simobil pa gladko... Je pa res, da so boljši rezultati šele v zadnjih parih mesecih...
Akcija - Reakcija

Mavrik ::

Tu se je mogoče potrebno zavedati, ta je obema, tako Mobitelu kot Simobilu hudo v interesu, da popljuvata omrežje konkurenta. Sam toliko da ne boste takim stvarem preveč nasedali - z nobene strani ;)
The truth is rarely pure and never simple.

servo ::

Simobil je lani jeseni konkretno nadgradil 3G omrežje predvsem v severnem delu SLO, letos pa imajo v načrtu še južni del. Trenutna in planirana pokritost se lepo vidi na prikazu pokritosti:
http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid...

18zimoni ::

Mobitel na celem avtocestnem križu med vožnjo ne prekine niti enkrat.Skozi je najmanj UMTS signal.Glas za Mobitel.

SkyEye90 ::

servo je izjavil:

Simobil je lani jeseni konkretno nadgradil 3G omrežje predvsem v severnem delu SLO, letos pa imajo v načrtu še južni del. Trenutna in planirana pokritost se lepo vidi na prikazu pokritosti:
http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid...


Sem v severnem delu in iz prve roke lahko povem, da bistvenega napredka ni. Po hribih in gozdnih poteh na polovici področja signala ni, čeprav je oddajnik spodaj v vasi. Signal mobitela je po 90% tega področja, čeprav je oddajnik 3km dlje stran v drugi vasi.
Žal je tudi prikaz pokritosti sam sebi namen, saj je računalniško izračunan in niti malo ne upoštevajo nekaterih naravnih ovir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

todman74 ::

Simobil in Tušmobil sta bolj slaba konkurenca Mobitelu, zato pa vse skupaj nazaduje.....telefoni v raznoraznih "paketih" že skoraj niso več subvencionirani, cene za internetne storitve pa so tako in tako visoke, da o omejitvah pri hitrosti, ko presežeš neko "pravično uporabo" sploh ne govorim....

dunda ::

Tudi moje izkušnje gredo precej v prid Mobitelu. Sodelavec je lani prišel iz (večletne) Simobil naročnine na Debitel (Mobitel). Pravi, da šele sedaj verjame, da je možna prava uporaba mobilnega interneta :D

Tudi v naši vasi je Simobil mrtev. Nekateri naročniki (ne vem sicer zakaj sploh so) imajo izgovorjen popust, ker je signal preslab za uporabo. Sedaj pa je še Amis pri Simobilu in pred kakšnim mesecem pride Amisov serviser k meni. Najprej v debati hvali ponudbo Simobila ... ampak, ker me takšne plemenske vojne ne ganejo, se nisem kaj prida zanimal. Potem pa želi poklicati v centralo in mu nikakor ne uspe. V roke mu ponudim moj mobitel (Mobitel), da lahko opravi klic :D

Tudi po hribih je Mobitel v veliki prednosti. Zato zame v kvaliteti omrežja sploh ni dileme.
https://www.kacnje.eu

AndrejS ::

Sem uporabnik SImobile in ima za k****c omrežje. Sploh če greš malo ven iz mesta.
Najboljše je v kakšnih smučarskih središčih - seveda pozimi. Signal imaš, non-stop pa dobivaš SMS sporočila, da te je nekdo klical in si bil nedosegljiv. Poklicat nazaj pa ga ne moreš kljub polnemu signalu.

amigo_no1 ::

AndrejS
Imaš kakšen htc ? Si testiral z drugim telefonom ?
Podobne probleme imajo na Obali, signal na full, sms-si o tvoji nedosegljivosti pa kar letijo :D.

dunda ::

No, saj nimam nič proti Simobilu, ampak čisto slučajno je pred pol ure potarnal kolega, da je v Italiji pogledal na splet preko telefona in porabil 5 MB podatkov. Račun za to je sedaj 50 evrov. Šla sva pogledat in operater TIM je pri Simobilu 10 evrov za 1 MB
Iz radovednosti pogledam, kako je na Mobitelovem ceniku in tam piše, da je 2 evra za 1 MB. Saj tista Simobilova cena je pa oderuška. Če bi uporabil Vodafone, bi bilo na Simobilu 2,5 evra za 1 MB.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

BlaY0 ::

Ashrack je izjavil:

kako pa je potem ta firma NetCheck ki je dala Simobilu certifikat to testerila?

Si že kdaj slišal za TrustedBrand pa Superbrands titule? Vse to je nekaj takega kot sticker "Windows Vista certified" na laptopu. Skratka plačaš in dobiš.

floyd1 ::

dunda je izjavil:

Tudi moje izkušnje gredo precej v prid Mobitelu. Sodelavec je lani prišel iz (večletne) Simobil naročnine na Debitel (Mobitel). Pravi, da šele sedaj verjame, da je možna prava uporaba mobilnega interneta :D


Se popolnoma strinjam. Pri prehodu Simobil - Tušmobil nisem opazil neke hude razlike, oba sta tam-tam, ko pa greš na Mobitel je razlika očitna. Mobilni net dela občutno hitreje. Sem najprej pogledal, da nisem slučajno na kak wireless povezan, tako velika razlika je to.

Vanadium ::

AndrejS je izjavil:

Sem uporabnik SImobile in ima za k****c omrežje. Sploh če greš malo ven iz mesta.
Najboljše je v kakšnih smučarskih središčih - seveda pozimi. Signal imaš, non-stop pa dobivaš SMS sporočila, da te je nekdo klical in si bil nedosegljiv. Poklicat nazaj pa ga ne moreš kljub polnemu signalu.


Se tudi men to dokaj redno dogaja, pa pokanje v slušalki med klicom, rezanje zvoka itd..., to se mi je dogajalo na nokia e61i, SE c902, HTC desire S, pa še kaki drugi telefon. Me že punca včasih napada, da se delam norca iz nje ker ji rečem, da je porezalo zvok in če lahko ponovi :))

Mesar ::

Jaz bi prej rekel, da je mobitel neki upgredal, ker sem po dolgem času spet štrckal neki po instantu pa se mi je sumljivo hitro povezal, sem bil kr presenečen.
Your turn to burn!

BlaY0 ::

Saj to se non-stop upgrade-a. Monterji hodijo okoli in tlačijo v bazne novo opremo. Seveda po prioriteti. Ko pridejo do zadnje je dve leti naokoli in lahko začnejo znova.

masterpsi ::

Jaz sem bil od 2008 do 2011 na Mobitelu, 2011--> na simobilu in se mi zdi "boljši/hitrejši" internet na simobilu. Lani so 3G pokritost izboljšali in to je dokazalo netcheck podjetje. Možno je da so izvajali teste, ki se pokažejo super samo na grafu, v praksi pa ne, ampak dvomim. Pomoje da je precej važno tudi kakšen telefon imaš - kako dobro lovi signal. Se je že dogajalo da sva bila s kolegom nekje 'v planinah' in je on imel signal, jaz pa ne in oba na mobitelu. Kot rečeno: Jaz sem zelo zadovoljen uporabnik simobilovega omrežja :)

Mavrik ::

Dajte it z avti nekam drugam.
The truth is rarely pure and never simple.

_Dormage_ ::

Simobil ima najhitrejše omrežje. Nikjer ni bilo govora o pokritju.
Pokritje v tem primeru nima nikakršne veze. Izbere se območje kjer imata oba ponudnika enako močen signal in se testira hitrost.

Furbo ::

Potem je dovolj, da jaz postavim en oddajnik z zadnjo tehnologijo, pa bo Furbo omrežje najhitrejše v Sloveniji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

_Dormage_ ::

Točno tako.

mblazi22 ::

Ta zemljevid niti približno ne prikazuje realnega stanja. Za naše konce- Goriška brda, bolj na redko poseljenem predelu, kjer naj bi bil dober signal, niti ne mores telefonirat, tudi če si na vrhu hriba! Pri nas je po zemljevidu sodeč potreben 'odličen' signal za telefoniranje.

_Dormage_ ::

Spet o signalu....

amigo_no1 ::

Zemljevid baznih postaj Simobil:
http://www.svetidej.com/projekti/mobiln...

Če je ni blizu tudi signala ne bo.


bazne postaje za ostale operaterje:
http://www.svetidej.com/projekti.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

todman74 ::

_Dormage_ je izjavil:

Simobil ima najhitrejše omrežje. Nikjer ni bilo govora o pokritju.
Pokritje v tem primeru nima nikakršne veze. Izbere se območje kjer imata oba ponudnika enako močen signal in se testira hitrost.


Dobro, lahko, da so najhitrejši pri polnem signalu, ampak oglašujejo tudi, da so največje.....to pa je že malo vprašljivo...

_Dormage_ ::

Največje bi verjetno pomenilo, da imajo največ baznih postaj ali pa po kvadraturi največ pokritega ozemlja.
Spet to nikakor ne pomeni, da je omrežje kvalitetno. Gre za tipično marketinško potezo in po vsej verjetnosti ne gre za laž.
Mogoče belo laž :))

zee ::

Dolgo let sem bil na Mobitelu, zadnjih nekaj let (pred odhodom) pa na Simobilu. Kaksne velike razlike v hitrosti obeh omrezij nisem opazil.

3G je v Sloveniji itak en sam smeh. V Singapurju tipicno dosegam hitrosti okrog 5 Mbps tudi vec nadstropij pod zemljo. Seveda je lazje pokriti s signalom neko mesto kot drzavo s tako kompleksnim reliefom, kot je Slovenija.

Retoricno vprasanje: Kaj ti pomaga se tako hiter 3G, ce imas mesecno zakupljenih zgolj 0,1-1 GB podatkov?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

BlaY0 ::

Jah kaj, baterije ti manj pokuri. Kaj je bolje, da se ti telefon matra s slabim signalom in počasi prenese tiste vsebine, ki jih trenutno nucaš, ali da imaš dober signal in prenašaš z večjo hitrostjo manj časa?

Jaz osebno rabim veliko hitrost zato, da mi v tistem trenutku potegne dol vse informacije ki jih potrebujem, ne zato da bom na polno torrentiral. Zaradi tistih, ki mislijo da je velika hitrost zato, da prej zaponiš disk z vsebinami, ki jih itak nikoli ne boš pogledal, je uporabniška izkušnja vseh ostalih toliko slabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

amigo_no1 ::

BlaY0 > Jah kaj, baterije ti manj pokuri.
Meni gre na umts baterija 1/3 prej kot če imam na edge.

kixs ::

Moj izbrisan komentar:

Sem testiral iz svojega stanovanja Mobitel in Simobil omrezje. Mobitel vlece nekje do 300KB/s. Pri Simobilu gre tudi cez 1MB/s. Je pa res, da je pri Simobilu vec izgubljenih paketkov - kar je katastrofa! To je testirano tako s Speedtestom kot tudi z normalnim delom na racunalniku, ker doma nimam drugega kot Mobilni internet.

lp

BlaY0 ::

amigo_no1 je izjavil:

BlaY0 > Jah kaj, baterije ti manj pokuri.
Meni gre na umts baterija 1/3 prej kot če imam na edge.

Zato ker se ti telefon matra, ker imaš slab signal.

@kixs: To je vse odvisno od tega koliko folka je taisti trenutek priheftanih na bazno in koliko od teh jih toči vsebine prek 3G+.

Jaz sem prek Mobitela prišel največ do 5 Mbit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kixs ::

Pri Mobitelu sem testiral nekje ob dveh zjutraj. Pri Simobilu gre do 1MB (7-8Mbit) tudi cez dan.

lp

BladE_ ::

BladE_ je izjavil:

Na večih lokacijah s kolegi testiramo povezavo z Speedtestom(ko je jači :)) in rezulati pri Simobilu so včasih malce neverjetni...


Saj pravim, da so hitrosti pri Simobilu neverjetne... Dokler je tako me ne moti, pa tudi prej nisem imel problemov!
Akcija - Reakcija

BlaY0 ::

@kixs: Glej, če je na isti bazni priheftan samo en, ki na polno torrentira in ima boljši signal kot ti, potem nimaš kaj praskat. Ne preferiram nobenega od mobilnih ponudnikov, vsi imajo več ali manj podoben hardver in podobne pipe navzven. Nekje je za nekoga boljši Mobitel, nekje drugje pa za nekoga drugega Simobil.

@BladE: Ah jasno.... Si.mobil ima svoj server za Speedtest. Daj probaj še kam drugam. Recimo realno kakšno povezavo do Dunaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

todman74 ::

Pri men (Mobitel) na minimalnem signalu konstantno vleče dol okrog 3 Mb/s, imam tud Tuš s podobno slabim signalom, pa ne gre nikamor....Simobil pa je sploh zanič.

zmaugy ::

Simobil 3G je slaba šala. Sam sem moral na svojem telefonu ročno preklopiti na GSM only, ker mi je drugače prekinjalo telefonske klice. In to na lokacijah, kjer prej ni bilo nobenih težav.

kunigunda ::

Men tusmobil 2.20Mbps vlece (3g)

js osebno ::

Prejšnja leta sem imel Mobitel internet v nepredstavljivo zakotnem kraju, hitrosti so bile tudi do 5 Mbit/s (takrat je bila oglaševana meja pri 8 Mbit, se mi zdi). Seveda sem ob pojavu alternative pravega kabelskega (no, zračnega) operaterja preklopil.

Ashrack ::

zmaugy je izjavil:

Simobil 3G je slaba šala. Sam sem moral na svojem telefonu ročno preklopiti na GSM only, ker mi je drugače prekinjalo telefonske klice. In to na lokacijah, kjer prej ni bilo nobenih težav.

tudi meni se tu dogaja. In to v LJ ter okolici. Kateri telefon imas?
Ima se kdo take probleme?
....

BlaY0 ::

js osebno je izjavil:

Prejšnja leta sem imel Mobitel internet v nepredstavljivo zakotnem kraju, hitrosti so bile tudi do 5 Mbit/s (takrat je bila oglaševana meja pri 8 Mbit, se mi zdi). Seveda sem ob pojavu alternative pravega kabelskega (no, zračnega) operaterja preklopil.

Verjetno na tej bazni ni bilo nobenega HSDPA/HSUPA uporabnika razen tebe. Če bi bil še eden in imel malenkost boljši signal, bi ti pobral večino bandwidth-a.

Ashrack je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Simobil 3G je slaba šala. Sam sem moral na svojem telefonu ročno preklopiti na GSM only, ker mi je drugače prekinjalo telefonske klice. In to na lokacijah, kjer prej ni bilo nobenih težav.

tudi meni se tu dogaja. In to v LJ ter okolici. Kateri telefon imas?
Ima se kdo take probleme?

Ah jasno da jih ima še kdo in vedno bo kdo, ki bo imel podobne probleme. V mobilni tehnologiji je nemogoče ustvariti enake pogoje za vse in povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

js osebno ::

BlaY0 je izjavil:

Verjetno na tej bazni ni bilo nobenega HSDPA/HSUPA uporabnika razen tebe. Če bi bil še eden in imel malenkost boljši signal, bi ti pobral večino bandwidth-a.

Heh, edina vidna baza je Krvavec, tako da tvoji razlagi nekako ne verjamem.

zmaugy ::

Ashrack je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Simobil 3G je slaba šala. Sam sem moral na svojem telefonu ročno preklopiti na GSM only, ker mi je drugače prekinjalo telefonske klice. In to na lokacijah, kjer prej ni bilo nobenih težav.

tudi meni se tu dogaja. In to v LJ ter okolici. Kateri telefon imas?
Ima se kdo take probleme?


Desire HD. In to se mi dogaja zadnji mesec ali dva na istem stolu v isti sobi kjer prej tega ni bilo nikoli. Seveda se je to začelo dogajati po celem kraju, kjer se prej ni skoraj nikoli. Ko sem dal na GSM only so težave pri pogovorih čudežno izginile.
Pa za isto ceno so zmanjšali velikost maksimalnega paketa na 15 Gb. A so ugriznili več kot lahko prežvečijo?

BlaY0 je izjavil:

js osebno je izjavil:

Prejšnja leta sem imel Mobitel internet v nepredstavljivo zakotnem kraju, hitrosti so bile tudi do 5 Mbit/s (takrat je bila oglaševana meja pri 8 Mbit, se mi zdi). Seveda sem ob pojavu alternative pravega kabelskega (no, zračnega) operaterja preklopil.

Verjetno na tej bazni ni bilo nobenega HSDPA/HSUPA uporabnika razen tebe. Če bi bil še eden in imel malenkost boljši signal, bi ti pobral večino bandwidth-a.

Ashrack je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Simobil 3G je slaba šala. Sam sem moral na svojem telefonu ročno preklopiti na GSM only, ker mi je drugače prekinjalo telefonske klice. In to na lokacijah, kjer prej ni bilo nobenih težav.

tudi meni se tu dogaja. In to v LJ ter okolici. Kateri telefon imas?
Ima se kdo take probleme?

Ah jasno da jih ima še kdo in vedno bo kdo, ki bo imel podobne probleme. V mobilni tehnologiji je nemogoče ustvariti enake pogoje za vse in povsod.


Lepo te prosim. Sem intenziven uporabnik in verjemi mi, da ločim občasne motnje od konstantnih ponavljajočih se težav. Pred leti so podobno škripnili na internetu ko so imeli neomejen paket podatkov. Rešitev? Zmanjšanje na 20 Gb, Zdaj pa na 15 Gb. "Gospod, verjetno bo vaš telefon, ste ga izklopili in vklopili?" ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Killermode ::

Zanimivo se mi zdi, da je toliko uporabnikov, ki imajo kaj za povedati čez Simobil če bi bil res eden toliko bolši od drugega bi imel samo eden naročnike drug pa propadel. Oba sta enako dobra/slaba edina razlika je, da pri pokritostih v manj naseljenih območjih delujeta enkrat eden enkrat drugi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430579 (3925) link_up
»

Telekom - Mobitel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21346201 (18743) cekr
»

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10327583 (13013) Jerry000
»

LTE - da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5414049 (11880) celada
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920168 (16754) Mitja358

Več podobnih tem