» »

Sleep mode problem

Sleep mode problem

ravsek ::

Zdravo!

En problemcek, ki se je zacel pojavljati od takrat, ko sem racunalnik nadgradil s SSD diskom in zamenjal fizicno graficno za integrirano na plati (oboje sem naredil priblizno istocasno, tako da nisem preprican, katera stvar povzroca tezave). V glavnem, racunalnik se po krajsi odsotnosti spravi v nek "sleep mode", iz katerega ga ne morem zbuditi drugace kot s fizicnim restartom. Pregledal sem ze vse pod "power options" v windowsih, kjer sem izkljucil vse sleep mode-e, hibernacije, ugasanje diskov in podobno... Pogledal sem tudi v biosu, pa nisem nasel nic uporabnega. Plata je Asus M5A88-M. Na sumu imam da je nekaj v zvezi z integrirano grafiko.. Kaksni predlogi, ker me res spravlja ob zivce?

Hvala

SkyEye90 ::

Si sposodim temo:

Ko dam računalnik v SLEEP mode, ventilatorji še vedno delajo.. obstaja za to nastavitev, sli je to odvisno od matične plošče?

SkyEye90 ::

SkyEye90 je izjavil:

Ko dam računalnik v SLEEP mode, ventilatorji še vedno delajo.. obstaja za to nastavitev, ali je to odvisno od matične plošče?


Še vedno nisem našel odgovora na moj problem. Mogoče ima kdo kako idejo?

Gigahertz ::

Da si še jz sposodim temo:

Torej mam novo tipkovnico in ko dam v spanje ostane osvetljena, tko da morem z gumbom izklopit. Kako tole zrihtat?
"670#2500#8"

AvtoR ::

Poskušaj posodobiti BIOS.

SkyEye90 ::

Za mojo G41C-GS ni BIOS-ev, je možno?

AvtoR ::

Si v Biosu nastavil S3 za sleep mode?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvtoR ()

SkyEye90 ::

Kar sem preiskal BIOS ne najdem nič pametnega.. če mogoče bolj poznaš zadeve, bi te lahko prosil da pogledaš če imam to nastavitev? PDF od plate

Machete ::

Sposojam si temo.
Imam eno vprašanje. Torej na PCju imam dve miški. Eno žično G400 in eno brezžično prav tako od Logitecha.
V mouse settingsih sem za obe nastavil da računalnika ne zbudita iz spanja. Pri G400 to velja, pri brezžični (nevem zdaj na pamet modela) pa tega ne upošteva.
Torej če jo samo ena mulekula zraka premakne se PC užge, kar je nadležno.
Se komu sanja, zakaj ta nastavitev zanjo ne dela?
Hvala.

jonystar ::

Mam problem z sleep mode načinom in sicer je problem sledeč:

- če imam v biosu nastavljeno na S1, računalnik gre v sleep mode ampak ventilator od CPU in grafične še vedno laufata.

- Način S3 mi pa sploh ne dela, se za sekundo vse ustavi ampak se pol kuj prižge nazaj.

Sana se mi ne kva bi lahko blo narobe, mam pa Win 8(frišn naložene), vsi driverji so up to date in edina opcija k jo še vidm je, da kj bios matrou(ASUS P5G-MX).

Han ::

Verjetno je grafična tako sprogramirana.

Primer: ko ekran "spi", Sapphire HD7850 vsako minuto zavrti ventilatorja za 5 sekund, medtem ko Sapphire HD7870 (ali R9 270X) tega ne počne - ventilatorja sta v S1 ves čas izklopljena. 5 let stara Sapphire HD4770 ventilatorja v S1 sploh ne izklopi. Testirano na isti mamaplati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
249996 (9481) JaaN89
»

Win 7 Sleep mode težava

Oddelek: Programska oprema
10909 (794) CaptainCyber
»

Spanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162890 (2487) ST-777
»

PC deluje MONITOR se ne odziva

Oddelek: Strojna oprema
71236 (1021) thebaloh
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142589 (2353) Jst

Več podobnih tem