» »

Neoriginal izpuhi in boj z uradnimi organi

Neoriginal izpuhi in boj z uradnimi organi

Relanium ::

Najprej da poudarim:
-Nisem 15 letni mulc ki bi natikal gor vse sam da bi moj moped bil čim bolj glasen in čim bolj hiter
Upam da je jasno. Pa tudi sam izpuh ni glasen. (pa dost starejši sem in se ne drkam po mestnih ulicah)

-Druga stvar: original ne pride v upoštev zaradi več razlogov.

Torej imam star moped (ATX) in izpuh iz tistih časov (MF Cobra).
Vse lepo in prav že 10 let (tako na tehničnem kot s policaji),
nakar si izmislijo da pa to ne bo več šlo, pa da moram homologirat pa papirje met itd.
Zadeve pa stare in v tistih časih so bili čisto drugačni predpisi.

Torej edina stvar, ki jo imam je tehnično poročilo o skrajšanem homologacijskem testu,
na katerem je druga številka okvirja (motor na katerem se je testiralo) in v tistih časih je tudi to veljalo.
Pogojno bi naj za tehnični veljal tudi ta papir, vendar na njem bi naj bila moja številka okvirja, kar pa mi izdelovalec ne more narediti in obenem zatrjuje da ni mogoče, ter da bi moralo tako veljati, pa naj povzdignem tudi glas če bo treba (kar sem že storil).
Druga opcija je homologacija, vendar dvomim da bo šlo skozi s tem papirjem.

Torej, ima kdo še kakšno idejo?

V nasprotnem primeru mi preostane samo še da sem ilegalc, da nekoga podkupim ali pa da ponarejam dokumente.
Res šalostno, v kaj nas država sili.

(imam še eno zgodbo na zalogi glede naših superiornih zakonov in homologacij, ampak naj bo za drugič)
  • spremenilo: Relanium ()

amigo_no1 ::

Tehnično poročilo o skrajšanem homologacijskem testu iz "group tomos inštituta" ?
vin 456 857, merili so hrup in max hitrost, merilec Mihevc Vojko ?

Drugega papirja itak ne boš nikjer dobil + tak test verjetno presega vrednost mopeda :)).

Zamenjaj servis za tehnične preglede.
Če to ne gre, daj za tehnični gor original, in potem nazaj mf.

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Jap, to je tist papir :)

Kot sem rekel, original nikakor ne pride v upoštev tudi samo za na tehničnega ne ker ga niti namontirat ne morem,
sem pa danes šel drugam in tam majster najprej pogleda motor, potem se pa čudi zakaj na prejšnjem pri avto celju ni šlo.

Zgodba je pa tudi ta, da sem klical izdelovalca, in mi je še on razlagal, kaj hudiča aplicirajo nove zakone na stare motorje.
(Takrat so bili zakoni čisto drugače, niti se niso mopedi registrirali, pa še največja dovoljena hitrost je bila višja)
No, potemtakem so vsi, ampak res vsi starejši tomosi tehnično neizpravni (tudi če so 100% original).

francek1 ::

Vozi se brez registracije...to očitno hoče naša pametna država...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Relanium ::

Očitno

amigo_no1 ::

V UK Top Gearu je bila v eni oddaji prikazana vožnja v enem mestu z dosti prometa (London ?) z doma narejenim vozilom iz pločevine na el. pogon. http://www.topgear.com/uk/videos/brand-...
Pri nas je kaj takega v domeni znanstvene fantastike.


Fora je da je mf proizvajalec šel delati tipsko homologacijo, ki je šla skozi in še vedno na tehničnem niso zadovoljni.

Zgodovina sprememb…

black ice ::

amigo_no1 je izjavil:

V UK Top Gearu je bila v eni oddaji prikazana vožnja v enem mestu z dosti prometa (London ?) z doma narejenim vozilom iz pločevine na el. pogon. http://www.topgear.com/uk/videos/brand-...
Pri nas je kaj takega v domeni znanstvene fantastike.

Hja, kot prvo rabimo avtomobilistično oddajo vredno tega naziva.

Relanium ::

amigo_no1 je izjavil:

Fora je da je mf proizvajalec šel delati tipsko homologacijo, ki je šla skozi in še vedno na tehničnem niso zadovoljni.

To je to, ja

Drugače pa angleži so itak znani po svojih izdelkih in KIT avtih, sam pri nas pa zadeve mal drugače stojijo.

Evo, če se komu da kaj brat, kake probleme je imela ena ženska pri nas s homologacijo skyline-a
Klik
Zdaj razumem da ni blo fajn.
Naša država je pač na tem področju nekaj ekstra..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

registracija APN6 brez papirjev?

Oddelek: Loža
2315966 (7423) SambaShare
»

PIaggio ciao in ustreznost za vožnjo brez vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
3920256 (9434) konspirator
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932731 (2833) St235
»

Kakšna je lahko barva žmigavcev na motorju

Oddelek: Na cesti
293582 (3046) ahac
»

[Top Gear/Jeremy Clarkson] - Best of (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7311627 (7781) Binji

Več podobnih tem