» »

Professionalni monitor za video obdelavo

Professionalni monitor za video obdelavo

«
1
2

Dragi ::

Pozdravljeni,

Kupujem monitor od 27" do 32" diagonale z cim vecjo resolucijo.
Monitor mora prikazovati KVALITETNO sliko, ker bo v uporabi za video in medijsko obdelavo (after effects, final cut pro, photoshop, illustrator...)

Zazeljeno je, da ima DisplayPort prikljucek, ni pa nujno. Uporabljen bo na macbook air prenosniku in delavni masini z radeon 6870 flex graficno (socasna podpora 4-im zaslonom).

Kvaliteten monitor kupujem prvic, zatorej je vsak nasvet dobrodosel. Osebno se na to NE spoznam sploh, zatorej to prosim upostevajte in navedite polne informacije (ne samo okrajsav brez pojasnila).

Trenutno imam ogledanega samo enega in sicer 27" applov monitor za 999eurov.
http://store.apple.com/us/product/MC914

Applov mi je vsec, ker ima lepo sliko in za povrhu se goro prikljuckov, vendar mi ti niso izrednega pomena (sem lahko tudi brez).

Ali se lahko za isti denar dobi kaj boljsega oz. isto za manj denarja?

Po vsej verjetnosti bom vzel tri enake (za 3 monitor setup), tako da, ce ima tanek rob in se jih lahko postavi cim bolj skupaj bi bil to le bonus.
Pivot (zavijanje za 90stopinj) je tudi zelo zazeljen, ni pa nujen.

Proracun: Nekje do 1000eurov za monitor vendar je to skrajna meja. Raje manj kot vec.
Lahko tudi malo vec, vendar mora kvaliteta opraviciti ceno.


Lp
  • spremenil: Dragi ()

VelikiTun ::

panteist ::

Tule je vprašanje le Apple Cinema Display in Dell U2711 :) Najbolj opazna razlika je seveda cena in ACD je glossy, medtem ko Dell U2711 je mat.

EDIT: dellov bi naj imel tudi natančnejši prikaz barv. sicer je pa dosti teh primerjav na netu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panteist ()

Dragi ::

Matte screens disperse light. This necessarily means that there is a loss in sharpness and colour depth when dealing with matte. Matte is useful for mobile devices and displays subjected to bright light sources, but for graphics design, gaming, or any real multimedia tasks, glossy screens provide a clearer viewing experience with richer colours. It's no surprise that there are many glossy displays to be found in the TV industry, though it is extremely surprising that desktop monitors are almost always matte, while notebook displays are almost always glossy - Based on their respective advantages, I'd expect it to be the opposite.

http://www.squidoo.com/matte-vs-glossy-...
Dilema... :D

Po specifikacijah je Dellov monitor boljsi (vecja svetilnost) in isti kontrast 1000:1, vendar je napram ACD matte. Ali bo zaradi tega slika izgledala slabse (manj zive barve) ali so to ze upostevali?

Cena je dosti boljsa. Skoraj 43% prihranek!

panteist ::

Dellov ima natančnejši prikaz barv, medtem ko so barve pri ACD bolj žive. Predlagam, da oba malo preizkusiš v kakšni trgovini in se glede na izkušnje odločiš. Največja odločitev je tako med mat in glossy, ostale razlike razen cene so manj opazne.

Mipe ::

Hm. Ne štekam, čemu je monitor tako pomemben, kajti video se bo vsakič predvajal na drugačnem monitorju. Bolje bi bilo povleči en baseline. Po mojem sta samo dve stvari pomembni: gamma in kontrast. Drugo pa so samo malarjeve oči.

Dragi ::

Ali obstaja model tistega Della z Glossy zaslonom? Oz. pac primerljiv monitor z glossy zaslonom.

kuglvinkl ::

Dej poglej za pro monitorje (vse kar je čez jurja je od oka dober indikator) tukaj in ugotovi, ali so mat ali so glossy.

http://geizhals.at/?cat=monlcd19wide&xf...

IPS glossy dela (dobavlja, though) samo Apple.

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

http://forums.overclockers.com.au/showt...

Izgleda se da anti-glare plastiko potegnit stran.
Potemtakem bi iz dellovega 27antiglare dobil 27imaca z se bolj svetlim zaslonom za pol cene.

Bom verjetno narocil drugi teden ce ne dobim v kratkem tu kake alternative.

noraguta ::

Po specifikacijah je Dellov monitor boljsi (vecja svetilnost) in isti kontrast 1000:1, vendar je napram ACD matte. Ali bo zaradi tega slika izgledala slabse (manj zive barve) ali so to ze upostevali?
ja so, bolj šareno še ne pomeni "professionalni".
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dragi ()

Rippy ::

Mipe zelo dobro, da je imaš čim bolj natančen, kakovosten in dobro kalibrirani zaslon, to je ta "baseline". Če primerjaš dva slaba zaslona imata lahko že belo barvo "hladno" ali "toplo". TN pa že tako ni sposoben prikazovati dobrih "črnin" in enostavno ni možno delati v teh subtilnih "sencah", ker se vse izgubi.

Če nič drugega je pa dobro imeti kakšen slab TN zaslon zraven, da vidiš to stanje in ga upoštevaš.

MK99 ::

Pa si ti dejansko kdaj v zivo primerjal glossy in mat ekrane? Sam delam foto in video, pa ne bi niti pomislil na glossy, ki odbija veliko vec svetlobe in mocno spreminja nianse glede na kot gledanja in ambientno svetlobo. Ja, so pri mat bolj "zbite" barve, samo so tudi bolj realisticne in ne "navite" kot pri glossy.
Mat all the way! Firme pa Dell, Nec, Eizo.. pa seveda strojni kalibrator, ce ni ze dodan monitorju..

darkolord ::

Izgleda se da anti-glare plastiko potegnit stran.
Potemtakem bi iz dellovega 27antiglare dobil 27imaca z se bolj svetlim zaslonom za pol cene.
Nobenega pametnega razloga ni, da bi to naredil.

Dragi ::

@darkolord Razen tega da so na glossy zaslonu bolj zive barve, ne.
@mk99 Uporabljam glossy in matte zaslon v tem trenutku.
24" je dodaten matte zaslon, mac air ima glossy zaslon.
Ze na dalec se vidi kako dosti bolj tople slike so na airu in to mi je najbolj pomembno.
Ko pride stranka v pisarno in ji pokazem projekt mora ta zgledati fenomenalno.

Preprosto ne maram matte zaslonov, nikoli jih nisem. Barve prevec zbledijo napram glossy.

@kuglvinkl
Se citiram (z debelo v prvem postu)
Proracun: Nekje do 1000eurov za monitor vendar je to skrajna meja. Raje manj kot vec.
Lahko tudi malo vec, vendar mora kvaliteta opraviciti ceno.

Na kaksen nacin bo monitor 'nad jurja' opravicil astronomsko ceno?

darkolord ::

Hm, ja imaš malo konfuzne zahteve - najprej poudarjaš "profesionalen" in "kvaliteten" (3x), potem pa praviš, da ti je to, da so bolj tople barve (tj. da "lepše zgledajo"), bolj pomembno od dejanske pravilnosti prikaza barv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Dragi ::

darkolord je izjavil:

Hm, ja imaš malo konfuzne zahteve - najprej poudarjaš "profesionalen" in "kvaliteten" (3x), potem pa praviš, da ti je to, da so bolj tople barve (tj. da "lepše zgledajo"), bolj pomembno od dejanske pravilnosti prikaza barv...

Cisto mozno :8)

Vem da se ne motim ko recem, da je trenutni monitor POS. O vsem drugem priznavam, da se najverjetneje motim.
O glossy in matte vem samo to kar vidim in osebno so mi barve dosti bolj tople na glossy zaslonu. Odboj me ne moti toliko, da bi zrtvoval toplino.

Pravilnost barv, kaj to pomeni?

darkolord ::

Da so barve (pa tudi ostali parametri) take, kot bi morale biti - in to po celi površini ekrana v vseh pogojih (osvetlitev, temperatura).

S profesionalno opremo lahko npr. stvar natisneš in bo točno taka, kot je na ekranu.

Tale Eizo je recimo en tak - sicer daleč izven tvojega budgeta, ampak samo da vidiš, o čem se gre...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Dragi ::

Oh, to so zadeve nepotrebne za mojo uporabo.

Recimo raje, da iscem polprofesionalni monitor :)

noraguta ::

ma iščeš en šaren krš, kup si kako pocen lcd televizijo z led osvetlitvijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dragi ()

VelikiTun ::

Dragi je izjavil:

darkolord je izjavil:

Hm, ja imaš malo konfuzne zahteve - najprej poudarjaš "profesionalen" in "kvaliteten" (3x), potem pa praviš, da ti je to, da so bolj tople barve (tj. da "lepše zgledajo"), bolj pomembno od dejanske pravilnosti prikaza barv...

Cisto mozno :8)

Vem da se ne motim ko recem, da je trenutni monitor POS. O vsem drugem priznavam, da se najverjetneje motim.
O glossy in matte vem samo to kar vidim in osebno so mi barve dosti bolj tople na glossy zaslonu. Odboj me ne moti toliko, da bi zrtvoval toplino.

Pravilnost barv, kaj to pomeni?
Jasno. Če primerjaš zaslone s TN matriko, potem je jasno, da se ti zdijo barve sprane in nežive. IPS in VA matrike pa so druga zgodba.

panteist ::

Dragi je izjavil:

Ze na dalec se vidi kako dosti bolj tople slike so na airu in to mi je najbolj pomembno.
Ko pride stranka v pisarno in ji pokazem projekt mora ta zgledati fenomenalno.

Ja če je pa tako, pa brez razmišljanja vzami ACD, ker bodo tvoji projekti zgledal najbolj živi, fenomenalni, pa še jabolko se bo lepo skladalo z laptopom...stranke bodo verjetno cenile to.

MK99 ::

Osebno bi ti potem priporocal, da kupiš nek best buy. Ker po opisanem ti ocitno sploh niso pomembne prave barve in kvalitetna slika, temvec nek vizuelni "wow" efekt. To boš sigurno dosegel z glossy ekranom in cim vecjim zaslonom, ki pa ga dobiš tudi za par stotk ceneje kot pri jabolku..

Phantomeye ::

jaz pa ne razumem. ti rabis zaslon, da bodo izdelki tebi zgledali wow in lepi pa hudi... a ti hoces, da se zdijo lepi pa hudi 'navadnim' ljudem?

K ce je drugo, potem ti rabis zaslon, ki leži nekje v povprečju. da bos vedel, kk to pri vecini zgleda.

tony1 ::

Obvezno mat.

para! ::

tony1 je izjavil:

Obvezno mat.

Zakaj? Če so svetlobni pogoji takšni, da ni direktne svetlobe, potem mat ni obvezen.
Death before dishonor!

opeter ::

Jaz pa ne maram glossy zaslonov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tony1 ::

opeter je izjavil:

Jaz pa ne maram glossy zaslonov.


This.

Kupim maca, ko bodo vanj dali normalen ekran. Resno.

kuglvinkl ::

Ok, dragi, k ne sediš glih ful dragem stolu, moj link sem ti dal zato, da boš videl, ali so ti zverinsko dragi monitorji al mat al glossy. Če so vsi svinjsko drgai monitorji mat, ti to pove kaj npr.?

Dragi ::

Phantomeye je izjavil:

jaz pa ne razumem. ti rabis zaslon, da bodo izdelki tebi zgledali wow in lepi pa hudi... a ti hoces, da se zdijo lepi pa hudi 'navadnim' ljudem?

K ce je drugo, potem ti rabis zaslon, ki leži nekje v povprečju. da bos vedel, kk to pri vecini zgleda.


Oboje.

VelikiTun ::

Potem pa kupi TN z glossy premazom in bo mir.

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Jaz imam 23" AOC s TN matriko in WLED osvetlitvijo za 140€ pa sem zelo zadovoljen oz. precej nad pričakovanji glede na to, da po internetu nekaj blatijo monitorje s TN matriko, ker naj bi bile slabe barve in manjši zorni kot. Pa se mi to dvoje sploh ne zdi realno, ker je tako kot s katerega gledam in živost barv super sploh za ceno. Tako da bi jaz na tvojem mestu vzel enega cenejšega s TN matriko, ker sploh niso tako slabi, kot vsi govorijo oz. so vsaj zame čisto primerljivi z dražjimi.

tony1 ::

Probaj kaj boljšega in še enkrat povej...

Isotropic ::

investiraj se v kalibracijo barv

einstein :P ::

Zame misliš "tony1"?

tony1 ::

Ja, saj sem tudi jaz imel včasih TN monitor in bil čisto zadovoljen z njim.

Saj veš, tudi z jugotom se (relativno...) čisto OK pelješ, ampak ko se vsedeš v Ferrarija, vidiš razliko v trenutku...

korenje3 ::

jaz imam hp zr30w. odličen monitor.

Zheegec ::

Za super-duper fancy barve za multimedijo (igre, filmi,...) se vzame Applov 27" TBD. Bolj "prave" barve (notri je ista LG-Philips IPS matrika, kot v Apple TBD) ima pa recimo nebleščeči ZR2740W za 300€ manj.

Za profi zadevo pa si poglej kakšnega 27" NEC, so pa od 1500€ dalje nekje. Vsi nebleščeči seveda.

Ales ::

Katerikoli monitor boš že izbral, stvarco obvezno barvno kalibriraj.

Če te skrbi, kako bo videla izdelek stranka, ko pride k tebi, to za prezentacijo posebej nastavi. Pač glede na stranko in projekt. Ampak fora je, da ko ti delaš na projektu, absolutno moraš vedeti kako zadeve v resnici zgledajo. Sploh če delaš za tisk ali če delaš barvno korekcijo za film. Stranki pa pač nabiješ barve kakor misliš da moraš, ko zadevo prvič vidi. Samo pazi, da ne srečaš stranke ki ve o tem več kot ti, ker ti bo dala nogo v istem hipu. Ne podcenjuj klientov kar povprek...

Za preverjanje prikaza na CRT televizjah, starih monitorjih itd. pa tako ali tako moraš uporabiti referenčne naprave že sproti ko delaš. Izdelek si pač oglej na televiziji, slabšem monitorju, itd., nimaš druge opcije. Sigurno pa tega ne rešuješ s tem, da je tvoje primarno delovno okolje za en kurac nastavljeno...

korenje3 ::

hp zr30w je boljši kot katerikoli applov zaslon. če kdo ne verjame, je en kup testov na netu.

Dragi ::

korenje3 je izjavil:

hp zr30w je boljši kot katerikoli applov zaslon. če kdo ne verjame, je en kup testov na netu.


Shop aroundDate:August 22, 2011
"PROS: A year ago there was nothing to touch this monitor -- the size, resolution, color fidelity, viewing angles and especially price left all other big-screen ,monitors in the dust. Now you have more choices, and that's a good thing. I still like the Zr30W a lot and it's still quite price-competitive and a great choice for anyone who either designs or (like me) wants to see a lot of stuff all at once without the hassle of a two-screen setup. It also works very well at full, 2560x1600 res, with my MacBook Airs -- both the 2010 11-incher with nVidia 320m GPU and the Sandy Bridge-powered 13-inch 2011 Air. HOWEVER, lots of people besides me have two major complaints...
CON: Occasional blinks that get not-so-occasional some days, for reasons that may have to do with its power supply. I get blinks with my nVidia 560 GTX-equipped desktop, with my Macs and I got them with my previous desktop, which had anVidia 260 GTX. These are not so frequent as to drive you nuts -- they are just annoyances that make you suspect you're art fault until you search online and find dozens of similar experiences.
CON: Only two different inputs -- dual-link-DVI and DisplayPort. It doesn't play nice with my HDMI-output Samsung laptop with nVidia 310m -- not even giving me regular 1080p, let alone the 2560-x1600 that this GPU theoretically supports. In fact, I get better results from my TVs than from this monitor when I attempt to dock laptops with HDMI output. I'm not even sure that the Display Port input actually works. This wonderful monitor is in crying need of another DVI input and an HMDI (one that supports 2560x1600), both of which are now provided by competitive machines.
CON: The USB ports pooped out after about a year -- not just dying but endlessly blinking on and off. This removed a lot of the convenience from this monitor.
In sum, I'd say I got what I paid for -- great specs for a very competitive price -- which is why I'm giving it 4 stars, because you'll love it IF you don't get a lemon. But the annoyances add up, and I'd advise shopping around before settling on ZR30W."
15 out of 18 people found this review helpful.
Was this review helpful to you?YesNo
(Report as inappropriate)


Prikazovanja na TVjih ne bo. Vse bo prikazovano samo online na spletnih straneh.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm...

TNjev (tapoceni) ne tikam vec s palico. Vseskozi sem imel sam poceni TN monitorje, dokler nisem prvikrat videl IPS v trgovini. Sele takrat, ko to vidis osebno ti je jasno kako sranje uporabljas.

Trenutno se res najbolj nagibam k tistemu Dell-u.
Za 570eurov je to idealen nakup.

Ali je ok ce kupim enega sedaj in potem se ene 2-3 kasneje, ko vidim kaki je?
Ne bi rad imel razlicnih odtenkov zaslona pri istem modelu zaradi obrabe.

Kako je s tem dandanes?

VelikiTun ::

Možna so manjša odstopanja, vendar je pri profi rabi kalibrator nujen del nakupa.

korenje3 ::

Dragi je izjavil:

korenje3 je izjavil:

hp zr30w je boljši kot katerikoli applov zaslon. če kdo ne verjame, je en kup testov na netu.


Shop aroundDate:August 22, 2011
"PROS: A year ago there was nothing to touch this monitor -- the size, resolution, color fidelity, viewing angles and especially price left all other big-screen ,monitors in the dust. Now you have more choices, and that's a good thing. I still like the Zr30W a lot and it's still quite price-competitive and a great choice for anyone who either designs or (like me) wants to see a lot of stuff all at once without the hassle of a two-screen setup. It also works very well at full, 2560x1600 res, with my MacBook Airs -- both the 2010 11-incher with nVidia 320m GPU and the Sandy Bridge-powered 13-inch 2011 Air. HOWEVER, lots of people besides me have two major complaints...
CON: Occasional blinks that get not-so-occasional some days, for reasons that may have to do with its power supply. I get blinks with my nVidia 560 GTX-equipped desktop, with my Macs and I got them with my previous desktop, which had anVidia 260 GTX. These are not so frequent as to drive you nuts -- they are just annoyances that make you suspect you're art fault until you search online and find dozens of similar experiences.
CON: Only two different inputs -- dual-link-DVI and DisplayPort. It doesn't play nice with my HDMI-output Samsung laptop with nVidia 310m -- not even giving me regular 1080p, let alone the 2560-x1600 that this GPU theoretically supports. In fact, I get better results from my TVs than from this monitor when I attempt to dock laptops with HDMI output. I'm not even sure that the Display Port input actually works. This wonderful monitor is in crying need of another DVI input and an HMDI (one that supports 2560x1600), both of which are now provided by competitive machines.
CON: The USB ports pooped out after about a year -- not just dying but endlessly blinking on and off. This removed a lot of the convenience from this monitor.
In sum, I'd say I got what I paid for -- great specs for a very competitive price -- which is why I'm giving it 4 stars, because you'll love it IF you don't get a lemon. But the annoyances add up, and I'd advise shopping around before settling on ZR30W."
15 out of 18 people found this review helpful.
Was this review helpful to you?YesNo
(Report as inappropriate)


Prikazovanja na TVjih ne bo. Vse bo prikazovano samo online na spletnih straneh.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm...

TNjev (tapoceni) ne tikam vec s palico. Vseskozi sem imel sam poceni TN monitorje, dokler nisem prvikrat videl IPS v trgovini. Sele takrat, ko to vidis osebno ti je jasno kako sranje uporabljas.

Trenutno se res najbolj nagibam k tistemu Dell-u.
Za 570eurov je to idealen nakup.

Ali je ok ce kupim enega sedaj in potem se ene 2-3 kasneje, ko vidim kaki je?
Ne bi rad imel razlicnih odtenkov zaslona pri istem modelu zaradi obrabe.

Kako je s tem dandanes?


tisti ki je to pisal nima pojma.

dellovi monitorji se kvarijo, zato sem jaz kupil hpjevega. že sam če iščeš po youtube, vidiš kakšne defekte meče dellov monitor.

Zheegec ::

Kateri Dellovi monitorji? Tisti, ki imajo LG-Philipsovo IPS matriko in jih sestavlja AOC? Tako, kot recimo HP monitorje?

No, resno... Pri par 100kom prodanih Dellov sem jih nazaj dobil nekje 1-2%, isto kot velja za ostale znamke (monitorji so med manj pokvarljivo robo pri PCjih). Ne vidim kakšnih odstopanj.

Dragi ::

Kje se tega HPja najceneje dobi? (tujina)
Nasel sem ga za 900eurov na geizhals.at. Se dobi kje se ceneje?

korenje3 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Isotropic ::

Dragi je izjavil:

Kje se tega HPja najceneje dobi? (tujina)
Nasel sem ga za 900eurov na geizhals.at. Se dobi kje se ceneje?

ne

VelikiTun ::

korenje3 je izjavil:

dell u3011 se kvarijo.
http://www.youtube.com/results?search_q...
Tako kot tudi HP in mnogi drugi: http://www.youtube.com/results?search_q...

korenje3 ::

VelikiTun je izjavil:

korenje3 je izjavil:

dell u3011 se kvarijo.
http://www.youtube.com/results?search_q...
Tako kot tudi HP in mnogi drugi: http://www.youtube.com/results?search_q...


edini problem v tem linku je "loose panel", kar je pri vseh namenoma.

medtem ko je pri dellovih fizični defekt na sami sliki, kjer se pojavijo črte, ali pa ena polovica ekrana spreminja barvo. da ne omenjam input lag 25ms na dellovih monitorjih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

69charger ::

Zato pa imaš garancijo in pošlješ nazaj a ne?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

VelikiTun ::

Pri teh monitorjih si je pač potrebno malce ogledati specifikacije, kakšen review, potem pa izbrati glede na pluse in minuse ter želene lastnosti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 24" ali več monitor ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789904 (7393) kmetek
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921391 (16592) hotig
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445489 (3954) adisitko69
»

monitorji z IPS matriko

Oddelek: Kaj kupiti
1610356 (9486) ST-777

Več podobnih tem