» »

Kako na računalniku preveriti če ima USB3

Kako na računalniku preveriti če ima USB3

guererro ::

Pravkar sem kupil nov prenosnik, ki naj bi imel(glede na opis prodajalca in tudi proizvajalca) le 3 USB2 priključke. Zanimivo pa mi je da na škatli in ohišju od računalnike piše da ima tudi USB3 vhod, prav tako je en USB vhod pobarvan modro(v notranjosti). Modri naj bi bili USB3 ne?

Zato me zanima kako bi lahko preveril če je slučajno res en USB3 vhod.

hvala!

shadeX ::

hmm zanimivo. Ja modri naj bi bili USB 3.0.

Taki:

 usb

usb



A nam zaupaš kakšne znamke prenosnik imaš?

francek1 ::

Točno tako, USB3 so modre barve. Tako je tudi na Medionovih stacionarcih le en.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

guererro ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: guererro ()

shadeX ::

Hmm nevem. Resno se mi zdi vse malo čudno. Nikjer ne piše da nima USB 3.0 a ti praviš da ima moder priključek. Veš kako boš najbolj vedel?
Priklopi notri USB 3 napravo in boš videl če ti bo napisalo, Ta naprava lahko deluje hitreje :D . Če ti to napiše imaš USB 2.0, otherwise imaš 3.0 ;DD

shadeX ::

Sem pa vesel ker si se odločil za Asus prenosnik. To so najboljši prenosniki sploh. Sam ga imam že skoraj 4 leta in je še vedno res popolnoma zakon. Nikoli ni bilo problemov in tudi zvok je dolby surround. Res neverjetno glasen in kristalno čist zvok. Sam nisem upal verjeti kak prenosnik sem dobil za 600 €. Edino kar se je "zjebalo" je en pant. To pa zato ker ima še po starem narejeno. Ti prenosniki kakor ga imaš ti imajo pante na drugačen način, zato ker tisto kakor imam jaz so bili še stari patenti.

TOP ::

Če ima modre barve je sigurno 3.0.Najbolši prenosniki ne obstajajo so pa bolši in slabši ampak spet odvisno za kakšno ceno.

para! ::

USB 3.0 so praviloma modri, ja.

OT: Ne spomnim se koliko prenosnikov sem že imel, ampak niti en ni crknil prej kot v 5ih letih, da bi trdil, da je Asus najboljši, bi moral pa prvo sam sebi lagati par tednov.
Death before dishonor!

shadeX ::

Dobro res ne morem rečt da so Asus najboljši prenosniki samo ljudje imajo vse živo od HP pa Acer pa Toshiba. Vsem se nekaj kvari samo men dela ko urca :D Dobro je pa res da poznam tud enga k ima Asusa pa mu je šla baterija. ;D

rollbacker ::

shadeX je izjavil:

Dobro res ne morem rečt da so Asus najboljši prenosniki samo ljudje imajo vse živo od HP pa Acer pa Toshiba. Vsem se nekaj kvari samo men dela ko urca :D Dobro je pa res da poznam tud enga k ima Asusa pa mu je šla baterija. ;D


meni firma nič ne pomeni. Še vedno mi je bolj pomembno kakšne so komponente znotraj. Se pa lahko vsak pokvari pa, če je to Acer ali ASUS ali kaj koli.

DragonHeart ::

1 x Microphone-in jack
1 x Headphone-out jack
1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor
3 x USB 2.0 port(s)
1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert
1 x HDMI


te priključke ima ta računalnik. piše tu: http://www.asus.com/Notebooks/Versatile...


Sklepam da bi pisalo da ima usb 3.0, če bi ga imel.
Nikjer sicer ni napisanega pravila, da usb 3.0 mora biti modre barve, usb 2.0 pa naj bi bil črne barve. Mi ni jasno kako ste prišli do te ugotovitve. Kakšne barve je priključek je povsem irelevantno.

edit.: je pa 1000000% resnično, da če ima naprava usb 2.0 in usb 3.0 vhode, morajo biti le ti obvezno različne barve, da uporabnik ve kateri usb je kateri. V tem primeru je edn črn, drugi pa moder.

edit2.: aha, sem ugotovil zakaj ste takega mnenja...sem šel pogledat na hitro spletne trgovine in ugotovil da večina proizvajalcev usb3.0 pobarva modro. Zanimivo. Jaz imam usb 3.0, ki je črn:D

Zgodovina sprememb…

Janac ::

daj slikaj skatlo kje to pise da ma trojko

shadeX ::

rollbacker je izjavil:

shadeX je izjavil:

Dobro res ne morem rečt da so Asus najboljši prenosniki samo ljudje imajo vse živo od HP pa Acer pa Toshiba. Vsem se nekaj kvari samo men dela ko urca :D Dobro je pa res da poznam tud enga k ima Asusa pa mu je šla baterija. ;D


meni firma nič ne pomeni. Še vedno mi je bolj pomembno kakšne so komponente znotraj. Se pa lahko vsak pokvari pa, če je to Acer ali ASUS ali kaj koli.


Se ne strinjam s tabo. Zakaj?

Vsaka od naštetih firm ima svoj način dela in tudi svojo tehnologijo. Recimo ti dam primer. Kaj bi raje imel:

Fiat 2.0 TDI ali recimo Golf 2.0 TDI? V nemčiji je standard in kakovost dela drugačena kot vi italiji.
ali pa recimo kaj bi raje kupil:
Pravo Nutelo ali Fake Nutelo - budget. Oboje boš pojedel vendar kakšna bo budget nutela. Jaz jo imam že 1 mesec v omari.

Seveda ne zagovarjam nobenega prenosnika samo je tudi odvisno kako je narejeno ne samo kake so notri komponente.

69charger ::

Po tvoji ideji bi morali biti Apple izdelki brezhibni pa so iz serije v serijo slabši. Prav tako trenutno npr. AMD. Sploh pa je ta debata kompletno offtopic.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

asus fan BLJAK

guererro ::

@DragonHeart: Vem kakšne priključke piše da ima...saj sem tudi v prvem postu napisal da tako prodajalec in proizvajalec navajata da ima samo 3 USB2 priključke...

@Janac: Evo slike.
Slika z prenosnika:


Moder USB:


Črna USB-ja:


@shadeX: Sem upošteval tvoj nasvet in priklopil tole USB3 napravo:
http://www.mimovrste.com/artikel/204003...

V katerokoli USB vhod sem vklopil ni napisalo, da lahko deluje hitreje. Je pa ena druga zanimivost. Če ga vklopim v modri USB, zasveti tudi modra lučka na ohišju za trdi disk. Če pa vklopim v katerikoli črn USB pa se modra lučka NE prižge...zazna ga pa normalno. :D

A ni torej nobenega načina, da bi lahko enostavno preveril za kak vhod gre? :S

para! ::

Očitno gre za USB 3. Sploh, ko se odločaš med trditvami prodajalca in proizvajalca, nekako bolj zaupaš slednjemu, čeprav ne slepo, samo v tvojem primeru imaš očitno trdi disk, ki podpira USB 3, zato se vklopi modra lučka, če je povezan z USB3 kontrolerjem. Ziher pa boš tako, da preveriš hitrost prenosa po enem in drugem standardu, 3ka bi morala biti hitrejša :)

Edit: zdaj sem se spomnil: ne boš menda trdil, da nikjer v nastavitvah operacijskega sistema (control panel) nimaš seznama USB kontrolerjev?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

guererro ::

Sem že iskal pod nadzorno ploščo a nisem našel nič uporabnega... Pod Device Manager sem sicer našel te USB priključke ampak nikjer ne piše za kateri tip gre...

shadeX ::

100 % gre za USB 3.0. Saj tudi na prenosniku piše. Edina razlaga je ta: Proizvajalec je pozabil napisati, da ima tudi usb 3.0, zato tudi na mimovrste oz. v drugih spletnih trgovinah tega niso napisali. Pač malo zmede vendar je to usb 3.0.

Še to naredi: Kopiraj kako veliko datoteko ( npr 5gb) iz diska na računalnik in obratno v obeh USB controlerjih. Nato poročaj hitrosti pri obeh.

guererro ::

Evo sem naredil test. Iso datoteko veliko 6.8 GB sem "poslal" na prenosni disk. Ko je bil priključen v modri USB se je prenos začel z cca 100 MB/s in potem postopoma padal do 43 MB/s. Pri črnem priključku pa se je prenos začel z 100MB/s in postopoma padal do 28MB/s...

Sicer pa na prenosniku piše tudi da ima 4GB spomina...v resnici ga pa(kot navaja prodajalec/proizvajalec) ima 8GB. Tako da ne vem koliko zaupat temu :D

shadeX ::

USB 3.0 definitivno ^^

Janac ::

pisi mail Asusu in jih tozi ker ti niso posredovali pomembnih informacij pred nakupom ubistvu so te nategnili, v tem primeru lahko dobis velike denarce!

para! ::

Sicer pa na prenosniku piše tudi da ima 4GB spomina...v resnici ga pa(kot navaja prodajalec/proizvajalec) ima 8GB. Tako da ne vem koliko zaupat temu :D

Da nis ti kupu "napačn" laptop, pa si sam tok pouhn keša, da sploh dojel nisi? :)
Death before dishonor!

guererro ::

Ok ne štekam kaj želiš povedat :D

Laptop je definitivno pravi...se pravi Asus K53SV-SX628. Nimam pa pojma zakaj na samem računalniku in embalaži piše da ima 4GB spomina, če ga ima 8GB( preverjeno v biosih ter lastnostih sistema). Enako mi ni jasno to z USB3 vhodom.
Ampak zgleda da sem dejansko še profitiral tako da se ne pritožujem. :D

@janac: Zakaj bi se pritožil če sem dejansko dobil več kot piše :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: guererro ()

DragonHeart ::

pa ti sploh veš kater model si kupil?:D:D:D

namreč...če si kupil tega:
http://www.asus.com/Notebooks/Versatile...

potem imaš usb 3.0 ja:D

Vsekakor nisi kupil tega kar si nam prilepil tu:

guererro je izjavil:

Evo prenosnik je tale:
http://www.mimovrste.com/artikel/275042...
http://www.asus.com/Notebooks/Versatile...

Usb vhod pa je točno tak. :)



Daj povej nam točen model, ker 1000% nisi kupil modela ki si nam ga prilepil, drugače bi pisalo da ima usb 3.0.
Torej...sprašujem te po modelu ki si ga dobil domov. Ker to kar imaš ti, ni model za katerega trdiš da je....razen če podatki na strani asusa ne držijo. potem pa je tvoj nakup epic win!! :D

Zgodovina sprememb…

guererro ::

Pa če ti pravim da je to taprav model!
Kupil sem točno tega na mimovrste in tu prilagam še dokazno gradivo:


:D

DragonHeart ::

epic win, bro!:)

Javi na mimovrste da imajo napako na strani, mogoče dobiš kaj v dobro:)

Se mi pa zdi malo bedno da asus ni zmožen napisati konkretnega in _pravilnega_ opisa na svoji spletni strani. Če bi se mimovrste zmotili, bi še razumel....samo da je taka napaka na uradni strani proizvajalca pa je tudi malo bedno.

Drugače pa zelo kul prenosnik!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

DragonHeart=Gray_Warden;)

DragonHeart ::

Janac je izjavil:

DragonHeart=Gray_Warden;)

?

janac = persona non grata

lol kako sklepanje. Zakaj naj bi bil jaz Gray_Warden? Mislim hvala za pohvalo samo pred Darkspawni te bo varoval kdo drug

Zgodovina sprememb…

Janac ::

priznaj da si!

DragonHeart ::

dejansko nisem. Sem nekje julija zadnjič pisal, ko sem se foruma naveličal zaradi navala tem o počasnih voznikih. Do februarja sem pozabil kako geslo sem imel in sem si ustvaril nov profil. Problem?

Janac ::

zelo si mi sumljiv, ampak resno!(brez zamere)

DragonHeart ::

non taken. V kolikor pa dejansko misliš da sem dvojna osebnost, pa ti lahko zagotovim da nisem.

Sicer bi res rajši imel stari vzdevek vendar sem ga imel povezanega s starim msn mailom, katerega sem nehal uporabljati kakih 5 let nazaj, slo-tech račun pa sem pozabil popraviti tako da nimam dostopa niti do slo-techa niti do starega msnja.lol:D Samo tistih pametovanj sem bil pa resno sit takrat, kdo je kriv za nesreče...ljudje ki vozijo pod omejitvijo ali ljudje ki vozijo nad omejitvijo. lol.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

ČE imaš USB3 bo v Device Managerju pod "Universal Serial Bus controlles" XHCI naprava (USB 2 so EHCI : Enhanced Host Controller).
Razen tega je prenos preko USB 2 tam nekje 30-35 MB/s, USB 3 pa gre "do oknca", koliko medij zmore, diski tam nekje 100 MB/s.

Najbolje pa preveriš z HDTune, ali HDSpeed (traja pa tudi par sekund, ker takoj na začetku vidiš, ali je okoli 30 MB/s ali pa več).

PS: Čestitke za pol teme na off topic!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

guererro ::

Evo torej je potrjeno:


Prva "črta" je z modrega vhoda druga iz črnega :D

@DragonHeart: Mogoče bom pa res pisal na mimovrste...ali pa celo na asus :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: guererro ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 3.0 razširitveno kartico z internim konektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
154919 (4247) Mavrik
»

Wireless težave

Oddelek: Omrežja in internet
142005 (1713) greencorn
»

pravi ram za prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
6764 (738) Snegman
»

Nov Asus prenosnik ne zazna nobenega brezžičnega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
7914 (866) 5er-->
»

USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5013022 (11092) Dr_M

Več podobnih tem