» »

snemanje tv oddaj in gledanje tv preko pc

snemanje tv oddaj in gledanje tv preko pc

roccat ::

Lepo pozdravljeni!
mene samo zanima če se da kako se posneti kakšno oddajo preko tv z računalnikom . Oz kako se to posname in kaj vse potrebuješ.

kako bo posnel z račulanikom tv oddajo ,ki se predvaja po tv?

ali se da snemat preko tvina oz podobnih streamov?

A ima kdo s tem izkušnje ?

popster ::

za tako reč rabiš samo tv tuner ki ponavadi ima tudi tv-in in za priklop antene. Recimo tale je uredu.

[ecstazy] ::

Preko česa spremljaš tv? Siol TV, antena?

roccat ::

oboje

a ninič cenej

mene zanima koko se za obeje na štima sprejem na pc in nato snemanje.

[ecstazy] ::

Prek Siol Tv-ja je zelo enostavno - klik. Najnovejšo playlisto pa dobiš tukaj. Snemaš pa kar z vlc-jem.

roccat ::

nimam 2 mrežnih no pa pc še je v garanciji potem je boljše da preko navadnega siganala dvbt

samo se tv da priklopit pa da preko nje snemaš na tv al je treba posebej adapter za tv signal na pc-ju

SLO_Matej ::

[ecstazy] ::

Za tv signal spremljat rabiš tv tuner. Snemaš pa lahko, kot so že omenili v Windows Media Centru.

Lahko pa kupiš USB mrežno kartico in snemaš preko siol tv.

roccat ::

ok hvala samo me zanima kaj pa vi uporabljate?

[ecstazy] ::

Na prenosniku gledam siol tv preko vgrajene mrežne.
Imam tudi en poceni tv tuner z dealextreme, samo ga ne uporabljam.

Lahko kupiš tudi USB brezžično mrežno kartico in na modemu nastaviš da ti video oddaja preko wirelessa.

Frenckie ::

Na PC-ju rabiš za gledanje IPTV Siol dodatni mrežno kartico. Ker imaš PC še v garanciji, rabiš že predlagano USB mrežno.
Za gledanje zemeljske DVB-T pa je potrebno kupiti USB DVB-T sprejemnik (mora imeti MPEG 4).

Pri obeh imaš možnost snemanja TV oddaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

roccat ::

ok kako pa je pri teh tv turnerjih?katerega vzeti

mene zanima če kdo uporablja ta siol na pc , lai moraš še njim dodatno kaj doplačiti.

ampak sem videl da imajo sedaj tvin ali se da ta gledat v vlc

jacal ::

Če se smem pricofukniti, kateri tuner bi potreboval za dbv-c? Imam obskurnega 'ponudnika' kabelske, ki programov nima zaklenjenih/kriptiranih in bi računalnik uporabljal za videorekorder, da bi odflodral reklame, in kot televizor. Imam star analogen pci-sprejemnik, pa mi ni več dovolj dober.

roccat ::

jaz pa nimam kabelse al za snemanje rabim kabelsko še ani odno dovelj kot ste že omenili

Alexius Heristalski ::

jacal je izjavil:

Če se smem pricofukniti, kateri tuner bi potreboval za dbv-c? Imam obskurnega 'ponudnika' kabelske, ki programov nima zaklenjenih/kriptiranih in bi računalnik uporabljal za videorekorder, da bi odflodral reklame, in kot televizor. Imam star analogen pci-sprejemnik, pa mi ni več dovolj dober.

Googlaj Technisat Cablestar.

roccat je izjavil:

jaz pa nimam kabelse al za snemanje rabim kabelsko še ani odno dovelj kot ste že omenili

Za snemanje programov z antene bo dovolj najcenejši USB DVB-T tuner.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

connel ::

Kakšna garancija? Nalepka na ohišju? To ni nič, garancijo imaš tako ali tako na komponente. Ne mi rečt, da še kar šopajo s takimi bednimi,... Čisto navadna mrežna za par € bo v redu za te potrebe.

Yugos ::

kaj pa če imaš optiko, in hočeš prek vlc dol snet video?

roccat ::

da samo je vzadi nalepka in ob odstranitvi nalepke oz poškodbi ne velja več garancija

kakp pa vi snemate ???

kako pa vi snemate ??

ok dobro hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roccat ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni TV sprejemnik/komunikator...

Oddelek: Zvok in slika
132809 (1071) Bezukhoff
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824654 (13667) ToniT
»

Snemanje digitalne televizije..

Oddelek: Zvok in slika
226852 (6197) bauci
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524127 (14815) OK.d
»

DVB-T mpeg/4 snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
458043 (4868) stefp

Več podobnih tem