» »

Intel HD Grafika

Intel HD Grafika

shadeX ::

Lep pozdrav.

Zanima me, če pod specifikacijami računalnika za grafično piše:

graphics: Intel HD graphic

Kakšna grafična je to? Mislm malo sem tudi gledal procesorje in pod nekaterimi procesorji piše: integrirana grafika Intel HD Graphics.

kaj je to?

KoMar- ::

Kratek odgovor: Slaba grafika. Daljši odgovor: Obstaja veliko različnih modelov, rabiš nam povedat oznako ;)

kombinezon ::

imaš hd 2000 in 3000,slednja je dobra(odvisn za koga).

Janac ::

imas tudi hd 4000

Jan3 ::

na mojem prenosniku imam kot sekundarno grafično intel HD 3000 dobra je za kake starejse igrce narejene za srednje mocne ali se slabse racunalnike. glavna funkcija je bolj multimedijska za katere potrebe je pa kar dobra.

shadeX ::

fora je ker ni oznake. poglejte

http://trgovina.mercator.si/m/tehnika/r...

grafika: intel HD. zato vprašam kaj je to XD

Janac ::

nevem, na netu najdi ali je clarkdalle ali sandy bridge pa ti pol povem

shadeX ::

in kaj pa pomeni če pri določenem procesorju piše: intel hd graphic.

@Janac.

Ja in kako naj to ugotovim če nima niti oznake. Intel HD grafika. to men ne pomeni popolnoma nič. pff pa merkator.

Janac ::

ja procesor ce je !

radecan ::

intel grafika je super, še posebej na platah, ki jo podpirajo...namesto da bi uporabljal cpu uporablja gpu iz procesorja in tako zelo pohitri renderiranje, 3d itd :)
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

Janac ::

eh ti bom jst najdu

http://ark.intel.com/products/59836/Int...

nic nepise...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

shadeX ::

@radecan : Hvala
@Janac: Hvala za tvoj čas =) se ne spoznam preveč dobro na te stvari ;D

Janac ::

HD Graphics 2000 clocked at 650 / 1100 (with Turbo Boost)

Jan3 ::

intel HD 3000 na mojem prenosniku ima 1.6 gb grafičnega polnilnika, hitrost 2.2 ghz dirext x10 uglavnem ni da ni..te grafične so najbolj uporabne na prenosnikih k porabijo ful malo energije pa so dobre za veliko običajnih stvari.

Blinder ::

No jaz sem testiral mojo HD Graphics 2000, 850 MHz base, 1.0 GHz Turbo proti HD4670, pa ima 4670 ~125% večje fps v igrah. Ko hd2000 ima 44 fps jih ima 4670 100.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Janac ::

kateri cpu

Blinder ::

celeron G530
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RejZoR ::

Najbolj hecen je Big Bang, ko imajo netbook z AMD platformo, ki ima integriran čip HD6230 pa zraven piše na njihovi strani, da ima Intel HD grafični čip. Pa sem jih že opozoril kakšne pol leta nazaj pa še vedno niso popravli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

zakaj si jih opozoril?

RejZoR ::

In zakaj jih ne bi?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

so ti vsaj dali kaksen popust ali nekaj?


ce ti niso nevem zakaj bi

Tine:) ::

ja sej napak v specifikaciji izdelkov, ki jih prodajajo spletne trgovine je polno. Sm enkrat en wireless routar iz mimovrste naroču, k nej bi meu po njihovem opisu izdelka možnost priklopa tiskalnika preko usb pa se je pol ko sm ga dubu izkazalo, da temu ni tako :) je treba mal merkat in it še na stran od proizvajalca prevert če je use res kar trgovina za določen izdelek trdi.

RejZoR ::

Zato pa jezst vse specifikacije uporabljam samo iz uradne strani. Enkrat so imele vse spletne trgovine naveden napačen podatek. Samo pri nas ne ker sem naredil proper job in podatke prekopiral iz uradnih specifikacij proizvajalca.

To z Intel HD na AMD all-in-one platformah pa je tud splošen feler. Sem videl podobno zadevo tud na Amazonu.
Mislim, kako lahko ven vržeš tako neumno, če se ve, da na integriranem verzju z vsemi podsistemi od AMD-ja pač ne more bit gor tud integriran Intelov GPU. Kot bi reku, da so imele nFore plate gor integriran Radeon GPU. Not gonna happen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

RejZoR je izjavil:

Najbolj hecen je Big Bang, ko imajo netbook z AMD platformo, ki ima integriran čip HD6230 pa zraven piše na njihovi strani, da ima Intel HD grafični čip. Pa sem jih že opozoril kakšne pol leta nazaj pa še vedno niso popravli.

Jaz že 9 mesecev nazaj :) Samo ne vzeti iz resne strani, meni je funny :)

Jan3 ::

eh kdr kupavas racunalnik s ezmeri preprici na originalnih straneh kake komponentne ma..vedno! k v kakih trgovinah res nezanjo napisat kaj je kaj tku da ce gres kupavat v BigBang...rajsi praste kle za mnenje in dobiste za isto ceno boljsga ;)

Zheegec ::

Ah, na slo-tech pa naletiš na nekoga, ki ne glede na vprašanje vedno predlaga "Asus prenosnik", pa si spet na istem. Večinoma, tudi če v bigbangu narobe piše na cenovki (sploh na internetu, kjer podatke vnaša neka naključna oseba v pisarni, ki vnaša vse od bele tehnike do glasbil) večinoma prodajalci zadeve poznajo... vsaj v večjih Bigbangih.

Invisible1 ::

jst sem pa vesu
el da sem laptop kupil v bigbangu...kupil sem lenovo g560 (i3, 4gb ddr3 in 320hdd), dobil pa (i3, 6gb ddr3 in 500hdd)...ne vem niti kako je to mogoče ker na vseh stran na netu so specifikacije take kot je pisalo v trgovini..sem pa vseeeno vesel.. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja računalnika

Oddelek: Strojna oprema
141026 (794) Riff
»

Procesor in grafična

Oddelek: Strojna oprema
342080 (1572) Map
»

Intel HD Graphics

Oddelek: Pomoč in nasveti
143306 (3009) addy93
»

Se splača nakup enega izmed teh laptopov?

Oddelek: Kaj kupiti
5870 (802) Dromar
»

Nakup prenosnika cca 300

Oddelek: Pomoč in nasveti
132286 (2099) kmetek

Več podobnih tem