» »

Se splača nakup enega izmed teh laptopov?

Se splača nakup enega izmed teh laptopov?

Dromar ::

LP!

Pred približno dvema mesecema sem nabavil v Hoferju ChiliGreen netbook z Intel N570, 250gb diskom, 1gb rami, original Windowsi itd. s popustom, tako da sem plačal 200€ namesto 300.
Mislil sem, da mi bo zadeva fajn laufala za faks, ker je netbook majhen, lahek in tako naprej, vendar mi je na njem sitno pisati seminarske, ker moram včasih imeti odprtih nekaj PDFjev, iz katerih citiram, pa še Word in podobno, tako da je na koncu ekran enostavno premajhen, zato se zdaj obračam na vas s parimi vprašanji.

Prvič, koliko je ta moj netbook vreden?
Primerljivi v kakšnem bigbangu stanejo tudi preko 300€, pa niti nimajo originalnih programov, ki jih ta ima, denimo Office starter in podobne, pa me zanima, če lahko tole kljub vsemu prodam za istih 200€, ker sem pač imel srečo s popustom.

Drugič pa me zanima, če se mi splača za 430 kupiti:
Procesor IntelŸ Core™ i3-370M / 2.40 GHz / Dual-Core
RAM 3 GB DDR3
HDD 320 GB / 5400 / SATA
LCD 39.6 cm (15.6") High-Definition LED HP BrightView Display (1366 x 768)
Grafična kartica Intel HD Graphics
Optična enota SuperMulti DVD-RW Double Layer
USB 2.0 3x
USB 3.0 Brez
eSATA Ne
HDMI Da
WiFi Da
Bluetooth Da
WWan Ne
Spletna kamera Da
Card Reader Da
Express Card Ne
TV kartica Ne
Finger Print Ne
Operacijski sistem Microsoft Windows 7 Home Premium (64bit)
Stanje modela HP Renew
Garancija 1 leto

Sicer gre za HP Renew, ampak če ga vzamem brez davka, stane 360€ z originalnimi Winsi, pa tudi imam že izkušnje s tem renewom, pa je blo vse tiptop, je bil laptop praktično nov.

Alternativi zanj sta še:
Procesor AMD Phenom™ II N830 / 2.10 GHz / Triple-Core
RAM 4 GB DDR3
HDD 500 GB / 5400 / SATA
LCD 39.6 cm (15.6") High-Definition LED HP BrightView Display (1366 x 768)
Grafična kartica ATI Mobility Radeon™ HD 5470
Optična enota SuperMulti DVD-RW Double Layer
USB 2.0 3x
USB 3.0 Brez
eSATA Ne
HDMI Da
WiFi Da
Bluetooth Ne
WWan Ne
Spletna kamera Da
Card Reader Da
Express Card Ne
TV kartica Ne
Finger Print Ne
Operacijski sistem Microsoft Windows 7 Home Premium (64bit)
Stanje modela HP Renew
Garancija 1 leto

Ta je celo 20€ cenejši, ima večji disk, več ramov, po drugi strani pa sem malo skeptičen glede procesorja, kako je kaj primerljiv s tistim i3

In pa še tale:
IntelŸ Core™ i5-2430M / 2.40 GHz / Dual-Core
RAM 4 GB DDR3
HDD 320 GB / 5400 / SATA
LCD 39.6 cm (15.6") High-Definition LED HP BrightView Display (1366 x 768)
Grafična kartica Intel HD Graphics
Optična enota SuperMulti DVD-RW Double Layer
USB 2.0 3x
USB 3.0 Brez
eSATA Ne
HDMI Da
WiFi Da
Bluetooth Da
WWan Ne
Spletna kamera Da
Card Reader Da
Express Card Ne
TV kartica Ne
Finger Print Ne
Operacijski sistem Microsoft Windows 7 Home Premium (64bit)
Stanje modela HP Renew
Garancija 1 leto

Ta je pa 480€, torej po povrnjenem davku 400€. AMDjevec stane torej na koncu 340, i3 360, i5 pa 400€. Kaj se najbolj splača?

Oprostite mi, če je nepregledna tema, nisem hotel delati reklame, zato sem podatke kopiral namesto linkov.

Dromar ::

Aja, večino časa bi laptop uporabljal zgolj za pisanje seminarskih v Wordu, izdelovanje kakšnih PPTjev, Excel, SPSS in podobne manj zahtevne programe.

Če bi na kateremkoli od teh laptopov delovala kakšna ne-ravno-stara igra (denimo kaj v smislu GTA 4 ali podobno), vzamem takoj tistega.

Pa zanima me še nekaj. Ko sem kupil stacionarni računalnik po delih, nisem ravno razmišljal pametno in nisem vzel originalnih Windowsov zraven, zdaj pa obstaja možnost, da sprejmejo Acto in me zanima, če lahko poleg tega laptopa denimo vzamem tisto cenejšo različico Windowsov, ki jo lahko kupiš samo ob nakupu računalnika in naložim na tisti stacionarni računalnik, al ne bo možno registrirat z njim stacionarnega računalnika, oziroma na koncu ne bo legalno, ker pač ni na istem računu.

Janac ::

i5 je boljsi od i3, jaz bi vzel zadnjega

Dromar ::

Da je i5 najboljši, vem, vendar ne vem, če ga rabim, ker z integrirano grafično kartico itak ne more človek poganjati nobenih iger, za filme in Office pa je i3/AMD Phenom zagotovo dovolj.

Lahko kaj poveš tudi o HD5470, ki je v AMDjevem laptopu? Je sposobna ta grafa laufat kakšne igre, ki jih Intelove integrirane niso?

Vse tri ponudbe se torej cenovno splačajo, če primerjamo s kakšnimi mainstream trgovinami kot je Bigbang ali mimovrste?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dromar ()

SLO_Matej ::

Poglej si na naslednji strani kako se grafične kartice in CPU-ji obnesejo v banchmarkih:

Dromar ::

Zdej če sem vse tule dobr pogledal, potem je 5470 boljša od Intel HD 3000, ki je integrirana tako pri i3 kot pri i5. Če bom torej kdajkoli igral kakršnokoli igro na laptopu, kar je sicer bolj malo verjetno, se mi najbolj splača vzeti najcenejši laptop, ker je i guess da za moje potrebe najboljša izbira.

Če sem slučajno kaj zgrešil, me prosim na to opozorite, sicer se pa obema zahvaljujem za pomoč.

Nobeden pa mi ni odgovoril glede netbooka, za koliko ga lahko realno gledano prodam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 8...težave pri ogledu filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
7810 (668) bbllazz
»

Prenosnik na obroke

Oddelek: Kaj kupiti
195004 (4520) GPUpoweR
»

Kateri prenosnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
9797 (750) srci
»

Nakup prenosnika v Ameriki

Oddelek: Kaj kupiti
243156 (2408) Reaper
»

Kateri HP prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
61748 (1748) zcetrt

Več podobnih tem