» »

Zunanji disk

Zunanji disk

mofo ::

Pozdravljeni.

Trenutno uporablam WD My Book 500gb, plac gre počasi h koncu, pa bom primoram v kratkem kupiti nekaj novega. Torej, kaj mi priporočate? Maximum cena je nekje 200€, mi je pa bolj važna zanesljivost diska kot pa hitrost. Gledal sem na mimovrste pa agt.si za SSD zunanje diske, pa praktično nič ne najdem. Ali se lahko glede zunanjega SSD samo obrišem pod nosom, pa raje nabavim HDD, tam do 2 TB?? Tega WD 500gb mam že kar nekaj let, dela dobro zaenkrat, tudi SMART kaže vse OK, ampak kljub temu, nikol ne veš.

Prosim za predloge, hvala.

SLO_Matej ::

Praviš da ne iščeš ravno najhitrejšega diska, ampak zanesljivega - zakaj pol iščeš SSD?

Za shrambo vzemi običajji trdi disk.

Npr. Western Dogital na naslednji povezavi ima 3 TB prostora, je hiter (vrti se s 7200 RPM), podpira USB 3.0 povezavo, stane pa sicer nekaj čez 200€: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

kmetek ::

mofo ::

Hvala obema.

Slo_Matej, ne spoznam se glih na HDD in SSD, ampak to kar sem bral, torej da bi HDD naj bil bol nagnjen k kakim okvaram zaradi premikajočih se delov kot pa kak SSD, ki kot razumem nima nobenih premikajočih se delov. Glede hitrosti, dobro, sej zdaj nekega diska, ki bi bil počasn kot polž tud nebi rad, ampak raje mam zanesljivost, da mi bo disk služil xx let pa raje zato zanemarim nekaj hitrosti. Torej, zunanji SSD disk odpade? Sicer pa, a so kaki 500gb ssd diski že sploh zunaj? Če so, domnevam, da je pol to drago ko žafran, glede na to, kake so cene za notranje diske.

Sicer pa tudi nameravam z notranjim HDD se ga znebiti.

Torej JA/NE: Za notri v kišto nabavim 60-80 GB SSD disk, kjer bi bil gor le Wins in ostalih par programov, kateri niso portable(sicer uporablam portable aplikacije, ker se mi ne da skoz inštalirat vsega po formatu recimo), za zunanjega pa pol kupim pač HDD 3 TB, tega gori recimo? Gor pač mam muzke, slike, igre pa te stvari. Za inštalacijo iger pa recimo vržem zravno SSD-ja, ki bi ga kot sn že reko uporabo le za windows fuknem zravn enga HDD rečmo 120GB, kamor bi igrce naložo. Bi blo kul tole?

Hvala

theBill ::

Evo vam ugodno ponudbo iz Leclerca, za zunanji HDD Seagate 2TB USB 3.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

theBill ::

Ne vem, zakaj da fak noče pravilno linka do slike odpret, skratka gre za tole zadevo, cena je pa z Leclerc bonusom 104€
http://www.mimovrste.com/artikel/206013...

zavajon ::

Ta od Leclerca je OK, sicer pa razmisli o tem, da bi kupil zunanje ohišje (recimo USB 3, da bo bolj future proof, lahko tudi z eSATA), notri pa daš katerikoli disk. Prednost je v tem, da ko boš kasneje rabil večji disk, enostavno kupiš drugega in ga daš v ohišje.

Karen ::

Lej disk ni za backupiranje - to se vrti in bo slej ko prej šlo. Tako da po mojem je statistično vse en pes kaj vzameš. Imej backup na disku pa še enega nekje drugje na DVD-jih zapečenega pa si kolikor toliko varen. Gledat katera firma diska ti bo prej odletela kot druga je pa bedarija. To je isto kot bi spraševal kateri avto te bo prej na cesti pustil - danes sem Mercedesa videl ob cesti stat...

popster ::

nevem zakaj bi hodil v leclerk da ti potem rečejo da jih je zmanjkalo
za malenkost več dobis WD-ja 2 TB, ki varčuje z energijo.

SLO_Matej ::

Ta WD podpira samo USB 2.0.

popster ::

se kaj pozna pri prenosu in dostopnem casu, al je to bolj tko?:D
sej sam disk ni tko hiter..

SLO_Matej ::

popster je izjavil:

se kaj pozna pri prenosu in dostopnem casu, al je to bolj tko?:D
sej sam disk ni tko hiter..

theBill ::

popster je izjavil:

nevem zakaj bi hodil v leclerk da ti potem rečejo da jih je zmanjkalo
za malenkost več dobis WD-ja 2 TB, ki varčuje z energijo.


Kdor ima 5 dag možganov, vzame telefon v roke, najde na njihovi spletni strani številko in se prej direktno na oddelku tehnike pozanima, če jih imajo na zalogi. In še čisto za info - sam sem vzel 2, prej klical, in jih je imel še dosti na zalogi, tako da ga niti rezervirati ni bilo treba.

Kaj to zaen zastarel WD disk z USB 2.0 propagiraš? Kolikor sem sam kopiral dela USB 3.0 vsaj 2x hitreje od USB 2.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

borges ::

Kupi na Amazonu: http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/b...

3TB USB 3.0 150 EUR skupaj s postnino


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji disk 2.5

Oddelek: Kaj kupiti
132226 (1639) alpha1
»

zunanji trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
102327 (1802) johanblond
»

Zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
141658 (1336) heero
»

Kateri disk >2Tb kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
355627 (4252) RC14
»

Kateri disk 1TB ali 3TB, 2TB?

Oddelek: Kaj kupiti
416559 (5033) Twix

Več podobnih tem