» »

Converse All Star...ste zapriseženi legendi?

Converse All Star...ste zapriseženi legendi?

«
1
2

zdravc1974 ::

Odpiram to temo v upanju da se oglasijo zapriseženi tem teniskam :) in da kakšno rečemo o njih :D

papasmrk ::

Sem jih imel in jih ne maram, ker so precej neudobne...sem bolj adidas fan. :)

lonz ::

Isto. Za hojo še pogojno uporabne (pa ne na dolge proge), za šport pa so glede na moderno obutev povsem na dnu lestvice. Se pa strinjam, da so kultne za določene subkulture.
...arrrrrr, shiver me timbers...

blackbfm ::

saj adidaske tudi vidiš več al manj na določeni subkulturi - wannabe čefurji

zdravc1974 ::

Moje izkušnje so drugačne :),brez all stark nikamor ne grem :) je pa res da ne maram nizkih ker so bolj za ženske...drugače pa sem z njimi prehodil še in še kilometrov :D...no imajo le eno napako-predrage so ratale :)

bajsibajsi ::

Je*** legendo, ce so za en k*** kvalitete. allstarke

-valvoline- ::

Še vedno zakon.Obvezno visoke,nizke niso udobne.Nepogrešljivo za basket.Tanovejši usnjeni modeli so pa res odični.Pol leta testirano že.
:D

Zgodovina sprememb…

zdravc1974 ::

Valvoline se strinjam :),tud sam mam le visoke,črne,zelene,sive in od danes še rdeče,chukse so naredili izrecno za basket,usnjene so tud udobne pa vzdržijo :D tko da nimajo prav tisti ki rečejo da ni kvalitete,mam črne že 3 leta,prehodil celo slovenijo,podplat se je čist zlizal ampak držijo kot prvi dan :)

blackbfm ::

kvaliteta je odvisna od serije do serije, velja za vse superge

kok dolgo držijo je pa pač od uporabe in deloma od oblike noge

zdravc1974 ::

Ja tu moram pa nekaj zapisat,že res da je kvaliteta odvisna od serije ampak naj vam dam pameten nasvet glede all stark,zmeraj je treba gledat tudi državo izdelave...vem iz lastnih izkušenj,te črne ki so narejene v Vietnamu so 'preživele' malo manj ko vojno vihro :) in danes po 3 letih jim nič ni razen zlizanega podplata :),sem mel pa ene kitajske modre ki so se 'razcvetele' že po pol leta čist normal uporabe. China junk pač.

koyotee ::

najbolj precenjena obutev, kar jih obstaja. 5dkg gume pa mal blaga... plus hoja je totalno neudobna s trdim podplatom. Čutiš vse kamenčke, plus če kam brcneš ni prijetno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

RejZoR ::

Flat podplat, univerzalno orodje za platfus fasat. Sploh nima veze, fejk al originalne, vse imajo notranji del povsem raven kar je katastrofa. Sam sem v službi tud po 10 ur na nogah in s tako obutvijo bi mi noge odpadle po 4 urah. Take sem imel 2x v lajfu. Enkrat za športno vzgojo v šoli za po dvorani (ker so se fajn sploščile za v torbo) ampak so bile noro neudobne. In par let nazaj ene Etnies-ke, ki so bile isto katastrofa. Sicer je bilo neki oblikovano v notranjosti ampak krepko premalo. Od takrat naprej je prva stvar, ki jo pogledam ravno notranjost obutve. Če nima dost izrazitega grebena na notranji strani podplata, ki nudi dobro oporo jih sploh ne gledam naprej. Sem pa leta nazaj imel ene kul črne Converske z React gelom v peti, ki so bile zelo udobne ampak vidim, da se Converse sploh ne ukvarja več s takimi supergami ampak imajo samo še 500 in 1 verzijo ogabnih Olstark.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

lonz ::

blackbfm je izjavil:

saj adidaske tudi vidiš več al manj na določeni subkulturi - wannabe čefurji


Opala prjato; tole je pa borderline žaljivo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

-valvoline- ::

Doma mam še ene nike airmax,morm reč da so allstarke veliko bolj udobne in prijazne za hojo in šport k te,verjeli ali ne.Kopije allstark oz neki podobnega majo vse športne znamke,mel sem ene nike podobnim olstark,pred nekaj leti so bili prodajni hit in so šle za med,niso bile slabe,ampak spet slabše kot allstar original.
Aja pa v starkah ne smrdijo noge.
XD

Zgodovina sprememb…

Yugos ::

slabo za kolena, ni šans..

drzni86 ::

uporabljam allstarke že od mladih nog in moram rečt da so mi eno najboljših obuval. Udobni, lahki, noge ne švicajo... samo cena je malo zasoljena zadnje čase tako da si jih ponavadi privoščim ko vidim kako akcijo "-30%" al kej podobnega.

energetik ::

Kakšne take superge posekajo olstarke po dolgem in počez.

koyotee ::

drzni86 je izjavil:

uporabljam allstarke že od mladih nog in moram rečt da so mi eno najboljših obuval. Udobni, lahki, noge ne švicajo... samo cena je malo zasoljena zadnje čase tako da si jih ponavadi privoščim ko vidim kako akcijo "-30%" al kej podobnega.

kot so že povedali, alstarke so totalno neudobne s svojim ravnim podplatom, celo škodljive so. Če jih imaš že od malih nog, in kaj drugega sploh obul nisi, pol ni čudno, da so ti najboljše. Probaj obuti kaj kvalitetnega, kot npr. Camper, res da stanejo 100€+ ampak so neprimerljivo boljše.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

drzni86 ::

koyotee:
Nevem kje si pobral da nisem drugega obul od malih nog ampak ti lahko povem da sem probal marsikaj in še vedno prisegam na allstarke kot obutev za toplejše mesece leta.

energetik:
Take superge ponavadi jst obujem za izlet v hribe ne pa za v mesto.

-valvoline- ::

koyotee je izjavil:

drzni86 je izjavil:

uporabljam allstarke že od mladih nog in moram rečt da so mi eno najboljših obuval. Udobni, lahki, noge ne švicajo... samo cena je malo zasoljena zadnje čase tako da si jih ponavadi privoščim ko vidim kako akcijo "-30%" al kej podobnega.

kot so že povedali, alstarke so totalno neudobne s svojim ravnim podplatom, celo škodljive so. Če jih imaš že od malih nog, in kaj drugega sploh obul nisi, pol ni čudno, da so ti najboljše. Probaj obuti kaj kvalitetnega, kot npr. Camper, res da stanejo 100€+ ampak so neprimerljivo boljše.

Copy,copy,copy....

http://www.google.com/shopping/offerdet...

koyotee ::

drzni86 je izjavil:

koyotee:
Nevem kje si pobral da nisem drugega obul od malih nog ampak ti lahko povem da sem probal marsikaj in še vedno prisegam na allstarke kot obutev za toplejše mesece leta.

energetik:
Take superge ponavadi jst obujem za izlet v hribe ne pa za v mesto.

s tem si vse povedal
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Buggy ::

tudi jaz sem v svojih poznih najstniskih letih prisegal na visoke All-starke (bez, svetlo modre, sive). Ce sem iskren drugega takrat sploh nisem nosil (se pozmi, ce ni fajn zasnezilo :D)
....je pa res da je tega ze cca. 20 let nazaj in takrat ni bilo to nic cudnega :D

pirlo ::

Kvaliteta ni ne vem kaj, kar hitro se strgajo, oz. kako drugače uničijo ... ampak vseeno samo allstarke nosim :D. Mam zimski in letni model. Kupujem pa jih tu.

drzni86 ::

koyotee je izjavil:

drzni86 je izjavil:

koyotee:
Nevem kje si pobral da nisem drugega obul od malih nog ampak ti lahko povem da sem probal marsikaj in še vedno prisegam na allstarke kot obutev za toplejše mesece leta.

energetik:
Take superge ponavadi jst obujem za izlet v hribe ne pa za v mesto.

s tem si vse povedal



Kaj že?

koyotee ::

da hodiš v hribe s supergami, ter, da nimaš pojma kaj je dobra obutev.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

drzni86 ::

koyotee je izjavil:

da hodiš v hribe s supergami, ter, da nimaš pojma kaj je dobra obutev.


Pa kaj ti misliš da se v hribe hodi samo v "gojzdarjih"? Očitno je da ti ne ločiš obutka po namembnosti in očitno je tudi da nisi bil dosti v hribih.

koyotee ::

prvič: gojzar ne gojzDar
drugič: v hribe se hodi z nečim, kar sega čez gleženj, zaradi možnih poškodb.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

drzni86 ::

prvič: odvisno kje si doma.
drugič: prehodil veliko Slovenskih hribov/gora in skoraj vse kar je pod 2000 m nadmorske višine v približno takih kot jih je energetik prilepil. Trenutno še brez poškodb...

anyway... kaj točno že majo skupnega pohodni čevlji in allstarke? Dejmo primerjat še japonke in allstarke.

bdoxx ::

allstarke ta visoke segajo čez gležen :D

koyotee ::

sej škornji tut, pa v njih ne greš v hribe, dumbass
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

drzni86 ::

Koyotee:
avtor je v 1. postu zapisal da je tema namenjena tistim ki so zapriseženi allstarkam. Očitno nisi med njimi tako da nevem kaj sploh pišeš v tole temo.

koyotee ::

preberi si naslov še enkrat.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

energetik ::

drzni86 je izjavil:

prvič: odvisno kje si doma.
drugič: prehodil veliko Slovenskih hribov/gora in skoraj vse kar je pod 2000 m nadmorske višine v približno takih kot jih je energetik prilepil. Trenutno še brez poškodb...
Nadmorska višina nima niti najmanjše veze s tipom obutve, ki ga potrebuješ. Lahko greš v šlapah po cesti na Mangartsko sedlo nad 2000m, po drugi strani pa rabiš za Gradiško Turo že konkretne gojzarje s trdim podplatom, pa je nadmorska pod 1000m.

No, nima veze, pohodne superge sem nalimal, ker se mi zdijo superiorne olstarkam v vseh pogledih - meni zgledajo lepše, odlično držijo nogo, tiste brez Gore-texa so super zračne in imajo odličen podplat, tako profil, kot notranji vložek. Ja, uporabljam jih za v službo in za po mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Looooooka ::

Mel enkrat pa nikol vec.
Od takrat naprej sem sveto preprican, da jih je naredil kaksen mirovni aktivist, ki je hotel prepreciti prijavo novih vojakov zaradi ploskih nog :)

Buggy ::

sploh ne razumem kaj se prickate in primerjate all-starke, ki so kultno obuvalo z nekimi napol gorskimi supergami?
Saj nihce ni rekel da so top-of-the-art performance shit, gre za nek "image" in dolocen obcutek pri hoji (ki je nekaterim pac vsec) tako kot v kurcevih crocksih.

Sicer pa je ta sedaj obuvalo takrat superga All-Star se is casov hipijev in zato je tudi ta njena razpoznavnost v preprostosti in vzdrzljivosti.

vsakrsno primerjanje z novodobnimi obuvali je cisto brezpredmetno IMHO

drzni86 ::

Buggy je izjavil:

sploh ne razumem kaj se prickate in primerjate all-starke, ki so kultno obuvalo z nekimi napol gorskimi supergami?
Saj nihce ni rekel da so top-of-the-art performance shit, gre za nek "image" in dolocen obcutek pri hoji (ki je nekaterim pac vsec) tako kot v kurcevih crocksih.

Sicer pa je ta sedaj obuvalo takrat superga All-Star se is casov hipijev in zato je tudi ta njena razpoznavnost v preprostosti in vzdrzljivosti.

vsakrsno primerjanje z novodobnimi obuvali je cisto brezpredmetno IMHO



+1!

Vsaj eden da se zaveda da ločimo obuvala po namembnosti. Bistvenega pomena pri allstarkah je glih to da z njimi izkazuješ neko določeno pripadnost/prepričanje.

Nevem kako je v drugih delih Slovenije ampak na primorskem nosijo allstarke pretežno tisti ki poslušajo rock in metal.

jype ::

Jaz poslušam rock, nosim pa whatever works.

Da poslušam rock se vidi že iz inteligentnega, zasanjanega pogleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

crazyLIKEme ::

Imam ene, visoke, črne, usnjene. Gotovo že več kot 10 let in še zmeraj so kot nove.

Enostavno so mi neudobne in jih obujem glih enkrat na pol leta :P

Medtem ko oblačila so imeli nekaj časa takšne kolekcije da sem samo njih nosila :P
http://crazyl1keme.deviantart.com/

bajsibajsi ::

Sam imam okoli 10 let (ce ne se vec) stare originalne visoke rdece Allstarke. Za njih sem dal shitload tisocakov (ce me spomin ne vara so bile cca. 8 tisoc tolarjev). Glede na to, da sem od zgodnjih 90'ih let v HC/punk/reggae..itd itd skratka bolj kot ne rock&roll vodah, sem seveda prisegal na original. Pa to ne samo pri converskah, ampak tudi pri drugi obutvi in obleki (npr. sveterji z kapuco, ki so morali obvezno biti "znanih" skate firm ali od kakega benda). No... to se je spremenilo, ker je totalno budalestina biti "zaprisezen legendi". Obenem se hraniti multikapitaliste, narediti precej manj za okolje..itd itd..

Pred leti sem si kupil cheap fake allstarke, ki so skoraj identicne pravim. So enako stylish, kvaliteta enaka ali celo boljsa.. samo da gor ne pise freaking Converse.


Za njih sem dal 15 evrov (ce se prav spomnim).

Zgodovina sprememb…

zdravc1974 ::

Aja pa še res je,zapisal sem naj tule pišejo tisti ki ne morejo brez teh 'foot limmo' kot jim pravijo,a tud kritik se ne branim :)...drugače pa tisti ki mislijo da so tako neudobne naj pogledajo zgodovino allstark za nazaj al pa zgradbo samih in bojo videli iz koliko delov so narejene,da ne bi samo o tem-kos blaga pa malo gume ker to sploh ni res. Imajo arch support lok v notranjem delu ki blaži udarce,sam notranji del pa je iz posebne pene,vglavnem meni so super in v lajfu ne bi obul drugega :) pa nisem več v rosnih letih(37) :). Cena je pa res zrasla v višave,to je edina kritika ki jo najdem za njih...no saj pravim,črne mam že 3 leta in videl bom kdaj bodo 'umrle' pa še takrat jih ne vržem vstran,to bodo vedeli le tapravi all star freaki :D da se allstark ne daje vstran nikoli ker imajo za nas sentimentalno vrednost :).

In to da jih nosijo le določene subkulture ni čisto res...nosijo jih vsi :) ker poznam tud take ki nimajo zveze z punk,metal,rock,emo pa jih nosijo :D.

Zgodovina sprememb…

zdravc1974 ::

Drzni86 ti me boš že razumel :) ker vidim da si ujel point te teme :).

drzni86 ::

zdravc1974 je izjavil:

Drzni86 ti me boš že razumel :) ker vidim da si ujel point te teme :).


+1!

Men so allstarke pač kul v vseh pogledih in zato jih nosim. Kdor jih ne mara pa nej nosi kar mu srce poželi.

iggy ::

Ne vem kako lahko v tem igrate košarko, probajte kašne superge nad 100€ za igranje košarke. Se zdi kot, da bi
hodil na oblaku.
Hey, you're fat!

zdravc1974 ::

Iggy sej te superge je Charles Taylor konstruiral le za ameriško košarkarsko ekipo :),tako se je začela zgodba o 'chucks' :D.Drzni86 se strinjam,vsak ma svoj okus :).

Marilyn ::

Nikoli ne nosim drugega, razen pozimi bulerje. Zame najboljše superge, pa še za bobne mi pridejo prav, ker toliko bolj čutim pedal.

detroit ::

Nikoli nism nosu zgleda obupno:)
Skero

iggy ::

@zdravc1974, Se strinjam s teboj, samo zakaj jih potem ne uporabljajo v NBA še danes če so res the goat superge. Mislim, da bi bile poškodbe 10x večje že zaradi nikakršne podpore pri stranskih gibanjih v teh supergah. Poizkusi najnovejše Hyperfuse ali Kobe 6, obljubim, da nikoli več ne boš hotel igrati košarke v čem drugem.
Hey, you're fat!

blackbfm ::

saj je jasno da niso to superge za šport, za v šolo, koncert, whatever pa so čisto ok

papasmrk ::

Men se pa All Starke po izgledu, udobnosti, kvaliteti ne morejo primerjat z kakimi retro adidaskami
 Adidas Samba

Adidas Samba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: papasmrk ()

zdravc1974 ::

Marilyn,bobne tud sam igram :) in maš prav glede bass pedala,super ga čutiš v chucks-ih,pa tud pedal hi-hata,ni boljšega...vidim da je tema kar zanimiva :D. Ja iggy časi grejo naprej,in danes so tud potrebe drugačne,itak pa ni nič narobe če v allstarkah igraš košarko,seveda pa niso za grobo igro posebej ne kak nogomet hehe :),za tko hojo po mestu,pa kak koncert(seveda poleti) so kot naročene...nekdo je omenil da se noga v njih ne poti,kar mam preverjeno pri sebi,včasih ni blo tenisk da mi ne bi noga 'švicala' pa sem poskusil vse,od adidask do skaterk...no zdaj že leta nimam s tem problemov,Chuck Taylor je to rešil :). Glede kopij all stark me bojo pa razumeli tisti ki so fani te znamke,žaljivo je in neprimerno da bi kdo ki je zvest znamki Converse obul kopijo,no vprašajte koga ki je res v tem pa vam bo povedal :).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421002 (2851) gruntfürmich
»

Nike predstavil nove samozavezljive superge (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5615730 (10092) Machete
»

najboljše obuvalo

Oddelek: Loža
4113010 (11769) destiny
»

Chuck Taylor Allstar

Oddelek: Loža
465640 (2506) mat3jc3k
»

Kakšno obutev nosite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315588 (14154) energetik

Več podobnih tem