» »

Z77 ali X79

Z77 ali X79

m4d_m4n ::

Junija-Julija mislim kupiti nove komponente, imel bom bone ki jih lahko vnovčim samo v Mercator Tehniki(dobavitelj Avtera) za cca 350 eur. Zasledil sem procesor Core i7 3770K, ki naj bi bil kompatibilen z obemi podnožji, sedaj pa izbiram med Z77 in X79. Eno od teh komponent dobim skoraj zastonj, zaradi omenjenih bonov, dodati nekaj deset evrov mi pa ni problem. Namen uporabe je zelo obsežem, imam grafo HD5870 in trenutno igram Dota 2 in bom igral Diablo 3, ostalo je pa za photoshop, video editing in veliko ostalih programov, ki temeljijo na ramu in cpuju.
Zanima me ali se splača iti na lga 2011 ali kupiti kar Z77 lga1155, zaradi bonov in cpuja cena skoraj ni faktor.
Brez zamire, samo prosim brez finančnega svetovanja, naprimer;
Bah za ta dnar si lah kupš lga 1156, likalnik pa še fritezo.
Hvala!

Dr_M ::

Core i7 3770K bo sel samo na LGA1155. Torej Z77 plata.

kmetek ::

glej ta denar porabi za hrano ob kakšnih torkovih akcijah recimo in kupi pc komponente ceneje kje drugje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Infinity ()

m4d_m4n ::

Dr_M je izjavil:

Core i7 3770K bo sel samo na LGA1155. Torej Z77 plata.

Ja, saj mi je bilo čudno da bi šlo samo, sem na enem forumu bral in očitno troli tako kot tukaj ali pa ne preberejo dobro.
Še enkrat povem, lahko kupujem samo v MERCATOR TEHNIKI.
Vprašanje torej Z77 ali X79.

Janac ::

ce serjes denar x79, ce ga pa ne pa z77!

x45 ::

sandy e je prava pečica:

http://www.alternate.de/html/product/In...?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

m4d_m4n ::

Janac je izjavil:

ce serjes denar x79, ce ga pa ne pa z77!

Jah ga ne samo, plato al pa proc -350 eur, druga komponenta je pa kok razlike 100 eur.

Janac ::

a v mercator tehniki prodajajo komponente za pc?

Nwanko ::

Na netu ni nič videt,3 kompi vse skup :D

m4d_m4n ::

Janac je izjavil:

a v mercator tehniki prodajajo komponente za pc?

V tehniki jaz naročim in mi iz Avtere dobavjo, v trgovini tako ali tako nimajo kaj dosti pc robe, saj bi kupu drugje ker je Avtera svinjsko draga, samo imam take bone da če ne kupim v tehniki jih lahko samo vstran vržem.
V tehniki sem naročil že kar nekaj zadev, vbistvu kar imajo v Avteri lahko naročim v tehniki, ker so njihovi dobavitelji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4d_m4n ()

Isotropic ::

x45 je izjavil:

sandy e je prava pečica:

http://www.alternate.de/html/product/In...?

se strinjam, za celih 5w ima vec porabe od 8120 al kaj je ze
s temi boni naj stara kupita nov pralni stroj imo, racunalnik pa kupi ceneje kje drugje.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

x45 je izjavil:

sandy e je prava pečica:

http://www.alternate.de/html/product/In...?


Pecico mas ti v glavi ki ti je ze skuhala mozak ;(( TROLL ;(

Govora je o IvyBridge, samo tvoj skuhan mozak to ne zmore razumet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Rias Gremory ::

Model za ta denar dobiš lga 775, zobno pasto in še twingota. Kaj češ lepšga?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

m4d_m4n ::

Vprašanje je bilo preprosto in do zdaj je bilo govora o vsem drugem samo o tem ne. Res ne razumem, ali dobite kinder jajčke če imate veliko brezsmiselnih postov. Očitno je izguba časa iskati predloge po slovenskih forumih.
Retardijada...

Isotropic ::

jah nabavi 3570k, z77 pa je. lga 2011 je brezveze oz. ne rabis take zadeve verjetno.

klinker ::

m4d_m4n je izjavil:

Vprašanje je bilo preprosto in do zdaj je bilo govora o vsem drugem samo o tem ne. Res ne razumem, ali dobite kinder jajčke če imate veliko brezsmiselnih postov. Očitno je izguba časa iskati predloge po slovenskih forumih.
Retardijada...


Tudi odgovor je preprost.
Rabis vec od 4 jeder in vec kot 4 palcke rama?
Ce ja pol X79, ce ne pa Z77.
Malo specifikacije pogledas, se vprasas kaj potrebujes ter kaj ne in kupis. Sicer pa tudi 3 mesce v naprej sprasevat kaj kupit ni bas hudo inteligentna poteza ;)

blackbfm ::

razlika bo sigurno 300%;((

Isotropic ::

mah daj, ce so mu prioriteta igrice, je ivy direkt najboljsi zanj.
ajd, ce dobis zastonj, kupi 3770k na tak nacin, potem pa se eno plato za ene 150e in ram.

lahko pa 3930 ali 3960k in ga potem prodas.

Zgodovina sprememb…

WamPIRe- ::

Vsekakor X79! Z77 je kot fičko napram X97! ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Janac ::

x97 neobstaja

kmetek ::

glej ta denar porabi za hrano ob kakšnih torkovih akcijah recimo in kupi pc komponente ceneje kje drugje.

Zgodovina sprememb...

* predlagal izbris: Infinity (danes ob 09:05:54)
* ustvaril: kmetek (danes ob 08:36:36)

wtf?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

vorantz ::

kr ti ni jasno da lahko nabavi samo v mercator tehniki kjer ni hrane

s51as ::

Jaz bi vzel ploščo Z77 in 3770K verjetno bojo cene plošč na nivoju Z68 (cca 150-200 EUR) in procesor nekje na nivoju 2700K (300+ EUR) torej bo nekaj treba dodat ampak prav posebne panike nebi smelo bit. Bo pa hud stroj :D
It's just me myself and I

ProGTX ::

Se pridružujem, Z77 in 3770K - lahko pa kar zaklenjen model vzameš, 3770, če bo kakšnih 30€ cenejši. Procesor je hiter, brez problema zatlačiš not 16GB RAMa, zato ni potrebe po LGA2011.

m4d_m4n ::

s51as je izjavil:

Jaz bi vzel ploščo Z77 in 3770K verjetno bojo cene plošč na nivoju Z68 (cca 150-200 EUR) in procesor nekje na nivoju 2700K (300+ EUR) torej bo nekaj treba dodat ampak prav posebne panike nebi smelo bit. Bo pa hud stroj :D

Evo, neki tazga sem lih jaz razmišljlal, proc na bone, k bo cena lih tam tam, potem pa plato ene 100 eur ceneje kot lga 2011.

ProGTX je izjavil:

Se pridružujem, Z77 in 3770K - lahko pa kar zaklenjen model vzameš, 3770, če bo kakšnih 30€ cenejši. Procesor je hiter, brez problema zatlačiš not 16GB RAMa, zato ni potrebe po LGA2011.

Šparanje 30 eur mi ne pomaga, ker mi potem ostanejo boni, ki lahko z njimi kupujem samo v super dragi Avteri, raje kupim komponento, ki je najbližje tej ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4d_m4n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o Matični Plošči in Procesorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689609 (8917) touchspeed
»

konfig do 650EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12113559 (12466) Predator ^^
»

Nakup PCja za cca 1600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
606980 (6352) kamuee
»

Nov računalnik za 1300€

Oddelek: Kaj kupiti
406733 (5850) TechBeats

Več podobnih tem