» »

Puljenje modrostnega zoba

Puljenje modrostnega zoba

««
6 / 6
»
»»

Kleemen ::

PunkDude je izjavil:

Pri zgornjeih je načeloma brez problema.


Baje da ja.. Zato verjetno tudi ne potrebuje slike.. Predvidevam.. :D

KAVINSKY ::

Kleemen je izjavil:

PunkDude je izjavil:

Pri zgornjeih je načeloma brez problema.


Baje da ja.. Zato verjetno tudi ne potrebuje slike.. Predvidevam.. :D


Predvidevaš? V najslabšem ti bo pol ure mesaril po ustih, ugotovil da imaš čudno zaraščeno korenino in te pod urgentno napotil do kirurga / rentgena. 20€ je samoplačniško slikanje in si takoj na vrsti.

Najbolj varna pot je slikanje in potem poseg pri kirurgu. Še posebej, če je zobar neko drobno dekle.

Gambino ::

KAVINSKY je izjavil:

Kleemen je izjavil:

PunkDude je izjavil:

Pri zgornjeih je načeloma brez problema.


Baje da ja.. Zato verjetno tudi ne potrebuje slike.. Predvidevam.. :D


Predvidevaš? V najslabšem ti bo pol ure mesaril po ustih, ugotovil da imaš čudno zaraščeno korenino in te pod urgentno napotil do kirurga / rentgena. 20€ je samoplačniško slikanje in si takoj na vrsti.

Najbolj varna pot je slikanje in potem poseg pri kirurgu. Še posebej, če je zobar neko drobno dekle.


Na ta način ti noben zobozdravnik ne bo šel pulit modrostnega zoba.
Nekateri zobarji imajo že pri sebi aparat za slikanje, tako da ne rabiš nikamor hodit!

kjut ::

Hoj, zanima me ali bo kaksen problem na MAFI, ce prek trenutnega zobozdravnika narocim napotnico za puljenje osmic, potem pa migriram na "boljse" k drugemu zobozdravniku? Najbrz bi ob puljenju ze imel kartoteko pri novem zobozdavniku.

Skrbi me, ce bi sedaj sel takoj k novemu zobozdravniku, ker bi prisel na vrsto najbrz sele cez nekaj mesecev in bi se vse zavleklo + glede odziva na KC MAFA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

zobobol287 ::

Mene pa zanima naslednje: ker se mi je osmica odlomila na tak način, da jo je bilo potrebno izpuliti, sem dobil napotnico za kirurga. Ker je bila 'hitra', sem dobil rok čez cca 7 mesecev (šele za pregled). Čeprav mi je ta zobozdravnik, ko mi je pisal napotnico, svetoval da grem predplačniško, saj je bil zob odlomljen globoko pod dlesen...rekel mi je nekako takole: 'Ne morem vam dati nujno napotnico ... blablabla...če pa se vname je težko čakati da vam ga urijejo/zdravijo, saj boli, zato vam svetujem, da greste samoplačniško' Seveda sem šel samoplačniško. Puljenje se je zakompliciralo, ker se je vse skupaj zdrobilo...Cena je bila 120eur (že po predhodnem pozanimanju, tako da potem niso višali cene).
Tista napotnica še velja, saj mojemu zobozdravniku nisem nič omenil glede puljenja v lastni režiji. Ker sumim, da se mi bo na drugi strani ponovilo stanje, bi kar sedaj šel k kirurgu s to napotnico in mu rekel naj mi izpuli osmico ampak na drugi strani. Ali je kaj takega že kdo naredil? Ali to lahko naredim? Kaj naj naredim, da ne bom plačeval še za ta drug zob...Mojemu zdravniku ne bi nič omenil, saj glede na kar sem ga sedaj vprašal je bilo vedno NE...sicer pa že iščem novega zobozdravnika, pa ne vem če bo kaj pomagalo...

Zgodovina sprememb…

LeXani ::

Komi čakam jutr ko gredo 6,7 in 8 ven. Vse na eni strani. Je imel sploh kdo tak primer več sosednjih zob..
Čas prve prijave 04.11.2005

LeQuack ::

LeXani je izjavil:

Komi čakam jutr ko gredo 6,7 in 8 ven. Vse na eni strani. Je imel sploh kdo tak primer več sosednjih zob..


A jih boš nadomestil s čim?
Quack !

Alien123 ::

LeXani je izjavil:

Komi čakam jutr ko gredo 6,7 in 8 ven. Vse na eni strani. Je imel sploh kdo tak primer več sosednjih zob..



Jaz ne bi komaj čakal, da mi svoje populijo ven

Bobo95 ::

Čez 2 meseca imam puljenje modrostnega zoba. Rentgen je bil pa opravljen skoraj leto nazaj. (1 leto čakalne dobe, za kirurga)
A bi moral it še enkrat na rentgen ali ni potrebe?

profii ::

Bobo95 je izjavil:

Čez 2 meseca imam puljenje modrostnega zoba. Rentgen je bil pa opravljen skoraj leto nazaj. (1 leto čakalne dobe, za kirurga)
A bi moral it še enkrat na rentgen ali ni potrebe?


Pokliči v ordinacijo kjer bodo opravili poseg. Nekateri sami opravijo rentgen pred posegom, drugi ti naročijo da ga opravi sam. V vsakem primeru pa ne škodi imeti sveže slike.

Bobo95 ::

Kul, hvala ti.

Bobo95 ::

A pa lahko v temu primeru delodajalcu že vnaprej napovem 3 dni bolniške?

LeXani ::

LeQuack je izjavil:

LeXani je izjavil:

Komi čakam jutr ko gredo 6,7 in 8 ven. Vse na eni strani. Je imel sploh kdo tak primer več sosednjih zob..


A jih boš nadomestil s čim?


Seveda, implatant, čez pol leta.
Čas prve prijave 04.11.2005

Bobo95 ::

Koliko časa ponavadi traja okrevanje po puljenju? Plus kako je s hrano... Se da normalno jest?

M-XXXX ::

Meni so enega spulili v torek, v čet/petek sem normalno jedel.
Ga pa še malo 'čutim'. Nič kritičnega.

profii ::

Odvisno kako je kompliciran poseg.
Nekateri sploh niso občutili nobenih posledic, jaz sem imel 8ke vodoravno raščene, torej so jih malce težje ven dobili. Sem pa jedel prvih nekaj dni samo sladoled in čokolino. En teden otekline in ravno toliko bolniške.
Torej, zavisi od primera.

KAVINSKY ::

Bobo95 je izjavil:

Koliko časa ponavadi traja okrevanje po puljenju? Plus kako je s hrano... Se da normalno jest?


Odvisno ali puli ali reže ven. Če samo spuli si lahko brez bolečine ali pa ti traja do dveh dni. Če reže iz dlesni pa gre oteklina 3 dni gor, 3 dni dol. Pa vrat imaš po temu modro-rumen, kot da bi te kdo davil. Šive pobere po enem tednu. Pri hrani pa ješ bolj mehke reči. Če te boli ne boš grizel niti skorje kruha. Jogurt lahko že 2 uri po posegu spiješ.

Steinkauz ::

Prvi je šel v 30 sekundah ven in sem naslednji dan že normalno jedu in šel na šiht.
Drugi je počil in mi ga je po kosih ven pobiral. Vsaj 10 min sm bil na stolu(al se mi je pa vsaj tolk zdel). 2 dni jedel/pil tekoče in mrzlo, precej bolj bolel.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722357 (11426) w0mbat
»

Težave z zobom. Je še rešitev?

Oddelek: Loža
262889 (1828) Alamar

mlada zobozdravnica , bi zaupali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8816918 (13799) shadeX
»

Bolečina - puljenje zoba

Oddelek: Loža
4918260 (16984) strictom

Več podobnih tem