» »

Puljenje modrostnega zoba

Puljenje modrostnega zoba

TheBlueOne ::

Jaz absolutno priporocam iti k nekomu, ki je vsaj tudi kirurg. Mi je jasno, da je poseg lahko enostaven, ampak vam garantiram iz lastne izkusnje, da je lahko ultra mesarsko delo, ce je zob slabo pozicioniran. Posebej hudo je, ce je vnet. Pri meni je trajalo ca. 45 min, kjer ga je moral razrezati, odstranit kosti nad njim in ne vem kaj se vse. Je pa bil spodaj in ne vem, kaj je lahko zgoraj.

Vse skupaj ni bolece, nocem strasiti, tudi v mojem primeru je bilo za preziveti, ampak se je celilo mesece izgledal pa sem kot hrcek jeseni.

K0K0 ::

Pri meni je trajalo eno uro, pa ni bil nič postrani uraščen... Sam velik zob in švoh zobar ki ga je želel na vsak način izpulit v enem kosu. Ko je le obupal ga je razkosal in pulil po eno korenino. Pa še to je komi vn potegnu. Posledično sem moral 14 dni jest ketonal, ker ostalo sploh ni prijelo. Če imaš možnost pojdi k kirurgu. On to dela vsak dan in verjetno že po rentgenu vidi kako se mora zadeve lotit.

Invictus ::

Že predlog zobarja za puljenje kateregakoli zoba brez rentgena je alarm za šalabajzerja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

No razen, ce je zunaj. :)

BCSman ::

Modrostni spodaj, tretjina bila zunaj, ostalo zarito pod dlesnijo. Zrezal dlesen, zob izruval ven, zašil. Trajalo vse skupaj 5 minut Zaradi injekcij nobenih bolečin, za razliko od trpljenja pri menjavanju kake velike plombe. 2 tedna jedel samo na eni strani, to je bilo to. Če raste vodoravno, je pa druga zgodba.

nergac ::

Sam bi dodal samo to, da se tudi pacient mora včasih sam odločiti, kaj narediti z osmicami.
Sam sem imel pravilne velike osmice.
Medzobni prostori so bili zelo tesni, in jih je bilo zelo težko čistiti. Posledično so bile dostikrat vnete dlesni.
Pri eni spodnji osmici sem imel potuhnjen karies, ki ni bil viden, nato pa je kar naenkrat udarila zelo močna bolečina in zob je šel ven. Pri zobarki sem bil na stolu 45 minut, osmico je morala razrezati, največ časa pa je porabila da je dobila ven eno izmed korenin.
Zelo pomembno je, da si isti dan po posegu ne izpereš ust - na rani se mora narediti čep in potem je tudi okrevanje brez bolečin.
Na nasprotni osmici zgoraj se je tik pod dlesnijo delal karies leta zelo počasi. Ni bilo za popravit, bilo je dvakrat za desenzibilizirati, sem pa bil vesel, ko je šel na kliniki ta zob ven. Pri njem je bilo okrevanje celo brez protibolečinskih tablet.
Drugo spodnjo osmico sem uspel pred leti popraviti v drugem poskusu (spet karies tik ob dlesni).
Ker je bila še zadnja osmica tudi ob dlesni rahlo obarvana, sem se odločil, da si dam izpuliti na kliniki še preostali dve (sicer odločitev ni bila zelo enostavna).
Je pa tako, da imam zelo dobre preostale zobe. Če ima kdo slabše zobe ali pa mu manjka že kak sosednji zob, znajo priti zdrave osmice zelo prav.

Skratka, splošnega nasveta ni in je stvar zelo individualna. Tudi različni zobozdravniki lahko dajo različen nasvet.

BCSman ::

Ko polovico modrostnega prekriva dlesen in se zadaj delajo razni žepki, pomojem ga nima smisla šparat.
Pericoronitis

Alien123 ::

Meni pa je zobar zgornji osmici pulil skupaj 2 minuti. Želja ortodontke zaradi zobnega aparata. Je pa zanimivo kako zob spoka, ko ga prime s kombinirkami :D

-=Tomaz=- ::

Jaz sem naročen enkrat proti novem letu. Še zadnja osmica.

Glede odločanja bi rekel, da če res ni lepo izraščena, gre osmica ven. Ker najpogosteje je kak prikrit karies, pa kakšna vnetja in podobno. Meni so se pogosto vnemala - dlesen okoli zoba, ta zadnja je pa nekaj mm izraščena, ampak stalno po malem boli.

Glede puljenja je čisto odvisno. Zgoraj gredo lažje ven. Pa odvisno koliko si star. Tja do 20tega leta bi moralo biti hitro. Pri meni prvič 1 min, spodaj drugič in tretjič po 45 min. Pri zadnji mi je bilo zaradi zvokov in strahu slabo, so mi dvignili noge :) Na polno sem se obremenjeval, ker ti lahko spodaj pretrgajo živec in del spodnje ustnice ne čutiš več.

Ker nisem krvavel, so mi svetovali nek čep, doplačal sem 70 eur. Proti koncu posega ti vzamejo nekaj flašk krvi, zgostijo v gel, potem pa ti to zabašejo v rano in zašijejo. S tem preprečijo nastanek suhe rane in posledično hudega vnetja, kot tu nekateri opisujejo, da so na tabletah še tri tedne.

Grizzly ::

Evo pa se moram tudi sam naročiti na puljenje zoba 48. Poleg tega, da mi raste na težko dostopnem mestu (oteženo čiščenje), mi pritiska na 7 in lahko uniči še zdrav sosednji zob. Zaradi tega bi želel to čim prej opraviti. Težava je, ker so čakalne dobe tudi po 1 leto.

Zanima me, če kdo pozna kakšno zobno kliniko oz. zobnega kirurga na Dolenjskem, po možnosti v Novem mestu. Predvsem mi je pomembno, da pridem hitro na vrsto in da je opravljeno kvalitetno. O samoplačniškem posebu zaenkrat ne razmišljam.

Alien123 ::

rajši čakaš eno leto, kot pa bi dal par € za poseg?

starfotr ::

V Lj so privatniki s koncesijo. Velikokrat imajo kak prost termin, ker kdo odpove. Za take nujne zadeve se najde vedno.

Brat je rabil nujno, isto kot ti. Pa so mu že kar na prvem pregledu rekli, če ima čas, ker je nekdo odpovedal in so uredili.

BCSman ::

Kdo pravi, da je nujno? Oteženo čiščenje, pritiskanje na sosednji zob. To bi 3/4 primerov bilo "nujnih".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

starfotr ::

Če pritiska na zob, je to lahko zelo boleče, zato je nujno. Če ne boli, potem ni take nuje.

GummyBear ::

Jaz pa rabim eno mnenje. Pred parimi dnevi so mi odstranili modrostni zob, ker je pritiskal na sedmico. Oralni kirurg mi je priporočal odstranitev še enega modrostnika, ki je delno izrasel in obložen z mehkimi oblogami... če je raiozen, lahko škodi sedmici. S tem modrostnim zobom nimam zdravstvenih težav in na ortopanu ne zgleda, da bi rastel postrani. Na nasprotni strani imam ta zob že izrasel in je OK. Zdaj googlam in večina klinik poudarja, da zoba ni potrebno odstraniti, če z njim ni težav. Tudi moja zobozdravnica mi je rekla (takrat ortopana še nisem imel), da se zob iz preventive ne puli oz. naj jih pustim, če z njimi nimam težav. Sedaj imam 2 nasprotujoča mnenja in se moram odločiti, kaj s tem zobom. Tudi če ga sedaj ne izpulim, lahko to samoplačniško opravim kadarkoli. Lahko počakam, če bo morda zob dokončno izrasel (to lahko traja, lahko pa da bo tak ostal). Po drugi strani pa se bojim, da bi kariozen zob povzročil še gnitje sosednje sedmice (kako hitro do tega pride, nimam pojma). Kaj bi se odločili v tem primeru? Ne vem, koga bi poslušal - zobozdravnico (s 30 let delovne dobe) ali kirurga (s 5 let delovne dobe).

starfotr ::

Pri dohtarjih je treba vedno malo bit previden. Klub Hipokratovi prisegi, jih zanima denar.

Oralni kirurg bi rad imel delo in denar, zato predlaga odstranitev.

Tvoja zobozravnica bi rada imela denar in delo, zato predlaga, da se ga ne odstrani, da bo imela za prihodnost delo. Ni zoba, ni dela, ni denarja.

Samo ščasoma se bo videlo, kaj je bila/bi bila v redu odločitev.

Odločitev je v tvojih rokah. Jaz sem dal odstranit vse 4 zaradi čudnega kota izraščanja in posledicno pritiskanja.

LeQuack ::

Koliko denarja moraš potem dati zobozdravniku, da ti da pravilno mnenje?
Quack !

starfotr ::

Ni zgornje meje. In tudi dohtarji imajo lahko 101 mnenje, kot pravniki, odvisno koga vprašaš.

Nekomu moraš zaupat, to se pa vsak sam odloči komu bo.

tech level ::

spuljen zgoraj levi modrostni. Iskreno povedano sem užival, ker bi mogel to naredit že dosti let prej. Inekcija, ne boli nič. Edino ko popusti malo neprijetno traja 1 dan pol si kot nov. Mam pa očitno srečo kot tuki berem. Niti ne tolko mam or. kirurga februarja, mora nekaj spulit, mogoče prej in malček se bojim ampak bo šlo.

slott ::

Oj, zanima me naslednje...Cez nekaj vec kot mesec sem narocen pri zobarju, kjer bi naj porihtal eno staro plombo. Po novem pa bi še rad odstranil modrostna dva spodnja zoba, zaradi obcasnih bolecin ob pritiskanju na sosednja zoba ob rasti. Zdaj kaj bi mi priporocali, naj cez mesec to omenim in me napoti na Stomatolosko (saj še tam opravljajo, ce se gre preko zavarovanja?) ali naj jo ze zdaj kontaktiram in zahtevam napotnico za poseg, bo kaj prej glede cakalne dobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

poweroff ::

Ja daj čim prej, ane.
sudo poweroff

mrTwelveTrees ::

Koliko % ljudi pa si da odstranit modrostne zobe ? In koliko ljudi živi z njimi normalno ?

genesiss ::

Kako leto dni je cakalna drugace, v UKC.

slott ::

Si izmisljujes ali se da kje preverit?

darkolord ::

 Pol leta

Pol leta

genesiss ::

Ja, naročil sem se maja 2018, na vrsto bi prišel maja 2019. Ker se operacije nisem mogel udeležiti sem poklical in so mi dodelili nov datum - april 2020. V bistvu se ne spomnim več točno kateri modrostni mi morajo izpuliti :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

slott ::

darklord: Tnx, ma tezko je blo verjet ma se zdej je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

tech level ::

meni je dala 'hitro' stopnjo in me je dal šele Februarja do O.K., do takrat bom verjetno umrl ker treba spulit eno škrbino.

Zgodovina sprememb…

tech level ::

Alien123 je izjavil:

Meni pa je zobar zgornji osmici pulil skupaj 2 minuti. Želja ortodontke zaradi zobnega aparata. Je pa zanimivo kako zob spoka, ko ga prime s kombinirkami :D

meni je puljenje totalen užitek

simnov ::

Pulim takoj za 20€.

Robocop1 ::

Mene pa zanima, kako dolgo je prisotna bolečina na tistem delu. V torek popoldan sem imel puljenje in sedaj še vedno čutim bolečino. Ne toliko, da bi moral vzeti tableto, ampak je kar neprijeten občutek. Puljenje je bilo nezahtevno, po puljenju pa sem imel manjši problem s strjevanjem krvi (strdek se je prijemal na tampon), zato sem dobil šiv, ki sam razpade (mislim da je že razpadel). Naslednji dan po puljenju sem jedel mehko, a ne vročo hrano (čokolino, prežganka, jogurt (ohlajeni obroki - komaj kaj topli)), z jezikom nisem drezal v rano, športno nisem bil aktiven, nisem kadil ali pil gaziranih/alkoholnih pijač, ščetkati sem začel šele 2 dni nazaj. Otekline nisem imel, povečane temperature tudi ne, pljunek je ok (ni krvav). Je običajno, da 5. dan po puljenju še čutim manjšo bolečino ali bi se že moral počutiti kot dan pred posegom? Ne bi rad takoj zganjal panike, zato me zanima, ali je takšna bolečina pričakovana?

genesiss ::

Ja, je normalno da cutis bolecino 5 dni po posegu.

tech level ::

genesiss je izjavil:

Ja, je normalno da cutis bolecino 5 dni po posegu.

tam nekje tok si brižen ja bo držalo

Invictus ::

Odstranitev modrostnega zoba stane pri privat kirurgu 50 EUR.

In z modrostnimi zobmi so prej ali slej problemi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BCSman ::

Stane 150eur+, običajno 200eur+.

Invictus ::

Še dobro da sem sam plačal 50 EUR ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GummyBear ::

starfotr je izjavil:

Pri dohtarjih je treba vedno malo bit previden. Klub Hipokratovi prisegi, jih zanima denar.

Oralni kirurg bi rad imel delo in denar, zato predlaga odstranitev.

Tvoja zobozravnica bi rada imela denar in delo, zato predlaga, da se ga ne odstrani, da bo imela za prihodnost delo. Ni zoba, ni dela, ni denarja.

Samo ščasoma se bo videlo, kaj je bila/bi bila v redu odločitev.

Odločitev je v tvojih rokah. Jaz sem dal odstranit vse 4 zaradi čudnega kota izraščanja in posledicno pritiskanja.


Sem povprašal še pri ortodontki in tudi ona je mnenja, če zob ne boli in ne povzroča težav, naj se ga pusti pri miru.

Tako zobozdravnica kot ortodontka pa od tega zoba ne bosta imele koristi, saj se modrostni zobje ponavadi ne zdravijo in ne ravnajo - če zob začne povzročati bolečine ali raste postrani, se ga preprosto odstrani. Edina skrb zdaj je, da bi zaradi mehkih oblog začel gniti že med izraščanjem in uniči še sosednjo zdravo sedmico.

Invictus ::

GummyBear je izjavil:

Edina skrb zdaj je, da bi zaradi mehkih oblog začel gniti že med izraščanjem in uniči še sosednjo zdravo sedmico.

Točno to se ti bo prej ali slej zgodilo.

Zob je ponavadi relativno nedostopen, težko ga je čistiti, in začne gniti. Potem gre pa pač ven...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jocoj ::

BCSman je izjavil:

Stane 150eur+, običajno 200eur+.

Odvisno ali gre samo za puljenje ali kirurško odstranitev. Seveda za puljenje ti ne bo računal takšen denar, ampak okrog 50 EUR.

GummyBear ::

Še eno vprašanje: Pred 2 tedni sem spulil en modrostni zob in dobil šive, ki se sami razgradijo. Včeraj sem v ogledalu pogledal kako se celi rana in opazil, da je na tistem mestu v luknji nekakšna bela stvar - ne vidi se tako dobro, da bi razločil ali je morda šiv ali kakšna droptina oz. ostanek hrane. Danes je na tistem delu še zmeraj ta bela stvarca in ne vem kaj to je. Je pa na težko dostopnem mestu, tako da s ščetkami ne dosežem. Zanima me, po kolikšnem času se šivi ponavadi razgradijo? Če slučajno kakšen košček hrane prišel, bi to slina morala razgraditi?

genesiss ::

Ta bela snov je normalna zadeva pri celjenju - fibrinska obloga. Glej ta komentar: https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...

Pozdravljeni. Rana se celi preko fibrinskih belih oblog. Gnoj je bolj ali manj tekoč, te obloge pa so prilepljene na podlago. Že velikokrat je bilo napisano, da je treba k zdravniku, če se ust ne more odpreti za več kot 1 cm, če je telesna temperatura povišana preko 38.5 st C, če se oteklina širi na vrat in je koža vratu pordela, če so prisotne težave z dihanjem ali požiranjem. Če je pacient operiran in ima rano zašito, je jasno, da vsaj teden dni stanje ne more biti enako kot prej. Če rana ni zašita, pa traja okrog dva meseca do popolne zacelitve. Lep pozdrav, David Dovšak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Grizzly ::

Kako pa je s puljenjem modrostnih zobov ob rahlem prehladu? Naslednji teden sem naročen (odstranitev neizraslega zoba), vendar sem prehlajen (kašelj, smrkelj, boleče grlo, hripavost). Nimam povišane telesne temperature in kakšne simptomi bodo morda izginili čez vikend, verjetno pa bom naslednji teden še pokašljeval. Se zaradi tega poseg lahko opravi ali se moram prenaročiti?

kjut ::

Pozdravi se ASAP...cajcki voda vrocina. Cene te bo prestavila kar pa zna trajat. Ni to hec te bo kam stihnla ko bos trzal za kasljat.

Kaksen pa je postopek ce imas na obeh straneh za izpulit, oba na enkrat ali kasnej drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Grizzly ::

kjut je izjavil:

Pozdravi se ASAP...cajcki voda vrocina. Cene te bo prestavila kar pa zna trajat. Ni to hec te bo kam stihnla ko bos trzal za kasljat.

Kaksen pa je postopek ce imas na obeh straneh za izpulit, oba na enkrat ali kasnej drugega?

Saj ravno zaradi tega sprašujem. Sicer grem samoplačniško, zato neki dolgo ne bi smelo trajati... verjetno kakšen teden.

Pulijo se v parih zgoraj-spodaj, se pravi 18-48 in 28-38. Če nočeš oba naenkrat pa se lahko naročiš ločeno, najprej enega, potem še drugega.

kjut ::

Pr men se ni hude nuje zato grem prek zav., ce bi bil na tvojem mestu bi se prenarocil kaj pa je teden v primerjavi z meseci.

Jest pa po slamci ce se oba na enkrat ali? :)) :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Kleemen ::

Tudi sam sem naročen za puljenje modrostnega zoba naslednji mesec. A je to ok da kar pri osebnem zobozdravniku brez predhodnega slikanja? Res pa da zgornji baje niso zakomplicirani in grejo lepo ven..

PunkDude ::

Pri zgornjeih je načeloma brez problema.

Grizzly ::

kjut je izjavil:

Pr men se ni hude nuje zato grem prek zav., ce bi bil na tvojem mestu bi se prenarocil kaj pa je teden v primerjavi z meseci.

Jest pa po slamci ce se oba na enkrat ali? :)) :|


Bom videl kako bo čez vikend. Če kašelj ne bo minil, se bom pač prenaročil.

Slamce boš kar lepo pospravil, tudi če ti spulijo samo enega. Srkanje po slamci povzroča podtlak in si lahko nehote izsesaš strdek.

kjut ::

Grizzly je izjavil:

kjut je izjavil:

Pr men se ni hude nuje zato grem prek zav., ce bi bil na tvojem mestu bi se prenarocil kaj pa je teden v primerjavi z meseci.

Jest pa po slamci ce se oba na enkrat ali? :)) :|


Bom videl kako bo čez vikend. Če kašelj ne bo minil, se bom pač prenaročil.

Slamce boš kar lepo pospravil, tudi če ti spulijo samo enega. Srkanje po slamci povzroča podtlak in si lahko nehote izsesaš strdek.


Gudlak, uf hvala huh to bo se pestro...

starfotr ::

Grizzly je izjavil:

Kako pa je s puljenjem modrostnih zobov ob rahlem prehladu? Naslednji teden sem naročen (odstranitev neizraslega zoba), vendar sem prehlajen (kašelj, smrkelj, boleče grlo, hripavost). Nimam povišane telesne temperature in kakšne simptomi bodo morda izginili čez vikend, verjetno pa bom naslednji teden še pokašljeval. Se zaradi tega poseg lahko opravi ali se moram prenaročiti?


Pojdi v lekarno in se našopaj z Aminogranom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722143 (11212) w0mbat
»

Težave z zobom. Je še rešitev?

Oddelek: Loža
262867 (1806) Alamar

mlada zobozdravnica , bi zaupali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8816752 (13633) shadeX
»

Bolečina - puljenje zoba

Oddelek: Loža
4918227 (16951) strictom

Več podobnih tem