» »

Puljenje modrostnega zoba

Puljenje modrostnega zoba

[D]emon ::

korošc je izjavil:

in je z njo vse vredu ne morejo pa ugotoviti zakaj se mi ne strjuje


Ce se ti ne strjuje menda ne bo vse v redu, kaj ? ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nagi Bator ::

M-XXXX je izjavil:

Ce ne bi imele funkcije jih ne bi imeli. Meni so osemke zrasle, ko sem imel kaksnih 12-13 let in so v precej boljsem stanju kot sedmice, ki so vse zaplombirane.

Heh :D Trtico pa uporabljaš točno za kaj?

Zato da si jo nabijem/natolcem/zlomim :)
Cisto mimogrede, zakaj si pa trtice ne das odstranit?
Pa slepica - kar tako, brez veze, ker nekdo, ki je (dobro) placan, da to odstrani, tako rece?

[D]emon ::

Nagi Bator je izjavil:

Cisto mimogrede, zakaj si pa trtice ne das odstranit?
Pa slepica - kar tako, brez veze, ker nekdo, ki je (dobro) placan, da to odstrani, tako rece?


A to si po naravi tako tumpast al kaj ?

Modrostne zobe se ze dlje casa odstranjuje preventivno. Seveda ti pa noben ne drzi pistole na glavo in pravi da MORAS.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nagi Bator ::

[D]emon je izjavil:

A to si po naravi tako tumpast al kaj ?


Ja, ze po naravi sem tako zabit, da odklonim idejo preventivnega odstranjevanja povsem funkcijonalnega dela telesa, kateremu prav nic ne manjka.
Ti pa kakor hoces. Jaz ti ziher ne branim biti "pametnejsi".

simnov ::

simnov je izjavil:

Danes so mi spet modrostnega ven dali in to spodaj in na stolu sem bil pol ure dobil tri injekcije nikakor ni šel ven potem mi ga je razrezal na ne vem koliko kosov.Skratka , ko je začel mi je samo vroče postalo sam je pa tudi brisal po glavi.


Evo še danes me boli in to kar precej Lekadol prime bolj slabo.Ponoči pa vzamem Naklofen in bolečina čisto mine.

opeter ::

Meni bodo predvidoma čez dva tedna pulili verjetno modrostni zob (saj to je to, ne)? Gre se za osmico na levi strani in je izraščena nekje eno tretjino (jaz ga v ogledalu ne vidim), problem pa je, da je nastala luknja zdaj že drugič in je zobozdravnica zdaj očistila, dala not neko zdravilo in prehodno zalila z gipsom.

Zanima me, če ti dajo injekcijo in ali je to treba doplačati?
Plačujem si osn. zdravstevno zavarovanje + ločeno dodatno zav.

Ali lahko dobiš/zaprosiš za injekcijo tudi v primeru, če imaš nizki krvni pritisk?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

simnov ::

opeter je izjavil:

Meni bodo predvidoma čez dva tedna pulili verjetno modrostni zob (saj to je to, ne)? Gre se za osmico na levi strani in je izraščena nekje eno tretjino (jaz ga v ogledalu ne vidim), problem pa je, da je nastala luknja zdaj že drugič in je zobozdravnica zdaj očistila, dala not neko zdravilo in prehodno zalila z gipsom.

Zanima me, če ti dajo injekcijo in ali je to treba doplačati?
Plačujem si osn. zdravstevno zavarovanje + ločeno dodatno zav.

Ali lahko dobiš/zaprosiš za injekcijo tudi v primeru, če imaš nizki krvni pritisk?


Valda , da ti bodo injekcijo dali morda več kot eno in nič ne boš doplačeval.

opeter ::

Hvala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

korošc ::

[D]emon je izjavil:

korošc je izjavil:

in je z njo vse vredu ne morejo pa ugotoviti zakaj se mi ne strjuje


Ce se ti ne strjuje menda ne bo vse v redu, kaj ? ;)

Izvidi so pokazali da je vse vredu

[D]emon ::

No, uzivaj s perfektnim izvidom medtem ko bos do smrti izkrvavel. :))

Salo na stran, na izvidu lahko pise xyz; ce je realno stanje v nasprotju z njim vse skupaj smrdi po slampariji.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Blop ::

Zdravo,

U petek grem pulit dva modrostna, dva bo še treba, zanima me pa tole s sladoledom.

tony1 je izjavil:

Mrzli obkladki so že kul, ne pa poslušati, ko ti bodo svetovali sladoled (cuker in živlalske maščobe iz mleka so super za zagnojit rano 8-)).

Kolegici se je po taki "terapiji" dlesen z izdrto osmico tako fajn vnela, da je bila en mesec na antibiotikih. (Komentar zobodera: uuuu, kaj takega pa res še nisem videl 8-O).

Šele čez kakšno leto je zgodbo poslušal en ORL kirurg, ki se je vsemu samo nasmejal, češ da bi mogla jesti izključno prekuhano hrano.

No, ko je šla izdret še dve osmici je to upoštevala in ni imela več nobenih posebnih težav... :P


Tvoja trditev se mi zdi zlo smiselna, me pa preseneča, da je dobit kak link na to temo precej težko. Če ga kdo najde bom zlo vesela. Če bo v slovenščin bom pa še bol vesela, da še domačim dam za prebrat, k me mal čudno gledajo kva si zmišljujem. :)

[D]emon ::

Upostevat je treba, da imas po ekstrakciji modrostnega zoba odprto rano direktno do kosti. Svinjat zadevo s cukrom in podobnim definitivno ni pametno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Assass1n ::

Jaz sm ga pa jedu pa sm še zmeri živ.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

tony1 ::

Assasin: Hja, ljudje smo različni.

Blop: Kakšnega pametnega linka niti nimam... Srečno!

[D]emon ::

Assass1n, ne pravim, da te bo zaradi tega pobralo. (Moznost seveda obstaja) Pravim, da je kombiniranje hrane z odprto rano, ki gre naravnost do kosti, tvegano. Se toliko bolj v maksilofacialni kirurgiji, kjer je vse tako blizu mozganov.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

z3ro ::

Jaz sem zelo pazil (2 dni sem jedel večinoma samo čokolino/pil čokoladno mleko pa še to sam na kontra strani od rane) pa je vseeno prišlo do infekcije. Potem sem dobil antibiotike pa je šlo hitro na bolje. Mi je pa zobozdravnica priporočala še neko tekočino, ki se jo dobi v lekarni, uporabiš jo pa po umivanju zob (okrog rane težko čistiš z zobno ščetko, zato tam ostajajo bakterije).

Blop ::

Assass1n je izjavil:

Jaz sm ga pa jedu pa sm še zmeri živ.

Meni ni dovolj samo ostati živa, želim še, da se tole čimprej poceli. Nimam časa za kake komplikacije.

tony1< hvala.

Z3ro< evoj, tretji si, za katerega sem prebrala, da je nasrkal zaradi sladkih stvari. Ful čudno, da o tem ni več govora. Je pa baje najboljši nadomestek sladoleda navaden zmrznjen jogurt.

Niti ne vem zakaj bi se igrala z sladoledom. Še ni čas za to. Ga bom raje poleti jedla, ko bo vse v zraku in bo vroče tristo na uro :)

Alamar ::

Pusti sladoled pri miru. Upoštevaj odebeljen nasvet plus lahko še dodatno kupiš Curasept ustno vodico v lekarni in z njo izpiraš ustno votlino.

Alamar je izjavil:

Med puljenjem itak nič ne čutiš, ker ti da injekcijo. Zabava se začne po kakšni uri dveh, ko injekcija popusti. Ključno je, da daš takoj ledene obkladke gor in po dveh urah par pain killerjev požreš.

Pa vse štiri praktično zelo redko dajo ven na enkrat. Najprej eno stran, potem pa drugo.


Če bo operacija z žaganjem in šivanjem in ne enostavno puljenje, prvi dan leži (čim bolj miruj), ker zna kri butnit v usta. Jaz sem se samo iz postelje dvignil in par korakov naredil do domofona in sem imel že polna usta krvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

[D]emon ::

Alamar je izjavil:

Curasept ustno vodico v lekarni


Obvezno 205 (svetlo modra), da ne bo tamocnejsa. Pa v DM drogeriji je ponavadi cenejsa kot v lekarnah.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Blop ::

Hehe :) hvala vama. Me pa vse skupi prav nič ne skrbi. Pač greš tja, naredijo kar je treba, pol pa kar bo, pa bo. Evoj, bom skočila iskat tole zadevo. :) Alamar, če bodo imeli kake ekstra predstave v mojih ustih bom upoštevala tvoj nasvet. Nisem nič spraševala kake namene imajo-nočem vedet. Gresta pa po 2 modrosta naenkrat ven.

[D]emon ::

Predvsem se prvi dan izogibaj pretiranemu pitju tekocin, sploh po slamici, ker v nasprotnem primeru lahko krvni strdek potegne iz odprtine, kjer je bila prej zobna korenina--to pa vodi k problemom.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Alamar ::

Na napotnici bi ti moralo bolj podrobno pisat, če gre za operativni poseg. A greš to na stomatološko kliniko?

blackbfm ::

Assass1n, ne pravim, da te bo zaradi tega pobralo. (Moznost seveda obstaja) Pravim, da je kombiniranje hrane z odprto rano, ki gre naravnost do kosti, tvegano. Se toliko bolj v maksilofacialni kirurgiji, kjer je vse tako blizu mozganov.


meni se je stalno hrana nabirala v luknjo..pa sem pogruntal da je najbolje da si jo izsesavam z injekcijo:P no nekaj dni po operaciji sem mel notri gazo z antibiotikom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Blop ::

Alamar je izjavil:

Na napotnici bi ti moralo bolj podrobno pisat, če gre za operativni poseg. A greš to na stomatološko kliniko?

Piše na izvidu da gre za poseg. Grem pa v Portorož. Sem klicala na stomatološko, pa so rekli, da me lahko čez 8mesecev naročijo na pregled, če kako leto pa pol pa na puljenje. Ti kekci bi raje počakal, da mi vsi zobi ven pridejo.
V Portorožu sem čakala 2meseca na pregled in 1 mesec na poseg. 2 zoba baje da sploh nimata prostora zrast, dva se izrščata in sta malenkost zunaj.

Evoj, zdej pa grem dol iz foruma, preden me fajn prestrašite :)

thramos ::

Blop je izjavil:

Z3ro< evoj, tretji si, za katerega sem prebrala, da je nasrkal zaradi sladkih stvari. Ful čudno, da o tem ni več govora. Je pa baje najboljši nadomestek sladoleda navaden zmrznjen jogurt.


No, da je prišlo do gnojenja prav zaradi sladkih zadev pač ne moreš potegnit iz tega. Če se gremo anekdote, je punca dala osmice ven eno po eno in preživela štirikrat po teden dni ob sladoledu, jogurtu in pudingih pa se ni nič zapletlo.

Alamar ::

Blop je izjavil:

Alamar je izjavil:

Na napotnici bi ti moralo bolj podrobno pisat, če gre za operativni poseg. A greš to na stomatološko kliniko?

2 zoba baje da sploh nimata prostora zrast, dva se izrščata in sta malenkost zunaj.

Evoj, zdej pa grem dol iz foruma, preden me fajn prestrašite :)
Operacija definitivno. Prerez čeljusti in ekstrakcija, nato šivanje. Če bodo korenine zavite, ti ga bo s cirkularko prežagal na štiri dele in populil ven. Najprej ti bodo ven dali na eni strani dva, drugo rundo pa na drugi strani dva. Pred posegom seveda dobiš v podpis izjavo, s katero, si kirurg krije leđa (lahko se začasno, ali v redki primerih trajno, ohromi obrazni živec). Sliši se kot horror story, a sploh ni tako hudo. Obilo sreče.:)

[D]emon ::

Eh, ohromitev mandibularnega zivca se, ako je kirurg sposoben, res tezko zgodi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Assass1n ::

PS: Vidim da gre za veliko večji poseg kot je šel pri mojem zobu, meni ga je dala ven zobarca v minuti. Potem sem imel notri 2h vato, potem sem jo dal ven, drug dan sem vse normalno lahko delal, luknja je bila napol zaceljena, čez par dni je pa bilo kot da zoba tam sploh nebi bilo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Blop ::

thramos je izjavil:

Blop je izjavil:

Z3ro< evoj, tretji si, za katerega sem prebrala, da je nasrkal zaradi sladkih stvari. Ful čudno, da o tem ni več govora. Je pa baje najboljši nadomestek sladoleda navaden zmrznjen jogurt.


No, da je prišlo do gnojenja prav zaradi sladkih zadev pač ne moreš potegnit iz tega. Če se gremo anekdote, je punca dala osmice ven eno po eno in preživela štirikrat po teden dni ob sladoledu, jogurtu in pudingih pa se ni nič zapletlo.


Iz zgornje anekdote res ne moram tega sklepati. Kot sem napisala, tole je šele tretji primer za katerega sem prebrala, da se mu je to naredilo. Statistično je torej tak razplet zelo malo verjeten.
Vendar, če upoštevamo dejstvo, da na dan pojemo ogromno bakterij, ki mimo grede obožujejo cukr, in cukr na rani.. jaz se ne grem tega. Raje se preventivno privežem kot pa grem na cesto in neprivezana upam, da ne bo nesreče. Me nič ne stane.

koyotee ::

Moje izkušnje:
Ne spiraj s kamilicami ali čem podobnim, ker se rana ne bo tako hitro zacelila.
Ko greš pobrat šive, vprašaj sestro, če je odstranila vse, ker meni jih ni, in se mi je grozno gnojilo en teden po operaciji.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Looooooka ::

simnov je izjavil:

opeter je izjavil:

Meni bodo predvidoma čez dva tedna pulili verjetno modrostni zob (saj to je to, ne)? Gre se za osmico na levi strani in je izraščena nekje eno tretjino (jaz ga v ogledalu ne vidim), problem pa je, da je nastala luknja zdaj že drugič in je zobozdravnica zdaj očistila, dala not neko zdravilo in prehodno zalila z gipsom.

Zanima me, če ti dajo injekcijo in ali je to treba doplačati?
Plačujem si osn. zdravstevno zavarovanje + ločeno dodatno zav.

Ali lahko dobiš/zaprosiš za injekcijo tudi v primeru, če imaš nizki krvni pritisk?


Valda , da ti bodo injekcijo dali morda več kot eno in nič ne boš doplačeval.

Odvisno kam gre.
Če greš v zdravstveni dom(kjer zna biti vrsta) bo zastonj.
Privatnik s koncesijo oz polovično koncesijo...plačaš.
Če gre samo za puljenje načeloma ni problema. Če ti pa rečejo, da bo treba operirat je pa čakalna vrsta ponavadi taka, da ree ni.
Bog ne daj, da te takrat že boli oziroma se ti kaj zagnoji.
Potem maš samo še privatnika.
Hvala bogu za injekcije.
Aja...pa ne vem če bi šel kadarkoli ženski, da mi puli zob. Če maš bl "trde" zobe fino zaraščene se lahko postopek, ki traja par sekund spremi v 15 minutno puljenje.
Ko sem slišal kaj so moji delal sem bil v trenutku vesel, da nisem alergičen na anestetike in da je bil zobozdravnik pri bolj "močnih".
70 eurov in 5 sekund kasneje zoba ni blo več :)

blackbfm ::

Pri men je kar trajalo, je blo treba odpret dlesen + vrtat v zob da ga je loh zagrabu dobro. Potem ko ga je spajsal ven na silo, si mi je začelo pa sanjat v glavi, padu pritisk v glavi...je spustu naslonjalo in sem ležal 15 minut da sem pršu k seb:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

[D]emon ::

Sam sem imel dve rundi ekstrakcij, modrostne zobe in sedmice:

Desna stran: 20 minut cakal da anestetik prime, v 10 minutah je bil kirurg fertik.

Leva stran: Operativni poseg, 20 minut priprave in cakanja da anestetik prime, 15 minut dela, stirje sivi v celjust in fertik.



Oboje se je vecinoma zacelilo v prvem tednu, sive so mi pobrali ven teden kasneje. (Te sem imel samo na levi strani)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

blackbfm ::

jz sm mel zih mesec dva luknjo

simnov ::

Važno da jih nimam več je boljše tud če je tri tedne po puljenju ves čas mal bolelo.

Blop ::

Sem mal povprašala zdravnika o telih stvareh tik preden se me je lotil.. :)
Tist, da ne smeš jesti sladkega, kak dan, dva se je res treba malo izogibat temu, sicer pa ni panike. Jest je treba normalo, vse, razen stvari ki se pacajo in jih je pol težko spravit iz operiranega mesta.

Strogo mi je naročil, da z ničemer in nič spirat rane.

Pa še to, nobenega šala nosit-čeljust mora bit čim bolj na hladnem, nič toplega ali mlačnega nekaj dni jest. Obhladke takoj gor in hladit ves čas (3 dni), toliko časa oteklina nastaja, potem pa upada. Šport oz. kakršni koli napori nekaj dni odpade. Samo počivanje. Na izvid je tudi napisal predlog-teden dni bolniške.

Da bi se mi kar koli zagnojil so možnosti povsem minimalne oz. jih skoraj da ni, ker nisem imela pod zobom ali okoli nič kar bi nakazovalo na kakršne koli morebitne probleme.

Bolečin pa tudi, po treh dneh, skoraj da ni. Sem pa malo otekla). Pou ure po posegu sem vzela en naklofen in po 2-eh naklofenih te boli samo toliko da se pri jedi spomniš, da moraš malo bolj drugače jesti. :)

Še ena runda (poljunje še 2-eh modrostnih zob) me čaka čez 2 meseca, pol je pa mir s tem. :)

Blop ::

Aha, še to. Mi je strogo naročil, da moram usta fajn odpirat, kljub bolečinam (ta pa kr boli, ko odpiram usta-najbrž ker sem imela tako odprta usta med posegom), sicer se mi čeljust lahko zaskoči in bo treba usta na silo odpret kar pa baje zeloo boli.

Phantomeye ::

kok fajn. dons sm dobu pošto, ki je bila kao poslana 8. aprila (po navadni pošti), da imam poseg 2. septembra. Ampak, da datum velja le v primeru, če moj odgovor oni dobijo v roku 14 od napisanega datuma. Še hujš je pa to, da so mi 9 mescev nazaj poslali pošto, da sem naročen x.maja (nimam več datuma) in, da bom še enkrat obveščen.

mam občutek, da se me hočjo znebit in so zato napisal 8. april in poslal kasneje, da se neb mogu pritozit nad nicemer.

blackbfm ::

pejt kam drugam.. če se ti pa mudi pa samoplačniško ene 200e

[D]emon ::

Pejd na implantoloski institut samoplacnisko. Bos hitrej, pa kirurg je sposobn.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

koyotee ::

Pejt u murgle h dr. Sotošku
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

vanjapinter ::

Pozdravljeni,

danes sem imela ekstrakcijo modrostnega zoba (desno spodaj) in vam s prve roke poročam o svoji dragoceni izkušnji. Poseg je bil opravljen v Novem mestu.

Najprej injekcija za omrtvičenje zobnega živca. Torej sredstvo, ki omogoča brez bolečinsko operacijo. Sledi postopek ekstrakcije, za katerega ni potrebno skrbeti, saj ste dobili protibolečinsko sredstvo. Postopek je kratek, pri meni je trajal nekje 10 minut.

Edina neprijetna zadeva (ne pa tudi boleča) je bilo odstranjevanje zoba. Nekako neprijeten občutek, ki je v mojem primeru trajal kratek čas (10 sekund).

Torej, vsi ki se v strahu pred posegom: sama sem se prepričala da ne gre za nič hujšega, sploh pa večina se jih boji bolečine pri zobozdravniku, tu je ni.

Sedaj po 4 urah mi je začela injekcija popuščati in potrebni so bili ukrepi. Vzela sem ketonal in sedaj počivam. Jem mehko hrano (mlečno, juhe ipd.). Bolečina je manjša - malo še skeli oziroma "vleče" po dlesni.

Torej, kar pogumno na odstranitev zoba, saj vam je zobozdravnik predlagal operacijo z razlogom (težave, ki jih lahko povzročajo ti zobje poiščite na internetu ali povprašajte svojega zobozdravnika).

Srečno,

V.

WarpedGone ::

Hja, zdrava skepsa je tu zdrava.
Mene je moj osebni zobozdravnik nagovarjal par let. Poslal 2x na slikanje čeljusti, na koncu sva se zmenila da grem na kirurgijo v Lj da povejo kaj si mislijo 'profiji'.

Tam je bil nek mlajši dohtar in zraven kup študentov. Njegove bese so ble "ne diraj, buh pomagi ko bo tole treba odpirat".
Trije zobje so še približno poravnani z ostalimi, en je pa postrani naciljan v sedmico. Zaenkrat dajo vsi zobje mir - i.e. ne rastejo, so prekriti z močno kožo. Se jih pa otipa pod kožo. Ko / če se mi to predre in bodo notr vdrle bakterije + vnetje bom najverjetneje za lep čas 'dobr.
Zbogom in hvala za vse ribe

vanjapinter ::

Ja, tisti ko je "naciljan" v sedmico, predvidevam da ne dela nič dobrega sedmici.

Jaz sem imela enak primer, odstranitev pa je bila potrebna, saj se mi je hrana nabirala v tistem predelu stika zob.

Drugače pa ne razumem tvojega odgovora - kaj boš pustil te zobe na miru potem?

WarpedGone ::

Da. Po priporočilu strokovnjaka, ki dnevno pedena te stvari. Stvari mam tko zraščene da se hrana tam ne nabira, niti ni nobenih vnetij, bolečin itd.

Sicer sem vesel da ima takšno mnenje, ker se mi ne dopade hodit pod nož čist samo zarad teorije, brez kakršnih koli težav.

Teorija zakaj it ko je še vse OK, je drugač ta, da se s staranjem možnost komplikacij oz celotna težavnost postopka in okrevanja povečuje. Sm pa po eni strani že zamudu vlak mladosti tako da varianta posebne netežavnosti ni več neki na kar bi lahk resno računal.
Zbogom in hvala za vse ribe

kodsiti1 ::

Ve kdo morda kakšna je cena za samoplačniško puljenje modrostnega zobu?

In če se splača na hrvaško, imam namreč bližje kot do kakšne ljubljane.

koyotee ::

100€+
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

vostok_1 ::

Jz sem slišal različne cifre. Mislim, da tud 50€. Ni pa nek nemogoč strošek.

koyotee ::

Malo manj kot 50EUR je samo prvi pregled. Cena odstranitve pa varira glede na težavnost puljenja. Lahko tudi več 100EUR, če je potrebno "razmesariti" čeljust.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

z3ro ::

Meni so v Mb rekli 90€ ko sem spraševal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722142 (11211) w0mbat
»

Težave z zobom. Je še rešitev?

Oddelek: Loža
262867 (1806) Alamar

mlada zobozdravnica , bi zaupali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8816752 (13633) shadeX
»

Bolečina - puljenje zoba

Oddelek: Loža
4918226 (16950) strictom

Več podobnih tem