» »

Puljenje modrostnega zoba

Puljenje modrostnega zoba

Phantomeye ::

Najhujši je tisti občutek varnosti, k ga imaš od trenutka, ko ti stisne vsebino brizge v dlesen in do trenutka ko se začne poseg (recimo obično vrtanje). Potem pa dojameš, da ni prijela.

Jst načeloma za te običajne popravke ne jemljem injekcije. Pac ne splaca se mi. Enkrat sem jo pa čist tko, for the lulz. In itak zadeva ni prijela, pa mi je ponudila še eno, ki sem jo valda zavrnil, ker sem vedel kaj me čaka.

Una me povrta. Valda boli, ona se obnaša, ko da sem omrtvičen... pa grem. In prime... in pol sem bil še vsaj dve ure čist mehek. Pa lačeeeeen.

gendale ::

zanimivo jst sm mel pa čist obratno izkušnjo

prej nisem nikol dobil injekcije za vrtanje

in je blo vedno mal neprijetno

pol me je pa enkrat vprašala, če bi probu

pa rečem zakaj pa ne

in nisem čutil dobesedno nič

tko da od takrat jo vedno vzamem
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mesar ::

Good 4 u, običajno tak prime, da proti koncu začneš vse čutit.
Your turn to burn!

ismon1 ::

Ok, še moja izkušnja oz. dve.
Prvič sem šel, seveda v smrtnem strahu češ kako bo bolelo, vendar mi je zob kar potegnil ven (malo je prej pobrusil). Drugič ko sem šel, sem imel zob skoraj enako zvrnjen, pa mi že v začetku reče, da bo treba klesat pa rezat...ouuu... tisto pa ni bilo tako prijetno, ampak se da zdržat ;);)
Glavno je, da ko prideš domov vzameš tiste protibolečinske tablete, ki ti jih bo dal PREJ ko te začne bolet, ker ko te začne, je že malenkost kasno ;)
No pa še nekdo je bil pri zobozravniku :)

Good Guy ::

Evo ravnokar prišel iz ruvanja modrostnega.

Čakal sem cca 10 mni da je injekcija prijela, je majstr zagrabu zob s klešam, v 5 sekundah je bla zadeva zuni in to je blo to.

MrBrdo ::

Ja no pri men je bil mal postran pa je trajal mal več kot 5 sekund... Pa pri meni so bli še eni študenti zravn, pa je blo mal scary, k ji je dal injekcijo pa ji je reku ja kr dej, kr dej probi, pa mi je pol rinla tm notr jo :D
MrBrdo

simnov ::

Danes sem so mi izpulili dva modrostna dobil sem dve injekciji sedel 10 minut in potem je neki premikal roko in sta bila oba zoba zunaj v 10 sekundah.Bolelo pa ni nič oziroma sploh nisem nič čutil.Edino , ko sem jih vidu na polički čist bela jih mi je bilo kar malo škoda.

PecenkA ::

Dobro zate. Čutil pa še boš, brez skrbi. Jaz sem bil 16 let nazaj po 45 min na stolu za vsak zob posebej. Pač jih je bilo treba zrezat ven. Zanimiv občutek, ko ti med drugim pili kost. Dohtar je zgledal, kot da bi prišel iz klavnice :).

simnov ::

PecenkA je izjavil:

Dobro zate. Čutil pa še boš, brez skrbi. Jaz sem bil 16 let nazaj po 45 min na stolu za vsak zob posebej. Pač jih je bilo treba zrezat ven. Zanimiv občutek, ko ti med drugim pili kost. Dohtar je zgledal, kot da bi prišel iz klavnice :).


Zdaj ne režejo več ampak samo toliko časa navrtavajo , da zoba ni več če se pri puljenju ostane kakšen košček zoba.

[D]emon ::

simnov je izjavil:

Zdaj ne režejo več ampak samo toliko časa navrtavajo , da zoba ni več če se pri puljenju ostane kakšen košček zoba.


A zato je meni kirurg prerezal dlesen, da mi je lahko ven spravil spodnjo levo osmico ? :)) Prodajaj bucke na trznici.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Smurf ::

Rezejo se zmeraj. Postopek (in bolecine) pa precej variirajo od pacienta do pacienta, odvisno kako je zob zarascen/koliko je zunaj itd.

z3ro ::

Režejo režejo:) Sem bil pred dvema mesecema na puljenju, dobil 2 injekciji. Po nekaj minutah se je zobozdravnik z nekakšno špico spravit pulit zob vendar zaman. Eden mi je držal glavo, drugi pa zoba stoje z vso močjo ni mogel dobiti ven. Potem je prerezal dlesen pa še vedno ni šlo. No na koncu je zob "prebrusil" na 3 dele in šele takrat je šel ven, dlesen mi je pa zašil. Je bil pa kak teden/dva res problem jest, nekaj dni je res zelo bolelo (jemal po dve protibolečinski tableti naenkrat pa ni nič pomagalo).

simnov ::

Danes so mi spet modrostnega ven dali in to spodaj in na stolu sem bil pol ure dobil tri injekcije nikakor ni šel ven potem mi ga je razrezal na ne vem koliko kosov.Skratka , ko je začel mi je samo vroče postalo sam je pa tudi brisal po glavi.

Invictus ::

Zakaj dajete ven modrostne zobe? Imate probleme z njimi? Ali samo uživate ob bolečinah in plačevanju zobozdravnikov?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Assass1n ::

Eni zato, enim pa narobe zraste, al pa nenormalno gnije.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

simnov ::

Invictus je izjavil:

Zakaj dajete ven modrostne zobe? Imate probleme z njimi? Ali samo uživate ob bolečinah in plačevanju zobozdravnikov?

Men je zobozdravnica svetovala da naj jih dam ven ker naj bi čudno rasli in bolj dolgo čakaš težje gredo ven ker menda se zrastejo celo s kostjo.

Alamar ::

Invictus je izjavil:

Zakaj dajete ven modrostne zobe? Imate probleme z njimi? Ali samo uživate ob bolečinah in plačevanju zobozdravnikov?

Mnogi zobarji svetujejo preventivno puljenje vseh osmic, in to čim prej.

darkolord ::

Invictus je izjavil:

Zakaj dajete ven modrostne zobe? Imate probleme z njimi? Ali samo uživate ob bolečinah in plačevanju zobozdravnikov?
Meni je osmica požrla sedmico - rastla je direkt skoz. Na sliki je rezultat (sedmica)

 Omnomnom

Omnomnom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Invictus ::

Alamar je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zakaj dajete ven modrostne zobe? Imate probleme z njimi? Ali samo uživate ob bolečinah in plačevanju zobozdravnikov?

Mnogi zobarji svetujejo preventivno puljenje vseh osmic, in to čim prej.

Se mi zdi da komaj čakajo da izpulijo kak zob. Sami sadisti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

simnov ::

simnov je izjavil:

Danes so mi spet modrostnega ven dali in to spodaj in na stolu sem bil pol ure dobil tri injekcije nikakor ni šel ven potem mi ga je razrezal na ne vem koliko kosov.Skratka , ko je začel mi je samo vroče postalo sam se je pa tudi brisal po glavi.

[D]emon ::

Invictus je izjavil:

Zakaj dajete ven modrostne zobe? Imate probleme z njimi? Ali samo uživate ob bolečinah in plačevanju zobozdravnikov?


Js sm mel tri od stirih osmic impaktirane v sedmice. Sm bil pa pri Matiji Gorjancu na Implantoloskem Institutu. Plik, plik, plik, blo zuni vse kar mora bit. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

korošc ::

dal izpulit enega ker je bil kaput
v glavnem zgodba na kratko ... nikoli več!
še tri dni mi je potem kri tekla

einstein :P ::

No, meni pa rastejo, pa se že pripravljam, da mi bo spulila vse 4, ko pridejo na dan. Pa še nekaj mi mora povrtat na miklavža... ;) Fino, a?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

z3ro ::

einstein: vse 4 naenkrat? :)

Alamar ::

korošc je izjavil:

dal izpulit enega ker je bil kaput
v glavnem zgodba na kratko ... nikoli več!
še tri dni mi je potem kri tekla
Pa še kako z veseljem boš dal kakšnega ven, če bodo kakršnikoli resni problemi in neznosne bolečine povezane z njimi. Sicer ti pa kri nima kaj tri dni tečt. A ti niso zašili rane?

einstein :P ::

z3ro je izjavil:

einstein: vse 4 naenkrat? :)


ne, da bi vedel. rekla je samo, da bo treba jih ven dat. nisem pa še zmenjen za datum, ker še niso niti ven pogledali. ;)

sicer pa, saj z narkozo verjetno ni problem? sicer pa me je puljenje zob vedno manj bolelo, kot vrtanje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Alamar ::

Med puljenjem itak nič ne čutiš, ker ti da injekcijo. Zabava se začne po kakšni uri dveh, ko injekcija popusti. Ključno je, da daš takoj ledene obkladke gor in po dveh urah par pain killerkev požreš.

Pa vse štiri praktično zelo redko dajo ven na enkrat. Najprej eno stran, potem pa drugo.

darkolord ::

Ključno je, da daš takoj ledene obkladke gor in po dveh urah par pain killerkev požreš.
This. Večina ljudi si misli "lej sej je že kul" in ne jebejo obkladkov in painkillerjev. Pol pa injekcija popusti. Hihi.

[D]emon ::

darkolord je izjavil:

Ključno je, da daš takoj ledene obkladke gor in po dveh urah par pain killerkev požreš.
This. Večina ljudi si misli "lej sej je že kul" in ne jebejo obkladkov in painkillerjev. Pol pa injekcija popusti. Hihi.


Sem mel sposobnega kirurga, nisem jebal ne obkladkov, ne painkillerjev. Ko je injekcija popustila sem bil brez bolecin. Rahle bolecine sem mel edino po ekstrakciji na levi strani, kjer je moral malce rezati dlesen.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

tony1 ::

Mrzli obkladki so že kul, ne pa poslušati, ko ti bodo svetovali sladoled (cuker in živlalske maščobe iz mleka so super za zagnojit rano 8-)).

Kolegici se je po taki "terapiji" dlesen z izdrto osmico tako fajn vnela, da je bila en mesec na antibiotikih. (Komentar zobodera: uuuu, kaj takega pa res še nisem videl 8-O).

Šele čez kakšno leto je zgodbo poslušal en ORL kirurg, ki se je vsemu samo nasmejal, češ da bi mogla jesti izključno prekuhano hrano.

No, ko je šla izdret še dve osmici je to upoštevala in ni imela več nobenih posebnih težav... :P

Alamar ::

[D]emon je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ključno je, da daš takoj ledene obkladke gor in po dveh urah par pain killerkev požreš.
This. Večina ljudi si misli "lej sej je že kul" in ne jebejo obkladkov in painkillerjev. Pol pa injekcija popusti. Hihi.


Sem mel sposobnega kirurga, nisem jebal ne obkladkov, ne painkillerjev. Ko je injekcija popustila sem bil brez bolecin. Rahle bolecine sem mel edino po ekstrakciji na levi strani, kjer je moral malce rezati dlesen.

Obkladki so bolj, da ne postanes John Travolta, kot za bolecino. Drugace je seveda cisto odvisno, za kaksno operacijo gre. Je zob vrascen v dlesni, velikost zoba, prepletenost korenin, koliko je treba sivat...itd. Sam se imel eno cisto zunaj, a je bila tako ogromna in s prepletenimi koreninami, da se je pol ure ubadal z njo. Rezal s cirkularko, drobil, cukal... Nastala je ogromna kaverna, ki se ne bo nikoli popolnoma zarasla. Se dobro, da ne zbijajo z dletami, kot so se pred casom in so ti zlahka izpahnili celjust.

simnov ::

Alamar je izjavil:

[D]emon je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ključno je, da daš takoj ledene obkladke gor in po dveh urah par pain killerkev požreš.
This. Večina ljudi si misli "lej sej je že kul" in ne jebejo obkladkov in painkillerjev. Pol pa injekcija popusti. Hihi.


Sem mel sposobnega kirurga, nisem jebal ne obkladkov, ne painkillerjev. Ko je injekcija popustila sem bil brez bolecin. Rahle bolecine sem mel edino po ekstrakciji na levi strani, kjer je moral malce rezati dlesen.

Obkladki so bolj, da ne postanes John Travolta, kot za bolecino. Drugace je seveda cisto odvisno, za kaksno operacijo gre. Je zob vrascen v dlesni, velikost zoba, prepletenost korenin, koliko je treba sivat...itd. Sam se imel eno cisto zunaj, a je bila tako ogromna in s prepletenimi koreninami, da se je pol ure ubadal z njo. Rezal s cirkularko, drobil, cukal... Nastala je ogromna kaverna, ki se ne bo nikoli popolnoma zarasla. Se dobro, da ne zbijajo z dletami, kot so se pred casom in so ti zlahka izpahnili celjust.


Meni piše na papirju komplicirano pa izbijanje samo jaz nič ne vem , da bi kaj tolku je samo z tisto mini cirkularko žagal.

z3ro ::

Alamar je izjavil:

Med puljenjem itak nič ne čutiš, ker ti da injekcijo. Zabava se začne po kakšni uri dveh, ko injekcija popusti. Ključno je, da daš takoj ledene obkladke gor in po dveh urah par pain killerkev požreš.

Pa vse štiri praktično zelo redko dajo ven na enkrat. Najprej eno stran, potem pa drugo.

Mene je po prvi injekciji bolelo pa mi je dal še eno (čudno, sem mislil da bo injekcija bolela, pa mislim da niti ne gre z iglo v dlesen, ampak nekaj z "injekcijo" našprica samo ob zobu).
Punci so spulili vse 4 naenkrat v splošni anasteziji, res pa da je bilo to kakšne 2 leti nazaj. Zdaj sem slišal da tega ne delajo več.

koyotee ::

Injekciji dobiš 2 za vsak zob, vsaj jaz sem jih. Eno na notranjo in eno na zunanjo stran dlesni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PecenkA ::

Jaz sem si dal izpulit osmice zaradi tega, da sedaj nimam ostalih zob na cik-cak v čeljusti zaradi premalo prostora. Aja dobil sem po 5 injekcij za spodnja in 3 za zgornja zoba.

detroit ::

injekcije ne primejo ker so amaterji;) Tiste male iglice ki jih fašete/fašemo so samo za sprednjih par zob. Kar je naprej od (ne poznam oznak) teh je potrebno dolgo in v globoko v "čeljust" zabasat drugače je bz. Meni so pri enih amaterjih, ki mi jih je svetoval nekdo tu zapičili 3 injekcije za en zob in sm skoraj skup padel od bolečine. And trust me i can take it... In sem se pozanimal čemu 3 niso prijele, pri nekomu bolj sposobnemu (Dr. Mel iz gorice/sežane, ima tudi v lj sedaj).

Anyhow 4 modrostne imam že več let pa mi je zanimivo da mi ne svetujejo vsi zobodravniki isto. Recimo 50% za ven 50% za ne. Nimam pa problemov z njimi, tako da ostajajo.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

darkolord ::

injekcije ne primejo ker so amaterji;)
Jap, treba je vedeti, kje so živci. Če dajajo kar na pamet, potem bo omrtvičena dlesen, tisto kar je važno pa ne...

Smurf ::

Ce imas dovolj prostora za modrostne zobe (in ti ne predstavljajo problemov) jih je cisto koristno imeti. Na starejsa leta ti lahko nadomestijo kaksen drug mankajoci zob (vsi zobje se pocasi premikajo v sredino). Vcasih je bila ustna higiena slabsa, zato je vecina ostala ze zdavnaj brez modrostnega zoba preden bi ga dejansko rabili, zato bo tudi kaksni starejsi zobozdravniki se zmeraj zeleli cimprej izpuliti (ali pa zato, ker ima pacient ze v osnovi slabo higieno). Jaz imam zunaj vseh 4.

Alamar ::

Bil sem pri dveh (mlajših) zobarjih in oba sta mi zatrdila, da so osmice brez funkcije. Torej niso potrebne pri grizenju hrane. Rezultat - sedaj občasno prav čutim, kako žvečim hrano z dlesnijo, tam kjer je bil prej zob.;(

koyotee ::

Joj, boš lahko preživel?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Smurf ::

Sej dokler imas vse zobe, osmic res ne potrebujes. Ce pa recimo izgubis 6 zob, pa se ti bosta 7 in 8 premaknili na 6 in 7 mesto. Takrat pa se bo ze poznalo.

koyotee ::

Ja ja, modrostni se ti bodo premaknili na mesto podočnikov...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Nagi Bator ::

Alamar je izjavil:

Bil sem pri dveh (mlajših) zobarjih in oba sta mi zatrdila, da so osmice brez funkcije.

Ce ti tvoj zobar to rece, samo bezi cim dlje od njega, ker ga boli za tvoje zobe in vidi samo €€€.
Ce ne bi imele funkcije jih ne bi imeli. Meni so osemke zrasle, ko sem imel kaksnih 12-13 let in so v precej boljsem stanju kot sedmice, ki so vse zaplombirane.

[D]emon ::

Tehnicno gledano, kot evolucijski ostanek, podobno kot slepic, funkcije nimajo. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

M-XXXX ::

Ce ne bi imele funkcije jih ne bi imeli. Meni so osemke zrasle, ko sem imel kaksnih 12-13 let in so v precej boljsem stanju kot sedmice, ki so vse zaplombirane.

Heh :D Trtico pa uporabljaš točno za kaj?

einstein :P ::

Alamar je izjavil:

Med puljenjem itak nič ne čutiš, ker ti da injekcijo. Zabava se začne po kakšni uri dveh, ko injekcija popusti. Ključno je, da daš takoj ledene obkladke gor in po dveh urah par pain killerkev požreš.

Pa vse štiri praktično zelo redko dajo ven na enkrat. Najprej eno stran, potem pa drugo.


Pri mlečnih mi ni dala injekcije, pa tudi majali se mi še niso, pa jih je kar spulila tista, ki sem jo imel prej (prav groba je bila).
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Smurf ::

Mlecni zobje grejo ven bistveno lazje od stalnih, kaj sele modrostnih (ki ponavadi ni v celoti zunaj in na tezje dostopnem podrocju).

[D]emon ::

In mlecne, ako je treba, pulijo zobarji v solskih dispanzerjih, le-ti pa so bili dolga leta blesavi mesarji. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jalovec09 ::

Mene je že tak bolel zob in še puljenje, potem mi je zrastel na istem mestu nov in tud to je bolel, približno 2 leti nazaj se je to dogajal.
2 nova zoba sta mi še zrastla pa sem že star.
Potem mi je zobar pri obiskih s tistim iglicam čistil kanale, vrtal, imam 2 nova zoba, spet vrtanje, brušenje....zdaj pa imam kar popravljene.

korošc ::

Alamar je izjavil:

korošc je izjavil:

dal izpulit enega ker je bil kaput
v glavnem zgodba na kratko ... nikoli več!
še tri dni mi je potem kri tekla
Pa še kako z veseljem boš dal kakšnega ven, če bodo kakršnikoli resni problemi in neznosne bolečine povezane z njimi. Sicer ti pa kri nima kaj tri dni tečt. A ti niso zašili rane?

do se daj še brez problemov z ostalimi tremi edino eden mi raste navznoter že od začetka
ni mi nič zašila mi je samo dala tisto gazo pa rekla da naj po 15 minutah jo dam ven - yea right
pridem domov pljunem curek krvi ven
zvečer šel dežurnemu in je rekel da naj imam samo gazo not pa ne smem govorit
kri sem si dal pregledati po eni poškodbi še in je z njo vse vredu ne morejo pa ugotoviti zakaj se mi ne strjuje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Privat zobar vs. na koncesijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6722150 (11219) w0mbat
»

Težave z zobom. Je še rešitev?

Oddelek: Loža
262867 (1806) Alamar

mlada zobozdravnica , bi zaupali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8816755 (13636) shadeX
»

Bolečina - puljenje zoba

Oddelek: Loža
4918227 (16951) strictom

Več podobnih tem