» »

Kateri router?

Kateri router?

««
128 / 129
»»

polde66 ::

Tinamiha je izjavil:

Pozdrav.. Prosim za pomoč.. Zivimo na zelo gelo odročnem mestu.. Vsi telekomunikacijski operaterji mi nik
Akor ne morejo ponudit nobenega interneta.. Tv imamo preko satelita.. Internet pa imamo sedaj že 6 let preko A1 preko routerja oz mobilni internet.. Ker imamo 3 šolo obvezne otroke sem porabil že vso energijo glede interneta..po pogovoru z enim strokovnjakom mi je predlagal anteno.. Sedaj sem nabavil mikrotikovo anteno LHGG LTG6 kit..to je antena z routerjem...odkar sem anteno priklopo in povezal z enim nizko cenovnim usmerjevalnikom zadeva zelo dobro funkcionira.. Ampak jezi me usmerjevanik saj ne vleče niti do naslednje sobe in tudi ven iz hiše nič.. Zato bi proso za kak nasvet kateri usmerjevalnik izbrati da bi v mojem primeru deloval.. Hvala že v naprej..

Dodaš tole: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
ali pa dva kosa pa se ti bo precej poznalo na obsegu. Dobiš jih na bolhi precej ceneje, je pa preprosta rešitev za tvoj problem.
polde

Daniel ::

Tinamiha je izjavil:

Pozdrav.. Prosim za pomoč.. Zivimo na zelo gelo odročnem mestu.. Vsi telekomunikacijski operaterji mi nik
Akor ne morejo ponudit nobenega interneta.. Tv imamo preko satelita.. Internet pa imamo sedaj že 6 let preko A1 preko routerja oz mobilni internet.. Ker imamo 3 šolo obvezne otroke sem porabil že vso energijo glede interneta..po pogovoru z enim strokovnjakom mi je predlagal anteno.. Sedaj sem nabavil mikrotikovo anteno LHGG LTG6 kit..to je antena z routerjem...odkar sem anteno priklopo in povezal z enim nizko cenovnim usmerjevalnikom zadeva zelo dobro funkcionira.. Ampak jezi me usmerjevanik saj ne vleče niti do naslednje sobe in tudi ven iz hiše nič.. Zato bi proso za kak nasvet kateri usmerjevalnik izbrati da bi v mojem primeru deloval.. Hvala že v naprej..


Usmerjevalnik (router) naj bo kar LHGG (škoda, da nisi vzel LTE18 variante ali pa ATL, je pa res, da je kar nekaj dražji).

Po hiši pa potem daj kar zgoraj omenjene TpLink Deco, konfigurirano pa naj bo kot dostopna točka in ne kot usmerjevalnik. Wifi pač ima svoje omejitve, zato se uporabi več naprav za boljše delovanje.

Prednost Deco sistema je tudi, da naprave same prehajajo med dostopnimi točkami kar pomeni, da ti Wifi ne bo padel, če se boš iz hiše sprehodil ven.

mikromiki ::

Zdravo,
rabim nov router za stanovanje, 55 m2, trije prostori, dva telefona, en laptop, stacionarc direkt v T2 optiko, za včasih stream filmov, videoklici in nič igric. Bi bil tale TP-LINK Archer AX53 za cca. 70 e OK za moje potrebe?
Lepa hvala!

akrama ::

Živjo,
tudi jaz se odločam, da bi v pritličju in mansardi hiše (in okoli hiše) malo posodobil omrežje oziroma pokritost. Najraje bi, da je Wifi6 pripravljeno. Kot sem malo gledal in bral je kul opcija, npr. Deco x50 Mesh sistem (3 sateliti, ki bi jih postavil v hiši in po nadstropjih). Za notri je potem to to najbrž dovolj dobro pokrito. Povrišina hiše je cca 90m2 (x2) + zunaj čim več :).
Sedaj je Telekomov router spodaj in še en router zgoraj (vrstni red se bo najbrž zamenajal, samo moram optiko pripeljati v mansaardo, ker od zgoraj so potem vsi kabli razpoljani dalje po sobah itd).

Kako pa je to potem kaj zunaj hiše, koliko pade moč signala? Za boljšo pokritost zunaj sicer malo razmišljam, da bi dal v hiši en router ter še zunaj en navaden router kot dostopno točko (seveda nekam pod streho, kjer imam že napeljan en UTP kabel, npr. na ostrešje pri stari hiši (je prazna), ali je bolje dati namenski "Outdoor" router. Z nastavljanjem je potem več dela z routerji kot z Mesh sistemom.
LP

mat xxl ::

akrama, Ti samo povem, da sem julija pri kolegu pomagal postaviti ta sistem, v hiši zidani nekje 180 m2 z 3 enotami.

Zadeva, je imela zelo veliko težav, pač, kolikor denarja toliko muzike, na koncu, je vrnil v trgovino ( nakup po internetu) in smo vzeli Asusue 1x GT-AX6000 in enkrat RT-AX86U, vse dela po wifiju, tudi med sebojna povezava in signala in brzine je za izvoz in na sistemu dela 38 naprav v 2. nadstropjih brezhibno. Ima sistem pametne hiše, zato toliko naprav .... Je pa finančno ta stvar 2 x dražja, kot tvoja, samo dela in to je pomembno, da ni jebockanja celi čas.....

GupeM ::

Zanimivo, da ste se odločili za dva takšna routerja. Po mojem mnenju bi bilo namesto enega AX86U bolje kupiti dva pol cenejša. AX56U al nekaj v tem rangu.

twom ::

Ali ima kdo izkušnje z AWR Frit!Box routerji kako pokrivajo s signalom (v primerjavi z ostalimi, Assus, Tenda, itd)? Mi je všeč dizajn 8-)

Telemachov modem router je srednja žalost, to kar sem pa dobil zraven A1 mobilnega interneta je pa ena velika žalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

joez7 ::

mikromiki je izjavil:

Zdravo,
rabim nov router za stanovanje, 55 m2, trije prostori, dva telefona, en laptop, stacionarc direkt v T2 optiko, za včasih stream filmov, videoklici in nič igric. Bi bil tale TP-LINK Archer AX53 za cca. 70 e OK za moje potrebe?
Lepa hvala!


Mam AX55 ver1.0 1.3.2 (63€ eigre.si), pa nisem zadovoljen. Za napredne nastavitve se moraš registrirat in nastavljat preko telefona.
Hardver kot tak, pa deluje BP. Sam ga mam za primarnega + dva AP za mansardo. Mogoče še kupim ax73 za primarnega in ax55 uporabim za AP.

Kot APji se dobro obnese tudi AirTies (Air 4930) od Telemacha. Včasih se da dobit zastonj - včasih pa kot doplačilo.

Ax73, naj bi mel napredne nastavitve, pa preko GUIja (nepreverjeno).
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

joez7 ::

joez7 je izjavil:

mikromiki je izjavil:

Zdravo,
rabim nov router za stanovanje, 55 m2, trije prostori, dva telefona, en laptop, stacionarc direkt v T2 optiko, za včasih stream filmov, videoklici in nič igric. Bi bil tale TP-LINK Archer AX53 za cca. 70 e OK za moje potrebe?
Lepa hvala!


Mam AX55 ver1.0 1.3.2 (63€ eigre.si), pa nisem zadovoljen. Za napredne nastavitve se moraš registrirat in nastavljat preko telefona.
Hardver kot tak, pa deluje BP. Sam ga mam za primarnega + dva AP za mansardo. Mogoče še kupim ax73 za primarnega in ax55 uporabim za AP.

Kot APji se dobro obnese tudi AirTies (Air 4930) od Telemacha. Včasih se da dobit zastonj - včasih pa kot doplačilo.

Ax73, naj bi mel napredne nastavitve, pa preko GUIja (nepreverjeno).

AX73 v. HW 2. ali 2.6, ma GUI, starejši 1. in 1.6 pa ne. (vir. TP-LINK)
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

predi ::

*sigh*

RT-AC68U je zdaj že kar nekaj časa na Asusovi EOL listi, zadnja posodobitev Asus-Merlina zanj pride konec leta 2024, ampak to verjetno ne pomeni varnostnih popravkov. S čim ga bi človek nadomestil? Vidim predloge na strani, ki sem jo linkal, ampak..

Nekje sem prebral, da bi se ga dalo držati pokonci še nekaj časa s FreshTomato firmware-om. OpenWRT pa baje ne podpira njegovega WiFi čipa.

Han ::

scipascapa ::

mat xxl ::

GT-AX6000 killer router, res razred za sebe .....

predi ::

scipascapa je izjavil:

https://www.amazon.de/-/en/Combinable-T...

hehe
Če podrobno prebereš vse, kar je moč najti na Amazonu o tem routerju, opaziš, da ima veliko ljudi probleme z garancijo zanj. Ko vpišejo serijsko na Asusovi spletni strani, jim javi, da je ta expired.. Kaj je s tem?

Han ::

Zato rajši dodaš 30 eur in kupiš pri nas. ;)

Tisto o pretečeni garanciji na Amazonu velja za drug, starejši model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

predi ::

Frgazor ::

Koliko ima ax86u še pred sabo preden gre tudi ta EOL? Jaz mislim, da ne prav dolgo, glede na to, da so že tudi nekateri ax modeli na asusovi eol listi.

Po drugi strani imam 11 let starega mikrotika, ki se uporablja samo kot access point za iot zadeve, pa normalno dobiva redne update.

Han ::

RT-AX86U bo gotovo prej EOL kot pred 2 leti splavljen PRO model, ki bi moral biti podprt še vsaj 5 let, s strani Merlina verjetno še dlje.

Boobiz ::

a mi morda kdo ve povedat, kateri je najcenejši router z VLAN in multiple SSID podporo (v AP načinu, če je to važno)?

se mi zdi, da bi mi bila to najcenejša opcija kako omogočit internet v kurilnici. router funit v AP način, koristit lan port za priklop toplotne črpalke v internete pa postavit 2 SSIDja vsak v svojem VLANu, da lahko jaz in oče dostopava vsak do svojih stvari.
I'm drunk, what's your excuse?

Daniel ::

Mikrotik

Boobiz ::

mikrotik mi je všeč, ampak s tem smo že na 80EUR+ za hAP ac2 ali cAP ac. routerji za manj keša nič od tega ne ponujajo?
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

joez7 ::

Kak Archer (20EUR) ali AX model (50EUR).
Na Archerju maš lahko SSID na 2.4 =a, SSID na 5G =b, Gost SSID 2.4 =c, Gost 5G =d
Na AX seriji (SW večji kot 1.2.6) pa še lahko dodaš SSID za IoT 2.4G =e in SSID IoT 5G =f
To gre v router modu, za AP pa bi moral probat (načelno bi moralo bit isto)
Ja pa lahko se naredi izolacija med Wlan klijenti - opcijsko.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

Daniel ::

Boobiz je izjavil:

mikrotik mi je všeč, ampak s tem smo že na 80EUR+ za hAP ac2 ali cAP ac. routerji za manj keša nič od tega ne ponujajo?


Obstaja, ima pa samo 2,4G WiFi.

https://www.getic.com/product/mikrotik-...

Boobiz ::

okej, archer c6 ali c54, dobri buđet opciji.

vprašanje za miljon evrov. a Mikrotiki dobivajo občasne posodobitve firmwara preko routerOS, ali so tako kot tplinki, kar kupiš to imaš forever (mostly).

Daniel je izjavil:

Boobiz je izjavil:

mikrotik mi je všeč, ampak s tem smo že na 80EUR+ za hAP ac2 ali cAP ac. routerji za manj keša nič od tega ne ponujajo?


Obstaja, ima pa samo 2,4G WiFi.

https://www.getic.com/product/mikrotik-...


šment, tega sploh vidu nisem. manjko 5GHz banda sploh ni neka slabost v bistvu.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

joez7 ::

Na 2.4G boš spravil preko ~ 100Mbit/s
Na 5G pa (odvisno od routerja in klienta) med 800M in 1,6G (2.5G router - na pr AX55pro)
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zvezdica27 ::

fantje... čarate... mesh je res fajn rešitev za vse, razen za poslovno rabo (pa še tam...). Znotraj omrežja rešuješ s pravicami...

b

Daniel ::

Boobiz je izjavil:

okej, archer c6 ali c54, dobri buđet opciji.

vprašanje za miljon evrov. a Mikrotiki dobivajo občasne posodobitve firmwara preko routerOS, ali so tako kot tplinki, kar kupiš to imaš forever (mostly).

Daniel je izjavil:

Boobiz je izjavil:

mikrotik mi je všeč, ampak s tem smo že na 80EUR+ za hAP ac2 ali cAP ac. routerji za manj keša nič od tega ne ponujajo?


Obstaja, ima pa samo 2,4G WiFi.

https://www.getic.com/product/mikrotik-...


šment, tega sploh vidu nisem. manjko 5GHz banda sploh ni neka slabost v bistvu.


Imam en 15 let star Mikrotik in še sedaj dobiva posodobitve. Ni to tako kot pri ostalih proizvajalcih, ko je par let star ni več posodobitev.

Imam ta AX Lite LTE6 izvedenko in je čisto solidna.

Frgazor ::

Škoda le, da mikrotik v šoli ni hodil k dopolnilnemu pouku wifija. Zdaj se pa pač raje na vsaki dve leti kupi novega asusa pa problem rešen za naslednji dve leti. V tem času asus itak ali crkne ali pa izgubi support. Po navadi oboje.

Daniel ::

Odvisno kakšne potrebe imaš. Meni na 5 ghz gre tam nekje do 600 - 700 Mbit s telefonom, na 2 ghz pa nimam nobene ustrezne mrežne opreme, telefon pa ne gre čez 100 Mbit, Mikrotik - Mikrotik komunikacija pa gre čez 300 Mbit na 2 Ghz. Kaj več pa ne rabim, praktično vse pomembne naprave imam na kablih,za telefon pa mi je čisto vseeno ali dela na 100 Mbit ali 500 Mbit. Dodatno pa imam gor še Capsman, da me lepo seli med APji.

Meni osebno je precej bolj pomembno, da lahko za posamezne naprave nastavim rute in določene zahtevke pošiljam čez VPN, kot pa sama hitrost. Pa tudi EoIP je kar uporabna zadeva.

Zako ::

Hi,

rabim zamenjat router v stanovanju (3. stuk) in v kleti. Povezava je speljana po UPT kablu CAT5e (v prihodnostji bom zamenjal na CAT6 ali 6e, in na SFTP).
Oba routerja morata imeti gigabiten LAN in Wifi 2G/5G ter dober domet (v stanovanju imam se Range Extender). Kupil bi nekaj kar ne rabim skoz resetirati in da je povezava stabilna. Kaj svetujete?
V kleti imam server, za moj S.P., kjer delam razvoj in hkrati poganjam gor se NAS oz. plex server in zelim predvajati 4k posnetke. Vazen mi je da gigabiten link med serverjem in laptopom (oba povezana na LAN kabel) omoga vec kot 100Mbit/s prenosa podatkov, saj veckrat kopiram vecje datoteke. Obe masini imata SSD in TB4.
2x kamera bo se prisla router v kleti.

Kaj takega bo ok? https://www.senetic.si/product/C53UiG+5..., pa bi potem kar 2 taka kupil in povezal med sabo.

Hvala.
Zako je zakon!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zako ()

joez7 ::

Kabel 5e je zadosti za 1Gb mrežo (pogoj pod 50m).
Arcer C6 (~20EUR)ma vse kar rabiš, lahko pa si namisliš AX55 (~60EUR)
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

Zako ::

trenutno imam TP-Link in je 2 leti deloval OK, sedaj pa ze 3 mesece skoz prekinja signal. zacel je celo crkovat, tako da se sam od sebe ugasne, kot da mu zmanjka stroma. Pa sem preveril, da nima nastavljeno auto shutdown.

gledam se tole https://b2b.elkotex.si/mitik-0095.html
Zako je zakon!!!

Invictus ::

joez7 je izjavil:

Kabel 5e je zadosti za 1Gb mrežo (pogoj pod 50m).
Arcer C6 (~20EUR)ma vse kar rabiš, lahko pa si namisliš AX55 (~60EUR)

Kabel 5e je dovolj tudi za 2,5 Gbe mrežo, in na kratkih razdaljah tudi za 10 Gbe.

Zako je izjavil:

trenutno imam TP-Link in je 2 leti deloval OK, sedaj pa ze 3 mesece skoz prekinja signal. zacel je celo crkovat, tako da se sam od sebe ugasne, kot da mu zmanjka stroma. Pa sem preveril, da nima nastavljeno auto shutdown.

gledam se tole https://b2b.elkotex.si/mitik-0095.html

Meni je crknil LinkSys za 200 EUR, pač crkne.

Zato kupujem pač raje kar najcenejše :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Daniel ::

Zako je izjavil:

trenutno imam TP-Link in je 2 leti deloval OK, sedaj pa ze 3 mesece skoz prekinja signal. zacel je celo crkovat, tako da se sam od sebe ugasne, kot da mu zmanjka stroma. Pa sem preveril, da nima nastavljeno auto shutdown.

gledam se tole https://b2b.elkotex.si/mitik-0095.html



Potem raje Hap AX2 ali AX3. Tale 009 ima samo 2 Ghz Wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

joez7 ::

Zako je izjavil:

trenutno imam TP-Link in je 2 leti deloval OK, sedaj pa ze 3 mesece skoz prekinja signal. zacel je celo crkovat, tako da se sam od sebe ugasne, kot da mu zmanjka stroma. Pa sem preveril, da nima nastavljeno auto shutdown.

gledam se tole https://b2b.elkotex.si/mitik-0095.html


Probaj menjat napajanik. Mi jih že nekaj umrlo.
Kateri model TP pa maš? včasih je kriv sw.
Men je C6 dolgo delal štalo, sem ga spravil na 1.01 (vse med 1.2 do 1.3.6 ma buge). Ko je prišel ven 1.3.7 sem probal tega - deluje odlično. Sam Mesha ne smeš vklopit, pa je.
Za 5e kabel sem napisal, kar sem mel priliko probat. Me prav veseli, da gre tudi 10G skozi.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zako ::

joez7 je izjavil:

Zako je izjavil:

trenutno imam TP-Link in je 2 leti deloval OK, sedaj pa ze 3 mesece skoz prekinja signal. zacel je celo crkovat, tako da se sam od sebe ugasne, kot da mu zmanjka stroma. Pa sem preveril, da nima nastavljeno auto shutdown.

gledam se tole https://b2b.elkotex.si/mitik-0095.html


Probaj menjat napajanik. Mi jih že nekaj umrlo.
Kateri model TP pa maš? včasih je kriv sw.
Men je C6 dolgo delal štalo, sem ga spravil na 1.01 (vse med 1.2 do 1.3.6 ma buge). Ko je prišel ven 1.3.7 sem probal tega - deluje odlično. Sam Mesha ne smeš vklopit, pa je.
Za 5e kabel sem napisal, kar sem mel priliko probat. Me prav veseli, da gre tudi 10G skozi.



Hi,
Mam Archer C50 v4 00000002
Firmware 0.9.1 0.2 v0093.0 Build 220112 Rel.59777n(4555)

Sedaj že dela nekje 19 ur, od kar sem ga restartal.

Kolikor sem gledal novejši Firmware ne obstaja.

Hvala
Zako je zakon!!!

joez7 ::

men pokaže
Archer_C50v4_EU_0.9.1_0.2_up_boot[200608-rel66307] iz leta 2020, je ta starejši?
Včasih so malenkostne razlike med EU in US verzijami. Včasih pa nobenih.
Maš slučajno Mesh (ali extender) vklopljen. Včasih pomaga, če ga izklopiš, razširitev pa daš v Ap mod.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zako ::

joez7 je izjavil:

men pokaže
Archer_C50v4_EU_0.9.1_0.2_up_boot[200608-rel66307] iz leta 2020, je ta starejši?
Včasih so malenkostne razlike med EU in US verzijami. Včasih pa nobenih.
Maš slučajno Mesh (ali extender) vklopljen. Včasih pomaga, če ga izklopiš, razširitev pa daš v Ap mod.


Ta je iz leta 2022, kupljen v SI. Imam Extender RE450 https://www.tp-link.com/us/home-network..., vendar ni skoz vklopljen.
Imam se POE Extender, da mi polsje signal v klet, ampak ga bom sedaj umaknil, ko sem potegnil kabel v klet.

Recimo, zdaj mi router deluje ze 1 cel dan, tako da zaenkrat izgleda OK.
Wifi 5G ima prepustnost 95 MBit/s downl, in do 50 MBit/s up.
Zako je zakon!!!

Daniel ::

Nekje na kablu ti zadeva deluje samo 100 Mbit. Razen, če nimaš hitrejšega interneta.

Edit: vidim sedaj, da ima zadeva samo 100 Mbps porte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

joez7 ::

Daniel je izjavil:

Nekje na kablu ti zadeva deluje samo 100 Mbit. Razen, če nimaš hitrejšega interneta.

Edit: vidim sedaj, da ima zadeva samo 100 Mbps porte.


Ja tle je omejitev sam router - samo 100Mbit porti.
Predlagam, da zamenjaš router (z 1Gbit porti), in povežeš s kablom na extender. Extender (že maš 1Gbit) pa prestavi v AP mode. Na Routerji izklopi Mesh, pa boš mel mir (vsaj na TP-Linkih - na ostalih nimam izkušenj).
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Grimnir3 ::

Zadnja leta je fokus za domače uporabnike skoraj samo wifi.
Kaj pa če bi rad imel 2.5Gbit lan, ima kateri router vsaj 2 porta z 2.5gbit ethernetom da gor priključiš NAS in recimo workstation ?

bm1973 ::

Ceneje je kupiti navaden butast switch, ki ima 2,5 Gbe porte, plus marsikdaj še kakega 10 Gbe.

Grimnir3 ::

Verjetno res. Samo me jezi, zakaj ne morejo tistega switch chipa zabasat direkt v router.

bm1973 ::

Ker potem router stane 5x več :)).

Pa do pred kratkim teh čipov sploh ni bilo. Je bil en članek kako leto nazaj zakaj ni več 2,5 Gbe ali 10 Gbe cheap switchov... Pomanjkanje switching čipov, ki so dovolj poceni...

Vendorji so pač DOBRO služili na večjih hitrosti Etherneta, čeprav bi ta poceni čip lahko naredili že 10 let nazaj...

Za večino folka je bilo 1 Gbe dovolj dokler ni prišel SSD in 4k video. Pa še tukaj je to dovolj za predvajanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bm1973 ()

joez7 ::

Grimnir3 je izjavil:

Zadnja leta je fokus za domače uporabnike skoraj samo wifi.
Kaj pa če bi rad imel 2.5Gbit lan, ima kateri router vsaj 2 porta z 2.5gbit ethernetom da gor priključiš NAS in recimo workstation ?

Kolkor je men dostopno (cena) ma samo AX55 pro, pa še ta ma samo en 2.5Gbit port. Moder (WAN) ki ga lahko uporabiš za WAN ali LAN (v nastavitvah), prvi LAN (1G) port pa lahko uporabiš kot WAN.
Jaz bi razmišljal raje o 10Gbit svitchu. Sem pa stestiral 100M in 1G svitche (5port) - 100M ma porabo 4W, 1G pa 12W. 1G je že občutljiv na dolžino kablov (ko sem se igral s tem, mi je na 5E kablu nekako delovalo do 70m, dalje pa je že nekaj štrikal (sem potem za 120m linijo uporabil na sredini - 70m - switch - 50m. Pa je šlo do ~95MBytov - pod pogojem, katera lan kartica je bla - še najbolje so se odrezale Intelove in določene z realtekovim čipom - katerim sem pa že pozabil (s tem sem se matral pred desetletjem).
Potem pa sem vse skupaj prestavil na Wi-fi.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Grimnir3 ::

bm1973 je izjavil:

Ker potem router stane 5x več :)).

Pa do pred kratkim teh čipov sploh ni bilo. Je bil en članek kako leto nazaj zakaj ni več 2,5 Gbe ali 10 Gbe cheap switchov... Pomanjkanje switching čipov, ki so dovolj poceni...

Vendorji so pač DOBRO služili na večjih hitrosti Etherneta, čeprav bi ta poceni čip lahko naredili že 10 let nazaj...

Za večino folka je bilo 1 Gbe dovolj dokler ni prišel SSD in 4k video. Pa še tukaj je to dovolj za predvajanje...


Teh čipov je kot dreka že zadnjih par let.
Imaš polno kitajskih čunga lunga switchev za prgišče dolarjev. In ni hudiča da ne bi mogli tega čipa vgraditi tudi v kak bolj "premium" router za katerega hočejo par 100€. Tako pa vse kar dobimo je en sam samcat 2.5Gbps port.

joez7 ::

No BE9300 ma vse porte 2.5G. Wi-fi7 (3band) in ceno preko 200€. Pol pa rabiš še cliente Wi-fi7.
Sem si kupil pamet z prehodom na Wi-fi6 (AX55 - 3400), sedaj pa lepo menjujem cliente (kjer je potreba, vsak po 32€). Stari clienti mi delujejo od 500-866M (odvisno kateri - na 5G), novi clienti (če je zadosti blizu) pa od 1600 do 3200 (če mam vklopljeno 160M na 5G, sam pol pa mi nekateri stari ne povežejo - tako, da trenutno na 80M). Eno je reklama, drugo pa realnost.
Pa tudi Asus AX86 serija ma 2.5G - odvisno od modela koliko.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

Jazon ::

BE serija routerjev (Wifi7 + 10 in 2,5Gbit porti) zdaj očitno prihaja v Evropo.
Par mesecev nazaj je bilo na voljo s pošiljanjem v Slovenijo praktično nič, ko sem gledal, kaj se da dobiti. Zdaj je situacija precej drugačna, so pa cene še vedno visoke.

Zvezdica27 ::

bog se usmili... vi dejansko folku svetujete AP?

Za vse nas tu - katerikoli mesh sistem, sam da ima gor gigabitne porte... mesh je rešitev...

zz

Ales ::

Kaj pa je mesh drugega?

Mesh je fensi marketinško ime za sistem z dostopnimi točkami (AP), ki ima končnemu uporabniku lepo dodelan UI. Sajenje rožic, ki pa v zadnjih letih dejansko več ali manj dela, tako, kot si človek predstavlja.

V ozadju so enaki protokoli, kot jih uporabljajo sodobni AP (tudi če v imenu sistema ne piše "mesh").
««
128 / 129
»»