» »

Kateri router?

Kateri router?

««
112 / 126
»»

scipascapa ::

V vsakem primeru rabiš kabel....edino če govoriš o drugem vmesniku, na drugi strani potem ja.

Vseeno. Drugače TL-WPA7517 KIT huda cena.

Pri nas skoraj 80€.

libreus ::

Nisem prepričan, če razumem "v vsakem primeru rabiš kabel"? Na "drugi strani" oz. zgornjem nadstropju bi pač imel tablico/telefon preko Wi-fija. Hvala.

scipascapa ::

Ja točno to.

libreus ::

Ok, razumem.

Kakšna pomembnejša razlika med tem in enkrat dražjim tem razen dostopne vtičnice in več priključki?

Ales ::

libreus je izjavil:

Ok, razumem.

Kakšna pomembnejša razlika med tem in enkrat dražjim tem razen dostopne vtičnice in več priključki?

A prav vidim, da je ta dražji TP-Link TL-WPA8631P kit? Hm, kar dobra cena...

Poglavitne prednosti, poleg omenjenega, hitrejši Wi-Fi, podpora za OneMesh, potencialno hitrejši prenos med samimi adapterji.

Mimogrede, ta pass-through vtičnica zelo prav pride, če nimaš večih vtičnic zraven. Ti adapterji ne marajo biti v podaljških ali razdelilcih, toplo priporočajo priklop neposredno v vtičnico, tako da jo zasede...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

beta1 ::

ASUS ZenWiFi CD6 - Mesh sistem dveh točk

Je to zakaj? Stabilno pri veliko povezav in klientov?

LP
Huawei LTE CPE master.

Ales ::

beta1 je izjavil:

ASUS ZenWiFi CD6 - Mesh sistem dveh točk

Je to zakaj? Stabilno pri veliko povezav in klientov?

LP

Definiraj malo točneje "veliko" povezav in klientov... 20? 120?

beta1 ::

do max 30 klientov

Zdrži zraven torrente?
Huawei LTE CPE master.

SeMiNeSanja ::

beta1 je izjavil:

do max 30 klientov

Zdrži zraven torrente?

Definiraj "klient" - že tu je velika razlika, ali imaš 30 IoT naprav (npr. termometri in podobni, ki par krat na minuto 'kolcnejo' nekaj bitov prometa - ali pa imaš opravka z 30 najstniki, ki kolikor se le da brskajo po Tiktok, Youtube in kaj vem kerih visokoprometnih portalih.

Drugače so to 'Consumer grade' igračke, zato ne pričakuj od njih nekih 'Enterprise' zmogljivosti. Kaj več pa ti bo moral povedati kdo, ki si zadevo dejansko lasti. Vse drugo bi bilo mlatenje prazne slame.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Voluharr ::

Pozabil si še napisat, da je treba za termometre in ostale IoT naprave obvezno postavit svoj network, saj v večini ne podpirajo zadnjih WiFi standardov, kar pomeni da gre cel network na najvišje podprto opcijo.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Ashrack ::

Ashrack je izjavil:

Rabim razsiriti domet WiFI omrezja v atriju. Trenutno je v stanovanju T-2 Innbox ruter ki stoji v ze vnaprej pripravljeni telokomunikacijski omarici. Skorajda ob izhodu na atrij imam tudi UTP vtikac. Tako da nameravam kupiti ruter in ga priklopiti na le ta UTP vtikac.

Bi za le te potrebe bil tale v redu:
https://www.shoppster.com/sl-SI/p/07081...
....

Anney ::

Za lastne potrebe je vseeno, kupiš nekaj, da ti dela, za browsanje po spletu preko telefona bo dovolj, če potebuješ kaj več, je pa tu druga zgodba. Jaz še vedno prisegam na kable in pred kratkim sem delal en app, kjer so povsod, v vsaki sobi kabli (vtičnice) za priklop, za TV in tudi za goste, wifi pa nastavil omejitev na 50mbit, več preko fona ne potrebujejo, kabli so na malo več, če kdo potrebuje. Pazi samo, da je 1 Gbitna povezava.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

blackbfm ::

wifi pa nastavil omejitev na 50mbit, več preko fona ne potrebujejo, kabli so na malo več, če kdo potrebuje


kot strokovnjak bi loh vedu da za wifi načeloma nočeš omejitev, ker je bistvo da se klient čimprej spelje dol s spektra:))

abazuu ::

Ali ima kdo slabe izkušnje z Asus RT-AC86U? Kupil sem ga lani, vendar šele letos priklopil v še ne dokončno prenovljenem stanovanju. Nanj je povezanih cca 18-20 naprav (1 od tega wired, ostalo wireless - sonoffi, 2x kamera, iot stvari...) in router 1x dnevno pomeče kakih 10 naprav z wifija. Naprave se nanj ne povežejo več, dokler ga ne restartam. Stock nastavitve, razen dhcp rezervacije in par poetov odprtih.
A to pomeni, da router ne shandla več kot 20 naprav??? Malo čudno za tak router?


Edit: ta router sem potem izklopil in na mrežo priklopil nek starejši tp link, kateri še nima sploh 5g wifi in shandla te naprave brez problema..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

Djuro ::

Jest sem mel podobne probleme, občasno je crknil WiFi. Problem (vsaj tako se mi zdi) je bil v tem, da sem nekaj konfiguracije opravljal prek spletnega vmesnika, nekaj pa prek android aplikacije (sploh Parental Controls).
Na koncu sem naredil hard reset modema, konfiguracija izključno prek spleta ... od takrat dela BP in ni bil še potreben reset (trkam), tega je cca pol leta.

Frgazor ::

meni RT-AC86U ne zafrkava, pa imam poleg kupa računalnikov še par 10 nekih esp32 in esp8266 konstruktov itd.

uporabljam pa merlin fw in ne originalnega

mirkuma ::

Najprej naloži zadnji stock fw preden greš na Marvin, naredi factory reset in probaj ponovno.
Sam imam 2 RT-AC86U v AiMeshu ze 2 leti in delujeta bp pa imam vsaj 30 naprav povezanih nanju.


Preveri pa ali ti dol pomeče 2.4Ghz naprave, nekateri AC86U routeji imajo težave da jim 2.4GHz crkuje.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

hojnikb ::

poskusi z asusmerlin firmwareom in drugimi kanali za wifi, sploh 2.4G
#brezpodpisa

abazuu ::

A se zgubo garancija ce dam gor drug FW? Bral sem o tem modelu routerja, da dostim to dela, da naprave dol meče... poskusu sm tud z factory reset in ni pomagal. Mam pa večino naprav na 2.4ghz in je možno da te dol pomeče. Najprej gre na servis. Če kdo kupi, prodam :p

Han ::

Če ne bo bolje z Merlinom, lahko naložiš nazaj AsusWRT. Garancija bo veljala še naprej.

https://sourceforge.net/projects/asuswr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

yoco ::

Trenutno imam Asus RT-AX58U router in stari TP Link Archer c6. Rad bi zamenjal Archerja. Je kaj narobe, če kupim še enega RT-AX58U in ju povežem s Asus AiMesh? Je bolje imeti dva različna routerja, ali ni važno?

Han ::

Najbolje je imeti dva enaka (AX58U), vendar pazi pri nakupu, ker so v prodaji tudi AX58U v2, na katere ne moreš naložit Merlin firmware.

AX58U je trenutno najcenejši pri nakupovanje.net, kjer lahko preveriš verzijo. V kolikor uporabljaš Asusov firmware, verzija ne igra vloge. AiMesh deluje z vsemi modeli routerjev, ki ga podpirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

yoco ::

Han je izjavil:

Najbolje je imeti dva enaka (AX58U), vendar pazi pri nakupu, ker so v prodaji tudi AX58U v2, na katere ne moreš naložit Merlin firmware.

AX58U je trenutno najcenejši pri nakupovanje.net, kjer lahko preveriš verzijo. V kolikor uporabljaš Asusov firmware, verzija ne igra vloge. AiMesh deluje z vsemi modeli routerjev, ki ga podpirajo.

Hvala za odgovor!
A je Merlin firmware boljši od original?

Han ::

Je. Ima več nastavitev, zagotavljal naj bi tudi bolj zanesljivo delovanje naprave.

https://sourceforge.net/projects/asuswr...

Če ti ne ustreza, lahko brez težav flešneš nazaj Asusov firmware. Flešanje je v tem primeru ročno - Manual firmware update.

yoco ::

Han je izjavil:

Je. Ima več nastavitev, zagotavljal naj bi tudi bolj zanesljivo delovanje naprave.

https://sourceforge.net/projects/asuswr...

Če ti ne ustreza, lahko brez težav flešneš nazaj Asusov firmware. Flešanje je v tem primeru ročno - Manual firmware update.

A mi lahko samo še poveš kako vem, katero verzijo routerja imam?

Han ::

Če ima preklopno stikalo (0-1) in 3-jedrni procesor, na etiketi pa ne piše v2, imaš prvo revizijo.

RT-AX58U v2 ima gumbno stikalo (na vzmet), drugačen napajalnik, 4-jedrni BCM6756 procesor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Sanches000 ::

Ali se tale routar splača kupiti(visoka cena)?
ASUS RT-AX89X Dual-Band WiFi AX6000 10Gbps

mtosev ::

In kolk je cena? Sicer je odvisno od tvojih potreb.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sanches000 ::

Cena je 460€...ima pa 10Gbps

bastadu ::

In kaj ti bo 10Gbps?

Han ::

Samo en 10 Gbps LAN/WAN port je skoraj brezveze. Do izraza bi prišel, če bi imel npr. 5-10 Gbps net prek optike in zelo hitre WiFi 6 odjemalce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mat xxl ::

Sanches000 je izjavil:

Ali se tale routar splača kupiti(visoka cena)?
ASUS RT-AX89X Dual-Band WiFi AX6000 10Gbps


Ne splača, vzami tega je en tak model, ki bo legenda tudi okoli nadgradenj na druge FW in podobno RT-AX86U pa še ta ima vsega z veliko rezervo ta trenutek preveč......

Meni recimo 8 k brez problema predvaja na TV direktno iz laptopa, ki je wifi na router od tam pa žično ( ker sta blizu) na TV.

yoco ::

Če želim updejtat firmware, ali moram vsako verzijo posebej, ali lahko naložim najnovejšo verzijo? Router ima trenutno verzijo 3.0.0.4.384_8986, na spletu pa je 3.0.0.4.386.45934.

LogiTeCh123 ::

Zdravo,

Potreboval bi wifi ruter, ki ima čim boljši domet, uporabljal se bo v hiši. Budget okrog 100€.

Hvala za vse predloge in nasvete :)

bajsibajsi ::

TP-Link Archer AX73 ce se dobi se vedno za okoli 100 evrov, glede na to, da se vse drazi.

MrStein ::

yoco je izjavil:

Če želim updejtat firmware, ali moram vsako verzijo posebej, ali lahko naložim najnovejšo verzijo? Router ima trenutno verzijo 3.0.0.4.384_8986, na spletu pa je 3.0.0.4.386.45934.

Dovolj samo zadnjo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

MrStein je izjavil:

yoco je izjavil:

Če želim updejtat firmware, ali moram vsako verzijo posebej, ali lahko naložim najnovejšo verzijo? Router ima trenutno verzijo 3.0.0.4.384_8986, na spletu pa je 3.0.0.4.386.45934.

Dovolj samo zadnjo.
Si prepričan?

Pri RT-AX58U firmware 3.0.0.4.386.47029 npr. piše: Due to core software module upgrade, if you wanna to upgrade to this version, please must update your router to 3.0.0.4.386.45898 first.

yoco ::

Han je izjavil:

MrStein je izjavil:

yoco je izjavil:

Če želim updejtat firmware, ali moram vsako verzijo posebej, ali lahko naložim najnovejšo verzijo? Router ima trenutno verzijo 3.0.0.4.384_8986, na spletu pa je 3.0.0.4.386.45934.

Dovolj samo zadnjo.
Si prepričan?

Pri RT-AX58U firmware 3.0.0.4.386.47029 npr. piše: Due to core software module upgrade, if you wanna to upgrade to this version, please must update your router to 3.0.0.4.386.45898 first.

RT-AX58U sem updejtov že prej, tako da ni panike za ta router. Dodatno sem kupil AX56U in ga dal v Aimesh node, kjer pa lahko samo manual updejtaš firmware. Sem kar naložil najnovejšo verzijo in mi je uspelo! :)

mat xxl ::

Kaj jaz delam narobe, Asusov RT-AX 86U in RP-AC 55, nikakor ne morem spravit v Airmesh mode . Sem gledal videem pa vse sorte probal, tudi tabdrugi podpira AirMesh pa nikoli ne najdeta eden drugega. Oba na zadnjih FW.


Kaj delam narobe ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

yoco ::

mat xxl je izjavil:

Kaj jaz delam narobe, Asusov RT-AX 86U in RP-AC 55, nikakor ne morem spravit v Airmesh mode . Sem gledal videem pa vse sorte probal, tudi tabdrugi podpira AirMesh pa nikoli ne najdeta eden drugega. Oba na zadnjih FW.


Kaj delam narobe ?

Router, ki ga želiš imeti kot Aimesh node moraš narediti reset (držati 10-15s). Šele potem ti ga najde.

psychoshorty ::

Sam se koncno odlocil te navadne routerje zamenjat z necim proper:

Protectli VP2410 - 4 Port Intel (R) Celeron J4125 - intelovi gigabitni nici, super majhno kompaktno aluminijasto ohisje, 120gb ssd in 16gb rama v moji konfiguraciji, gor pa laufa OPNSense z enim kupom storitev - IPSec, Wireguard VPN, cache proxy, IDS/IPS ... monstrum. Je pa kar pricy - moj config je bil cez 650€.

Te routerje uporabljam samo se kot AP-je.

mat xxl ::

yoco je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Kaj jaz delam narobe, Asusov RT-AX 86U in RP-AC 55, nikakor ne morem spravit v Airmesh mode . Sem gledal videem pa vse sorte probal, tudi tabdrugi podpira AirMesh pa nikoli ne najdeta eden drugega. Oba na zadnjih FW.


Kaj delam narobe ?

Router, ki ga želiš imeti kot Aimesh mode moraš narediti reset (držati 10-15s). Šele potem ti ga najde.



Vse to sem vsaj 10 x probal in vse je NO GO. Enostavno sta 3 m narazen pa se nikakor ne vidita, tudi 5 GHZ kanal sem nastavil na 44 in ni, da ni poizkusov, pa je NO GO.

Jasno oba resetiral in ni da ni, pa se imam za IT nekako srednje podkovanega, ampak, ko nekaj ne gre ne gre ......, enostavno ne router ne najde dostopne točke, ne obratno, tudi, ko z nule rečeš da želiš po resetu Aimesh, se ne najdeta, pa oba iz nule.....

Ali je kak problem izven AImesha, če imata in Router in dostopna točka enak ssid in enaka gesla, pa jasno naštimano oba, pri koliko db signala, izvržeta priključeno napravo.....

blackbfm ::

Protectli VP2410 - 4 Port Intel (R) Celeron J4125 - intelovi gigabitni nici, super majhno kompaktno aluminijasto ohisje, 120gb ssd in 16gb rama v moji konfiguraciji, gor pa laufa OPNSense z enim kupom storitev - IPSec, Wireguard VPN, cache proxy, IDS/IPS ... monstrum. Je pa kar pricy - moj config je bil cez 650€.


za fejsbuk ne rabš tega

Vanadium ::

psychoshorty je izjavil:

Sam se koncno odlocil te navadne routerje zamenjat z necim proper:

Protectli VP2410 - 4 Port Intel (R) Celeron J4125 - intelovi gigabitni nici, super majhno kompaktno aluminijasto ohisje, 120gb ssd in 16gb rama v moji konfiguraciji, gor pa laufa OPNSense z enim kupom storitev - IPSec, Wireguard VPN, cache proxy, IDS/IPS ... monstrum. Je pa kar pricy - moj config je bil cez 650€.

Te routerje uporabljam samo se kot AP-je.


Kako to pa da se nisi npr odločil v samogradnji? Nisem se poglobil v Protectli kaj npr več ponuja kot tole:

https://www.ebay.de/itm/374097316167?_t...

pa dodaš še intel kartico po želji notri.

Sam bom mogoče neki takega si omislil...

Ales ::

Če komu prav pride predlog za budget router, na eni tuji lokaciji ravnokar namestil TP-Link Archer C80 AC1900 in sem prav prijetno presenečen.

Ima MU-MIMO, beamforming, 3x3 MIMO na 2,4GHz in na 5GHz, kar spodoben 1,2 GHz CPU in 64 GB RAM-a. Za ceno pod 40 EUR...

Edina slabost za katero vem je ta, da tudi v prihodnosti ne bo uradno podprt s strani OpenWRT, ker ima enostavno premalo prostora... Ampak stock FW je klasično TP-Linkovsko spodoben. Vse osnovne nastavitve so tu, pa še kaka, npr. VLAN-i za IPTV, podpora za OneMesh, itd.

Zaenkrat dela hitro in stabilno, pa pokritost s signalom je zelo dobra.

mirkuma ::

mat xxl je izjavil:

yoco je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Kaj jaz delam narobe, Asusov RT-AX 86U in RP-AC 55, nikakor ne morem spravit v Airmesh mode . Sem gledal videem pa vse sorte probal, tudi tabdrugi podpira AirMesh pa nikoli ne najdeta eden drugega. Oba na zadnjih FW.


Kaj delam narobe ?

Router, ki ga želiš imeti kot Aimesh mode moraš narediti reset (držati 10-15s). Šele potem ti ga najde.



Vse to sem vsaj 10 x probal in vse je NO GO. Enostavno sta 3 m narazen pa se nikakor ne vidita, tudi 5 GHZ kanal sem nastavil na 44 in ni, da ni poizkusov, pa je NO GO.

Jasno oba resetiral in ni da ni, pa se imam za IT nekako srednje podkovanega, ampak, ko nekaj ne gre ne gre ......, enostavno ne router ne najde dostopne točke, ne obratno, tudi, ko z nule rečeš da želiš po resetu Aimesh, se ne najdeta, pa oba iz nule.....

Ali je kak problem izven AImesha, če imata in Router in dostopna točka enak ssid in enaka gesla, pa jasno naštimano oba, pri koliko db signala, izvržeta priključeno napravo.....


Probaj naložit predzadnji ali pred-predzadnji FW. Na SNB forumu nekaj jamrajo da je pri zadnji verziji Aimesh/Node izgublja povezavo, se ene vidi (sigurno za AC routerje morda je enako pri AX). Morda je pa v tem problem.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

scipascapa ::

bajsibajsi je izjavil:

TP-Link Archer AX73 ce se dobi se vedno za okoli 100 evrov, glede na to, da se vse drazi.


ne sanjat no ;)

PINki ::

V cem je prednost custom firmware-a pred tovarniskim? Vec funkcij? Boljsa izkoriscenost hardware-a ali kaj tretjega?

Ales ::

Več funkcij in neredko tudi višja varnost, saj tovarniški FW pogosto nehajo prejemati posodobitve precej preden je naprava pri koncu svoje uporabnosti.

Je pa seveda tudi custom FW potrebno redno posodabljati, sicer si hitro na istem kar se tega tiče.

dvihtelic ::

Kateri custom OS je pa dober?
««
112 / 126
»»