» »

Kateri router?

Kateri router?

««
34 / 126
»»

dvihtelic ::

Ok, razumem, se mi je zdelo da bi kar router pokrival vse.....se pravi lahko postavim še en router v pritličju in bo signal ?

SeMiNeSanja ::

dvihtelic je izjavil:

Ok, razumem, se mi je zdelo da bi kar router pokrival vse.....se pravi lahko postavim še en router v pritličju in bo signal ?

Lahko postaviš, samo moraš vedeti, kako ga boš lahko povezal. Idealno je, če imaš možnost napeljati UTP kabel do spodnjega nadstropja. Ne rabiš pa potem kakšnega dragega routerja z nevem kakšnimi funkcionalnostmi tam obešati na kabel, ker vse tiste 'dobrote' takointako ne bodo v rabi. Če imaš kje v omari kakšen star WiFi router, ki še dobro deluje, bo tudi čisto zadovoljivo izpolnil nalogo.

Tudi tisti range extenderji, ki se jih prodaja za kakšnih 15€, pogosto omogočajo, da jih skonfiguriraš kot accesspoint. Na eni strani vtakneš UTP kabel in deluje.

Če je problem napeljati kabel, boš pa moral drugače reševati zadevo.

dvihtelic ::

hvala za nasvete....

kumer ::

gregor je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Tega http://www.amazon.com/D-Link-Smartbeam-...


To je hec oz ali resno misliš, ker nima ravno dobrih komentarjev (ocena 3,6 od 5)...

Ali torej ta:

http://www.amazon.de/TP-Link-Archer-C7-...

za cca 100 eur ni dobra izbira.

http://thewirecutter.com/reviews/best-w...

Če ni, prosim predlagajte boljšo zadevo.

Hvala

LP


Mene tudi zanima kaj je najboljše v tem rangu oz tam do 130 eur, raje manj :)

Hvala

LP

dvihtelic ::

lej meni je archer c7 zakon.....mi ni žal €

teoo ::

jaz sem malo čakal na akcije in prek amazon.co.uk ulovil AC68U za 104GBP s poštnino... spremljaj akcije..
defying gravity

kumer ::

hvala za odgovore,
sem pogledal ceno za tale asus in je kar 170 eur, to je že preveč :(
si ga kar ugodno dobil :)

LP

kumer ::

gledam cene za C7

na:

http://www.amazon.de/TP-Link-Archer-C7-...

se ga dobi z poštnino za 102,20 eur

predvidevam, da je to najceneje oz ali se še kje dobi ceneje?
oz če se vam ta izbira ne dopade in bi izbrali v tem rangu kateri drugi router, vas prosim da predlagate alternativo

hvala

LP

Invictus ::

http://geizhals.eu/linksys-e8350-e8350-...

Tole sem jaz nabavil.

Dobim drug teden, ko grem go v Nemčijo. Samo pri meni bo delal kot AP.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nesta ::

Ce bo kdo zasledil ugodno ceno kje za AC68U mi prosim javite :) Trenutno je dejansko najceneje v Slo kupit kar gledam cene

kumer ::

Invictus je izjavil:

http://geizhals.eu/linksys-e8350-e8350-...

Tole sem jaz nabavil.

Dobim drug teden, ko grem go v Nemčijo. Samo pri meni bo delal kot AP.


kako si to nabavil, preko spletne trgovine?
LP

Dr_M ::

Invictus je izjavil:

http://geizhals.eu/linksys-e8350-e8350-...

Tole sem jaz nabavil.

Dobim drug teden, ko grem go v Nemčijo. Samo pri meni bo delal kot AP.



Ni dobra zadeva. Ima quantenna cip za 5GHz wifi, ki je zelo zelo slab.
Tak cip ima tudi asus rt-ac87u, pa ga po vec kot enem letu se niso usposobili. So pa vsi ze prakticno obupali nas quantenno, razen asus.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

8001 ::

Pozdravljeni, sem nov tukaj in imam eno vprašanje.
Doma postavljam omrežje, ki bi zagotovilo internet na farmi, ki je cca. 150m oddaljena od glavnega internetnega stičišča v naši hiši.
Od vas rabim nasvet kako bi z najmanj stroški spravil internet do farme.
Vem za usmerjene antene iz raznih wrt-jev in podobno in zato spet rabiš raskirat en router, me pa zanima če obstaja kakšna all in one rešitev(ja vem za SXT linijo MikroTik - gre ceneje ?).
Vem da je skoraj nemogoče ampak za tak "ptp" link potrebuješ dve anteni na vsaki strani eno, se da stvar narediti samo z eno, ki je na hiši ?
Pri dajanju nasveta upoštevajte da končna hitrost res ni važna, na farmi je en PC, ki se bo nekajkrat na dan povezal na net, in pa IP kamera, upoštevajte tudi da nastavljanje mikrotikov ni problem sepravi zahtevnost konfiguracije ni pomembna.

Če sem kakšen pomemben detajl izpustil se opravičujem.

P.S. če je rešitev PoE powered je stvar še toliko boljša !

EDIT:
Za na farmo je planiran RB 941-2ND-TC. Trenutno nabira prah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 8001 ()

Invictus ::

Potegni kabel, če je vse na tvoji zemlji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

IP kamera je malo prometa?
Na 2Mbps lahko hitro računaš, če nimaš ravno največji krš od kamere, ki deluje na 1fps. Pri slabi povezavi pa je to že tudi lahko kar hud promet.

Kako še bolj škrtariti....

Najprej pojasni, kaj sploh razumeš pod pojmom 'antena'.
Nekoliko sumim, da ne misliš zgolj anteno, ampak kakšen outdoor accesspoint ali kaj podobnega.

150m brez ovir ni neka taka razdalja, da bi nujno moral imeti neke hude antene. Kakšna panelna antena bi tudi znala zadoščati - ampak zopet ne tista za 5€, ker bo verjetno na koncu slabša, kot paličasta 5dBi antenca, ki jo marsikje dobiš priloženo.

Ampak v primerjavi z SXT igračami, pa da bi bilo še zaznavno ceneje, mi pade na pamet edino še kaj takšnega. Kje bi to dobil pri nas, pa mi ni znano.

8001 ::

Antena sem napisal zato, da bi zajelo čimveč stvari, pregledal sem že precej teh outdoor AP-jev in podobnega, pa sem bil mnenja da mogoče pa obstaja še kakšna druga alternativa za katero nevem. Torej pod antento spadajo res vse naprave in čudesa ki rešujejo zgoraj opisani problem.
Zakaj škrtariti ? Primarni namen je tist pc spravit na mrežo. Kamere in ostalo so samo bonus pri celi stvari. Investicija v neko high end opremo pa se bo vračala precej časa. Zato.

SeMiNeSanja ::

8001 je izjavil:

Antena sem napisal zato, da bi zajelo čimveč stvari, pregledal sem že precej teh outdoor AP-jev in podobnega, pa sem bil mnenja da mogoče pa obstaja še kakšna druga alternativa za katero nevem. Torej pod antento spadajo res vse naprave in čudesa ki rešujejo zgoraj opisani problem.
Zakaj škrtariti ? Primarni namen je tist pc spravit na mrežo. Kamere in ostalo so samo bonus pri celi stvari. Investicija v neko high end opremo pa se bo vračala precej časa. Zato.

Problem je, da se vedno najde še nekaj cenejšega, a vraga nikjer koga, ki bi to cenejšo opcijo tudi preizkusil in lahko podal realno oceno, če je zadeva za priporočati ali ne. Tako se greš potem tombolo. Lahko ti dela super, lahko pa nikako ne dela in si vrgel denar proč. Na koncu te pride vse skupaj dražje, kot če bi že v štartu vse skupaj zastavil z preverjeno rešitvijo.

Internetna prodaja z možnostjo vračila blaga ti sicer nudi neko zaščito pred popolnim failom, imaš pa kljub temu stroške s poštnino.

čuhalev ::

Za 150 metrov ni možno zgrešiti. Sicer ne poznam Mikrotik SXT, imam pa Ubiquiti neke usmerjene krožnike za 3 km, naciljane na uč. Povezava se sinhronizira na cirka 40 Mbit. Sicer gre še več, a imam zmanjšano moč. Dela ob deževju, megli in sneženju. Cena tam okoli 120 EUR z DDV za oba kosa. POE 24V. H264 iz IP kamere 1920x1080 gre skozi.

Z 8dB panel anteno lovim 220 m oddaljen Tp-Link 741 z 5 dB anteno za zidom objekta, tako da bi za 150 metrov zagotovo uspelo, če bi nastavil obstoječo napravo na okensko polico, SXT pa uporabil za zunanjo montažo na farmo.

N4m31355 ::

dann!
Kaj pa ce moc mojega signala ni problem? zivim v bloku, vzdolz bloka zelim wifi na cca 100m. na eni strani je mikrotik sxt na drugi pa alfa z 5db anteno. alfa lovi signal 65% kar je dovolj. problem pa so vsi ostali wirelessi.. med skeniranjem jih je alfa nasla preko 300.. mikrotik je trenutno nastavljen na 16dbm, saj je to max kar se je uspelo povezati.
lp!

SeMiNeSanja ::

N4m31355 je izjavil:

dann!
Kaj pa ce moc mojega signala ni problem? zivim v bloku, vzdolz bloka zelim wifi na cca 100m. na eni strani je mikrotik sxt na drugi pa alfa z 5db anteno. alfa lovi signal 65% kar je dovolj. problem pa so vsi ostali wirelessi.. med skeniranjem jih je alfa nasla preko 300.. mikrotik je trenutno nastavljen na 16dbm, saj je to max kar se je uspelo povezati.
lp!

V takšnem okolju bi potreboval čim bolj usmerjene antene (jagi), da se čim bolj izogneš ostalim kričačem. Še bolje je menjava na 5 Ghz, saj večina kričačev smeti na 2,4Ghz. Lahko greš še na višji pas, samo potem so to že namenske igračke za point to point povezave.

N4m31355 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

dann!
Kaj pa ce moc mojega signala ni problem? zivim v bloku, vzdolz bloka zelim wifi na cca 100m. na eni strani je mikrotik sxt na drugi pa alfa z 5db anteno. alfa lovi signal 65% kar je dovolj. problem pa so vsi ostali wirelessi.. med skeniranjem jih je alfa nasla preko 300.. mikrotik je trenutno nastavljen na 16dbm, saj je to max kar se je uspelo povezati.
lp!

V takšnem okolju bi potreboval čim bolj usmerjene antene (jagi), da se čim bolj izogneš ostalim kričačem. Še bolje je menjava na 5 Ghz, saj večina kričačev smeti na 2,4Ghz. Lahko greš še na višji pas, samo potem so to že namenske igračke za point to point povezave.


mikrotik je usmerjena 60°, 2x 10 dbm antena. alfa je pa trenutno res se omni. sicer imam tudi panel anteno, samo je problem ker je alfa v betonskem jasku, cen trenutno gleda 5 cm antene, kar pri panelu nebi bilo mogoce..
probam vseeno lahko..

AmokRun ::

Kaj se splača kupit za mobilni internet? Rabil bi usb stick in router, ki se zna prek tega povezat.

AC_DC ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

miha1135899 ::

Pozdravljeni,

prosil bi za pomoč. Kupujem router.
Zgodba je taka, da smo povišali hitrost interneta DL iz 4 na 10Mbps. Nekdo nonstop prenaša torrente in bremza vse skupaj. Ko to počne dobim nekje maksimalno 3Mbps.Tudi če sam začnem prenašat torrent, ne vem zakaj me vedno ta človek prioritetno povozi, zakaj meni ne bi hitreje prenašalo torrenta kot njemu? Po prioritetah je vedno zmagovalec, ne vem na podlagi česa se omrežje to odloča in zakaj ne da 50/50, če sva recimo z njim sama?

Včasih sem imel WRT54GL z nastavljenjim dd-wrt qos-om in je nekako pomagalo. Nastavljene sem imel vse tipe ethernet, netmask in pa mac priority sebi v maksimum, njemu pa na standard in je bilo OK. Sej nisem nek egoist, prenašam zelo malo in če že pustim ponoči, ko pa podnevi hočem do kakih 100MB downloada pa želim da jih zlovda z maksimumom.

Torej to je zgodba :) iščem pa nov router ker je tega odžgala strela. Namen je da bi deloval glede QoSa vsaj tako kot WRT54GL ali bolje, torej mora podirat dd-wrt. Signal WiFi-ja mora biti dober in lovit v spodnje nadstropje hiše tudi. Sedaj uporabljam wifi od modema sinope, ki je spodaj in mi dobro lovi tudi gor. Na modemu bi ga ugasnil in ga imel samo na routerju. Cena do nekje 100€
Gledal sem mikrotik routerboarde pa se mi zdi da imam premalo časa da bi to nastavljal ker so neverjetno komplicirani.
Tako na hitro sem dobil občutek, da so ljudje zadovoljni recimo z Netgearovimi WNR3500L, WNDR4500, WNDR3700. Bi bili OK? Kakšni drugi predlogi? Vidim da tukaj dosti predlagate Mikrotike? Ne vem kakor sem gledal niti pppoe seje ne vzpostavi enostavno z vnosom imena in gesla in klikom na connect :D, kako je sele kaj drugega zakomplicirano? Vem pa da majo dober wifi signal in da, ce znas seveda nastavit, so sposobni vsega kar se zamislis.

Hvala za pomoč in lp

AC_DC ::

Imaš 10 ali 100 mbit povezavo ? WRT54GL zmore 42 mbit wan to lan.

BorutK-73 ::

miha1135899 je izjavil:

Pozdravljeni,

prosil bi za pomoč. Kupujem router.
Nekdo nonstop prenaša torrente in bremza vse skupaj.

Kako ne veš kdo ti breemza linijo? Jaz sem bratu omejil DL in UL na 50% hitrosti plus app na tablici(transdrone) da mu še bolj omejim ko potrebujem vso linijo (ping)

miha1135899 ::

No sej za brata se gre... in sestro najbrz, v dd-wrt sem imel opcijo da sem sebe dal na maximum, njiju pa na standard prioriteto kar je pomenilo 5%...100% ce je bilo frej, ce sem pa jaz prenasal jima je ostalo pa samo 5% bw.

Imam pa 10/1mbps povezavo ja. Ne bi se enkrat wrt54gl kupil, ceprav vem da bi delalo to kar rabim, ampak vseeno, kaj sodobnejsega iscem, z boljsim wifi signalom, ceprav je na tem linksysu vseeno pokrivalo oba stuka.

AC_DC ::

Ravno z wrt54gl in tomato victek raf dela qos bp:
https://web.archive.org/web/20131114230...

http://tinyurl.com/hm8nqab

fw: tomato-K26-1.28.9006MIPSR1_RAF-Std-NOCAT.trx


Če ne 54gl, potem glej ostale podprte:
http://victek.is-a-geek.com/downloads.h...

http://victek.is-a-geek.com/Repositorio...
novi modeli:
Section 3. Changelog.

* - Whats's new in 9014 R1.3 Beta Releases?

Models supported in the Beta (final release will support additional models):
Asus RT-N10 (some versions)-> YES
Asus RT-N12 B1--------------> YES
Asus RT-N16 ----------------> YES
Asus RT-N18 ----------------> YES
Asus RT-N53 ----------------> YES
Asus RT-N66U ---------------> YES
Asus RT-AC56U --------------> YES
Asus RT-AC66U --------------> YES
Asus RT-AC68U --------------> YES
Asus RT-AC87U --------------> WIP
Belkin F7D3301 -------------> YES
Belkin F7D4301 & F7D8301 ---> YES
Belkin F7D4302 & F7D8302 ---> YES
Belkin F7D9302 -------------> YES
Netgear R7000 -------------> YES
Cisco-Linksys M10 ------------------> YES
Cisco-Linksys E800 -----------------> YES
Cisco-Linksys E900 -----------------> YES
Cisco-Linksys E2000 ----------------> YES
Cisco-Linksys E1200 v2 -------------> YES
Cisco-Linksys E1500 ----------------> YES
Cisco-Linksys E1550 ----------------> YES
Cisco-Linksys E1000 v.2-2.1 --------> YES
Cisco-Linksys E2550 ----------------> YES
Cisco-Linksys E2500 v1--------------> YES
Cisco-Linksys E2500 v3--------------> YES
Cisco-Linksys E3000 ----------------> YES
Cisco-Linksys E3200 ----------------> YES
Cisco-Linksys E4200 v1--------------> YES
Cisco-Linksys WRT-320N -------------> YES
Cisco-Linksys EA6500 ---------------> YES
Linksys-Belkin WRT 1900AC ----------> WIP
Tenda N6 ---------------------------> YES
Tenda N60 --------------------------> YES
Tenda W1800R ----------------------> YES
Netgear WNR3500L v2 ----------------> YES

Kar ima +32 MB flasha je dokaj spodobna roba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Redman ::

Oj,
iščem router za optiko 100/10, ki bi ga zraven imel še za simple NAS.
Glavno mi je da prebavlja HD filme preko kodija za 1 odjemalca.

Any suggestion?

AC_DC ::

Cena ?
Moraš vedeti, da boš imel pri poceni routerjih bizarno nizke r/w hitrosti po hdd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

monaco ::

Iščem drug (po možnosti rabljen) router. Pogoj mi je, da ima USB, da lahko priklopim printer in disk gor, predvsem pa da ima dober signal, da mi solidno pokrije območje okrog hiše.

Po opisih se mi zdi, da bi bil še najboljši AC68U vendar načeloma iščem bolj v rangu do 100EUR. Archer C7 mi sicer zgleda podobna opcija, le da nima usb3 (kar verjetno za HD wi-fi streaming ne bi smel biti problem). Kaj pa RT-N66U?


Torej kateri z vsaj 4 lan porti in vsaj 2x usb zagotavlja res dober signal? Konfiguracija je:
- Amisov NetGear v dnevni, vključen wi-fi, gor priklopljen TV in xtreamer.
- kabel na drug konec hiše, kjer WL-500G. Nanj je priklopljen PC in 3 lan kamere
- oba oddajata na isti ssid
- rad bi zamenjal starega Asusa s takšnim, da bi mi s signalom pokrival celo nadstropje (da imam "n" signal) ter čimveč območja okrog hiše.


Če obstaja kakšna možnost za Cloud Print (lahko preko dd-wrt ali česa podobnega), je pa sploh plus. Sploh kateri to ponuja?
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

miha1135899 ::

AC_DC

tocno tole rabim ja super.
Sicer sem po teh linkih prisel do shibby-jevega firmwara, ki ima isti BW limiter s tem da podpira se WNDR4500 router

Bi bil v redu tale router za malo boljsi signal od WRT54GL? Baje so imeli pri temu kar tezave z razvojom v Tomato in dd-wrt ekipi. dd-wrt je razvijal celo slovenc Eko.

AC_DC ::

Za kak test se splača pogledati na smallnetbuilder
http://www.smallnetbuilder.com/wireless...
Če pogledaš njegova konkurenta, imata oba zunanje antene in na testu boljše rezultate prenosov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Nesta ::

Kakšna je razlika med temi routerji ce sploh kaksna(samo v ceni seveda;)

http://anni.si/usmerjevalniki-stikala-a...
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
http://www.ideo.si/iskanje/AC68U
http://www.enaa.com/search.asp?q=AC68U&...

Predvsem pri Ideo in pri Enaa je kar vec routerjev pod istim imenom pa razlika v ceni je 10€. Zakaj?

Hvala

Amdforce ::

Zdravo, ker sem kar se ruterjev tice nepoznavalec me zanima, kateri ruter mi svetujete da nadomesti stari wrt54gs, da bi imel malo boljsi doseg wifi ter da bi lahko izkoristil kabl povezavo 100/10. Gor bo 1 stacionarc na kabl in 2 wifi naprave.cenovno pa tam nekje do 100eur, mogoce malenkost vec....
Hvala za nasvete.
Lp

trnvpeti ::

mikrotik za 25eur
mikrotik z AC wifijem imas ze za 50eur
oba ti bosta vozla zicno 100/10, z prvim bos samo omejen( na polovici) na wifiju

Amdforce ::

Hvala. Nekaj sem bral oo tej temi da so ti ruterji od mikrotika zahtevni za nastavit...je res tako komplicirano?
Hvala

darkolord ::

Osnovne nastavitve so zelo enostavne. Tale obrazec izpolneš in zadeva deluje:

SeMiNeSanja ::

Amdforce je izjavil:

Hvala. Nekaj sem bral oo tej temi da so ti ruterji od mikrotika zahtevni za nastavit...je res tako komplicirano?
Hvala

Osnovne nastavitve, so preproste, tu ni nobene panike.

Zatakne se ponavadi pri naprednejših zadevah, ko je treba kaj več počarati, npr. če se lotevaš konfigurirati malenkost bolj zahtevna firewall pravila in podobne zadeve (vsaj iz tega naslova se tu najčešče najdejo vprašanja obupanih uporabnikov).

Zgodovina sprememb…

Amdforce ::

Super, hvala obema za pomoč!!

lp

miha1135899 ::

Evo, vceraj dobil Asusov RT-N66U, Shibby je Netgeara odsvetoval zaradi debrickanja, kar me je tud najbolj skrbelo. Zaenkrat super, nalozil sem Tomato USB oz. Tomato Shibby, ki ima isti oz. rahlo dodelan Victekov QoS.

Trenutno testiram in omejujem na sebi in je odzivno vse skupaj zelo dobro, upam, da bo tako tudi ko nas bo na router vec povezanih :D
Cilj je pa prioritizirat siol.tv, sebi dodelit minimum 4Mbps, ko povezavo rabim, blokirat povezavo utorrenta na splosno cez dan in jo odpret sele zvecer, dvakrat vikend in delavniki. Se kaj bi se najdlo... Na koncu pa po potrebi omejit povezave drugih, ce se ne bo po vsem tem OK ampak mislim da bo.

Potem pa se nastelat wifi na optimum(ker se mi zdi da nekaj svoh nese), dodat mrezni printer in disk z bittorentom.

Pa bo spet neki za carat :)

CyberPunk ::

Kateri router, ki podpira DD-WRT, se splača sedaj kupiti? Imam Asusov WL500 g Premium že nekaj let, ki sicer v redu deluje, problem pa je, da ima le 32 kB NVRAMa in če vanj naložim 8 kB dolgo listo za blokiranje tracking in reklamnih serverjev, druge stvari (vključno wifi) nehajo delati.

In potem bo naslednje vprašanje, po koliko se lahko danes ta WL500gP proda?

l0g1t3ch ::

Kaj se bolj "splača" vzet nek router na katerega lahko daš DD WRT oz. enega od Tomato FW mod-ov ? Ali raje vzet Mikrotik ?

Mikrotik se mi zdi boljša/bolj zanesljiva rešitev DD WRT je stalna beta in nikoli ne veš kaj boš dobil, Tomato FW mod-i pa zgledajo kot one man band projekti kar ne vliva zaupanja v kvaliteto.

miha1135899 ::

Beta je ze beta, ampak za router, ki je par let ze zunaj in je kolikor toliko popularen ima tudi dobro razvit Tomato in DDWRT.
Mikrotik se je tud meni zdel zanimiv zarad WLANa ampak sem se raje za klasicen router odlocu ker nimam volje nastudirat in prebrat ne vem koliko teorije da qos nastavim, kateri je na zdajsnem routerju nastavljen takoj enostavno.
A drugace mikrotik ima kaksno podporo za navadne uporabnike, da lahko izrazis zeljo pa oni to nastavijo?

PrimoZ_ ::

Kaj je največja razlika za običajnega uporabnika med routerjem za 100€ kot je tale TP-Link Archer C5 AC1200 in tistim za 200€ kot npr Asus RT-AC68U ?

Naprav z AC standardom še nimam in jih verjetno še vsaj nekaj let ne bom imel
Za YT in internet na telefonih in tablicah in laptopih se mi zdi da N več kot zadostuje
Stacionarni PC, NAS in TV so na kablu
Printerja ali diskov ne bom priklapljal na router

Kar rabim je zanesljivo in stabilno delovanje, 100Mbps WAN-LAN routinga, 4 gbit porte in to je načeloma to. Bonus je podpora za VPN, ki bi ga očasno koristil iz tujine.

čuhalev ::

Ne vem, kakšne želje imate vi, ampak jaz imam za Wi-Fi del TP-Link 740 za manj kot 20 EUR na 100Base-TX, ker se Wi-Fi hitrosti težko dosegajo, in ker so AC bili še predragi, oziroma so vsaj x4, dvomim pa če so x4 hitrejši.
uptime
  11:39:03 up 343 days

Preveč stabilen?

Imam pa tudi WDR3600, ki ima WAN-LAN prepustnost okoli 200Mbps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

l0g1t3ch ::

Jaz bi bil pripravljen plačati nekaj več za router/firewall (lako tudi brez wifi dela), ki bi imel:
- vsaj nekaj let podpore iz strani proizvajalca v smislu varnostnih popravkov, da ni tako kot večina (vse ?) consumer naprave, kjer proizvajalec vsako leto izda nov ali posodbljen model in na prejšne pozabi. Potem pa imaš 3 leta staro napravo za katero je znanih X ranljivosti in nobene možnosti odprave le teh.
- pametne privzete nastavitve in dober nadzor kaj res vse teče na napravi. Na vse preveč routerjih se mi zdi da teče miljon stvari nad katerimi nimaš nadzora in po možnosti se zgodi še kak lapsus da so odprte na WAN
- mogoče opcijski subscription na kak AV servis, ids/ips,...

Verjetno prvi dve alineji pokrije že Mikrotik za 100€, za zadnjo pa bi rabil nekaj v smislu Sophos UTM ?

SeMiNeSanja ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz bi bil pripravljen plačati nekaj več za router/firewall (lako tudi brez wifi dela), ki bi imel:
- vsaj nekaj let podpore iz strani proizvajalca v smislu varnostnih popravkov, da ni tako kot večina (vse ?) consumer naprave, kjer proizvajalec vsako leto izda nov ali posodbljen model in na prejšne pozabi. Potem pa imaš 3 leta staro napravo za katero je znanih X ranljivosti in nobene možnosti odprave le teh.
- pametne privzete nastavitve in dober nadzor kaj res vse teče na napravi. Na vse preveč routerjih se mi zdi da teče miljon stvari nad katerimi nimaš nadzora in po možnosti se zgodi še kak lapsus da so odprte na WAN
- mogoče opcijski subscription na kak AV servis, ids/ips,...

Verjetno prvi dve alineji pokrije že Mikrotik za 100€, za zadnjo pa bi rabil nekaj v smislu Sophos UTM ?

Vedno je vprašanje, če to rabiš za doma ali za podjetje.
Za doma bo hardware varianta cenovni overkill za povprečnega slovenca. Se pa dobi npr. od Sophosa free software varianta, ki si jo naložiš na nek PC - kar pa spet ni čisto isto, kot hw rešitev.

Za podjetja je tu že precej več izbire: Dell Sonicwall, Fortinet, Sophos, WatchGuard,...
Predpostavka je tu, da je podjetje le nekoliko bolj 'likvidno', kot povprečni Janez Novak in mu ni problem nameniti 5-20 centov/dan/zaposlenega za varnost omrežja.

l0g1t3ch ::

Gre se za doma, v končni fazi je lažje/učinkoviteje stvar omejevat in kontrolirat na eni točki, kot se zanašat da bodo vsi PC-ji, telefoi, tablice, NAS-i, HTPC-ji, printerji, ... popatchani in zaščiteni.

SeMiNeSanja ::

l0g1t3ch je izjavil:

Gre se za doma, v končni fazi je lažje/učinkoviteje stvar omejevat in kontrolirat na eni točki, kot se zanašat da bodo vsi PC-ji, telefoi, tablice, NAS-i, HTPC-ji, printerji, ... popatchani in zaščiteni.

Problem se skriva v ceni. Poslovni uporabniki plačujejo vzdrževanje, proizvajalec pa za to poskrbi za nadajni razvoj firmware-a in varnostne popravke v obdobju, ko zagotavlja vzdrževanje določenega izdelka.

Tipični domači uporabnik pa bi rad neko napravo kupil, potem pa nebi več investiral v njo, dokler jo ne zamenja za novejšo. Seveda mora biti nabavna cena čim nižja - kar pa potem proizvajalcu ne more več pokrivati stroškov vzdrževanja.

Po domače povedano - domači uporabnik se za nižjo ceno odpove dolgoročni podpori.

Pri poslovnih rešitvah gredo nekateri proizvajalci celo še korak dlje - pravzaprav niti ne plačuješ 'škatlo', ampak bolj software, ki teče na njej in njegovo vzdrževanje. Tako ti ob izidu nove verzije strojne opreme ponujajo zamenjavo škatle, če plačaš 3-letno naročnino na 'software'.
««
34 / 126
»»