» »

Kateri router?

Kateri router?

««
35 / 126
»»

l0g1t3ch ::

No za Mikrotik kot gledam dobiš zraven licenco določenega level-a, kar označuje katere funkcije so ti na voljo. Ampak vsi leveli naj bi ponujali update za stalno.

All Licenses:

never expire
include 15-30 day free support over e-mail
can use unlimited number of interfaces
are for one installation each
offer unlimited software upgrades

SeMiNeSanja ::

Tudi Mikrotik ti ne more jamčiti, da bo nek določen hardware podpiral v neskončno.
Prej ali slej se tudi tu soočiš z dejstvom, da bo treba zamenjati škatlo.

Je pa vprašanje, če bo Mikrotik večno ponujal 'unlimited free software upgrades'. Te stvari se znajo včasih spremeniti preko noči, če pride do kakšne spremembe lastništva in podobno.

Vsekakor pa Mikrotik ni za vse, hkrati pa tudi ne nudi vseh tistih možnosti, ki si jih imel na seznamu želja. Zlasti pri AV in podobnih servisih se hitro zgodi, da postanejo zadeve plačljive, ali pa ti dajo neke zelo okrnjene signature, ki na koncu zgolj ustvarjajo lažen vtis varnosti. Glede na to, da AV še najbolj zavira prepustnost požarnih pregrad, si zagotovo ne želiš imeti slab AV na njej, pa da ti vse skupaj potem še nikamor ne gre.

Vsekakor pa drži, da Mikrotik nudi več, kot povprečen 'home router' - če to tudi znaš uporabiti. Marsikaj od možnih naprednih nastavitev je za navadnega Janeza Novaka čisto preveč zakomplicirano. Bistveno preveč je tudi zakomplicirano, če si se enkrat razvadil na kakšnem WatchGuard-u, kjer CLI-ju niti blizu ne rabiš hoditi, da bi izkoristil vse razpoložljive opcije.

Ampak kot že pravijo, naj se podarjenemu konju nebi gledalo na zobe. Če si finančno omejen, pač zagrizneš v kislo jabolko in se lotiš učenja naprednih možnosti in CLI-ja na Mikrotiku. Ne bo sicer zmogel vsega - ampak to mu tudi ni naloga, saj je koneckoncev 'zgolj' ROUTER. In to sploh ne tako slab za svoj denar.

l0g1t3ch ::

Seveda je tisti "unlimited" treba jemati z zrnom soli, nič pač ni ulimited.
Samo vseeno če danes kupim Mikrotik imam 95% ali pa verjetno še več šans, da bo naprava updejtana tudi čez 3 leta. Medtem ko pri večini bolj consumer zadev bo manjši čudež če bo še kak popravek čez 1 leto.

Mikrotik pokrije prvi dve alineji iz posta na prejšni strani. Raznih dodatnih servisov za naročnino pa kolikor vem ne nudi.

SeMiNeSanja ::

l0g1t3ch je izjavil:

Seveda je tisti "unlimited" treba jemati z zrnom soli, nič pač ni ulimited.
Samo vseeno če danes kupim Mikrotik imam 95% ali pa verjetno še več šans, da bo naprava updejtana tudi čez 3 leta. Medtem ko pri večini bolj consumer zadev bo manjši čudež če bo še kak popravek čez 1 leto.

Mikrotik pokrije prvi dve alineji iz posta na prejšni strani. Raznih dodatnih servisov za naročnino pa kolikor vem ne nudi.

Ko jih bo nudil, se ne bo več imenoval router, ampak UTM....

Gapi ::

l0g1t3ch je izjavil:

No za Mikrotik kot gledam dobiš zraven licenco določenega level-a, kar označuje katere funkcije so ti na voljo. Ampak vsi leveli naj bi ponujali update za stalno.

All Licenses:

never expire
include 15-30 day free support over e-mail
can use unlimited number of interfaces
are for one installation each
offer unlimited software upgrades


No ni ravno Unlimited.

No pa preberem predno postam ta članek


Zdej mi ni jasno. Na Mikrotik wiki ni omenjenega kaj takega
No person is rich enough,to buy back his past.

l0g1t3ch ::

@SeMiNeSanja

Zdiš se mi rahlo užaljen ker ne kupim tvoje UTM rešitve oz. da vstrajam pri MikroTik. Kot si tudi sam napisal so UTM rešitve cenovni overkill za domačega uporabnika, Mikrotik pa zgleda dober bang for buck po mojih kriterijih sploh v primerjavi z bolj običnimi consumer zadevami.

Pred časom sem gledal Sophos UTM, če me spomen ne vara je bila naprava okoli 450€ + okoli 200€/letno subscription za advenced featurje. To je res malo predrago za doma.
Sam bi odštel do nekje 250€ za napravo in 10€/mesec za subscription za nek UTM za domačo rabo. Vem da za tako ceno (še) ni rešitve, mogoče pa bo, nekoč.

DSI ::

Kaj pa kakšna rešitev v smislu nek starejši PC oz. kakšen Atom PC + pfSense z HAVP ali dansguardian packageom?
Ali pa ti to ne pride v poštev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSI ()

l0g1t3ch ::

Verjetno bom na koncu končal z nečim takim, verjetno v obliki VM-ja.

Npr. zanimivo je tudi tole:
https://www.sophos.com/en-us/products/f...

SeMiNeSanja ::

@l0g1t3ch
Od kje ti da bi bil kakorkoli užaljen?!?
Od kje ti, da ti 'vsiljujem' KATEROKOLI rešitev?!?

Jaz ti hočem samo pojasniti, da obstajajo različne kategorije proizvodov, katere imajo različna imena.

Ti morda zveni 'užaljeno', če napišem, da v tistem 'vmesnem prostoru' med consumer routerji in UTM-i ŽAL ni druge pametne zmogljive alternative in ti ne preostane drugega, kot lotiti se učiti Mikrotika, če hočeš 'nekaj več' za malo denarja (kot strojno rešitev)? To ni nobena užaljenost, ampak realnost. Morda sem tu malenkost krivičen do xxx-WRT, kateri se tudi uvršča nekam v ta prazni prostor.

Tudi jaz sem ti namignil, da obstaja kar nekaj software rešitev, ki so za domačo rabo brezplačne. Tudi Sophos ima eno takšno varianto na razpolago. Imaš pa še Untangle, Smoothwall, Endian, ClearOS, MonoWall,......in nenazadnje tudi pfSense. Izbire, kolikor je želiš.

Seveda je slaba stran, da moraš poganjat en računalnik, ki pokuri nekaj W več, kot HW router. Zato pa je lažje za konfigurirati,......

Kaj si ti sposoben konfigurirat in koliko si voljan poglobiti se v katero od rešitev pa samo ti veš. Če ti je učenje odveč, potem Mikrotika definitivno ne boš izkoristil maksimalno. Kar pa tudi ni noben problem, saj cenovno gledano ugodnejši od marsikaterega drugega routerja.

Še več - na tvojem mestu bi celo kombiniral kakšnega Mikrotika in eno od free UTM rešitev!

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

@SeMiNeSanja, se opravičujem verjetno sem malo preostro napisal.

Verjetno bo na koncu nek VM, ki bo tekel na istem HW kot DIY nas. Konfiguracija pa mi CLI ni problem imam prakso iz cico routerjev in switchev ter vyatte.

Dami ::

Sicer se GUI dobro razvija z vsakim novim fwjem, vendar če praviš da maš prakso iz vyatte CLI potem mislim da ne boš zgrešil z Edgemax Lite. Sem imel prej (še imam, ampak zgolj kot AP) asus rt-n16 in čeprav ma gbit wan, niti 100mbit ni sfolgal. Drugače rock solid že vrsto let z shibby tomato fw. ERL mi 300mbit sfolga z 0% cpu load :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

čuhalev ::

Za Ubiquiti zasledim na spletu zelo veliko mnenj, da je UI precej nedodelan. Mimogrede, Edgemax Lite se prodaja na Bolhi za 69 EUR + dostava.

Pri teh cenenih napravah (~30 EUR) je bistveno, kako so zasnovani mrežni vmesniki. Veliko jih ima le en PHY tako za ,,LAN" kot tudi za ,,WAN", ki sta ločena na L2 stikalu znotraj naprave.

SeMiNeSanja ::

Z routerji in firewall-i je tako nekako, kot z kužki. Vsi so kosmati, imajo 4 noge, smrček, uhlje in rep. Vsi lajajo, vse moraš futrat,....pa kakšen kakec tudi vsi naredijo.

Dlje, kot imaš kužka, bolj se navežeš nanj. Katere pasme je, na koncu sploh ni več tako pomembno. Niti ni tako pomembno, koliko trikov se ga je dalo naučiti, ali pa je zgolj za crkljanje.

Istočasno pa vsakdo ve, da se je nekaterih pasem bolj za bati kot drugih. Ene pasme so odlični čuvaji, druge so odlični reševalci, vodniki slepih, prijatelji otrokom,.......

Pa še potem ima vsak pes svoj lastni karakter.

Eto..... z routerji in požarnimi pregradami je popolnoma ista zgodba!
Zato tudi ne sme nikogar presenečat, če je nekomu ena rešitev idealna, nekomu drugemu pa popolnoma druga.
Nekomu zadošča, če mu router dela NAT in se ne želi ubadati s firewall-om, qos, vlani in vsemi mogočimi zadevami. Hoče pudla za crklanje. In glej ga vraga, na koncu še vzljubi svojega pudla, ki je zanj popoln.

Nekdo drug pa hoče štelat boga pa pol, pa še mu manjkajo določene reči. Ne zadošča mu samo pitbull, ampak bi poleg njega imel še rotweilerja.

Kar je teh 'consumer' rešitev na voljo, so večinoma bolj kot ne pudli. Ene se dajo nadgraditi z xxx-WRT, da postanejo bevskajoče čivave. Če jih še primerno zdresiraš (beri: skonfiguriraš), se jih da naučiti nekaterih trikov, katere pudla ne moreš naučiti.

V poslovna okolja pa se postavlja malo bolj 'strašljive pasme', ki znajo tudi ugrizniti, ne zgolj bevskati. Tu je nadvse pomembna 'dresura', saj se ob napačni dresuri lahko zgodi, da bo ugriznjen lastnik....

PrimoZ_ ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kaj je največja razlika za običajnega uporabnika med routerjem za 100€ kot je tale TP-Link Archer C5 AC1200 in tistim za 200€ kot npr Asus RT-AC68U ?

Naprav z AC standardom še nimam in jih verjetno še vsaj nekaj let ne bom imel
Za YT in internet na telefonih in tablicah in laptopih se mi zdi da N več kot zadostuje
Stacionarni PC, NAS in TV so na kablu
Printerja ali diskov ne bom priklapljal na router

Kar rabim je zanesljivo in stabilno delovanje, 100Mbps WAN-LAN routinga, 4 gbit porte in to je načeloma to. Bonus je podpora za VPN, ki bi ga očasno koristil iz tujine.


Torej ?

Cancer ::

Pozdravljeni, kupujem nov router za študenski klub, na katerega bi se lahko priklopilo več ljudi. V stavbi kjer smo deluje še nekaj drugih društev, ki bi si občasno od nas "izposodila" internet. Torej osstala društva bi potrebala dostop do interneta parkrat na teden, naš klub bi pa imel ta router preko ves čas. Zanima me kako se te stvari lotiti. Obstaja kakšna rešitev da je čimbolj varna? Je možno kako nadzirati kdo je "priklopljen" na router? Če določimo samo geslo, in ga povemo ostalim me skrbi da se bo to razvedlo okoli in bojo potem vsi obešeni na internet. Vsak teden pa tudi ne bi spreminjal gesla. Kateri router torej priporočate in kakšna je najboljša rešitev? Aja budzet je okoli 150€

darkolord ::

Z Mikrotikom (npr. temle) bi jaz naredil ločen SSID za ostale, če rabijo tudi na kabel, en ločen VLAN zanje. Potem lahko poljubno omejuješ promet samo za ta del (tako da ima tvoj del priotiteto) ali pa zadevo v celoti vklapljaš/izklapljaš ročno ali po urniku.

dj_uro ::

čisto OFFTOPIC, pa vendar ;) :

slučajno ve kdo, kako prit v nastavitve drugega routerja, ki je vezan na primarnega s kablom?
- dodeljen ima statičen IP, vendar ima ugasnjen DHCP
-če vpišem v Google dodeljen ip, me ne poveže z nastavitveno začetno stranjo...

(rad bi spremenil channel) =)

hvala za pomoč!
vw-klub.si

SeMiNeSanja ::

dj_uro je izjavil:

čisto OFFTOPIC, pa vendar ;) :

slučajno ve kdo, kako prit v nastavitve drugega routerja, ki je vezan na primarnega s kablom?
- dodeljen ima statičen IP, vendar ima ugasnjen DHCP
-če vpišem v Google dodeljen ip, me ne poveže z nastavitveno začetno stranjo...

(rad bi spremenil channel) =)

hvala za pomoč!

Vpisuješ v Google?!?
Google je iskalnik, ne pa 'zaganjalnik' za spletne strani!

V brskalniku vpiši v naslov http://IP_naslov oz. https://IP_naslov (odvisno od routerja), pa se boš povezal nanj.

SeMiNeSanja ::

Cancer je izjavil:

Pozdravljeni, kupujem nov router za študenski klub, na katerega bi se lahko priklopilo več ljudi. V stavbi kjer smo deluje še nekaj drugih društev, ki bi si občasno od nas "izposodila" internet. Torej osstala društva bi potrebala dostop do interneta parkrat na teden, naš klub bi pa imel ta router preko ves čas. Zanima me kako se te stvari lotiti. Obstaja kakšna rešitev da je čimbolj varna? Je možno kako nadzirati kdo je "priklopljen" na router? Če določimo samo geslo, in ga povemo ostalim me skrbi da se bo to razvedlo okoli in bojo potem vsi obešeni na internet. Vsak teden pa tudi ne bi spreminjal gesla. Kateri router torej priporočate in kakšna je najboljša rešitev? Aja budzet je okoli 150€

Glede na to, da je napisano 'v stavbi', je vprašanje, če bo katerikoli router imel tako močan signal, da bo uporaben 'kjerkoli' v stavbi.
Pri proračunu, ki ga imaš, bi se zadeve lotil tako, da lahko ponudiš 'svoj del' (npr. vzameš že predlagani Mikrotik), kdor bi pa želel dostop, a ga signal ne doseže, naj investira v 'svoj del' - nekaj kabla in dodatno dostopno točko (lahko tudi kakšen low-end Mikrotik).

Omrežje potem razdeliš na VLAN-e in vsakemu društvu dodeliš svojega. Lahko tudi vsakemu dodeliš lasten SSID. Lahko bi se potem naslonil še na WPA2 Enterprise standard, tako da bi vsak uporabnik imel lasten username in password. Če pride do zlorabe, bi (ob ustreznem logiranju) zelo hitro vedel, komu je za odvzeti dostop.

dj_uro ::

SeMiNeSanja je izjavil:

dj_uro je izjavil:

čisto OFFTOPIC, pa vendar ;) :

slučajno ve kdo, kako prit v nastavitve drugega routerja, ki je vezan na primarnega s kablom?
- dodeljen ima statičen IP, vendar ima ugasnjen DHCP
-če vpišem v Google dodeljen ip, me ne poveže z nastavitveno začetno stranjo...

(rad bi spremenil channel) =)

hvala za pomoč!

Vpisuješ v Google?!?
Google je iskalnik, ne pa 'zaganjalnik' za spletne strani!

V brskalniku vpiši v naslov http://IP_naslov oz. https://IP_naslov (odvisno od routerja), pa se boš povezal nanj.

seveda nisem tako glup, le narobe sem se izrazil...
vpišem zgoraj, kjer so spletni naslovi...
ja in NE dela...





dodeljen IP naslov drugemu routerju..
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

b3D_950 ::

instaliraj nmap, potem pa v cmdju požen nmap -sP 192.168.1.0/24 in boš dobil seznam vseh IPjev, potem pa pogledaš po MAC naslovu kater je od routerja. Običajno je IP od routerja = default gateway (prevzeti prehod), če odpreš cmd in vpišeš ipconfig.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

dj_uro ::

glavni router ima dostop 192.168.1.1
tja pridem normalno...
Ker pa wifi ne lovi čez 3 nadstropja, imam spodaj še en router, ki je z glavnim povezan prek utp kabla... Sedaj bi se rad povezal s sekundarnim routerjem, kateri ip mi je znan (in podan), le dostopat do njega ne morem, da bi spremenil kanal...
vw-klub.si

b3D_950 ::

nimam pojma kaj hočeš povedat.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

SeMiNeSanja ::

dj_uro je izjavil:

glavni router ima dostop 192.168.1.1
tja pridem normalno...
Ker pa wifi ne lovi čez 3 nadstropja, imam spodaj še en router, ki je z glavnim povezan prek utp kabla... Sedaj bi se rad povezal s sekundarnim routerjem, kateri ip mi je znan (in podan), le dostopat do njega ne morem, da bi spremenil kanal...

Ali si poskudil samo preko http:// ali tudi preko https:// ?
Se ti sekundarni router odziva na ping 192.168.1.66 ?

Od kje skušaš do njega dostopati? Povezan preko WiFi ali preko kabla? Poskusi preko kabla, če ima morda kakšno varnostno varianto, da ne dovoli upravljanja preko WiFi.

Če vse to ne prime, rebootaj sekundarni router in še enkrat preizkusi vse naštete variante.

Če tudi potem zadeva še vedno ne gre, potem boš dejansko moral preveriti, če si nisi morda narobe zapomnil statično IP adreso routerja. Tu bi potem prišla v poštev tista varianta z nmap-om, ki ti jo je že nekdo omenil. Nmap bo izpisal vse 'žive' IP naslove in poskusil uganiti, kaj se za njimi skriva.

BorutK-73 ::

Najlažje boš to rešil če se povežeš z kablom na 2 router(lan port) in izklopiš vse ostale kable.

dj_uro ::

varianta je tudi; (katero sem že v preteklosti uporabljal), da izključim primarni router in samo tadrugega priključim, vendar je to manj priročno, kot če bi lahko to prek tipkovnice rešil ;)
-glede IP naslova ni težav, ker mi glavni router zriše celotno mapo in pove katere naprave so gor priključene (itak pa so poimenovane, tako da ni težav glede prepoznavanja)...

nič, sem mislil, da je kakšna enostavna varianta, pa je zgleda ni ;)

HVALA vsem! =)
vw-klub.si

b3D_950 ::

Pa sploh lahko pingaš 192.168.1.66?

Drugače pa nmap 192.168.1.66
Lahko, da je web dostop na drugem portu:
192.168.1.66:81, 192.168.1.66:8080, etc...
ali pa celo na istem IPju ali pa imaš zvezanega na WAN port, in bi moral naredit port forward.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

SeMiNeSanja ::

dj_uro je izjavil:

varianta je tudi; (katero sem že v preteklosti uporabljal), da izključim primarni router in samo tadrugega priključim, vendar je to manj priročno, kot če bi lahko to prek tipkovnice rešil ;)
-glede IP naslova ni težav, ker mi glavni router zriše celotno mapo in pove katere naprave so gor priključene (itak pa so poimenovane, tako da ni težav glede prepoznavanja)...

nič, sem mislil, da je kakšna enostavna varianta, pa je zgleda ni ;)

HVALA vsem! =)

Tako kot je @RB750 povedal: lahko da imaš web interface na drugem routerju na kakšnem drugem portu. Zato se ti je že večkrat omenjalo Nmap, ki preišče aktivne porte in ti poda namig, kako se bi lahko priključil nanj.

dj_uro ::

Nmap rezultati:



prvi je ASUS (primarni) router
drugi; 192.168.1.148 - naj bi bil drugi router
tretji je moj network disk
zadnji pa sem s svojim PCjem jaz...

no in če v naslov brskalnika vpišem drugi IP, se ne poveže...
vw-klub.si

PrimoZ_ ::

Kaj res nihče ne zna po domače povedat kaka je razlika med routerjem za 100 in 200€, kot sem napisal zgoraj ?

black ice ::

Vprašanje je podobno smiselno kot, če bi vprašal kakšna je razlika med avtom za 1000€ in avtom za 2000€. Napiši konkretne modele.

PrimoZ_ ::

Sem podal 2 primera

TP-Link Archer C5 AC1200
Asus RT-AC68U

čuhalev ::

PrimoZ_ je izjavil:

Sem podal 2 primera

TP-Link Archer C5 AC1200
Asus RT-AC68U


Asus ima 3x3 MIMO, 3 antene in USB 3, TP-Link pa 2x2 MIMO, 2 anteni in USB 2.

black ice ::

Me je že jaakaa prehitel. Long story short - glede na to, da potrebuješ zgolj 100 Mbit/s WAN to LAN throughputa je vseeno kaj vzameš, oba bosta dovolj dobra.

PrimoZ_ ::

Nekih hudih razlik v zanesljivosti/stabilnosti delovanja pa ni ?

Han ::

Asus ima po moje precej boljši OS kot TP-Link.

Dr_M ::

PrimoZ_ je izjavil:

Sem podal 2 primera

TP-Link Archer C5 AC1200
Asus RT-AC68U


Archer C5 v1.x
Archer C5 v2.x
RT-AC68U

Tole dosti pove.
Poleg tega, je Asus eden redkih, ki je uporaben tudi z originalnim firmwareom.
RT-AC68U je se vedno eden boljsih in najveckrat priporocen router, ceprav je ze malo v letih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimoZ_ ::

Kak argument zakaj TP-Link ne bi bil uporaben z originalnim FW ?

Invictus ::

Ne, če ti zadostuje, deluje povsem lepo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Andraz1988 ::

Zanima me če mi lahko pomagate pri izbiri novega routerja. Stanujem v bloku, ne rabi imeti USB, važna mi je samo stabilnost povezave. povezanih bo caa 5 naprav. Torej če ma kdo kakšne izkušnje s spodaj omenjenimi routerji se priporočam.
odločam se med :

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

SeMiNeSanja ::

Bolj ali manj nihče nima izkušenj z več kot enim ali dvema od naštetih, tako da je primerjavo na osnovi lastnih praktičnih izkušenj relativno težko pričakovati.

Vsekakor vzemi nekaj, kar podpira 2,4 (za 'stare' naprave) IN 5 GHz (za novejše naprave) HKRATI (dual radio način dela). V blokih je 2,4 GHz področje ponavadi tako zasmeteno, da je 5GHz podpora že skoraj mus, če se odločaš za nov nakup.

Glede na to, da verjetno ne misliš čez leto ali dve spet kupovati novega, bo bolje, če že danes vzameš takega, ki podpira tudi 802.11ac standard. S tem tudi potem pride logična povezava na mrežne priključke - kar ima zgolj 100Mbps priključke ni preveč resno, če router podpira 802.11ac standard. Že pri 802.11n lahko 10/100 porti postanejo ozko grlo za kakšen žično povezan računalnik. Žal pa so še zmeraj 'standardna oprema' cenovno ugodnejših usmerjevalnikov (verjetno zato, da bi kupci bolj posegali po dražjih modelih, ki pridejo z 10/100/1000 porti...).

5 odjemalcev pa bo fural katerikoli sodobni router.

Zgodovina sprememb…

nejc40 ::

Pozdravljeni,
vseh pogovorov nisem bral, tako da se opravičujem če bom spet ponovil kakšno vprašanje..

Kupujem si nov ruter, pa me zanima, katerega od teh bi mi najbolj priporočali:
1.)TP-LINK TL-WDR3600 -> http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...
2.)Asus RT-AC55U ->http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...
3.)Mikrotik RB951G-2HnD -> http://www.mikrotik.si/491-rb951g-2hnd....

Živim pa v bloku, ki ima železobetonske stene, tako da bi potreboval soliden signal.. Te 3 ruterji so moja izbira, če pa obstaja še kaj boljšega do 80€ max., se pa ne bi branil.

LP
nejc

čuhalev ::

Mikrotik odpade, ker nima podpore za 802.11a(n). WDR3600 bo pomoje težko dobavljiv. Torej ti ostane le še Asus ali kaj četrtega, če najdeš.

nejc40 ::

Aha, ja mikrotiki, vsaj tiste, ki sem jih js gledu, imajo vsi 802.11b/g/n.. Ima drugače tale asus dovolj dober originalni FW, ker dd-wrtja in tomatota ne podpira(se mi zdi)?

jopar ::

Ima kdo izkušnje z http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...
Pogoje je da je gigabitni in dual band pa tam okoli 60 EUR.

SeMiNeSanja ::

Glede na popularnost Asus-ovih routerjev pri nas, bo morda koga zanimalo, da se je ASUS dogovoril z FTC (US Federal Trade Comission), da bo naslednjih 20 let podvržen strogemu varnostnemu pregledu na vsake dve leti.

Dogovor je posledica resnih obtožb na račun ASUSa, da je zanemarjal varnost v svojih brezžičnih usmerjevalnikih. Več o tem v članku na thehackernews.com.

[SkA] ::

Če hočeš MikroTik z 802.11ac, potem poglej hAP AC model. Jaz sem ga ta teden dobil, kupil pri EuroDK, ker pri nas še ni dobavljiv.

Je pa res, da te bo malo dražje od 80EUR prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

dejanslo ::

Do report, je zadovoljil tvoja pričakovanja?
There`s More Than One Way To Do It

čuhalev ::

Bežen pregled na hAP AC mi pravi, da bi lahko dali GB Ethernet vmesnike. Za 802.11ac se bi to spodobilo.

Si ga naročil preko njihove spletne strani ali ga kupil posredno preko ebay?

darkolord ::

hAP ac ima gigabitne porte, hAP ac lite pa ne. Je pa slednji približno pol cene prvega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
««
35 / 126
»»