» »

enostransko steklo

enostransko steklo

Ashrack ::

Obstaja kaka folija ali kaj podobnega ki jo nalimas cez steklo v oknu in se vidi samo ven obratno pa zelo slabo ali celo nic?
....

Highlag ::

Obstaja. Samo vedi, da je potem tudi svetloba, ki vstopa skozi to folijo zadušena. Torej svetlobe, ki gre skozi takšno okno je manj.

Povprašaj kakšne, ki zatemnjujejo okna na avtomobilih.
Never trust a computer you can't throw out a window

francek1 ::

Kvalitetne folije, ki jih vedno lepim na vozila ima Foliatec. Meni jih vgrajuje Lešnik iz Maribora, s katerim sem res zadovoljen.
Seznam pooblaščenih slovenskih vgrajevalcev FOLIATEC folij.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Ashrack ::

Highlag je izjavil:

Obstaja. Samo vedi, da je potem tudi svetloba, ki vstopa skozi to folijo zadušena. Torej svetlobe, ki gre skozi takšno okno je manj.

Povprašaj kakšne, ki zatemnjujejo okna na avtomobilih.

to potem ne bi bilo vredu.
Potem je se vedno najbojse zavese ali pa flise katerih pa pod 40/meter ne najdem.
....

Letalec ::

Delal sem na novi stavbi kontrole zračnega prometa, in imajo "zlate" zatemnjene šipe. Poleg tega se zadeve znotraj sploh ne opazi, medtem ko zunaj iz 8m ne vidiš noter praktično nič. Tako da obstajajo "zatemnjene" šipe ki ne zatemnijo :D. Sklepam pa da je velika verjetnost da niso nalepljene le folije, ampak so takšne šipe naročili (ali pač)?

Letalec ::

Evo tile prodajajo vse vrste samolepilnik zatemnilnih in zrcalnih folij. Seveda jih boš moral za ceno poklicat, da lahko ocenijo za koliko te lahko nateg*ejo. Klik

darkolord ::

Tako da obstajajo "zatemnjene" šipe ki ne zatemnijo
Seveda ne obstajajo.

Enostavna fizika - tista svetloba, ki se odbije, ne gre skozi in je na drugi strani ne vidiš. Če bi se vsa svetloba odbila, na drugi strani ne bi videl čisto nič navzven.

Takšne folije _PRECEJ_ zmanjšajo prehod svetlobe skozi steklo - se pa pač oči hitro prilagodijo, tako da se ti zdi še zmeraj skoraj enako svetlo.

Poleg tega pa delujejo samo, ko je zunaj precej bolj svetlo kot znotraj - ko ponoči prižgeš luč, se vidi noter.

Furbo ::

Je res, da je notri zaradi takih stekel manj svetlobe. Ampak - še vseeno več, kot če daš zavese, pa še ven ne vidiš potem.
Ni mi jasno, zakaj folk daje okna, če jih potem zastira z zavesami.

Mi imamo že od nekdaj stekla z delnim zrcalnim efektom in je super. Ko bom pa zidal zase v kratkem, bom pa vgradil maksimalno refleksna stekla.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Kako imaš pa za zvečer in direktno sonce?

Furbo ::

Lamelne zavese. Lahko jih obrnem tako, da odbijajo sonce, pogleda ven pa ne motijo.

Edino okno ki je bolj na udaru čez poletje pa delno zastiram v sodelovanju z naravo. :) Pred njim imamo posajen grm, ki se čez poletje razraste in ozeleni, daje senco. Jeseni ga pa obrežemo, pa je. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UV žarki

Oddelek: Loža
81252 (1045) FrRoSt
»

Zatemnjeno vetrobransko okno na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
193507 (2979) Engineer_
»

Zastrtje Okna

Oddelek: Loža
257660 (6000) Furbo
»

Piskajoče rikverc žarnice?

Oddelek: Loža
152648 (2171) bzp

Več podobnih tem