» »

En računalnik z devetimi monitorji imam težave..

En računalnik z devetimi monitorji imam težave..

123_meni ::

Pozdravljeni,

Računalnik
i5-750,
MSI P55-GD65 matična plošča,
1x 5870 eyefinity 6 2GB,
1x 5870 Sapphire 1GB
9 monitorjev 1920x1200

Kartice nista vezani v crossfire, uporablja se 5 Akrivnih display portov tako da vsi monitorji delujejo.

Težava da se računalnik sesuje brez blue screen-ov samo ugasne in se ponovno prižge...to se naredi ko se izvajajo kakšna težja opravila kot naprimer testiranje "windows experiance index" ali pa kakšne corel draw...

Procesor se ne pregreva, grafične tudi ne,... USB napajanje Aktivnih display portov je ločeno od matične plošče..

Mogoče kakšen predlog...zakaj se sistem sesuje... Grafične kartice nista vezani v crossfire zato ker kot sem slišal pri crossfire ne moreš uporabljati 9 monitorjev...

Hvala za predloge in odgovore...
  • spremenilo: 123_meni ()

matonson ::

Prešvoh napajalnik.

123_meni ::

2 grafične popijeta cca 360W procesor 90W = okoli 450W

ali je 650W LC prešvoh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 123_meni ()

amigo_no1 ::

Odvisno kakšne amperaže ima na +12V linijah.

BALAST ::

650W bi moral biti čisto zadosti za dve HD5870, prej bi rekel da imaš neke nestabilne gonilnike.

Potegni si Atiman uninštaler gonilnikov, ter si naloži zadnje z AMD.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

amigo_no1 ::

Če bi bilo driverji bi dobil ati bsod in se pc nebi ugasnil.

@123_meni
Ločiš med restartom in kompletnim izklopom & ponovnim vklopom ?

Zgodovina sprememb…

123_meni ::

amigo_no1 je izjavil:

Če bi bilo driverji bi dobil ati bsod in se pc nebi ugasnil.

@123_meni
Ločiš med restartom in kompletnim izklopom & ponovnim vklopom ?


Hmm...

Takole se zgodi monitorji vsi ugasnejo...in sliši se kako se računalnik ponovno zažene...enako kod bi držal tipko za izklop.

Ker ob ponovnem zagonu vpraša, če bi rad izbral safe mode ali navadno...

matonson ::

650W bi bilo mogoče dovolj, če to ne bi bil LC power.

Imaš navit procesor?

5870 eyfinity6 naj bi bila tudi nekaj požrešnejša od navadne.

http://www.amd.com/US/PRODUCTS/DESKTOP/...
http://www.amd.com/US/PRODUCTS/DESKTOP/...

Jst bi probal samo z eno.

123_meni ::

matonson je izjavil:

650W bi bilo mogoče dovolj, če to ne bi bil LC power.

Imaš navit procesor?

5870 eyfinity6 naj bi bila tudi nekaj požrešnejša od navadne.

http://www.amd.com/US/PRODUCTS/DESKTOP/...
http://www.amd.com/US/PRODUCTS/DESKTOP/...

Jst bi probal samo z eno.


Ja z eno je delalo super... 6 zaslonov nikoli problema, bomo zamenjali napajalec pa da vidimo... :)

Mustang2142 ::

z 650 w LC napajalnikom si ti mislil poganjat 2 5870... haha, drugo bi bilo če bi imel corsair ali enerax.

123_meni ::

Mustang2142 je izjavil:

z 650 w LC napajalnikom si ti mislil poganjat 2 5870... haha, drugo bi bilo če bi imel corsair ali enerax.


sej dela :) sam ne smeš ga obremeniti :)

fosil ::

123_meni je izjavil:

Mustang2142 je izjavil:

z 650 w LC napajalnikom si ti mislil poganjat 2 5870... haha, drugo bi bilo če bi imel corsair ali enerax.


sej dela :) sam ne smeš ga obremeniti :)

Potem ga pa nehaj obremenjevat pa bo kul :)
Tako je!

Invictus ::

123_meni je izjavil:

2 grafične popijeta cca 360W procesor 90W = okoli 450W

ali je 650W LC prešvoh?


Je prešvoh. Tisto na napajalniku je nazivna moč. Pa pomnoži s 75% izkoristkom, pa dobiš realno. V tvojem primeru ravno malo nad 450W. Sposodi ali vzemi na reverz en močnejši napajalnik, pa boš videl.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuglvinkl ::

Trafa.

boogie_xlr ::

Običajno tista vlka cifra z W zadaj (npr. 600W) "peak power" oz. najvišja, ki jo je zmožen napajalnik spravit od sebe v kratkem času, npr. ob vklopu računalnika.

amigo_no1 ::

650W je peak vseh linij skupaj (3.3, 5 in 12V).

Zheegec ::

650W je popolnoma dovolj. Ampak, če ima lepo pravilno razporejeno moč po linijah :) Ker najbrž nima kupi takšnega z močnejšo linijo 12V. Ni nujno, da je več W, ampak ker niso ravno dragi tudi s tem ni nič narobe :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Duhec ::

Komp se ti restarta, kot bi stisnil tipko za reset. Lahko res zaradi sesedanja napajalnika, možno tudi zaradi gonilnikov, torej SW.
Da bolj sigurno fašeš BSOD in ne restart moraš pod Sistemske Lastnosti/zavihek Dodatno/Zagon in Obnovitev-Nastavitve/ odstraniti kljukico pred "Zaženi znova samodejno".

Mustang2142 ::

Jaz še ene 5870 nebi poganjal s tistim LC-jem, kaj šele dve. Vzami corsair TX 850W V2, pa nebi smelo biti več težav.

sandmat ::

tudi pri nas imamo istega radeona eyefinity, smo imeli lc 650W, se je konstantno usuval. S corsair 850W teh problemov ni (pravzaprav je stvar delala tudi z 2 350W 15 let starima napajalnikoma). LC 650W imaš lahko za stvar, ki ti maksimalno žre 150W, več od tega je že slaba.

Ko sem nadgradil iz 2 na 4GB rama, se stvar sploh zgnala ni več :D

btw, ti uspe monitorje preko kakih aktivnih converterjev priklopit, ali so vsi DP?

123_meni ::

Kar se tiče aktivnih DP je pa stvar taka, vsaka grafična podpira max. 2 monitorja, kar je več je potrbno imeti aktivne DP ali pa monitorje ki imajo že notri vgrajen DP priklop...Ponavadi so te monitorji dražji...

Smo imeli kar nekaj težav ker nam ni bilo jasno zakaj samo 2 monitorja delata na grafični ki ima 6 priklopov... malo piše o tem, tako da smo potem sami poštuderal... :)

Aktivni DP skoraj vsi potrebujejo USB napajanje, sem pa dobil aktiven DP zraven ATI 7970 grafične, ki je brez USB napajanja verjetno že nova tehnologija...

LP

Takole zgleda aktiven DP:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

sandmat ::

mi smo priklapljali vga monitorje (edinih 6, ki jih je bilo pri roki) in nam občasno celo uspe prikazat vseh 6 na polni resoluciji. Applovi miniDP na VGA converterji (edini, ki si jih lahko takrat dobil v slo, na žalost), ki nimajo dodatnega usb priklopa. Večinoma se zgodi kak link failure (predvsem ko pride računalnik iz sleep mode).

Problem je, kako reševat to stvar, če imaš na drugi strani vga priklop. Any ideas?

Sorry, k sm hijackal temo mal :)

123_meni ::

Evo zakluček narejen, problem je bil napajalnik HCL 630W "premalo",
menjan za 850W napajalnik deluje brez problema...

Hvala za nasvete...


"Problem je, kako reševat to stvar, če imaš na drugi strani vga priklop. Any ideas?"

če imaš VGA priklop svetujem nabavo novih monitorjev :) ali pa konverter iz DVI v VGA obstajajo tudi kabli ki so DVI v VGA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoc ob nakupu delov za racunalnik in sestavljanja

Oddelek: Kaj kupiti
11881 (616) joej970
»

Radeon HD 7770 in 3 ekrani

Oddelek: Pomoč in nasveti
214271 (3924) Janac
»

dobre komponente a slab performance ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6619 (466) yejk0b
»

Prenova računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
101358 (1206) akasa

Več podobnih tem