» »

Nekaj utrinkov iz današnje Ljubljane

1
2
3

Yama ::

cebelar +1
@good guy, nimas prav, vecina je vedela zakaj je tam! Delilo se je tudi veliko letakov itd. Menim, da se kar tako enemu ki neve zakaj se gre itak ni ljubilo v soboto na -10 stopinjah stat sredi LJ/MB. Popolnoma drugace kot protest proti malem delu npr. kamor so vsi sli ker so lahko manjkali pri pouku.
Dobro borza je bila res zgresena imho, usa ambasada pa niti ne toliko, pobuda o acti je vendarle prisla iz amerike a ne?
vsem ki ste tukaj sedaj pametni, naredite kaj sami - bolje! Ce bodo dobre ideje bo zagotovo veliko ljudi pomagalo itd.
Koga briga ce je bilo kaj narobe crkovano in da je bilo polno memetov povsod, vazno je sporocilo...

PaX_MaN ::

Dobro borza je bila res zgresena imho, usa ambasada pa niti ne toliko, pobuda o acti je vendarle prisla iz amerike a ne?

Nop. Prišla je iz Amerike in Japonske.
So yeah.
FUBAR'd.

Looooooka ::

cebelar123 je izjavil:

Druga ko pizdit nekateri ne zanjo, nič jim ni prav. Ko pa vam bojo redtube stran vzeli pol pa se bote jokali, ko bote morali na memorijo svojo majhno, na roke metat.
Idiotizem na vrhucu, nisem si mislil, da bojo taki bedaki tudi na slo techu gor.

S takimi protesti se hitreje kot brez :)
Sam bi bil veliko bolj vesel ce bi imeli organizatorji protesta dejansko kaj pripravljenega.Ce niso zmogli bi pac prej prosili za donacije.
1 megafon in 1 clovek, ki se je konstantno drl da naj se kdo kaj pove.
So sorry...folk je prisel tja zadevo podpret...ponavad morajo organizatorji kaj vec povedat.Brez tistih papirjev bi bil to skorajda nek pijanski zbor folka, ki se malo dere zato, ker jih zebe.
Namen je bil ok, ljudje so tud pokazal, da so pripravljen it na cesto ampak organizacija pa...podn.
Ce tega ne znas sprejet je pa to tvoj problem :)
Tole z borzo je bil pa tak epic fail, da se ne bil cudil ce bojo jutri poslanci lepo novinarjem dali izjavo v smislu "ljudje, ki so protestirali niso vedeli zakaj protestirajo...saj so na koncu dneva protestirali tudi pred borzo".

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

PaX_MaN je izjavil:

Dobro borza je bila res zgresena imho, usa ambasada pa niti ne toliko, pobuda o acti je vendarle prisla iz amerike a ne?

Nop. Prišla je iz Amerike in Japonske.
So yeah.
FUBAR'd.

Zadeva je 100% izbozena iz amerike. Vendar pa amerika sama ne zeli biti podpisnica tega sporazuma zato so nafukal Japonsko, da je predlagala celotno zadevo. Je pa ACTA 100% delo US.

PaX_MaN ::

Am, ne:
At the 2005 G8 Summit in Gleneagles, Japan proposed the need to establish a legal framework to prevent counterfeiting and piracy.

In pol:
At the G8 Summit in Gleneagles in 2005, the then Prime Minister Koizumi proposed
the establishment of a new international legal framework aimed at preventing the
proliferation of counterfeit and pirated goods. The METI has since taken the
initiative in working closely with a numbe r of interested trading partners which
share our high level of commitment in the protection of intellectual property rights
with a view to establishing a new international agreement, namely ACTA.

In pol:
Japan is announcing today that it intends to work closely with interested trading
partners, which share our high level of commitment in the protection of intellectual
property rights, with a view to establishing a new international agreement, the
"Anti- Counterfeiting T rade Agreement (ACTA) [tentative]" for the purpose of
strengthening the enforcement of intellectual property rights and that Japan plans
to initiate
intensive consultations regarding the substance of this framework by the
end of this year.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

RejZoR ::

In kaj bi Japonska z ACTO ? Moraš bit res retardiran bumbar, da verjameš, da je bila Japonska pobudnica...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hruske ::

Ena firma, ki je na CDje dala rootkit, da bi se lahko šla DRM, je doma na Japonskem. Sony.
Rad imam tole državico. <3

PaX_MaN ::

In kaj bi Japonska z ACTO ? Moraš bit res retardiran bumbar, da verjameš, da je bila Japonska pobudnica...

Za začetek ti lahko tale japonc pove, kok je fajn kršit zakone(~= piratizirat) tam dol:
[...]38 year old Yoshiaki Asagiri has been handed a two and a half year jail sentence for running a website that offered over 1,000 illegal DS ROMS - effectively digital copies of games - on his own site.

In addition Asagiri, who was arrested last year, was fined just under $100,000.

The presiding judge said the defendant's actions "trampled" on the efforts of copyright holders and the work of games developers.

Iatromantis ::

Ali pa ta:

There has been at least one instance of an entire fake parallel manufacturing / distributing / retail system. NEC, a large Japanese electronics company, was apparently copied and sold throughout South East Asia. An enterprising customer, dissatisfied by the fake NEC's warranty service, complained to the real NEC headquarters in Japan, who thereupon found that they were manufacturing and distributing products they had never heard of.

Še vedno mislim, da je izvorna težava ACTE, da izenačuje posameznike z združbami, fizične ljudi s pravnimi osebami, nekaj podobnega, kar se nam je obetalo z zadnjo spremembo kazenskega zakonika. 8-O

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

PaX_MaN je izjavil:

In kaj bi Japonska z ACTO ? Moraš bit res retardiran bumbar, da verjameš, da je bila Japonska pobudnica...

Za začetek ti lahko tale japonc pove, kok je fajn kršit zakone(~= piratizirat) tam dol:
[...]38 year old Yoshiaki Asagiri has been handed a two and a half year jail sentence for running a website that offered over 1,000 illegal DS ROMS - effectively digital copies of games - on his own site.

In addition Asagiri, who was arrested last year, was fined just under $100,000.

The presiding judge said the defendant's actions "trampled" on the efforts of copyright holders and the work of games developers.

In kdo je pobasal teh $100,000? Avtorji že ne.

Fave ::

Hej, luštne bejbe so bile na protestih. Če tista fotka zaokroži po netu, bo naslednjič tam petkrat več foka. Če bodo točili še pivo in kuhnca pa 12 krat več 8-)
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Mipe ::

A ni brez veze, če hodijo tja samo zaradi bejb in piva?

Fave ::

Mipe je izjavil:

A ni brez veze, če hodijo tja samo zaradi bejb in piva?


Ne?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Mipe ::

No, zdaj vsaj vemo, kje so tvoje prioritete. :P

Fave ::

Aja midva o ACTI... sem proti. Sem sicer zelo za spoštovanje avtorskih pravic, ACTA pa posega v zadeve katerimi bi morali reči javno dobro.

Sam, a nista luštni onidve punci?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Alexius Heristalski ::

Daj sliko ali utihni.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mehmed ::

Relanium je izjavil:


Guy Fawkes maske in memeji nimajo prav nobene veze z ACTO


Mja, acta se bori proti ponaredkom, polovica anon mask je pa doma narejenih printov.
Tko da neki nenamerne ironije je tle.

Tero ::

Sam sem bil v Marioru. Predvsem problem je bil mraz mraz in še enkrat mrzlo je blo :) Zato sem tudi malo prej pobegnil.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Truga ::

RejZoR je izjavil:

In kaj bi Japonska z ACTO ? Moraš bit res retardiran bumbar, da verjameš, da je bila Japonska pobudnica...

Japonska je bila ena od pobudnic.
BTW:
http://www.animenewsnetwork.com/news/20...
Perfect Dark (P2P) @ Wikipedia
In se je tega. Pa so vsi tej programi neprimerno boljsi kar se tice anonimizacije kot torrent...

Fave ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Daj sliko ali utihni.


My mind's a hyper tool that fixes everything.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

BigWhale ::

34054 je izjavil:

Jaz mislim da maska simbolizira boj nas proti njim: ljudje proti korporacijam/bankam, vladi in cenzuri katero slednje vse bolj in bolj vsiljujejo. Zakaj torej ne bi imela veze z ACTO?

Super da se je protest zgodi in da je bila udeležba dobra.


Guy Fawkes je bil v bistvu terorist, ki je (skupaj z drugimi zarotniki) nacrtoval atentat na kralja Jamesa. Sama maska je pa ratala popularna zaradi stripa in filma V for Vendetta.

V bistvu je vse skupaj bizarno, ker maska izhaja iz popularne kulture, na nek nacin proizvedene s strani istih korporacij proti katerim se 'borijo'.

Tako, da 'na sreco', precej malo ljudi v resnici ve kdo je bil Guy Fawkes in zakaj je njegova maska tako popularna.

petrus ::

Nisem bil, ker se načeloma strinjam s tem: I hope SOPA passes.
stati inu obstati

Mipe ::

Kontroverzno vprašanje: ali ste za objavo slik pridobili dovoljenja slikanih?

Tero ::

Na protestih se nekako predvideva da hočeš da te ćim več ljudi / medijev vidi. Zato mislim da posebej spraševati za dovoljenja ni potreno.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

kamiKaZaA ::

[pic]http://www.google.si/imgres?q=its+just+...

Neznam dodat slike iz interneta, zato je pač prikazana v linku. Ja in tudi jaz sem včeraj zmrzoval v Mariboru, ker mi ni vseeno. Danes Acta, jutri hrana (monstano), pojutrišnjem zdravila,... Nov Svetovni Red prihaja z njim pa suženjstvo.

Zgodovina sprememb…

SkyNet ::

O, celo nekaj transparentov v slovenščini. Pohvalno! :P
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

PNG ::

34054 je izjavil:

PNG je izjavil:

LOL kaj se boš ti boril proti korporacijam/bankam/vladi, ko se boš odselil od hotela mama pa boš a) zaposlen v korporaciji b) rabil boš kredit od banke za stanovanje in/ali avto in c) volil boš vlado, ki bi to obljubila nižji davek.

Sanjati o drugačni ureditvi sveta je iluzorno. Točno to je problem tega protesta (današnjega) - ljudje so šli kr nekaj protestirati, kar sploh ni imelo veze z ACTO.


Torej, odselil si se od doma, se zakreditiral, da se lahko voziš z nekim v redu avtom, zraven pa še za stanovanje, - sedaj moraš držati svojo službo v neki korporaciji - in vedno voliš vlado v upanju da bodo davki nižji? Zraven pa verjameš - ehhh, svet je pač takšen kot je in nikoli se ne bo spremenil. Prijateljev imaš bolj malo - ker izgleda da vsi živijo povsem enako življenje kot ti.


Da, jaz tudi veliko takih poznam. Pri 30ih še vedno živijo pri mami, igrajo world of warcraft in so v drugem letniku prava. Torej, povprečni slovenci pri 30ih, česar je bolj kot ne največ.

EDIT: Aja, pa ne, nimam nobenega kredita odprtega zaenkrat, me pa veseli da te skrbi zame :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Phantomeye ::

O moj bog, kakšni 24ur-ski komentarji.

A je važno, če ljudje uporabljajo te maske? A je važno na kak način ljudje protestirajo. Kakršna koli aktivnost je boljša od pasivnosti.

Kdor misli nasprotno je pac idiot. jebiga.

Looooooka ::

Tero je izjavil:

Na protestih se nekako predvideva da hočeš da te ćim več ljudi / medijev vidi. Zato mislim da posebej spraševati za dovoljenja ni potreno.

Vse je treba prijavit.
Tud ce mas recimo...pohod na roznik in pricakujes vec kot ne vem 100(ugibam cifro) ljudi moras prijavit.

jest10 ::

Phantomeye je izjavil:

O moj bog, kakšni 24ur-ski komentarji.

A je važno, če ljudje uporabljajo te maske? A je važno na kak način ljudje protestirajo. Kakršna koli aktivnost je boljša od pasivnosti.

Kdor misli nasprotno je pac idiot. jebiga.


Ja, je zelo važno na kakšen način protestirajo. Recimo protest v maskah z bejzbol kiji, ki se jih veselo uporablja, ni ravno nekaj najbolj zaželjenega.

PNG ::

Ali pa recimo z granitnimi kockami in jajcami, tako da potem s protestom dosežeš ravno obratno.

ZELO pomembno je kako se protestira. Kdor misli nasprotno je idiot in to je dejstvo, saj smo to doživeli iz prve roke še ne tako dolgo nazaj.

Grumf ::

ZELO je pomembno, da ljudje protestirajo in če protestirajo, takšni, ta pametni, z
lokacijo protestov doma pred kavčem in pritoževanjem tvju, potem je to absolutno
najboljša praksa, še bolje pa je, če ne naredijo nič in potem kritizirajo tiste, ki
se trudijo nekaj narediti.

Ma ste me prav spomnili na nekaj starega, iz časov srednje šole... sem se potrudil
in celo našel...

Lass uns diskutieren denn in unserm schönen Land,
sind zumindest theoretisch alle furchtbar tolerant
Worte wollen nichts bewegen Worte tun niemanden weh
Darum lass uns drüber reden, Diskussionen sind ok
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

Glede na to, da ni bilo nobenega nasilja, je bil protest zgleden.

Še več takih.

Grumf ::

jype je izjavil:

Še več takih.

Z večjo udeležbo, morda pridejo kdaj tudi foteljčkarji... če bo sonce lepo grelo
in bojo ravno imeli zlomljeno nogo (da ne morejo v naravo) in jim bo ravno internet
crknil in na nobenem od 150 tv kanalov ne bo nič za gledat, pa še zaradi sončnih
neviht ne bo radijskega signala... po tem ko jim bo pes požrl gsm.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Phantomeye ::

jest10 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

O moj bog, kakšni 24ur-ski komentarji.

A je važno, če ljudje uporabljajo te maske? A je važno na kak način ljudje protestirajo. Kakršna koli aktivnost je boljša od pasivnosti.

Kdor misli nasprotno je pac idiot. jebiga.


Ja, je zelo važno na kakšen način protestirajo. Recimo protest v maskah z bejzbol kiji, ki se jih veselo uporablja, ni ravno nekaj najbolj zaželjenega.



Ne obračat mojih besed. A lahko potem rečem, da zdajle postavljaš ljudi z GF maskami na isto raven kot folk z bejzbolkami.

Ce bi moje besede zajemale nasilne proteste, bi to posebi izpostavil. Menda se predpostavlja, da protesti v osnovi niso nekontrolirano izvajanje nasilja.

Ali se morda motim?

Phantomeye ::

PNG je izjavil:

Ali pa recimo z granitnimi kockami in jajcami, tako da potem s protestom dosežeš ravno obratno.

ZELO pomembno je kako se protestira. Kdor misli nasprotno je idiot in to je dejstvo, saj smo to doživeli iz prve roke še ne tako dolgo nazaj.


NAJPREJ je pomembno, da se protestira. V drugi fazi je pa pomembno KAKO se protestira. Ta protest je bil lep prikaz dobrega protesta. Zato ne vem, čemu napadanje simbola, ki prisotne združuje.

K največji problem je, da ni nobene legitimne organizacije, ki bi ozaveščala ljudi, ki ne poznajo AKTE, torej tiste, ki ne uporabljajo interneta.

Se motim?

kamiKaZaA ::

OK v prejšnjem (sedaj že izbrisanem komentraju sem šel predaleč). Bom napisal samo to:

Če bi se s protesti kaj dalo doseči, bi bili prepovedani.

Zdi pa se mi nemuno razbijati avtomobile, sežigati kesone, metati granitne kocke v pralament,... ker dejansko so to stvari, ki niso odgovorne za nastalo situacijo.

Za nastalo situcaijo so odgovorni ljudje.

Prostesti so 1. faza s katero nebomo dosegli nič, ko nas pa bo dovlj dosti, pa bomo prešli v 2. fazo. Več pa nesmem napisati, kaj temu sledi.

Upam, da sedaj nisem uporabil preveč sovražnega govora, ker sem dejansko poskušal opisati situacijo, katero pa na bolj mili način seveda ne gre.

c00L3r ::

Najlepše je sedet za PC-em pri 22 stopinj in trool-at, kak protestniki nimajo pojma zakaj so tam, da je vse skupaj brezveze in da niso nič dosegli.

Nisem bil na protestih. Respekt pa tistim, ki so bili. Še posebej tistim v MB, ker so jih vremenske razmere jeb**e v glavo.

Guy Fawkes maske so popolnoma na mestu. Je pa neumno, da dobi Time Warner nekaj denarja iz tega. Ravno to je narobe s sistemom. Tak da kupujte maske od sumljivega kitajskega izvora, kjer niso plačali licenc ali pa si jih natisnite sami.

ttommy ::

Tudi od mene respect vsem, ki so bili tam. In ja- Guy Fawkes maske so na mestu. Sicer nisem prebiral zgodovinskih knjig, je pa v filmu V for Vendetta dobro prikazan pomen te maske.
Na koncu bo Guy Fawkes bolj znana osebnost kot Jezus Kristus.
Gamer

c00L3r ::

Tipkarski škrat. Hotel sem napisat troll-at :)

Gregor P ::

Znan je predvsem zaradi tega ker se je rajši sam pognal v smrt kot da bi čakal, da ga kraljevo osebje muči do smrti. Z Jezusom pa je povezava v tem, da je planiral umoriti angleškega protestantskega kralja, da bi lahko vzpostavili nazaj katoliškega monarha; vendar ga je nekdo anonimno izdal (wiki).

Torej po današnjih predstavah je človek bil terorist, ki je hotel pomagati zamenjati oblast; očitno nesrečnik, ki je to dejansko počel iz verskega prepričanja.

Morda se ravno to, da je bil anonimno izdan oblasti, sedaj poslužuje kot orožje zoper oblast, da tudi sama občuti na njeni koži, kako to zgleda, ko načrtuješ nekaj (v našem primeru zoper državljane) in potem nemočno opazuješ, kako ti anonimneži rušijo načrte, drugega za drugim. In če bi povlekli analogijo s koncem Fawkesa, državni oblasti preostane le še predčasni "skok v smrt" (neka samorazpustitev oz. rekonstrukcija države, oblasti, ali vsaj ponoven razmislek, kako mislijo ravnati s svojimi državljani) pred neizogibnim koncem (ko bodo šli tako daleč, da bodo ljudje šli na ulice ne samo protestirati, ampak bodo oblast vzeli v svoje roke).

Ampak to je že preveč filozofskega razmišljanja za mene na nedeljski popoldan:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Sej simbol ni v tem, kdo in kaj je bil Guy Fawkes, temveč v:

V> A building is a symbol, as is the act of destroying it. Symbols are given power by people. A symbol, in and of itself is powerless, but with enough people behind it, blowing up a building can change the world.

Gregor P ::

Dobro, nisem vedel, da so oni takrat hoteli uničiti samo zgradbo kot simbol česa, vedno sem mislili, da so zgolj hoteli pobiti ljudi, ki so takrat bili v zgradbi, vsi lepo na enem mestu.

Fawkes is sometimes referred to as "the only man ever to enter Parliament with honest intentions".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Dobro, nisem vedel, da so oni takrat hoteli uničiti samo zgradbo kot simbol česa, vedno sem mislili, da so zgolj hoteli pobiti ljudi, ki so takrat bili v zgradbi, vsi lepo na enem mestu.

Ne, saj Guy Fawkes je čisto verjetno bil namenjen zgolj umoriti politične nasprotnike, pa tudi film V for Vendetta protagonista prikaže precej drugače od grafične novele, kjer gre za izrazito nasilno in anarhistično držo.

Masko naj bi danes večina razumela kot simbol upora navadnih državljanov proti vedno bolj represivnim oblastem.

Gavran ::

Gavran je izjavil:

A je mogoče sprožiti referendum za umik podpisa?



Ponavljam vprašanje...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

jype ::

Vedno je mogoče sprožiti referendum.

PaX_MaN ::

Gavran je izjavil:

Gavran je izjavil:

A je mogoče sprožiti referendum za umik podpisa?

Ponavljam vprašanje...

Za umik podpisa?
Ne.
Za potrditev Zakona o ratifikaciji ACTA?
Da.
(Če ga ne bo že prej DZ predlagal.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

MrStein ::

Predlagajmo Primcu, da bo zbiral podpise za referendum, ki ima smisla in se dejansko zadeva večine.
>:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

Njemu je pa po dveh uspelih(biomedicinska oploditev žensk, DZak) in enem na srečo neuspelem(legalizacija prostitucije) res treba še dodatnega zaleta, ja.
:/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Jupito ::

c00L3r je izjavil:

Najlepše je sedet za PC-em pri 22 stopinj in trool-at, kak protestniki nimajo pojma zakaj so tam, da je vse skupaj brezveze in da niso nič dosegli.


↑ Ta citat bi se moral v določenih temah avtomatsko dodajti kot prvi in zadnji post na vsaki strani. :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LD PC-V8 Sestava.... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11513190 (8342) Xserces
»

Custom Build L.2006

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71517 (1347) xsannyx
»

S-T čez drn in strn - mariborsko Pohorje

Oddelek: Loža
104165 (1837) CaqKa

Več podobnih tem