» »

Eduroam ne deluje na laptopu Lenovo S205

Eduroam ne deluje na laptopu Lenovo S205

ziu ::

Živjo.

Imam naslednjo težavo. Na faksu imamo možnost dostopa do omrežja Eduroam. Na Android telefonu (Motorola Milestone) zadeva deluje brez težav, na laptopu Lenovo S205 pa mi ga nikakor ne uspe usposobiti. Natančno sem sledil vsem navodilom, probal vse možno, izključil firewall, skratka, vse kar mi je prišlo na pamet...pa še vedno ne dela. Ostalim (vsaj večini) tudi na laptopih internet dela brez problema.

Slike, če vam kaj povejo:

 Stanje

Stanje



 Podrobnosti

Podrobnosti

ziu ::

Sem probal, na laptopu deluje tudi prek USB tetheringa z Motorolo. Lastnega Wi-fija pa ni šans da mi rata zrihtat, na noben način. Anyone?

jkreuztzfeld ::

IT helpdesk na faksu?

Iz zgornjih screenshotov zgleda da imaš povezljivost v omrežje in si dobil info od DHCPja.
--
Great minds run in great circles.

Zgodovina sprememb…

ziu ::

Pisal sem že na Arnes, niso znali pomagati, IT na faksu pa mi ne daje nekega hudega upanja, da bodo znali pomagati>:D

Kakšna ideja za kaj bi lahko šlo? Saj pravim, čudno se mi zdi, da ostalim (vsaj kolikor jih poznam) dela normalno, tudi meni pa doma Wifi dela BP. Klienta in nastavitve za Eduroam sem pa že tolikokrat preveril in nastavil, da tam skoraj sigurno ne more biti težav.

Sba ::

Sicer si napisal, da si sledil vsem navodilom, pa vendar. Si naložil Secure W2?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

ziu ::

Valda:) naložil, večkrat probal vse nastavitve po navodilih, večkrat z manjšimi modifikacijami, nič ne rata. Je pa res, da mi je enkrat, v enem izmed začetnih poskusov, za par sekund dejansko uspelo vzpostaviti povezavo (s povsem običajnimi nastavitvami), potem pa nikoli več.

Sba ::

Jaz sem imel tudi zadnjič težave. In sicer sem se vpisoval po starem sistemu. V ponedeljek je delalo, v torek pa nič več. Na mobitelu je pa delalo (ker sem imel očitno že nove nastavitve not)
Prej sem imel up. ime od maila (sedaj imam tudi nov mail) in certifikat od faxa. Sedaj pa imam up. ime od aips-a (UNI MB) in sem moral odstraniti certifikat, da je delovalo.

Poskusi še brez certifikata, če še nisi.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

ziu ::

Sem tudi že probal, pa ni šlo. Se mi pa zdi, da v tistem primeru, ki sem ga omenil zgoraj (da je za trenutek delalo), je bilo res celo brez certifikata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eduroam - težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
302179 (1749) crniangeo
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5214022 (8180) ramiz?!
»

moder ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
181233 (977) gogregy
»

Ne morem dostopati do routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
193822 (3513) koli99
»

nov telefon, novi problemi. [omrežje EDUROAM]

Oddelek: Pomoč in nasveti
264599 (4126) lopov

Več podobnih tem