» »

Windows Server 2k8

Windows Server 2k8

Desty ::

Živjo,


začel sem z uporabo Windows Server 2008 R2 na domačem NAS strežniku. Omislil sem si, da bi imel za file sharing (SAMBA) narejenih več uporabniških računov zaradi večih klientov. Tako bi npr. imel za WDTV posebej up. račun, za bratovega prenosnika spet drugega itd. Zakaj? Ker bi rad, da lahko uporabniki/naprave dostopajo samo do njim namenjenih folderjev na NAS strežniku. Nikjer v WIndowsih ne najdem opcije, da bi kreiral nove račune samo za SMB oz. file sharing. Se to sploh da? Je sicer možnost, da kreiram nove windows uporabniške račune, a zakaj bi, če potrebujem samo za file sharing in je Administrator account dovolj, saj le jaz upravljam s strežnikom.

Hočem tako kot ima rešeno Ubuntu. Namestiš SMB, dodaš SMB uporabnike, dodaš sharane mape, urediš privilegije in je to to. Ne pa da moraš kreirat standardnega userja.

l0g1t3ch ::

Narediš standardnega userja za vse kar rabiš. In če te boli možnost prijave, lahko to še vedno ukineš z nastavitvijo v local group policy.

ender ::

Kakšne posebne razlike med uporabniškimi računi na Windowsih in Linuxu ni, samo orodja so drugačna. Vsekakor moraš narediti uporabniške račune, če pa želiš tem uporabnikom dodatno preprečiti, da bi se prijavili v računalnik (če imajo fizični dostop do njega), pa boš moral to omejitev vklopiti v pravilnikih skupin.

Mimogrede, nameščati Server 2008 R2 je brezveze, če ne boš uporabljal Active Directory - raje namesti Home Server 2011, kjer so tudi konfiguracijska orodja preprostejša in bolj prilagojena domači uporabi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Icematxyz ::

Hočem tako kot ima rešeno Ubuntu.


In zakaj potem ne uporabljaš Ubuntu?

Desty ::

Sem kreiral standardne userje in je to to. Hvala!

ender je izjavil:


Mimogrede, nameščati Server 2008 R2 je brezveze, če ne boš uporabljal Active Directory - raje namesti Home Server 2011, kjer so tudi konfiguracijska orodja preprostejša in bolj prilagojena domači uporabi.

Windows Server imam licenčen in zato ni problemov z aktivacijo in podobno. WHS je pa malce težje dobiti delujočo verzijo (na travnikih), če pa že, pa aktivacija ne deluje. Mimogrede, opažam, da je Windows Server 2008 R2 zelo stabilen sistem. :)


Imam pa sedaj še eno dilemo. V PC sem dodal še en po velikosti identičen trdi disk, da bi imel RAID1. Sem v Disk Managerju lepo uredil z "Mirror volume" funkcijo in imam sedaj HW RAID. Kaj pa, če npr. primarni disk kar naenkrat odleti? Se bo računalnik zmožen zbootati iz sekundardnega diska (kopije) ali bodo težave?

ender ::

Če si delal z Disk Managerjem, imaš software RAID. Drugače pa, če prvi disk odleti, se bo računalnik lepo bootal z drugega diska (to lahko dosežeš tudi tako, da v boot menuju izbereš Secondary Plex).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strežnik za manjše podjetje

Oddelek: Strojna oprema
363318 (2246) levaky
»

Sestavljane home serverja

Oddelek: Kaj kupiti
329670 (8506) Dami
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374322 (3140) bastadu
»

Windows Server 2008 R2 na vmware

Oddelek: Operacijski sistemi
242025 (1779) _Dejan_
»

Oddaljeni BSOD

Oddelek: Novice / Varnost
354878 (2765) PrimozR

Več podobnih tem