» »

zunanji disk - sistem zamrzne

zunanji disk - sistem zamrzne

Vikking ::

Imam zunanji disk in težavo samo na enem računalniku. Ko ga priklopim (preko USB ali FW), cel sistem zamrzne (windows XP). Če ga priklopim na ostala 2 računalnika, (eden z XP, drugi z Win7) popolnoma nobenih težav.
Tudi ko priklopim drugi zunanji disk, windowsi zamrznejo (miška se še lahko premika, programov oz. ničesar pa noče odpret). Ko disk odklopim ostanejo zamrznjeni tako da le izklop pomaga.
Če priklopim USB ključ dela brez težav.

Najprej sem sumil NOD32 pa ga začasno ustavim, ali pa odkljukam (check removable drives), pa nič ne pomaga. Boga mi, da bi rad prenesel backupe, pa ne morem.
  • spremenilo: Vikking ()

SasoS ::

NOD5? Znan bug...začasni izklop ne pomaga.

http://www.wilderssecurity.com/showthre...

Edina rešitev (poleg uninstalla) je da v safe mode disablaš NOD32 servis.

Bellzmet ::

Meni je pri nekem starem compu trajal skoraj 10 min, da je comp zaznal 1tb zunanji disk, ko sem ga priključil na USB. Potem pa je vse lepo delalo.

lp

Vikking ::

SasoS: To bo ja. Ima verzijo 5.0.94. Sedaj pa iščem fiksno rešitev. Bom videl kaj pravijo na tehnični podpori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

heresjohnny ::

ne vem kva še vedno počnete z windows xp ampak na eset.com najdeš changelog za verzijo 5.0.95 (7.12.2011): Fix: connecting HDD via USB port could cause freeze of the OS

SasoS ::

...in tudi nov thread, s kako priročnim naslovom NOD32 Antivirus version 5.0.95.0 does not fix USB drive problem. Poleg tega ne vem kaj ima tukaj zraven XP, saj ima podobno težavo tudi Win7, če NOD32 5 ni bil inštaliran na sistemski disk (zmrzne že ob zagonu).

Kaj naj rečem, v petki so nekaj zadev usekali orenk mimo, tale težava z USBjem se vleče že od oktobra. Človek bi pričakoval popravek v nekaj dneh, ne pa da 3 mesece kasneje ne veš kaj je in kaj ni. Sem to tudi povedal ESETu na letnem sestanku...

heresjohnny ::

Vikking je izjavil:

Imam zunanji disk in težavo samo na enem računalniku. Ko ga priklopim (preko USB ali FW), cel sistem zamrzne (windows XP)...


SasoS je izjavil:

...Poleg tega ne vem kaj ima tukaj zraven XP...


kakor jaz razumem ima OP težave na windows xp ...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245473 (4344) Bye
»

Mikro zmrznitve - Eclipse/Java

Oddelek: Pomoč in nasveti
81315 (1119) vorantz
»

prenosni disk zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
5506 (459) T-Mac
»

virus in reševanje podatkov

Oddelek: Programska oprema
232663 (2416) Blisk
»

NOD32 ali Avast?

Oddelek: Informacijska varnost
368111 (7312) bluefish

Več podobnih tem