» »

Vlada 2012 -

Vlada 2012 -

Temo vidijo: vsi
««
229 / 264
»»

T-h-o-r ::

Mr.B je izjavil:

T-h-o-r , domen_ razume moj sarkazem, ti pa ne. Ti je pa domen lepo odgovoril. Pa domen_(-a) s 4 miljaramiEUR, nisem provociral. ampak kot kaže tebi še nekaj časa ne bo jasna poanta mojega podpisa.



v 1 uri postanja torej nisi izustil nič drugega kot sarkazem, na resna vprašanja pa nikakor ne misliš odgovorit? samo shizofreno boš še naprej bluzil tumarije o svojem podpisu, ki je napisan v precej slabi angleščini in nima nobene veze z vprašanji


ali si za zmanjšanje zadolževanja - kako lahko potem podpiraš to vado

ali misliš, da je ta vlada boljša od pahorjeve? če ja, kako, kaj dela drugače in bolje?


v pričakovanju novega shizofrenega "sarkastičnega" odgovora

kaj s svojim udejstvovanjem v zadnji uri sploh želiš doseči? pokazati, da si kao cinično-sarkastični debil, ki udarja z glavo po tipkovnici, potem pa stisne enter?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Buggy ::

MrB ne more iz svojega prgicsa priljubljnih besed: sarkazem, BDP, socialno cuteci ter osebna odgovornost...vse ostalo okoli tega je pac zgolj vezljiv element, ki nikakor ne more ratati argument.

@T-h-o-r : a se ti res se da sploh ukvarjat s to lajno?

T-h-o-r ::

Buggy je izjavil:



@T-h-o-r : a se ti res se da sploh ukvarjat s to lajno?

ja, ker bi se rad enkrat v življenju sporazumel z desničarjem takega kova; 0 % sucess so far
in takšnih je okrog 20 % slovencev
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Mr.B ::

T-h-o-r , ujel sem te v lastno zanko.

ali si za zmanjšanje zadolževanja - kako lahko potem podpiraš to vado
Pokaži alternativo.
ali misliš, da je ta vlada boljša od pahorjeve? če ja, kako, kaj dela drugače in bolje?
Predlagaj novi vladni trojček, rezultat prvega je že danes znan.

Buggy & T-h-o-r , uporabil bom kar osnovo
v pričakovanju novega shizofrenega "sarkastičnega" odgovora
Odgovor je enak mojemu podpisu. Predvsem je to T-h-o-r , v zadnji uri lepo dokazal. Buggy, pa dodal piko na i. Da ne razume mojega podpisa

PS T-h-o-r, dokazal si, da ne razumeš poante mojega podpisa, in t n-tič, še sploh z izjavo "življenju sporazumel z desničarjem takega kova", ker meni excelica prv lepo kaže da je rezanja premalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

MrStein ::

Mr.B je izjavil:

Buggy, sej vem SDS in liderji imajo pod nadzorom kompletno Sodstvo, tožilstvo, le neko anomalijo si niso pod nadzor vzeli kot se ji reče n-ta komisija.

Rad ponavljaš to floskulo, kaj? Ponavljam:

MrStein je izjavil:


PS: Če ima kompetni nadzor nad sosdtvom (sic) in tožilstvom, kako da je on na sodišču, Jankovič pa ne?


--------------

T-h-o-r je izjavil:


in desničarji so tako zabiti

Saj veste, da dokler so jedro in višek "politične debate" žalitve ne bo nič boljše?

(velja za vse - povem, ker vidim da radi delite ljudi v predalčke)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Keyser Soze ::

T-h-o-r je izjavil:

kmalu bo že 8.

v boj, v boj za narod svoj






No, tale je pa konkretno neokusna in pod nivojem S/Tja. Paše nekam na SDS spletno stran bi prej rekel. Metode Janše se zažirajo v mentaliteto Slovencev vidim. 8-O
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

MrStein, pač spadaš v isto kategorijo kot T-h-o-r . Pač vgrizneš se v lasten rep, in prežvekuješ s stisnenimi hemeroidi. EDINO kar ste DANES osebki tipa T-h-o-r povedali je to kar dokazujeta prva dva stavka mojega podpisa.
Da sem populističen, nekateri žal ne vidite dlje od svojega onega, zato pa kot ne razumete mojega podpisa , ne razumete da nima ničesar skupnega z nesposobnostjo JJ tima. Je pa zanimivo tako omejene ume povpraševati o rešitvi, in kako na koncu mora taka oseba, za vztrajanje na enoumju, jesti lastni rep.

Zato pa tako MrStein, T-h-o-r in Buggy, nima nobenega problema z zgornjo sliko, vključno z Babjim rovom. Me pa zanima kaj bi taisti osebki pokazali s svojo mentaliteto, kako so boljši in napredni recimo ob sledečem grafitu : Klali smo vas 1945, klali vas bomo 2013
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

T-h-o-r ::

se opravičujem, ker je tvoja krhka dušica bila izpostavljena temu

Mr.B je izjavil:

MrStein, pač spadaš v isto kategorijo kot T-h-o-r . Pač vgrizneš se v lasten rep, in prežvekuješ s stisnenimi hemeroidi. EDINO kar ste DANES osebki tipa T-h-o-r povedali je to kar dokazujeta prva dva stavka mojega podpisa.
Da sem populističen, nekateri žal ne vidite dlje od svojega onega, zato pa kot ne razumete mojega podpisa , ne razumete da nima ničesar skupnega z nesposobnostjo JJ tima. Je pa zanimivo tako omejene ume povpraševati o rešitvi, in kako na koncu mora taka oseba, za vztrajanje na enoumju, jesti lastni rep.

Zato pa tako MrStein, T-h-o-r in Buggy, nima nobenega problema z zgornjo sliko, vključno z Babjim rovom. Me pa zanima kaj bi taisti osebki pokazali s svojo mentaliteto, kako so boljši in napredni recimo ob sledečem grafitu : Klali smo vas 1945, klali vas bomo 2013


to je napisal isti osebek, ki je napisal tudi:





mr. b pa je tako že podal še en shizofren odgovor;

aja, pa če mislite, da si mafijska lopova zaslužita kaj lepšega, pol jima pa donirajte čim več denarja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Keyser Soze ::

T-h-o-r je izjavil:

se opravičujem, ker je tvoja krhka dušica bila izpostavljena temu

Odziv, primeren mentalnemu nivoju na katerem deluješ. Žalostno, da se želiš nagibat bolj proti levim nazorom kot desnim. Imam občutek, da bi zelo fino operiral kot ekstremni desničar.

Ampak, recimo da se na obeh straneh najdejo zmešani primerki, ki mečejo nato slabo luč na vse skupaj.
OM, F, G!

T-h-o-r ::

MrStein je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Buggy, sej vem SDS in liderji imajo pod nadzorom kompletno Sodstvo, tožilstvo, le neko anomalijo si niso pod nadzor vzeli kot se ji reče n-ta komisija.

Rad ponavljaš to floskulo, kaj? Ponavljam:

MrStein je izjavil:


PS: Če ima kompetni nadzor nad sosdtvom (sic) in tožilstvom, kako da je on na sodišču, Jankovič pa ne?


--------------

T-h-o-r je izjavil:


in desničarji so tako zabiti

Saj veste, da dokler so jedro in višek "politične debate" žalitve ne bo nič boljše?

(velja za vse - povem, ker vidim da radi delite ljudi v predalčke)


ja, a niso bumbarji? namesto, da bi zbincali janšo (v tri krasne), najdli novega mandatarja iz svojih vrst in normalno vodili vlado naprej? ne, raje so povzročili razpad vlade, še večja trenja v državi, še bolj razpizdili državljane itd? isto PS, seveda, ampak PS več nima šans za parlament, SDS bo šel pa s puškami v rokah branit kult janeza janše, lopova in psihopata

če to ni debilno, pol ne vem, kaj je

Keyser Soze je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

se opravičujem, ker je tvoja krhka dušica bila izpostavljena temu

Odziv, primeren mentalnemu nivoju na katerem deluješ. Žalostno, da se želiš nagibat bolj proti levim nazorom kot desnim. Imam občutek, da bi zelo fino operiral kot ekstremni desničar.

Ampak, recimo da se na obeh straneh najdejo zmešani primerki, ki mečejo nato slabo luč na vse skupaj.

ja žal, k hipijem se dejansko ne nagibam; tudi desničarji pa nas bodo z lahkoto pregazili, dokler bomo ljudje samo mirno stali in jih gledali, kako nas "gazijo"


si si pa na podlagi ene slike ustvaril kar fino (seveda napačno) mnenje :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Keyser Soze ::

T-h-o-r je izjavil:

si si pa na podlagi ene slike ustvaril kar fino (seveda napačno) mnenje :D

Ni glih ena X slika. Da objaviš takšno sliko kaže na resno pomanjkanje samokontrole oz. kritičnega razmišljanja. Dovolj, da si človek lahko ustvari konkretno mnenje o tebi.

P.S.: Še moderatorji tega foruma so me konkretno razočarali, da to tolerirajo.
OM, F, G!

Buggy ::

@T-h-o-r : no to moras priznati, da res ni nekaj s cimer na temu forumu operirmo in kar pritece tvojim prispevkom. Mislim da si tole pretiraval ali pa obrazlozi...ce sem cisto posten sem te slike enostavne ignoriral, ker nisem razumel :8)

Keyser Soze ::

Buggy je izjavil:

ce sem cisto posten sem te slike enostavne ignoriral, ker nisem razumel :8)

Problem niso inteligenti posamezniki, ki znajo sliko spustit skozi "osebni filter". In zaradi njih takšna stvar lahko ostane gor. Problem so ljudje, ki v teh slikah preoznajo neke vrste motivacije. In lahko dobijo s tem "moment", da naredijo kakšno resno pizdarijo.

Nekako mi takšne metode obračunov niso bile nikoli všeč in jih zato ne maram propagirat niti napram ljudem, ki jih izredno črtim.
OM, F, G!

enadvatri ::

T-h-o-r je izjavil:

se opravičujem, ker je tvoja krhka dušica bila izpostavljena temu

Mr.B je izjavil:

MrStein, pač spadaš v isto kategorijo kot T-h-o-r . Pač vgrizneš se v lasten rep, in prežvekuješ s stisnenimi hemeroidi. EDINO kar ste DANES osebki tipa T-h-o-r povedali je to kar dokazujeta prva dva stavka mojega podpisa.
Da sem populističen, nekateri žal ne vidite dlje od svojega onega, zato pa kot ne razumete mojega podpisa , ne razumete da nima ničesar skupnega z nesposobnostjo JJ tima. Je pa zanimivo tako omejene ume povpraševati o rešitvi, in kako na koncu mora taka oseba, za vztrajanje na enoumju, jesti lastni rep.

Zato pa tako MrStein, T-h-o-r in Buggy, nima nobenega problema z zgornjo sliko, vključno z Babjim rovom. Me pa zanima kaj bi taisti osebki pokazali s svojo mentaliteto, kako so boljši in napredni recimo ob sledečem grafitu : Klali smo vas 1945, klali vas bomo 2013


to je napisal isti osebek, ki je napisal tudi:





mr. b pa je tako že podal še en shizofren odgovor;

aja, pa če mislite, da si mafijska lopova zaslužita kaj lepšega, pol jima pa donirajte čim več denarja


To je en velik trol vse skupaj; že barva je dovolj zgovorna.

Keyser Soze je izjavil:

Buggy je izjavil:

ce sem cisto posten sem te slike enostavne ignoriral, ker nisem razumel :8)

Problem niso inteligenti posamezniki, ki znajo sliko spustit skozi "osebni filter". In zaradi njih takšna stvar lahko ostane gor. Problem so ljudje, ki v teh slikah preoznajo neke vrste motivacije. In lahko dobijo s tem "moment", da naredijo kakšno resno pizdarijo.

Nekako mi takšne metode obračunov niso bile nikoli všeč in jih zato ne maram propagirat niti napram ljudem, ki jih izredno črtim.


Da bi kdo zaradi takšne slike dobil moment, močno dvomim. Poglej, kako pasivni smo Slovenci.

Se pa absolutno strinjam, da tista slika (s šalo vred) ni okusna in glede na tendencioznost foruma ne sodi nanj (beri: moderatorji niso opravili svojega dela). Skopirane propagande pa ne bom sodil, ker podpiram proteste, ne pa tudi vseh protestnikov.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Upam, da bomo kmalu peli tole pesmico (napisano par moi!):

Nekoč nedolgo še tega
imeli smo diktatorja.
Imel navadno je ime,
v bistvu imel je dva.

Vsi, ki so ga poznali
so mu rekli Jajo.
Zlobni, maščevalni Jajo.
Jajo, ki preti in grozi
kadarkoli kaj mu ne diši.

Vsak dan le Jajo, Jajo, Jajo, Jajo.
Vsi že dosti ga imajo,
dovolj nategoval je rajo.
Jajo. Jaaajo. Jajo.

Pa srečno pot!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

vaščan ::

Vlada 2012 hmmm če vi tko temu pravte :)

kmetek ::

Policisti v pokoj že pri 54 letih

dopolnitev 54 let starosti in 40 let skupne pokojninske dobe z dodano dobo ali 42 let in pol skupne pokojninske dobe z dodano dobo.

katastrofa.

Hayabusa ::

Mr.B je izjavil:

Hayabusa BDP Slovenije je bil tam okoli 40 miljard EUR. Torej Hayabusa 1/4 BDP-je, je manj kot je bil definiran proračun. Lejga pahor kazal 12 miljardEUR za leto 2011. NE samo da smo ze zadolžili za manjkajoče 2 miljardi zadolžili smo se za še dve torej 4 miljardeEUR.
Tako da ne vem kam dati teh 1/4 bdp-ja kot rast, ker to je 25% rast , ej mislim da so Moldaviji ali Belorusiji rekli da je v času krize naredila gospodarski čudež v enem letu, res pa je da je predhodno padel BDP za 20%. Pa pravijo da bo potrebovala skoraj 10 let, da bo prišla na nivo pred padcem. Toliko o prospektivi

http://www.mf.gov.si/si/delovna_podrocj...
II.1 Splošni del
II.2 Posebni del

8.695 milijarde < 10 milijard (40/4)


v 3 letih mu je uspelo mu je napraviti za še en dodaten proračun pufa ter ga uspešno porabiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mr.B ::

T-h-o-r
ja, a niso bumbarji? namesto, da bi zbincali janšo (v tri krasne), najdli novega mandatarja iz svojih vrst in normalno vodili vlado naprej? ne, raje so povzročili razpad vlade, še večja trenja v državi, še bolj razpizdili državljane itd? isto PS, seveda, ampak PS več nima šans za parlament, SDS bo šel pa s puškami v rokah branit kult janeza janše, lopova in psihopata
Za začetek je JJ tiho in zelo tiho. Edino oziroma edini ki so galsni in podajajo take izjave, ki bi jih radi slišali od JJ, so ravno taki kamor spadaš TI da ti T-h-o-r. Zgleda JJ ugotovil, da je bolje biti tiho, kot da spusti kakšno bedarijo, da bo lahko kak T-h-o-r, kazal s prsti glej kaj je ....

Matako , odgovor velja tako kot moj podpis. Če pa ne verjameš, pa vprašaj domna_, ti bo lepo povedal, da če gremo po Mafija investicijah, da bo potrebno šparati. Ampak sreča bo ta, da bodo Slovenci v Js, predvsem zapravljali v SI gospodarstvu. Matako pa nič skrbeti, če misliš da slovenija rabi še en trojček, kar navijaj, bo prej potrebno peti, zadnjo kitico podpisa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kmetek ::

djordjevic ::

Ni panike, da so ga nagnali, ker je revizija pokazala negospodarno rabo keša in za 10 mio € !!! nepravilnosti, ne?

Ma, jok, brate. Jer on je NAŠ! 8-O

Bru-ham.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

"Naprijed, naši" - Marš na Drino ;((

vostok_1 ::

Evo vam Janšo the desničar! Navzven lepo bluzi o nevmešavanju države v gospodarstvo, do sedaj pa je samo nastavljal svojo žlahto in podrepnike.

A si lahko SDSovi volilci še več sramote nakopljejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kmetek ::

Lahko nas vsak dan presenetijo s čim....a da imajo 20% volilne baze ne glede kar delajo, je zastrašujoče.

djordjevic ::

Malo še, pa bo vseh tako ali drugače 20% zaposlenih (ali pa njihovi družinski člani) v širši državni upravi in paradržavnih podjetjih.

Se še čudite, da se tako oklepajo vožda? Kradejo nam nekoč že ukradeno državo. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

enadvatri ::

Samo ena velika laž je relevantna pri vse stvari, da če pade vlada, se nam piše slabo! Bruh.

Prej kot pade, prej bomo lahko začeli znova reševati probleme; seveda, če se vsi kljukci tipa JJ, ZJ in njim zlizani v rit umaknejo iz politike.

kmetek ::

Mr.B ::

In potem bo T-h-o-r in podobni prepričevali ostale, da ko ne bo JJ-ja, bo pa vse ok.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dstr17_ ::

Seveda bo boljše, zato ker ne bo take polarizacije in ker se bodo stvari na desnici lahko začele čistiti.

kmetek ::

Malenkost bo bolje, daleč od rešitve. Ker imamo zasidrano korupcijo na vseh področjih, tožilstvo, sodstvo itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

dstr17_ ::

Jaz korupcije tam ne vidim. Vidim zgolj nemotivirane tožilce in preobremenjeno sodstvo. Rezanje plač tega problema ne bo rešilo.

Korupcijo pa vidim drugje: pri politiki, pri nestrokovnem kadrovanju, pri izkoriščanju javnih naročil, pri delu na črno.

djordjevic ::

Joj, domen, poglej si samo te zgodbe o prijateljskih dodeljevanjih stečajev. Ne bodi tako naiven. V splošnem bi tudi jaz želel, da bi bila (vsaj) sodna oblast neskorumpirana, toda (izključujoč častne izjeme) stanje ne kaže prav dobre slike. Na žalost!
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

Lukič je prepričan, da so po tej politični logiki ti "drugi" denimo brezposelni. Navaja, da je bilo leta 2011 za denarna nadomestila brezposelnim namenjeno o 331.179.471 evrov, v proračunu za leto 2013 pa je tej postavki namenjeno 268.842.291 evrov. "Torej 62,3 milijona evrov manj za denarna nadomestila za brezposelne - pri čemer je bilo decembra 2011 število brezposelnih 112.754, če pa si danes pogledamo spletno stran ZRSZ, pa si lahko preberemo da imamo 124.478 iskalcev zaposlitve," je zapisal Lukič.

'Državni zbor in vlada sta v paralelnem vesolju'

Mr.B ::

Domen_ nisem bral kompletnega sklepa, toda, tole je iz ta desnega cajtnga.
Disciplinska komisija Zbornice upraviteljev Slovenije je po pisanju Dnevnika že v zadnjih dneh lanskega leta ugotovila, da nihče od šestih upraviteljev, ki jih je zbornici prijavilo resorno ministrstvo, ni kršil stečajne zakonodaje in ravnal v nasprotju s profesionalno skrbnostjo.


Sedaj pa Ali so novinarji tako v PIZDI, ali pa sem si stvari napačno razlagal...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Fritz ::

dstr17_ je izjavil:

Predsednik vlade nima takšne moči, da bi lahko odločal o tem kaj naj koalicijske stranke podprejo. Lahko jih poskusi prepričati (kar se je zgodilo), ampak to ne pomeni, da mu bodo koalicijske stranke tudi sledile (kar se ni zgodilo). Čisto vse odgovornosti ne moreš pripisati predsedniku vlade, koalicijske partnerice niso slepi glasovalni aparati, ampak imajo tudi svoje interese.

Read my lips - I don't fu***** care kakšne odnose imajo med seboj v koaliciji. Predsednik vlade je odgovoren za delo vlade. On je odgovoren za to, da Vlada pošilja v obravnavo dobre zakone in on je odgovoren za to, da te zakone in reforme 'proda' ljudem. Če si slučajno pozabil, Pahorja so odnesli referendumi in ne Desus. Ljudje so ga poslali 'domov'.

dstr17_ je izjavil:

Golobič je to zamolčal novinarju nekega nazadnjaškega medija, ni pa to zamolčal KPK. Tam je delal vse po črki zakona. Res pa je, da bi bilo prav, da bi tudi novinarju to povedal. Ampak mislim, da močno pretiravaš, ko to primerjaš z očitki, ki se tičejo Janše in Jankovića.

Kakšen nazadnjaški medij? Prosim, ne mi s takšnimi janševističnimi nabijat. Novinar (NOVINAR, 4. veja oblasti pa to) ga je nekaj vprašal in tip se je eklatantno zlagal. Mislim, a so samo 'naši' novinarji upravičeni opravljati to delo?

Pahorja je odnesla lastna nesposobnost in čeprav ga nimam za lopova (po do sedaj znanih podatkih) pa je nesposobnež na čelu vlade ravno tako velik problem. Še bolj, če gre za levičarja, ki je z neko tretjo pot popolnoma zašel. Kaj misliš, da je beg volivcev k PS in polom SD na naslednjih volitvah bil posledica fantastičnega dela Pahorja?

Ne vem ali gre za kratek spomin ali za malikovanje 'levih' vladarjev a je takšno početje nedvomno v škodo ideji, ki bi jo ta stran naj zastopala.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dstr17_ ::

Če si slučajno pozabil, Pahorja so odnesli referendumi in ne Desus. Ljudje so ga poslali 'domov'.
Seveda je kriv tudi Desus. Pahorjeva vlada je dosegla izhod iz krize in gospodarsko rast, potem so pa vsi mislili da situacija ni resna in so izsiljevali. Če bi bolj realno ocenili situacijo in se ne bi zapletali v resnično brezvezne koalicijske spore bi reforme lahko spravili skozi. Rezultat na referendumih je bil tak zaradi stalnih prepirov v koaliciji in zaradi hujskanja opozicije.
Kakšen nazadnjaški medij?
Finance.
Kaj misliš, da je beg volivcev k PS in polom SD na naslednjih volitvah bil posledica fantastičnega dela Pahorja?
Nobenega poloma SD ni bilo. SD je dobil toliko kot je njegova realna podpora. K PS so šli bolj ali manj anti-Janša glasovi, tako kakor so SD-ju na predprejšnjih volitvah teh 30% prinesli izključno anti-Janša glasovi.
Ne vem ali gre za kratek spomin ali za malikovanje 'levih' vladarjev a je takšno početje nedvomno v škodo ideji, ki bi jo ta stran naj zastopala.
Ne gre se za nobeno malikovanje. Gre se za realno oceno kaj je in kaj ni Pahorjeva krivda za neuspeh prejšnje vlade.

djordjevic ::

dstr17_ je izjavil:


Kakšen nazadnjaški medij?
Finance.

:))
No grave is deep enough to keep us in chains.

Fritz ::

dstr17_ je izjavil:

Če si slučajno pozabil, Pahorja so odnesli referendumi in ne Desus. Ljudje so ga poslali 'domov'.
Seveda je kriv tudi Desus. Pahorjeva vlada je dosegla izhod iz krize in gospodarsko rast, potem so pa vsi mislili da situacija ni resna in so izsiljevali. Če bi bolj realno ocenili situacijo in se ne bi zapletali v resnično brezvezne koalicijske spore bi reforme lahko spravili skozi. Rezultat na referendumih je bil tak zaradi stalnih prepirov v koaliciji in zaradi hujskanja opozicije.
Kakšen nazadnjaški medij?
Finance.
Kaj misliš, da je beg volivcev k PS in polom SD na naslednjih volitvah bil posledica fantastičnega dela Pahorja?
Nobenega poloma SD ni bilo. SD je dobil toliko kot je njegova realna podpora. K PS so šli bolj ali manj anti-Janša glasovi, tako kakor so SD-ju na predprejšnjih volitvah teh 30% prinesli izključno anti-Janša glasovi.
Ne vem ali gre za kratek spomin ali za malikovanje 'levih' vladarjev a je takšno početje nedvomno v škodo ideji, ki bi jo ta stran naj zastopala.
Ne gre se za nobeno malikovanje. Gre se za realno oceno kaj je in kaj ni Pahorjeva krivda za neuspeh prejšnje vlade.

Jp, saj Janša tudi ni za nič odgovoren. Le koalicija mu nekaj bluzi, ministri delajo po svoje in nek KPK teži, ker se ji je lagal. Če daš to na stran, imamo naravnost fantastično vlado pa še Pahorja smo izvolili tja, kjer ne more delati preveč škode. Absolutely fabulous.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dstr17_ ::

Jp, saj Janša tudi ni za nič odgovoren. Le koalicija mu nekaj bluzi, ministri delajo po svoje in nek KPK teži, ker se ji je lagal.
To je neustrezna primarjava: Pahorjeva vlada je dosegla izhod iz krize, gospodarsko rast, in ustavitev naraščanja brezposelnosti. To je bil trend izboljševanja. Janševa vlada pa beleži povratek v krizo, zmanjšanje BDP in ponovno povečevanje števila brezposelnih. To je trend nazadovanja.

Glede odgovornosti pa je primerjava še bolj neustrezna: ko je KPK dal negativno mnenje za Kresalovo je ta odstopila (tudi Erjavec zaradi računskega sodišča), ko je pa Janša dobil (še bolj obremenjujoče) negativno mnenje pa ni odstopil.

Sicer pa odgovornost za to, da se je DL odločil za izstop iz koalicije in s tem povzročil prihajajoči padec vlade, jaz ne pripisujem Janši. Janši lahko očitaš tisto za kar je on odgovoren (npr. nestrokovno klientalistično kadrovanje), ne pa za poteze njegovih koalicijskih partnerjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Fritz ::

dstr17_ je izjavil:

Janši lahko očitaš tisto za kar je on odgovoren (npr. nestrokovno klientalistično kadrovanje), ne pa za poteze njegovih koalicijskih partnerjev.

Janša ni odgovoren za nestrokovno klientelistično kadrovanje, ker je to počela njegova stranka, njegovi ministri, koalicijski partnerji, direktorji družb v državni lasti itn. - wellcome to your own logic.

A veš kaj je odgovornost in kdo v neki državi nosi najvišjo odgovornost? Ali misliš, da je KPK edina nadzorna inštitucija? Ali so dokazi, ki jih zberejo novinarji popolnoma brezpredmetni? Ali naj v KPK zaposlimo 5000 ljudi, ker je to za nekatere edina merodajna inštitucija na temo korupcije?

Malce si preberi, kdo je prisilil nekdanjega predsednika zvezne republike Nemčije v odstop (Christian Wulff @ Wikipedia.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dstr17_ ::

Janša ni odgovoren za nestrokovno klientelistično kadrovanje, ker je to počela njegova stranka, njegovi ministri, koalicijski partnerji, direktorji družb v državni lasti itn. - wellcome to your own logic.
Ne, to ni moja logika. Če bi se to kadrovanje dogajalo mimo Janše in če bi on temu aktivno nasprotoval, potem bi lahko rekel, da Janša za to ni odgovoren. Ampak je, zato ker to podpira in ker je sam eden od glavnih akterjev tega početja. To je čisto nekaj drugega kot pa situacija v kateri je bil Pahor. Pahor z ničemer ni dajal niti povoda za to, da je Desus začel izsiljevati glede pokojninske reforme. To se je zgodilo mimo njegove volje (podobno za druga trenja znotraj njegove koalicije).
A veš kaj je odgovornost in kdo v neki državi nosi najvišjo odgovornost? Ali misliš, da je KPK edina nadzorna inštitucija? Ali so dokazi, ki jih zberejo novinarji popolnoma brezpredmetni? Ali naj v KPK zaposlimo 5000 ljudi, ker je to za nekatere edina merodajna inštitucija na temo korupcije?
Ne vem kaj točno hočeš s tem povedati. Jaz sem hotel povedati zgolj to, da je Pahorjeva vlada bistveno bolj upoštevala institucije pravne države kot pa Janševa. Zdi se mi zgrešeno, da se ju meče v isti koš. Med njima obstajajo pomembne vsebinske razlike.

Karaya 52 ::

Pa saj si ze povedal, da je SD edina prava stranka za vol't no!

PaX_MaN ::

On se po Kučanu ravna.
Ni tle trte mrte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

kmetek ::

Alenka Koren Gomboc
Rodila se je leta 1975. Svoje otroške in mladostne dni je preživela v vasi Bevče pri Velenju. Doma so imeli veliko kmetijo in prioriteta je bilo delo. Z bratom dvojčkom sta končala OŠ na Gorici v Velenju, nato je šolanje nadaljevala na srednji kmetijski šoli v Šentjurju. Ker je bilo doma nekako jasno, da bo brat prevzel kmetijo, se je sama zaposlila v trgovskem podjetju Miklavc. V podjetju je delala sedem let in v tem času je opravila tudi prekvalifikacijo poklica. Ker sta se lastnika podjetja razšla, so si delavci morali iskati novo zaposlitev. Tako se je nato zaposlila še v podjetju Fori, nato v bančništvu, sedaj pa je že četrto leto zaposlena v DZS d. d., kjer opravlja delo prodajnega svetovalca na delovnem mestu komercialnega referenta. V vmesnem času se je izobraževala in pridobivala nova znanja. Vpisala se je na B2-izobraževalni center, program ekonomski tehnik. Na ZDU - združenje družb za upravljanje investicijskih skladov -GIZ je opravila preizkus strokovnih znanj s področja trženja investicijskih skladov in prodaje investicijskih kuponov oziroma delnic investicijskih skladov ter pridobila certifikat o proaktivni prodaji. V politiki je aktivna zadnjih pet let, sicer pa je že vrsto let članica SDS. Najprej je bila predsednica ŽO SDS Koroške regije, danes pa je podpredsednica sveta ŽO SDS. Na lokalnem nivoju je bila aktivna članica Turističnega društva Dravograd. Po zadnjih lokalnih volitvah pa je članica Vaške skupnosti Vič. Je poročena in mati dveh otrok, z možem sta si zgradila hišo, na kar sta, poleg otrok, tudi izjemno ponosna. Poleg politike jo veseli gasilstvo, tako je v Bevčah bila dolgoletna članica in si je tudi pridobila naziv izprašani gasilec. Zaradi pomanjkanja časa pa mora ta hobi za enkrat počivati. Zelo rada dela z ljudmi in za ljudi. Njeno vodilo je, "če ne moreš pomagati, tudi škodi ne."

Buggy ::

klasicen SDS-ov nesposoben, pokvarjen, laznjiv ter zafrustrian profil kadra, ki se med drugim opaza tudi med njihovimi simpatizerjih. Bruh od bruha...SDS zalega

mtosev ::

važno, da so imeli v PS g. Ambrožiča, pa tisti Meršolj je tud dober:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tony1 ::

Sine, ti še za pisat poročila Udbi nisi dovolj pismen.

enadvatri ::

Karaya 52 je izjavil:

Pa saj si ze povedal, da je SD edina prava stranka za vol't no!


Niti ni nujno, da je to imel v mislih! To mu podtikate zlobni jeziki oz. prsti. Tudi jaz se strinjam z njim, da so pomembne razlike, zlasti v razumevanju in upoštevanju pravne države, med Pahorjevo in Janševo vlado. Pa nisem tako zelo prepričan v SD.

mtosev je izjavil:

važno, da so imeli v PS g. Ambrožiča, pa tisti Meršolj je tud dober:))


Tega ni nihče oporoekal. Sicer sedaj ni pomembno, ker ne vladajo. Njihovi prvotni volilci so precej pametnejši od SDS-ovih, to dokazujejo zdajšnje javnomnenjske ankete (primerjaj podporo PS in SD - slednji so sprani do amena, dobesedno).

Očitno imamo spet težave s prodesničarskimi puhloglavimi zagovorniki, ki bi morali najprej prebrati to definicijo SSKJ.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

ne skrbeti. sdsju je tud močno padla podpora, PS je nova stranka pa še nima zvestih volivcev.

saj trugače ima vsak pravico voliti za kokarkoli
mene je dosti bolj skrbelo, da je zmago J Plemeniti imel tako dolgo podporo.
mam neki občutek, da se bo zmago na naslednjih volitvah vrnil v parlament, ker baje da tud njemu raste podpora
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

Grafit na Hoferju je očitno delo Majerja.
««
229 / 264
»»