» »

Vlada 2012 -

Vlada 2012 -

Temo vidijo: vsi
««
76 / 264
»»

jype ::

Pyr0Beast> Torej, obstajajo podjetniki, ki ne utajajo davkov in poleg tega ne nosijo nič v olajšave in tudi ne zaprošajo za subvrncije?

Ja, obstajajo. Jaz jih nekaj celo osebno poznam.

Pyr0Beast> Povej mi: Koliko teh 'milionarjev' je zaslužilo te bajne vsote med delom za trakom ?

Upam, da nihče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

para! ::

Zanimiva debata, tole o pomenu srednjega in bogatega sloja, ampak vedno se more najt en, k prbije da je rešitev v "0-profit podjetjih k useen plačujejo dauke" in da "vsi ta pouhni kradejo subvencije pa dauke državi". Where the point is?
Death before dishonor!

jype ::

Pyr0Beast> Povej mi, kaj bi ti počel in ali bi še hodil na šiht;

Seveda ne bi hodil na šiht. Saj tudi zdaj ne hodim na šiht (in iz do zdaj zasluženega tak bi standard že lahko užival samo iz donosov, če se ne bi odločil za družinsko življenje). Plačajo me za to, da z veseljem rešujem resne probleme, pri katerih že imam nekaj izkušenj, del mi pa predstavlja tudi izziv. Ko izzivov zmanjka praviloma zamenjam službo.

para!> Zanimiva debata, tole o pomenu srednjega in bogatega sloja, ampak vedno se more najt en, k prbije da je rešitev v "0-profit podjetjih k useen plačujejo dauke" in da "vsi ta pouhni kradejo subvencije pa dauke državi". Where the point is?

Nihče ne pravi, da podjetja ne smejo imeti profitov. Ali se mi to samo zdi in je to dejansko kdo trdil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

para! ::

Pyr0Beast je izjavil:

[...]
Prihodnost je v femtopodjetjih (od ene osebe dalje, sp v stilu doo) in 0-profit (ne ustvarja dobička vendar še vedno plačuje davke in je koristno družbi) podjetjih.
[...]
Death before dishonor!

jype ::

Aja, Pyr0Beast ma itak ene svoje finte.

Pyr0Beast ::

>Really. Kaksen bi bil primer nestabilne drzave, kjer se ucinkovito omejuje kazniva dejanja?
Ne, je ravno obratno. Primeri stabilnih držav kjer se kazniva dejanja dogajajo kljub omejitvam

>Ne pocutim se lock-down, nabiram kapital in se pripravljam na trenutek, ko bom postal kapitalist. Zacel sem s tem, kar mi je socialna drzava podarila v zibelko (in zato pricakujem, da se je ne bo ukinjalo, ker si vsakdo zasluzi taksno moznost).
Kaj ti je podarila ?

Biti kapitalist, iti v podjetniške vode - 'neumnost in manjši finančni samomor'. Skoraj ista varianta kot igranje loterije, more chance to fail than to win

Kdo pri zdravi pameti bi namreč, ob že primerno visoki plači (10k mesečno) sploh šel furat še podjetje zraven, tveganj ogromno.

Verjetno tebe ne zanima toliko keš kakor pa same sanje in prepričanje da hočeš imeti lastno firmo.

>Neumnost. Ko ti mediji trobijo za tistih nekaj kriminalcev, da so kapitalisti, potem dobis ta enacaj. Sicer jih je pa taksnih v urejenih drzavah (ne samo stabilnih, temvec tudi pravnih in z ustrezno regulacijo trga) manj kot pa "aktivne ucinkovine" v homeopatskih zdravilih. Pa se zaradi drk**ja medijev se vedno postavlja taksne enacaje.
Mediji včasih pokažejo v katero rano je treba s prstom drezat, kaj več od njih pričakovati ni najboljš.

Zadnjih par let je bilo dokaj 'divje' v teh vodah - neizplačevanje odpravnin, masovna odpuščanja, stečaji, na sploh velika zadolženost, zamujanje pri plačilih materiala, neplačevanje podizvajalcev, izigravanje delavcev etcc....
Državne roke niso 'čiste'. Lahko bi bilo mnogo bolje na tem področju.

>Tega vsega brez vloženega človeškega dela (še) ni na razpolago.
EH
Stvar prihodnosti. 200ha rastlinjakov, force feed s gnojili in umetno osvetljevanje iz bodoče nuklearke - pie easy

>Avto mora nekdo proizvest, nekdo servisirat, gorivo je treba pridobiti, predelati, hrano je treba pridelat, distribuirat, štrom in pitna voda tudi ne padeta z neba, potem je tu še zdravstvo, potem so nenazadnje še priprave na morebitni trk meteorja, itd.
Mah, avte se bo štancalo ko piškote na traku. Popolna elektrifikacija cest, notri imaš baterij za 1kWh in 20kW štrom motor. Sam gasa. Če ne najdeš rešitev na lokalnem nivoju - povečaj obseg problema

Če ne bo šel projekt z "jump-jet" naprej - 2 minuti 1G pospeška te pripeljejo na vse konce slovenije - brez cest, v roku 10h minut. U want ?

>Za vse to (zaenkrat še) rabiš angažma ljudi. Težko jih razdeliš na tiste, ki bodo provajderji in tiste, ki bodo zgolj konzumerji.

Providerji, consumerji ? Je to sploh še potrebno ?
Obsolete-ism 21-ga stoletja
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueRunner ::

Pyr0Beast je izjavil:

>Really. Kaksen bi bil primer nestabilne drzave, kjer se ucinkovito omejuje kazniva dejanja?
Ne, je ravno obratno. Primeri stabilnih držav kjer se kazniva dejanja dogajajo kljub omejitvam

Stabilno pomeni samo to, da se kazniva dejanja, ki so pac druzben eksces, ucinkovito preganjajo, ne pa, da ne obstajajo. Utopije na tem svetu ni.

Pyr0Beast je izjavil:

>Ne pocutim se lock-down, nabiram kapital in se pripravljam na trenutek, ko bom postal kapitalist. Zacel sem s tem, kar mi je socialna drzava podarila v zibelko (in zato pricakujem, da se je ne bo ukinjalo, ker si vsakdo zasluzi taksno moznost).
Kaj ti je podarila ?

Uf. Toliko stvari, da je tezko nasteti vse. Od prednatalne oskrbe moje mame, preko vseh zdravil, varnega okolja pa do solanja in verjetno se cesa, kar sem tukaj pozabil.

Pyr0Beast je izjavil:

Biti kapitalist, iti v podjetniške vode - 'neumnost in manjši finančni samomor'. Skoraj ista varianta kot igranje loterije, more chance to fail than to win

Moj denar, moj problem. Sploh pa, kaj te briga kaj z njim pocnem.

Pyr0Beast je izjavil:

Kdo pri zdravi pameti bi namreč, ob že primerno visoki plači (10k mesečno) sploh šel furat še podjetje zraven, tveganj ogromno.

Svet nas je poln.

Pyr0Beast je izjavil:

Verjetno tebe ne zanima toliko keš kakor pa same sanje in prepričanje da hočeš imeti lastno firmo.

Motis se.

Pyr0Beast je izjavil:

>Neumnost. Ko ti mediji trobijo za tistih nekaj kriminalcev, da so kapitalisti, potem dobis ta enacaj. Sicer jih je pa taksnih v urejenih drzavah (ne samo stabilnih, temvec tudi pravnih in z ustrezno regulacijo trga) manj kot pa "aktivne ucinkovine" v homeopatskih zdravilih. Pa se zaradi drk**ja medijev se vedno postavlja taksne enacaje.
Mediji včasih pokažejo v katero rano je treba s prstom drezat, kaj več od njih pričakovati ni najboljš.

Se strinjam in v zameno za to sprejmem vse, kar s seboj privlecejo se negativnega. Konec koncev, ce bi bilo vec ljudi bolj razgledanih, tudi mediji ne bi vec imeli prevec negativnega vpliva. Ergo... je potrebno delati na omogocanju izobrazbe vsem, ne pa na omejevanju medijev.

Pyr0Beast je izjavil:

Zadnjih par let je bilo dokaj 'divje' v teh vodah - neizplačevanje odpravnin, masovna odpuščanja, stečaji, na sploh velika zadolženost, zamujanje pri plačilih materiala, neplačevanje podizvajalcev, izigravanje delavcev etcc....

Da. To so vse signali, da Slovenija ne spada med urejene drzave, oziroma se je iluzija urejenosti porusila takoj, ko je pritisnila kriza.

Pyr0Beast je izjavil:

Državne roke niso 'čiste'. Lahko bi bilo mnogo bolje na tem področju.

Marsikaj bi lahko bilo lepse, vendar si v dobrem ali slabem svoje vodje izbiramo sami.

nevone ::

>Tega vsega brez vloženega človeškega dela (še) ni na razpolago.
EH
Stvar prihodnosti. 200ha rastlinjakov, force feed s gnojili in umetno osvetljevanje iz bodoče nuklearke - pie easy


Ja, ampak jih je treba zgradit in potem zagotovit vzdrževanje, stalen dovoz potrebnega materiala, distribucijo hrane. Še je nekaj dela.

Mah, avte se bo štancalo ko piškote na traku. Popolna elektrifikacija cest, notri imaš baterij za 1kWh in 20kW štrom motor. Sam gasa. Če ne najdeš rešitev na lokalnem nivoju - povečaj obseg problema


Ni še. Treba priti do tja.

Providerji, consumerji ? Je to sploh še potrebno ?
Obsolete-ism 21-ga stoletja


Še je potrebno. Morda ne v kakšni ZF zgodbi, v realnosti pa še vedno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Pyr0Beast> Biti kapitalist, iti v podjetniške vode - 'neumnost in manjši finančni samomor'. Skoraj ista varianta kot igranje loterije, more chance to fail than to win

Ni čudno, da slovensko gospodarstvo stagnira, ko si pa zablode deliš s tako veliko množico tebi podobnih.

Pyr0Beast ::

>Motis se.

Torej edina želja po firmi je more money ?

>Ni čudno, da slovensko gospodarstvo stagnira, ko si pa zablode deliš s tako veliko množico tebi podobnih.
Ziher ja.
Ko GZ spoka svoje članarine, država spusti davke, takrat ja. Do takrat pa - če hočeš biti pošten - ne boš uspel, se ne splača

>Še je potrebno. Morda ne v kakšni ZF zgodbi, v realnosti pa še vedno.
Kaj boš pa še konzumiral lepo te prosim

Bajto maš, avto maš, hrano maš, telefon maš, tv maš, bazen tudi dobiš v kratkem
99% folka je s takim 'režimom' čisto srečnih.

Že to da imajo hrano je ok.

>Ni še. Treba priti do tja.
Smo že tu.

>Ja, ampak jih je treba zgradit in potem zagotovit vzdrževanje, stalen dovoz potrebnega materiala, distribucijo hrane. Še je nekaj dela.
Kupi stekla in silikona. Materiala ne rabiš, s sodobnimi metodami gojenja si lahko 7let+ na isti osnovi.

Distribucija hrane - ko je enkrat zadeva na takem nivoju - da se marsikaj že postoriti z roboti
Če ne pa je zaposlenega 100 folka več kot dovolj da nahrani celo slovenijo.

>Marsikaj bi lahko bilo lepse, vendar si v dobrem ali slabem svoje vodje izbiramo sami.
Izbira jih večina. In ta večina se vrti na popolnoma drugi plošči. Zaciklani in vpreženi med mediji in strahom.

>Svet nas je poln.
Ni sile. Kaj te omejuje da že 5 let nazaj nisi postavil firme ?


>Moj denar, moj problem. Sploh pa, kaj te briga kaj z njim pocnem.
Af kors.

>Stabilno pomeni samo to, da se kazniva dejanja, ki so pac druzben eksces, ucinkovito preganjajo, ne pa, da ne obstajajo. Utopije na tem svetu ni.
Zakaj ne gremo v tej smeri da kazniva dejanja sploh niso več omogočena ?

>Se strinjam in v zameno za to sprejmem vse, kar s seboj privlecejo se negativnega. Konec koncev, ce bi bilo vec judi bolj razgledanih, tudi mediji ne bi vec imeli prevec negativnega vpliva. Ergo... je potrebno delati na omogocanju izobrazbe vsem, ne pa na omejevanju medijev.

Nah. Medije je treba spucati stran in jih postaviti na novo.
Raw-feed style.
Naspidiranje ljudi in pumpanje neke nacionalne zavesti - to je treba prepovedati. Mentalno je ogromno folka še na nivoju domobranci vs. partizani - najbolj te pa zareže ko vidiš 7-letnega mulca ki isto trapa dalje.

Izobrazba ni vse. Je zelo zelo malo. Neumnost in tisti ki od nje živijo imajo prevelik vpliv.

Zadeva gre z roko v roki - če boš izobrazil ljudi ali pa če greš zapirat medije - oboje je pozitivno
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueRunner ::

Pyr0Beast je izjavil:

>Motis se.
Torej edina želja po firmi je more money ?

Tudi to se motis. Pa nic hudega, pac ne zivis v moji buci in ne ves kaj sam osebno vidim kot cilje, kaj pa kot sredstva za dosego ciljev.

Verjetno jaz kot ne-bogatas nisem ravno center te debate.

Pyr0Beast je izjavil:

>Ni čudno, da slovensko gospodarstvo stagnira, ko si pa zablode deliš s tako veliko množico tebi podobnih.
Ziher ja.
Ko GZ spoka svoje članarine, država spusti davke, takrat ja. Do takrat pa - če hočeš biti pošten - ne boš uspel, se ne splača

Enim ocitno in preverjeno se. Imas pa prav, da bi bilo vec taksnih, ki bi poskusili, ce bi drzava bolj optimalno opravljala svoje poslanstvo.

Pyr0Beast je izjavil:

>Marsikaj bi lahko bilo lepse, vendar si v dobrem ali slabem svoje vodje izbiramo sami.
Izbira jih večina. In ta večina se vrti na popolnoma drugi plošči. Zaciklani in vpreženi med mediji in strahom.

Izbiramo jih vsi, izbere jih vecina. To ni semanticna razlika, temvec predvsem namig, da je izbira se vedno pravica, ki se ji ni potrebno zlahka odreci, kajti ko je dovolj enako mislecih, se stvari premaknejo.

Pyr0Beast je izjavil:

>Svet nas je poln.
Ni sile. Kaj te omejuje da že 5 let nazaj nisi postavil firme ?

Ker sem financno zacel z 0, sem se vedno v fazi primarne akumulacije. Ta v mojem primeru res ni hitra, ampak nad cilji pa tudi ne bom zlahka obupal.

Pyr0Beast je izjavil:

>Stabilno pomeni samo to, da se kazniva dejanja, ki so pac druzben eksces, ucinkovito preganjajo, ne pa, da ne obstajajo. Utopije na tem svetu ni.
Zakaj ne gremo v tej smeri da kazniva dejanja sploh niso več omogočena ?

Ne sanjarim o Utopiji. Ne zelim si miselnega nadzora. Ravno tako mi ne sede anarhija (tista taprava).

Pyr0Beast je izjavil:

Nah. Medije je treba spucati stran in jih postaviti na novo.
Raw-feed style.
Naspidiranje ljudi in pumpanje neke nacionalne zavesti - to je treba prepovedati. Mentalno je ogromno folka še na nivoju domobranci vs. partizani - najbolj te pa zareže ko vidiš 7-letnega mulca ki isto trapa dalje.

Mediji so simptom. Odpravi vzroke in simptom postane neproblematicen.

Pyr0Beast je izjavil:

Izobrazba ni vse. Je zelo zelo malo. Neumnost in tisti ki od nje živijo imajo prevelik vpliv.

Torej delajmo na odpravi neumnosti.


Pyr0Beast je izjavil:

Zadeva gre z roko v roki - če boš izobrazil ljudi ali pa če greš zapirat medije - oboje je pozitivno

Zapirati medije je direktno cenzura. Vsaka cenzura, pa naj bo se tako dobronamerna, je na koncu skodljiva, ker se hitro izrodi v cezuriranje vsega, kar rezimu ni vsecno. Se v tistem komunizmu, kar ga je videla Slovenija, je obstajal rmeni tisk, ki se je ukvarjal z rumenimi temami, za katere lahko reces, da so poneumljajoce.

Pa jih niso zapirali...

djordjevic ::

What the f***? Kam ste prilezli od razmeroma normalne debate?
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Pyr0Beast> Ko GZ spoka svoje članarine, država spusti davke, takrat ja.

Nisi resen. Davke je že davno tega spustila, članstvo v GZ pa ni obvezno že leta.

Pyr0Beast> Do takrat pa - če hočeš biti pošten - ne boš uspel, se ne splača

Bedarija. Tudi prej si komot uspel in se je splačalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Ko GZ spoka svoje članarine, država spusti davke, takrat ja.
Kako že rečejo Srbi? Kilavom qrcu svaka dlaka smeta.:D

O.

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

Ko GZ spoka svoje članarine, država spusti davke, takrat ja.
Kako že rečejo Srbi? Kilavom qrcu svaka dlaka smeta.:D

O.


Hrđavom ? :)

Nimam ravno bajne zaloge keša da bi se preseraval s tem.
Tistih 100€ na mesec članarine se nabere
Ponavadi je bilo tako da lahko pol meseca delam da samo članarino pokrijem, kaj mam od tega ? nič

Potem pa ajde na črno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

O kakšni članarini ti sploh trabunjaš?

Mr.B ::

Zanimivo, kako nihče več ne razpravlja, da so pred včerajšnjim naše banke dobile oceno Junk.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> Zanimivo, kako nihče več ne razpravlja, da so pred včerajšnjim naše banke dobile oceno Junk.

Saj si jo zaslužijo. Zdaj je bolj zanimiva razprava o tem, kako je pred volitvami, pa tudi še dolgo po volitvah, določena skupina strank trdila, da dokapitalizacij ne bo več. Pa jih res ni?

Nissan GTR ::

Zanimivo, kako nihče več ne razpravlja, da so pred včerajšnjim naše banke dobile oceno Junk.


Ampak v Murglah še vedno migajo in pritiskajo na NLB naj še poveča svojo izgubo in naj stran vrže še več denarja za dubiozo v Stožicah.

http://www.pozareport.si/?Id=posli&View...

ZaphodBB ::

Roko na srce, višina davkov v Sloveniji ni ključen problem. Oziroma zgolj s pozicije vrednosti. Podjetja za svoje davke dobijo premalo.

To ne pomeni, da če spustimo davke (oz. zmanjšamo proračun državnemu aparatu) bodo nam tako ljube organizacije z visoko dodano vrednostjo začele tekmovat kdo bo prej v Sloveniji. Na ta način bomo dobili le še kak LaFarge, Secop ali kaj podobnega.

Torej je treba na nek način doseči, da bodo državne inštitucije delovale bolje. Sodišča hitreje reševala spore, da bodo davčni uradniki vsaj za silo poznali davčno zakonodajo, da socialni delavci ne bodo samo četica opravljivk, ki talajo dinarje "obubožani" raji.

Ampak hudiča, dvomim da se da to storiti "in place". Res ne vidim kako bi kalibre tipa Keyser Soze prevzgojil v poštene sodržavljane.

Okapi ::

pritiskajo na NLB naj še poveča svojo izgubo in naj stran vrže še več denarja za dubiozo v Stožicah.
Najdražji so nedokončani projekti. In pri nas še nobeno nakupovalno središče ne dela izgube, sem popolnoma prepričan, da je tudi Stožice ne bi. Dokončane Stožice bi kredit lahko odplačevale, nedokončane ga ne morejo. Ampak jasno, nekateri raje vidijo, da gre vse v qrac, samo da Zoki ne bi imel prav.;((

O.

Nissan GTR ::

Grep ima blokirane račune, Energoplan in Gradis G sta pa propadla zaradi Stožic, nekateri pa še vedno fantazirajo, da je vse super, samo še malo pomolzemo NLB, preden le ta propade, pa bo vse super.

Če je vse tako super s Stožicami, zakaj recimo nemške in švicarske banke ne čakako v vrsti, da kreditirajo ta Zokijev "super" šoping center? Če je vse super, zakaj potem edino NLB, pa še ta pod političnim pritiskom stricev iz ozadnja, meče denar v ta zgrešen projekt?

Mr.B ::

Pač to bo jeseni pstal betonski nacionalni interes, zasebnega partnerstva. Pleh je preveč očiten, .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pyr0Beast ::

para! je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

[...]
Prihodnost je v femtopodjetjih (od ene osebe dalje, sp v stilu doo) in 0-profit (ne ustvarja dobička vendar še vedno plačuje davke in je koristno družbi) podjetjih.
[...]


U don't get it do you ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nejclp ::

Mhm, naše banke bojo Stožice pokopale, pa politični pritiski iz murgel.
Spisek terjatev, oglejte si cifre za Mariborsko nadškofijo( Zvon1 in zvon2) :

Pyr0Beast ::

>Seveda ne bi hodil na šiht. Saj tudi zdaj ne hodim na šiht (in iz do zdaj zasluženega tak bi standard že lahko užival samo iz donosov, če se ne bi odločil za družinsko življenje). Plačajo me za to, da z veseljem rešujem resne probleme, pri katerih že imam nekaj izkušenj, del mi pa predstavlja tudi izziv. Ko izzivov zmanjka praviloma zamenjam službo.

No viš. Ko odpade delo kot ohranjanje obstoja lahko posameznik naredi mnogo mnogo več tistega kar si želi, kar ga veseli in kar mu ustreza.

>Nisi resen. Davke je že davno tega spustila, članstvo v GZ pa ni obvezno že leta.
Kaj pa OZS ?

>Bedarija. Tudi prej si komot uspel in se je splačalo.
Da mam firmo, kjer moram prvo oddelati pol meseca samo za državo preden kaj meni prikaplja - not rlly

>Tudi to se motis. Pa nic hudega, pac ne zivis v moji buci in ne ves kaj sam osebno vidim kot cilje, kaj pa kot sredstva za dosego ciljev.
>Verjetno jaz kot ne-bogatas nisem ravno center te debate.


Then do share

>Ne sanjarim o Utopiji. Ne zelim si miselnega nadzora. Ravno tako mi ne sede anarhija (tista taprava).
Ah, waaay beyond that.

>Mediji so simptom. Odpravi vzroke in simptom postane neproblematicen.
Nope. So tudi vzrok marsičesa in sredstvo masovne manipulacije.

Za hec si prižgi Poptv ob novicah, kričanje, dretje, hitro govorjenje, energična muzika - they know their part very well

>Ampak hudiča, dvomim da se da to storiti "in place". Res ne vidim kako bi kalibre tipa Keyser Soze prevzgojil v poštene sodržavljane.
Only needs more effort and a bit of planning
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueRunner ::

Pyr0Beast je izjavil:


>Tudi to se motis. Pa nic hudega, pac ne zivis v moji buci in ne ves kaj sam osebno vidim kot cilje, kaj pa kot sredstva za dosego ciljev.
>Verjetno jaz kot ne-bogatas nisem ravno center te debate.

Then do share

Meh. To temo sva (smo?) dovolj popackala. Pomagaj moderatorju in, ce se ti res da o tem debatirati, odpri novo v Lozi.

jype ::

Pyr0Beast> Kaj pa OZS ?

Ne vem, nisem obrtnik.

Pyr0Beast> Da mam firmo, kjer moram prvo oddelati pol meseca samo za državo preden kaj meni prikaplja - not rlly

Ja, in? Še vedno maš na koncu meseca 10 jurjev več kot si jih imel na začetku, hkrati majo pa stare mame za ta denar na voljo zdravstveno oskrbo, Jankovići avtoceste, jaz pa sem in tja kakšno kolesarsko stezo in telefonsko številko, na katero lahko javim, če me kdo pretepa.

Pyr0Beast ::

>Ja, in?
Ne obratujejo vse firme s takim profitom, sploh pa v prvih letih kjer davkov smelo nebi biti.

Država pričakuje da že prvi mesec obrneš 2 jurja minimalno. Falirana logika
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jype ::

Pyr0Beast> Država pričakuje da že prvi mesec obrneš 2 jurja minimalno. Falirana logika

Od kod ti pa to? Pobirajo procente, ne pa absolutnih zneskov.

ZaphodBB ::

Pyr0Beast je izjavil:

>Ja, in?
Ne obratujejo vse firme s takim profitom, sploh pa v prvih letih kjer davkov smelo nebi biti.

Država pričakuje da že prvi mesec obrneš 2 jurja minimalno. Falirana logika


Daj no daj. Ti si podjetništvo videl samo na televiziji.

Okapi ::

Pobirajo procente, ne pa absolutnih zneskov.
Pri prispevkih to sicer ne drži čisto.

In z novim letom naj bi, če bo šlo vse po sreči, uvedli tudi davčni pavšal za mala (pravzaprav mikro) podjetja.

O.

jype ::

To se mi zdi da šele odkar so na oblasti komunisti.

Pyr0Beast ::

jype je izjavil:

Pyr0Beast> Država pričakuje da že prvi mesec obrneš 2 jurja minimalno. Falirana logika

Od kod ti pa to? Pobirajo procente, ne pa absolutnih zneskov.



Za firmo rabiš meti plac - ta stane
Poleg tega je na najemnino ekstra davek, tam 20%, najemodajalec pa plačuje še neke ekstra dajatve.

Anyway.
To te pride vsaj 500€ na mesec.
100€ rabiš za računovodjo
100€ za tisto zbornico

Nope.jpg
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

djordjevic ::

Pretiravaš.
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Pyr0Beast> Za firmo rabiš meti plac - ta stane

Plac? Misliš nabiralnik? Ja, to res precej stane. Mene, na primer, je dolgo časa stalo točno nič.

Pyr0Beast> Poleg tega je na najemnino ekstra davek, tam 20%, najemodajalec pa plačuje še neke ekstra dajatve.

Ne trabunjaj. Edini "davek" je pri fizičnih osebah (če sam svoji firmi obračunavaš najemnino, kar verjetno dela večina mikropodjetij) 17.5% akontacije za dohodnino, ki jo moraš plačat ko najemodajalcu plačaš najemnino. Ta ob koncu leta seveda plača dohodnino glede na dohodke.

Pyr0Beast> To te pride vsaj 500€ na mesec.

Ne. Firmo lahko furaš z manj kot 100 na mesec, če imaš učinkovito rešeno računovodstvo.

Pyr0Beast> 100€ za tisto zbornico

Katero zbornico? Jaz ne plačujem nobene zbornice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

djordjevic ::

Mostly what he said.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Daedalus ::

In z novim letom naj bi, če bo šlo vse po sreči, uvedli tudi davčni pavšal za mala (pravzaprav mikro) podjetja.


To bi bilo fino. Da se ne zezam s svojim popoldanskim s.p.jem preko čeri in pasti davčne zakonodaje.

To te pride vsaj 500€ na mesec.
100€ rabiš za računovodjo
100€ za tisto zbornico


Računovodstvo na začetku komot furaš sam. Ni tak problem enega spreadsheeta met nekje. Zbornica... ne vem, o čem govoriš. Plac je pa tudi doma OK, dokler se tega ne preraste. Sam ajde, če vsepovsod vidiš sam ovire, pol se pač nikamor ne premakneš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

guest #44 ::

Podjetništvo v Sloveniji je zelo slabo podprto, pa rečte kar želite.

Če bi imel javni sektor izjemno učinkovitost pol bi še nekako šlo, te besede pa tam ne poznajo. Izboljšanje razmer pa tud se ne bo pojavlo kaj kmalu, zato predlagam, da se raje ima za neko obdobje mal reguliranega wild westa, da se folk mal strezne.

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Double_J ::

Janković premierja Janšo poziva, naj se umakne, če ne zmore


Not going to happen... Janša ostane. Janković goji prazno upanje, verjetno sluti da se zanka že zateguje.

:D
Dve šivanki...

Okapi ::

Ni še dolgo, kar se je JJ na ves glas repenčil, da bi morala vsaka vlada, ko ji javna podpora pade pod 25%, odstopiti. Bi bilo zanimivo slišati, kaj na to temo pravi sedaj. Verjetno, da so ankete podkupljene:))

O.

Double_J ::

Mislim da je bilo takrat govora o 10%, ki jih je imel Pahor. Poleg tega kako bi lahko podpora vladi padla pod 25%, če je 26% ljudi volilo SDS, to pa so po vaše fanatiki z neomajano podporo?

:P
Dve šivanki...

Buggy ::

res je, nakako tako kot fanatiki gospoda egotriperja jacjcnika (za moje pojme bolestno nepopravljivo objestnega in zrelega za kaksno psihiatrijo) ne vidijo, kdaj se njihovem omiljenemu ne da vec ukvarjati z rajo in samo se isce zanj cim manj bolec izstop iz govna, ki ga je sam nardedil in kjer bo tezje prisla roka pravice po njega, svoje podanike pa bo pac prepustil usodi...izdajalce naroda so imeli vedno radi...vedno jih je doletela pravicna kazen..slej kot prej!!!

Double_J ::

Težko to primerjamo, Pahorju sta dve koalicijski stranki že odšli iz koalicije in sploh ni imel več večine v parlamentu, pa se je še kar oklepal oblasti. Izgubil pa je tudi 5 referendumov v samo pol leta.

Najkasneje do 31.12.2013 se bodo pač morali najti glasovi za zlato pravilo, tako kot bodo pravniki določili da je ustrezen zapis.
Dve šivanki...

Double_J ::

http://24ur.com/novice/slovenija/zlato-...

Pogodbo je podpisalo 25 članic Unije, svojega podpisa pa nista dali Velika Britanija in Češka. Tiste države, ki so pogodbo podpisale, so se zavezale, da morajo zlato pravilo prenesti v nacionalne zakonodaje najpozneje v roku enega leta od uveljavitve pogodbe. Cilj je, da začne fiskalni pakt veljati 1. januarja 2013.


Če slučajno letos jeseni levi ne bodo hoteli dati svojih glasov, bodo pa naslednjo jesen praktično prisiljeni dati glasove za zlato pravilo.

Da bi sestavljali nove vlade ter se šli predčasne volitve, zaradi zlatega pravila, to je brezpredmetno.
Dve šivanki...

Buggy ::

ce si v vedezevalno kuglo pogledal pol ze ves...kot tvoj predragi JJ. Jaz si srcno zelim, da na naslednjih volitvah ne bom volil med enim ali drugim egotriperjem. A ni ze cas, da se tolk raja v roke vzame in ne naseda enim in drugim...lustracija bi res pripomogla k tej situaciji...20 let nedostpnosti k aktivni politiki FTW!

sanje malega pujska..prevec okostnjakov v vseh omarha...zagovedana druzba

jype ::

Double_J> če je 26% ljudi volilo SDS

26% udeležencev volitev ali malo manj kot 15% vseh volilnih upravičencev ali malo manj kot 10% vseh državljanov.

Double_J> Če slučajno letos jeseni levi ne bodo hoteli dati svojih glasov, bodo pa naslednjo jesen praktično prisiljeni dati glasove za zlato pravilo.

Ne. Prvič, pravilo je bedarija, drugič pa nikogar nihče ne more prisiliti v karkoli tako bedastega.

Okapi ::

Mislim da je bilo takrat govora o 10%, ki jih je imel Pahor.
Da ni bilo minus 5%? Čisto tako, za vsak slučaj.:))

O.

donfilipo ::

Ne. Prvič, pravilo je bedarija, drugič pa nikogar nihče ne more prisiliti v karkoli tako bedastega.


Tu jaz vidim dve šibki točki u logici:))

Če bi se ga izmislil Janša bi morda celo verjel. Tako pa je ideja švabska in nekako skuša na nek način ustaviti prezadolževanje Evrope na splošno. Da ne bi en dan postali sužnji, kaj vem, ...Kitajcev:) Koliko je motoda dobra za nas, ki smo kakor čez noč ugotovili, da smo malo zadolženi in začeli 'jurišati', je pa drug problem:)

In pod 2, ti si preverjeno težko predstavljaš, kako lahko in pogosto (se dojaja non-stop!), se da ljudi zvabiti in prisiliti v morije in bedarije!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()
««
76 / 264
»»