» »

Intel ponudil garancijo za navijanje

Intel ponudil garancijo za navijanje

Slo-Tech - Intel je začel ponujati opcijsko dodatno garancijo za poškodbe med navijanjem procesorjev, imenovano Performance Tuning Protection Plan (krajše "tuning plan"). Namenjena je zanesenjakom, ki radi testirajo meje procesorja, in je sorazmerno poceni ($25-$35 na kos).

Na voljo je za 5 izbranih modelov procesorjev, samo v box različici, trenutno zgolj pri štirih ameriških trgovinskih verigah. Več prodajalcev pride sredi februarja, ni pa še besede o Evropi.

Model  Cena*       Garancija
IntelŸ Core™ i5-2500K       $230 $20
IntelŸ Core™ i7-2600K $320 $25
IntelŸ Core™ i7-2700K $370 $25
IntelŸ Core™ i7-3930K $600 $35
IntelŸ Core™ i7-3960X $1050 $35
* Newegg.com na današnji datum

Natančni pogoji so tukaj. Uveljavljanje garancije bo možno šele 30 dni po nakupu, pa do treh let. Za vsak kupljeni procesor velja le ena garancija in to le enkrat (po prvi menjavi je to to), ni pa omejitev pri številu nakupov garancij (10 procov, 10 garancij). Skurjene enote tudi ne mogoče kar nesti nazaj v trgovino, ampak je treba najprej kontaktirati Intel (med delavniki), počakati na njihova navodila in jim poslati poškodovano enoto po pošti, na svoje stroške. Še pred tem bo treba preko neta naklikati nekaj podatkov, med njimi serijsko številko procesorja, številko svoje garancijske police, kontaktne podatke in seveda opis problema. Tovrstna garancija po pričakovanjih ne krije poškodb med nameščanjem, udaru strele idr, ampak zgolj pri pretiravanju z navijanjem. Tudi v ničemer ne vpliva na obstoječo triletno garancijo.

35 komentarjev

FireSnake ::

Kaj pa, če preprosto navijaš v mejah zmožnosti?

Sam se nikoli nisem zaletaval (navijal pa vedno) in sem počakal par testov, da sem videl kako visoko lahko grem z voltažo (višanje voltaže mi nikoli ni preveč dišalo in sem jo dvignil le minimalno, da sem dosegel nek zadovoljiv OC).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

BALAST ::

Še ena kajla v AMD BE (Black Edition) procesorje.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

D3m ::

LOL. You serious? Pa veš, da garancija velja samo za procesorje. Ne vidim smisla dajati dodatnih 20$ ali 20EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

opeter ::

Mogoč pa je to samo prvi znak, da se bodo cene procesorjem še bolj dvignile. Intel je ugotovil, da je smiselno navijanju nuditi v "paketih", saj drugače ljudje ne bodo kupovali (naj)dražje modele procesorjev.

Mogoče pa se lahko poslovimo tudi od odklenjenih modelov v "cenejšem" segmentu (beri: do 300 €).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Izi ::

Popolna neumnost. Procesor je vendar čip in na njemu se nikoli v nobenem primeru ne more videti ali je bil navit in zakaj je crknil.
Čeprav vsi vedno govorimo o navijanju procesorja se dejansko vedno navija matična plošča, ki procesorju potem dostavi višjo voltažo in ga poganja pri večji frekvenci.
Ko pač procesor crkne ga ni na svetu junaka, ki bi lahko ugotovil zakaj je crknil, če zraven ne damo matične plošče. Pa še v tem primeru ima vsaka matična jumper, ki ga za nekaj sekund prestavimo, četudi je procesor mrtev, in se ves BIOS nastavi na tovarniške vrednosti.
Povsem dovolj je torej navadna garancija, ker se na procesorju ne bo nič videlo čeprav smo ga gnali z enim Voltom več napetosti in ga hladili z tekočim dušikom.
Tudi če ga uniči strela se to verjetno na procesorju ne vidi nič in brez problema rečemo, da je crknil sam od sebe. V življenju še nisem videl, da bi procesor crknil zaradi strele, pa sem popravljal že popolnoma sežgane računalnike, kjer je bilo precej elementov na matični plošči dobesedno zoglenelih, pa je procesor vedno preživel.

JohanP ::

Počasi bodo tudi zavarovalnice prišle na idejo, da lahko pri njih zavaruješ navijanje procesorja. Država bo pritaknila ekološki davek zaradi nesmotrne porabe. Tudi Elektro se bo kaj spomnil.... CSD te bo drugače obravnaval :D

/scarecasm off

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

Invictus ::

Ne navijaš, pa ne rabiš :D.

Če uporabljaš škatlo za posel, pol ne delaš tega ... Razen če ti je posel navijanje ;).

Izi je izjavil:

Popolna neumnost. Procesor je vendar čip in na njemu se nikoli v nobenem primeru ne more videti ali je bil navit in zakaj je crknil.
Čeprav vsi vedno govorimo o navijanju procesorja se dejansko vedno navija matična plošča, ki procesorju potem dostavi višjo voltažo in ga poganja pri večji frekvenci.


Seveda lahko pogledajo. Nekam na čip se zapeče maksimalna frekvenca in maksimalna voltaža. Kaj boš odprl čip in to pogledal? Brez skrbi da se da ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Blazz ::

precej neuporabna reč, postopek pa duhamoren...

Looooooka ::

Izi je izjavil:

Popolna neumnost. Procesor je vendar čip in na njemu se nikoli v nobenem primeru ne more videti ali je bil navit in zakaj je crknil.
Čeprav vsi vedno govorimo o navijanju procesorja se dejansko vedno navija matična plošča, ki procesorju potem dostavi višjo voltažo in ga poganja pri večji frekvenci.
Ko pač procesor crkne ga ni na svetu junaka, ki bi lahko ugotovil zakaj je crknil, če zraven ne damo matične plošče. Pa še v tem primeru ima vsaka matična jumper, ki ga za nekaj sekund prestavimo, četudi je procesor mrtev, in se ves BIOS nastavi na tovarniške vrednosti.
Povsem dovolj je torej navadna garancija, ker se na procesorju ne bo nič videlo čeprav smo ga gnali z enim Voltom več napetosti in ga hladili z tekočim dušikom.
Tudi če ga uniči strela se to verjetno na procesorju ne vidi nič in brez problema rečemo, da je crknil sam od sebe. V življenju še nisem videl, da bi procesor crknil zaradi strele, pa sem popravljal že popolnoma sežgane računalnike, kjer je bilo precej elementov na matični plošči dobesedno zoglenelih, pa je procesor vedno preživel.

Se prav trdis, da je Intel tako neumen, da ni sposoben v procesor dodat moznosti, da si nekam zapise pod kaksno voltazo in ostalimi nastavitvami je zadevala laufala? :)
C'mon.

M-XXXX ::

Izi je izjavil:

Popolna neumnost. Procesor je vendar čip in na njemu se nikoli v nobenem primeru ne more videti ali je bil navit in zakaj je crknil.
Čeprav vsi vedno govorimo o navijanju procesorja se dejansko vedno navija matična plošča, ki procesorju potem dostavi višjo voltažo in ga poganja pri večji frekvenci.
Ko pač procesor crkne ga ni na svetu junaka, ki bi lahko ugotovil zakaj je crknil, če zraven ne damo matične plošče. Pa še v tem primeru ima vsaka matična jumper, ki ga za nekaj sekund prestavimo, četudi je procesor mrtev, in se ves BIOS nastavi na tovarniške vrednosti.
Povsem dovolj je torej navadna garancija, ker se na procesorju ne bo nič videlo čeprav smo ga gnali z enim Voltom več napetosti in ga hladili z tekočim dušikom.
Tudi če ga uniči strela se to verjetno na procesorju ne vidi nič in brez problema rečemo, da je crknil sam od sebe. V življenju še nisem videl, da bi procesor crknil zaradi strele, pa sem popravljal že popolnoma sežgane računalnike, kjer je bilo precej elementov na matični plošči dobesedno zoglenelih, pa je procesor vedno preživel.

Vsaj Core 2 serija je imela spomin max voltaže in če si presegel max voltažo podano s strani Intla so ti reklamacijo zavrnili. In da, pogruntali so jo, že po tem ko je bila mrtva. Vendar možnost, da ti crkne Intel procesor bi rekel, da je tam tam z zadetkom na lotu. Ne bo se zgodilo:P

RejZoR ::

Blackboxe imajo že kar nekaj časa. Je pa tko da moraš s procesorjem res delat kot svija z mehom, da ka umoriš. V najslabšem primeru se zgodi, da bo zmožnost overclocka mal padla al pa da bo pač deloval lepo samo na stock frekvenci.
Kar je tle Intel zavohal je dodaten zaslužek na stvar za katero se zadnji čas ve, da jo lahko pridobiš zastonj. Zakaj ne bi za to še zaračunavali? Najbolj hardcore overclockerjem pa itaq da Intel cherry picked proce, pri katerih se pa itaq ve, da bojo gnani na skrajne meje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

marko2210 ::

ko bodo tako garancijo dali na matične, bo veselje.. jaz še nobenga procesorja nisem uspel skurit.. ampak ziher se dá.. vse je možno :)

@Invictus: recimo ti novi 3930k proci se VSI navijejo iz 3.8 na 4.6 v manj kot minuti. vsi. neumno preprosto in dejansko profitiraš ful. Jaz mam en workstation s tem procesorjem in če je vse na stock / Auto, pol dobim v Cinebenchu score 9,7pt. (čista beda, vem ja) Recimo, da se "resen" uporabnik odloči za tole. kul. Ampak, če si pa vzameš minuto, pa 4x klikneš, dobiš pa score 13,3pt.. 24/7 stabilen! To je že tako velik skok, da igra vlogo v realnem življenju (recimo pri kratkih rokih za oddaje projektov..). temprature ne presežejo nikol 50°, tako da ne razumem zakaj "resen" uporabnik ne bi navijal procesorja.

Dr_M ::

Vendar možnost, da ti crkne Intel procesor bi rekel, da je tam tam z zadetkom na lotu. Ne bo se zgodilo:P


Na lotu se nisem zadel (sedmice), mi je pa crknil Core 2 oz Xeon :))

M-XXXX ::

Dr_M je izjavil:

Vendar možnost, da ti crkne Intel procesor bi rekel, da je tam tam z zadetkom na lotu. Ne bo se zgodilo:P


Na lotu se nisem zadel (sedmice), mi je pa crknil Core 2 oz Xeon :))

Zelo verjetno je dejansko v Sloveniji več zadetkov na lotu (katerih koli), kot pokvarjenih Intel procesorjev (pokvarjenih pomeni, da so crknili sami od sebe, ne fizične poškodbe, napačna montaža, kakšen udar strele ali kaj takega...)

BaRtMaN ::

M-XXXX je izjavil:

Vendar možnost, da ti crkne Intel procesor bi rekel, da je tam tam z zadetkom na lotu. Ne bo se zgodilo:P

Meni ni sicer kompletno crknil, ampak eden od dveh dveh čipov v pakiranju na C2Q 6600 je postal pohabljen. Frekvenca se ni dvigovala iz najnižjega varčevalnega stanja in performanse programov so ble 10x slabše od poganjanj na zdravem čipu.

Zajeban problem, sem moral 3x v Mlacom, ker majstr tam ni testiral proca na drugi plati.

Mlacom, še pomnite tovariši?

gendale ::

meni je enkrat crknil tist slavni celeron 300A
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Ebu-Bekr ::

vsako stvar ko sem kupil nikoli nisem navijal brez veze

Dr_M ::

M-XXXX je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Vendar možnost, da ti crkne Intel procesor bi rekel, da je tam tam z zadetkom na lotu. Ne bo se zgodilo:P


Na lotu se nisem zadel (sedmice), mi je pa crknil Core 2 oz Xeon :))

Zelo verjetno je dejansko v Sloveniji več zadetkov na lotu (katerih koli), kot pokvarjenih Intel procesorjev (pokvarjenih pomeni, da so crknili sami od sebe, ne fizične poškodbe, napačna montaža, kakšen udar strele ali kaj takega...)



To sicer nevem, bi pa zelo rad slisal kaksnega uvoznika.
Ceprav je verjetnost res zelo majhna, vseeno je mozno, da crkne.

yimi ::

Ebu-Bekr je izjavil:

vsako stvar ko sem kupil nikoli nisem navijal brez veze


Intel E5200@45nm (2,5Ghz) - stal 52 EUR - s stock hladilnikom že 2 leti laufa na 3,7Ghz, in 24 ur stabilen v Prime95 (Small FFTs), kjer je temp. prišla do 64° (posledica artic silverja). Zame je to za 50% hitrejši mlinček in to brezplačno :)

mtosev ::

E5200 je že malo old procesor
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SuperVeloce ::

Mah če crkne, verjetno crkne zaradi drugih stvari... na novejših Intelih je itak zelo visoko dvigovanje napetosti neučinkovito, saj se procesor zelo navije že z rahlim dvigom in že pri relativno nizkem dvigu napetosti zadane svojo frekvenčno mejo, vse ostalo je za zračno pa ponavadi tudi za vodno hlajenje preveč... Recimo meni E6320 iz zlatih časov še vedno teče (po 5 letih) iz 1,86Ghz @ 3,2GHz. Napetost na 1,45Volt-a (cpuid hwmonitor), za 3,03Ghz potrebuje manj kot 1,4V, kar je manj kot 0,1V višje kot stock napetost.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Bratu je crknu E5500 sam od sebe... Drugače moj E8500 je bil prvo leto na original frekvenci, pol je občutu eno leto delovanja na 4GHz zdej ga že več kot leto furam na 4,1 :)

nUUb ::

Vi istočasno navijate tudi rame, ali samo CPU? Jaz moje rame laufam (iz orig. 800MHz) na 942MHz (471x8.5) in je stabilen na 4GHz, temp ne gredo čez 70 stopinj pri Intel Burn Testu na max. Poraba? ~110W max (IBT) in ~85W prime95 pri 1.31V. Seveda pa obvezno fan na ramih.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

dottor ::

Procesor, rame, grafično,... vse kar se da :D

SuperVeloce ::

Seveda, vse se navija :) poleg procesorja na 1,86@3,2ghz imam rame ddr2 transcend 800@960 (2volta), ko sem se imel ploscico a-data 667, so bili konstantno na 833... HD3870 gpu 775@857 gddr4 rami 1125@1250 (vec firmware zaradi serijske zapore gpuja ne spusti), ohisje ima dober pretok zraka in dodatne ventilatorje za northbridge in rame na nizkih vrtljajih. aja na cpuju imam xigmatec Loki za 19eur, neverjetna cena (temperature ne pridejo cez 35*c oz. 45 sama jedra pri prime95)... porabe pa nisem nikoli meril, je pa kvaliteten napajalnik nujen za stabilno napetost in priporocljivo je da folga 20A na vsak kabl...

FireSnake ::

marko2210 je izjavil:


@Invictus: recimo ti novi 3930k proci se VSI navijejo iz 3.8 na 4.6 v manj kot minuti. vsi.

3930k deluje na frekvenci 3.2GHz, kako iz 3.8?

gendale je izjavil:

meni je enkrat crknil tist slavni celeron 300A

Ko slišim za ta procesor se mi skoraj orosijo oči. Tristitka A (na 450) + Abit BH6 forever in my heart.

dottor je izjavil:

Procesor, rame, grafično,... vse kar se da :D


Tako!!! >:D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

marko2210 ::

@FireSnake: 3.8 zaradi tega ker preklaplja med 3.2 in 3.8 s tem turbo mode-om (in 1.2 al kolk, ko je čist čist mala obremenitev).. torej, ko je na stock, ob večji obremenitvi deluje na 3.8 ghz . Če bi rekel, da ga navijaš iz 3.2 bi zavajal ;)

SuperVeloce ::

Ne, zavaja se, če se kao navija iz 3,8. Zelo zelo redek primer je takšna frekvenca. Namreč jedra se navijajo, če so fraj jedra (mislim da 100mhz za vsako prazno jedro). Kar pomeni, da deluje s 3,8Ghz le, ko deluje enonitna aplikacija IN če je procesor dovolj hlajen! Ampak to je v trenutnih sistemih (Win7, linuxi) skoraj nemogoča situacija, saj nikoli ne boš peljal samo ene enonitne stvari na svojem računalniku v nekem trenutku...

opeter ::

Ali se da navijat tako, da ne naviješ RAMa in ostale komponente (PCI/PCI-E vodila)?
Torej, kot je bilo pri starem Celeronu, da si samo v BIOS-u nastavil na 100 Mhz in 4,5x množilnik?

Jaz sem sicer imel en primerek, ki ni želel delovati pri tej frekvenci (torej 100 MHz FSB, ki jo je dosegala večina takratnih lastnikov, ki so procesor navili), ampak sem moral znižati na 83 MHz.
Tako sem dobil hitrost končno hitrost 375 MHz.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

SB se navija preko mnozilnika.
Nekaj malega lahko tudi preko vodila, ampak ni omembe vredno.

opeter ::

Hvala!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

marko2210 ::

@SuperVeloce: glej, zarad mene.. ga imaš? si ga sprobal? si se igral malo z biosom na SB-e? samo vprašam. Če ga boš sprobal/ga imaš, daj zalaufaj Cinemo4d, ki je daleč od enonitne aplikacije, stisni render in poglej core speed. pa ne z nekim asus toolom, ker tisto skoz kaže isto frekvenco.
Če pa nič od tega, pa si še vedno žalosten, ti pa lahko rečem, da se navije iz 3,16 na ziljon. Karkoli želiš in te bo nardilo veselega..
..."IN če je procesor dovolj hlajen!" Normalno, da je dovlj hlajen, kateri retard pa kupi proc za 550€ in špara na hladilniku.. no, mogoče.. ah, pozabi ;)

marko2210 ::

@SuperVeloce: Samo zate, da mi ne boš pameten, sem šel extra preverit. 3930K preverjeno vklaplja turbo 4.6 brez problema, laufa na default frekvenci in downclocka na 1.2 ghZ.

multi od turbota daš na _46
baseclock _100
vcore voltaža na variabilno/offset mode _0,025v
vccsa _1.25v
vtt _1.15v
speedstep, c1e, c3, c6, c7 _vklopljeno

Kar NI kul pri tem je, da če ga uporabljaš z resnimi programčki, bo šla temperatura pri polni obremenitvi najverjetneje čez 70°..
Lahko ga maš pa skoz na 4.6 (vcore fix 1.315v) pa pač nisi najbolj eko ker ne šaltaš frekvence navzdol z neumno variabilno voltažo vcore-a. vccsa tudi lahko gre dol. speedstep off, c1e off.... temperatura bo cca 15°nižja..

In če maš ta proc, daj si nastavi to, pa se lahko hvališ kako sveznalo si ti, kako ti res veš kaj govoriš in kako si ti oh in sploh in ful najboljši. res za*eban :P

SuperVeloce ::

Kulturna tehnična debata na višku ane! Hitro ti nekdo stopi na žulj, če tvoj procesor/grafična/avto/punca ni najboljša?! Še dobro, da sem jaz čisto lepo povedal. Mogoče sem se zmotil pri obremenitvi vseh jeder, se pa nisem zmotil, kdaj je nekaj stock, kdaj pa stvar overclockana. Serator en. Bodi kulturen in malo odrasti.

Eno so stock specifikacije in delovanje, drugo pa je navijanje in dvigovanje napetosti s pomočjo tvojih nastavitev ali avtomatsko z osnovno ploščo. Včasih so to delo opravljali intelovi northbridge-i z dvigovanjem fsb in fiksnim dvigom napetosti... Sedaj so lahko te stvari precej bolj variabilne, celo pri server procesorjih in platah...

marko2210 ::

najbolj kulturna debata :) pa saj ne govorim, da bi bil ta proc najboljši. daleč od tega! oba verjetno veva, da bi za workstation komp definitivno engineering sample z odklenjenimi vsemi osmimi jedri in cache-om bil pa res kul.. al pa kar evga sr-2 pa dve xeon verziji tega :D

v glavnem, point je bil, da se lahko tud navit aktivno "štela", to pomeni da bi se moral na stock pa res čist čist res. meni je na stock preklapljal že brez nastavitev, ampak to je zelo od matične odvisno pomoje in default vrednosti v biosih.. če vklopiš funkcijo v biosu, še ne pomeni, da navijaš. Pa saj tud pr novem avtu lahko havbo odpreš, vitrex not vliješ, pa ne rabiš v servisno knjižico vpisat kot tuning. Dokler puščaš multi in frekvence pri miru, to ni overclock. pomoje. kaj pa jaz serator vem.

delno se strinjam s tem NB-jem in voltažami, pa bom kar končal s tem :)

p.s: še prej pa smo jumperje menjavali in tako samo fsb štelali.. tud voltaža je bla na jumperje. hvala na komplimentu, ampak pomoje sem že kar dovolj odrasel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaby Lake (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
30257434 (39353) Han
»

Nakup prenosnika do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
263246 (2758) miller31
»

8 core pc ?

Oddelek: Kaj kupiti
494596 (3423) rfmw
»

Nove komponente - best price/performance?

Oddelek: Kaj kupiti
473340 (2470) TOP
»

HP i5 vs. HP i7

Oddelek: Kaj kupiti
91221 (945) tigran

Več podobnih tem