» »

Pomoč intel sandy xeon E3-1230 ali i7 2600.

Pomoč intel sandy xeon E3-1230 ali i7 2600.

Snowsky ::

Lep pozdrav!

Rad bi nabavo intel xeon E3-1230, saj ne mislim navijat procesorja, je cenejši kot i7-2600. Želim le soliden Hyper-Threading Technology računalnik in ne bom ga uporabljal za server.

Prišel sem pred problem saj se mi zdijo WS matične drage(V tem primeru raje vzamem i7 2600 in cenejšo matično, saj pride ceneje, intel marketing pač...).
Gledal sem ASRock Z68 Pro3. Oficialno za ASRock Z68 Pro3, je podprt samo Xeon E3-1220(D2).
Ali je vseeno katero matično 1155 podnožja vzamem za ta procesor?

Hvala za pomoč.

BALAST ::

Ta E3 1230 nima integrirane grafike, torej boš rabil še grafično na PCI-E vodilu in že zaradi tega je Z68 čipovje neizrabljeno.
Vzami i7 2600, ki ima še največ podpore in integrirano grafično.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Snowsky ::

Doma imam grafično Gs-8400 Gs. Ne potrebujem dobre grafike, ker bom računalnik uporabljal za glasbeno produkcijo.

Je kakšna pomembna podpora ki jo nudi i7 2600, namreč se ne spoznam tako na te zadeve.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Snowsky ()

BALAST ::

Če ASRock Z68 Pro3 podpira procesorje višje od tvojga izbranega, bi teoretično moral podpirat tudi nižje zmogljive.
Ti še HyperThredinga ne rabiš za glasbeno produkcijo, ker vsak 4jedrnik z minimalnim naporom prebavi tudi 512 zvočnih sledi naenkrat.

Pa če se ne motim ima ta procesor samo enoletno garancijo napram triletno na i7 2600.
Tako da če bi kompromis brez H-T bi bil najboljša izbira i5 2500, ki ima tudi integrirano grafično.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Snowsky ::

BALAST hvala za pomoč,

Gledal sem tole:
Intel(R) Xeon(R) E3-1230 pri agt. in ASRock Z68 Pro3, dinokomp.si .
Hyper-Threading mi je zelo pomemben sploh ko uporabljam sodobne plugine, žere cpu kot nor.

Iščem nekako najcenejšo varjanto matično plus cpu 4 core/8 Threading. Gledal sem tudi rabljen i7 920 na bolhi za 130 eur s tem da so matične na 1366 vodilu res drage, tako da se bolj splača it na sandy bridge.

BALAST ::

Rabljene i7 920/930 se ne splača vzet. Sandy bridge je tam za 20% zmogljivejši in tudi hitrost ddr3 je izboljšano blizu 33%.
Sploh pa če kupiš sedaj to dvoje in sprobaš. Če ti v 14 dneh ne bo uspelo, pač vrneš nazaj v trgovino.
Grem stavit da tudi dinokomp zrihta ta procesor v parih dneh saj navsezadnje ima večino stvari z avstrijskega trga, kjer so zaloge večje.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Snowsky ::

Balast res hvala. v dinokomp imajo i7 2600 na zalogi. Pa tri matične na zalogi:

http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

so mi predrage, al so kaj dost boljše od ASRock Z68 Pro3 al raje vzamem še cenejše?

BALAST ::

Glede na nizko ceno Z68 pro3 in dokaj pozitivnimi opisi povsod po netu, bi te že moralo prepričati. Sicer se ASRock-a drži slab prizvok iz časov P4 in Athlon Xp, ampak še danes vidiš da se prodaja veliko rabljenih stvari, kjer ASRock še vedno deluje po 4-6 letih osebne uporabe.

Da bi se kaj pregrevalo je manj možnosti kot pri C2D in C2Q ali Phenom2 generaciji matičnih, ker sandy ima spominski kontroler oz. starodavni "north bridge", ki se je velikokrat pokvaril ravno zaradi pregretja. Potem so pa danes tu še solidni kapacitatorji, ki imajo 2x in večjo življensko dobo od starejših.

Pa prej sem mislil da povprašaš po emailu, če lahko dobavijo E3 procesor, čeprav je mainstream odziv dokaj redek, kako se obnesejo procesorji, razen to da so "serverski".
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Snowsky ::

Sem že intel i7 2600 vzel.
Ja sem iskal po googli celo noč pa je res redko da ima kdo to pa še nič ne povejo prav o tem kako deluje E3 processor z standarnimi matičnimi ploščami.

Hvala

gendale ::

če ne misliš met ecc rama se ti ne splača kupit xeona
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kmetek ::

BALAST: kako misliš vrniti odprto škatlo in rabljen proc vrniti?

BALAST ::

Če zakon dovoljuje to tudi uveljavljaš. Vrneš artikel 15dni po nakupu, brez kakršnega koli razloga.

Prejeto blago mora potrošnik nato nepoškodovano in v nespremenjeni količini (če to ni storil že takoj ob samem odstopu) podjetju vrniti v 30. dneh po sporočilu o odstopu.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

filip007 ::

Bedarija pa si vrgel stran skoraj 100€...

Tukaje dela na Asus plati, pa še na Intel orignal platah bi potegnil (uradno).
http://www.chiphell.com/en/cpu/intel-xe...

Integrirana grafična?
Jah no za Linux je dobra ostalo pa, ne hvala.
Za programe so že C2D dobri, zakaj bi pa kupoval 300EUR CPU, to je utopija.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj komponent za 650€ max!

Oddelek: Kaj kupiti
475417 (4893) OmegaM
»

Nakup računalnika, budget 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
412900 (2326) ZaphodBB
»

izbira procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796366 (5465) Isotropic
»

Kupujem računalnik do 700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121402 (20395) mrepca

Več podobnih tem