» »

Eduroam problem

Eduroam problem

TehDucky ::

Eduroam mi dela preglavice pri nastavitvah. Že nekaj dni se igram kako bi ga usposobil. Ima kdo kako idejo ? Gre se pa za eduroam na fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani. Uporabljam pa telefon Samsung Galaxy S2 Android verzija pa 2.3.6.

Nastavitve, ki jih ima sošolec ob katerem mu dela zadeva so sledeče
Način EAP: TTLS
Faza 2 overitve: PAP
Indenditeta: "uporabnik"@student.uni-lj.si
Anonimna indentiteta : anonymous@student.uni-lj.si
Geslo: "geslo"

Certifikatov nima naloženih, sem pa sam probal s certifikati, vendar mi žal ne uspe ničesar. Probal sem pa več različnih nastavitev, tudi tiste, ki mi jih je našel google. Ima kdo kako rešitev oz. nastavitve za eduroam?

Hvala, Lp
  • spremenil: TehDucky ()

RuskiSnajper ::

Mogoče ti kaj manjka kaj ma on - nerabiš nekega programa za to al je ze vgrajeno ?(wpasupplicant)

Galaxy S2 sem ze uporabljal samo ni moj, nisem probal za eduroam še ker nisem rabil, samo domačo odprto omrezje za svoj testing da sem spoznal to mašino. Drugače se ne spoznam tolko na te mobilne stvari.

Zgodovina sprememb…

lmorgh ::

men dela na galaxy xcover bp, prav tako dela bp na laptopu z linux mintom. brez vseh nastavitev (le te, ki si jih omenil).

si prepričan, da uporabljaš prave podatke za username in geslo? pri nas sta to cifra študenta za uname in pa kombinacija EMŠA za geslo.

BlazV ::

težava!

na androidu in win7 mi deluje BP, kako pa to nastavim na win8? Postopek na arnesovi strani mi ne deluje :S

worxer ::

BlazV, js mam windows 8 in mi dela eduroam vredu brez kakšnih nastavitev.
Povezavo pač normalno vzpostavim, kliknm na eduroam vpišem noter uporabniško ime pa geslo in povežem, pa dela :)

BlazV ::

tud tako ne deluje. hmm. bom preizkusil še na kakšnem drugem laptopu.

TehDucky ::

Zdaj ko sem našel tole svojo temo, sem zadevo rešil na Androidu z Eduroam Fixer.

Glede win8 pa good luck, upam da ti uspe.

Sba ::

TehDucky je izjavil:

Zdaj ko sem našel tole svojo temo, sem zadevo rešil na Androidu z Eduroam Fixer.

Glede win8 pa good luck, upam da ti uspe.

Imaš slučajno Mobitelov firmware? 2.3.6 (november 2011) je imel na začetku težave z Eduroamom in so ga januarja 2012 še enkrat izdali. Sicer pa tudi na trenutnem 4.0.3 Eduroam deluje brez problema.

Na SamMobile najdeš zadnji uradni firmware. Prihaja pa tudi 4.1.2, ki ga ponekod že imajo. Več napisanega pa najdeš v Samsung Galaxy S II temi.

PS, jaz imam izkušnje samo z Mobitelovim firmwarom; možno, da je tudi ostale pestil enak problem.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5214029 (8187) ramiz?!
»

Eduroam

Oddelek: Omrežja in internet
82138 (1878) d4vid
»

nov telefon, novi problemi. [omrežje EDUROAM]

Oddelek: Pomoč in nasveti
264605 (4132) lopov
»

Eduroam na Samsungovi Omnii 7

Oddelek: Mobilne tehnologije
385607 (4377) crystal
»

wifi eduroam + android

Oddelek: Omrežja in internet
1111342 (11051) misek

Več podobnih tem