» »

exFAT particija na hdd disku

exFAT particija na hdd disku

makomako ::

Pozdrav!

Zanima me če se da narediti exfat particijo na hdd disku, da bi mi tv prepoznal disk. Imam panasonic tv serijo g30. V windowsih 7 vidim samo fat32 in ntfs. Je potreben kak extra program?

Hvala

hojnikb ::

A NTFS ti ne prepozna ?
#brezpodpisa

RejZoR ::

exFAT (še) ne podpira nobena multimedijska naprava. NTFS podpirajo praktično vsi LG TV-ji, za ostale pa nimam pojma.

exFAT zna brat tud WinXP SP3, Win7 pa ima nativno podporo za ta datotečni sistem, tko da ti more brat in zapisovat brez težav. Če ne rabiš združljivosti za nazaj je exFAT idealen za diske ker ima vse prednosti FAT32 in vse prednosti NTFS. Slabosti praktično nima. Vsaj ne da bi bile momentarno problematične.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

makomako ::

Zdaj sem prvič priklopil disk na tv pa mi prepozna obe particiji, tako fat32 kot ntfs, tako da se opravičujem da nisem prej poskusil. Tv najde vse file ki so na obeh particijah, treba počakat pol minute pa je. Particiji sta polni z fajli, vsaka po 400gb.

Mi pa tv prepozna usb ključke formatirane v exFAT, sem probal fullhd fajle in predvaja avi, mkv brez problema. Samo nimam usb-ja večjega on 8gb, zato sem prej spraševal če lahko exfat particijo na hdd naredim.Zgleda da je exfat mišljen samo za ključke.Problem solved.

LP

hojnikb ::

A TV ti prepozna exFAT ?
#brezpodpisa

makomako ::

ja prepozna ključek, še dokaz

http://hdtelevizija.com/2011/04/11/rece...

piše malo nižje na strani tam kjer je test čitanja formatov

RejZoR ::

Nima veze. Edin omejitev je za FAT32, kjer ne moreš formatirat npr 250GB diska v FAT32. exFAT in NTFS lahko sformatiraš tud 2GB ključek če hočeš...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jest10 ::

RejZoR je izjavil:

Nima veze. Edin omejitev je za FAT32, kjer ne moreš formatirat npr 250GB diska v FAT32. exFAT in NTFS lahko sformatiraš tud 2GB ključek če hočeš...

Jasno je ta omejitev le pri disk programu v samih winsih. S katerimkoli drugim programom za igranje s particijami tega problema ni

RejZoR ::

To mi je jasno ja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB ključ in oblika formatiranja

Oddelek: Strojna oprema
111360 (1211) rabelj5
»

formatiranje USB-ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
51086 (859) mulc007
»

WD 1GB fat 32 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6997 (827) opeter
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567675 (6415) Pithlit
»

Servisni paket popravkov za Visto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6311694 (6695) SebaR

Več podobnih tem