» »

DNS-i na spletnem strežniku

DNS-i na spletnem strežniku

francy ::

Živijo!

Želim postaviti svoj spletni strežnik pa me zanima katere DNS-e naj nastavim na njem? Naj pustim od ruterja ali dam katere druge (npr. Arnes...)?

Imel bom postavljen Apache2, MySQL, FTP, Mail, DNS (za domene, npr. ns1.domena.tld...)

Hvala za pomoč!

KernelPanic ::

Za vsako funkcionalnost postavi eno pododmeno, top domeno si najbrz kupil, mislim takole (mogoce je ta odgovor necist, ker trenutno se tudi sam s tem ubadam):
- mail server: mail.moja-domena.com
- ns master server: ns1.moja-domena.com
- ns slave server: n2.moja-domena.com
- web: www.moja-domena.com
- ftp: ftp.moja-doman.com

itd ...

Web in ftp poddomeni sta dns record tipa A (ce imas IPv4) ali tipa AAAA (ce imas IPv6). Za ns poddomeni je zadolzen record tipa NS, za email server pa record tipa MX.

Zgodovina sprememb…

francy ::

Men deluje vse. Zanima me le če je boljše uporabiti DNS-e od Arnes-a ali od koga drugega kot pa da se povezujem prek ruterja (DNS 192.168.1.1)

Hvala!

KernelPanic ::

Hmm, to pa ne vem, samo po moje, kar se varnosti tice, je boljse, da postavis doma caching dns server in nato zunanji svet komunicira z tvojim streznikom preko arnes dns serverja, ki je (po moje) bolj varen od samostojnega (ce res nimas veliko $$$, da vlozis). Ce se motim, bi prosil spostovane soforumase za popravek.

Lp,
M.

francy ::

aha, na router-ju imam nastavljene Arnes-ove sem pa mislil da bi jih nastavil kar direktno na strežniku :D

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z DNS (non-improving refferal)

Oddelek: Omrežja in internet
324979 (4704) SasoS
»

Kaj je domena in kaj so vrata?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71586 (1499) incognito
»

pddomena

Oddelek: Omrežja in internet
322790 (2442) Gwanaroth
»

Tezave z BINDom

Oddelek: Omrežja in internet
111464 (1394) Seadoo
»

Za administratorje serverjev

Oddelek: Omrežja in internet
81321 (1047) Yohan del Sud

Več podobnih tem