» »

procesor + plošča + ram

procesor + plošča + ram

Adrijan0 ::

Najprej srečno novo leto vsem :D

Zanima me pa sledeče. Kupiti moram cenejši procesor in ploščo. Ram tako ali tako ni problem, saj bom vzel corsair 4gb ddr3 za 17,4€ (sestavi.si).

Zanima me predvsem glede procesorja. Ali izbrati intel ali amd? Že sedanji računalnik je služil več kot dobro za opravila, ki so mu namenjena (am2, dual core 2.0ghz in 2gb ddr2 rama), zato dosti boljše od tega ne rabim.

Vprašanje je ali raje AMD x2 II 260 ali intel G630 (oz. kateri drug procesor) in seveda katero matično ploščo. Pri amdju imam občutek, da so matične plošče cenejše. Če bi imel namen dati več denarja, vse skupaj nebi bil problem, tukaj pa res ne vem kaj je najbolje kupit. (do cca. 160€, lahko tudi nekaj več)

Hvala.

ps: mnenja od x45 me ne zanimajo.
  • spremenil: Adrijan0 ()

x45 ::

Nekam znan mi je tak nick.... no v glavnem moja mnenja itak niso zastonj.

Robi :P ::

Adrijan0 je izjavil:


x45 :: danes, 19:02:10
Nekam znan mi je tak nick.... no v glavnem moja mnenja itak niso zastonj.

ps: mnenja od x45 me ne zanimajo.

matr sta otročja na forumo se pomaga pomoč pa vljudno sprejmeš tudi če ti ne ugaja poveš mnenje kaj je bolje ne pa da najprej prosiš pomoč pol pa jo zavračaš!!!

pomoje je bolje da vzameš intela frekvento boš iz 2.7 z lahkoto spravil na 3,2 ima druge prednost kot so integrerana grafika, 32 nm izdelava ipd. tole plato zraven: http://www.mimovrste.com/artikel/238009... naviješ mašino in to je to!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Adrijan0 ::

Grafično že imam (2x22" lcdji). Gre se mi predvsem za to, da je v testih intelov procesor dosti hitrejši. Navijalo se tega računalnika ne bo. Glede x45, ne more mi podat realnega mnenja, če mi bo takoj prodajal amd. Zanima me p/p. Oba procesorja bi bila dobra, vendar rad bi uzel bolšega.

Robi :P ::

Adrijan0 je izjavil:

Grafično že imam (2x22" lcdji). Gre se mi predvsem za to, da je v testih intelov procesor dosti hitrejši. Navijalo se tega računalnika ne bo. Glede x45, ne more mi podat realnega mnenja, če mi bo takoj prodajal amd. Zanima me p/p. Oba procesorja bi bila dobra, vendar rad bi uzel bolšega.

Intel je se do sedaj v marsikaterem testu odrezal bolje kot AMD tudi če pogledam današnjo generacijo i7 2400K je bil na testih boljši od AMD Bulldozerja Jaz bi na tvojem mestu vzel intela tudi če ne boš navijam ima za 1 MB večji predpomnilnik frekvenza pa je 2.7 ali 3.2 le to ali lahko preračuna 2 700 000 št. ali 3 200 000 saj tako nekako nam je profesor razlagal
Mislim pa da če si sedaj shajal z tistim amd jem boš tut s tem intelom veliko lažje!

Aja če sem lahko radoveden kaj pa imata z x45 drug proti drugemu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Isotropic ::

ja lej, tko je:
pri low-cost platformah se naceloma bolj splaca amd, imas pa pri intelu moznost, da proc kdaj vrzes ven in das not mocnejsega (IB, ki bo nesel karkoli od amd na celi crti).
pa se bolj ga lahko navijes, k je pac 32nm.

Adrijan0 ::

NokiaManSLO, nč nimam proti, ampak ne rad slišim vzem AMD brez razloga.
Sam se malo bol nagibam k amdju, ker se mi zdijo plošče nekoliko cenejše. Ali dam za ploščo 20€ več in za procesor 20€ manj ali obratno. Lahko za ta denar potem že skoraj dobim amd x4. Treba res dobro premislit. V nižjem cenovnem razredu se bolj splača intelov dvojedernik, za par 10€ več pa verjetno amdjev štirijedernik.

Za amd sem gledal to ploščo KLIK (am3+ in usb3) Za ta denar za intel ne dobim nič pametnega? Vseeno lahko potem nadgradim cpu... Skoraj boljša izbira amd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Robi :P ::

Adrijan0 je izjavil:

NokiaManSLO, nč nimam proti, ampak ne rad slišim vzem AMD brez razloga.
Sam se malo bol nagibam k amdju, ker se mi zdijo plošče nekoliko cenejše. Ali dam za ploščo 20€ več in za procesor 20€ manj ali obratno. Lahko za ta denar potem že skoraj dobim amd x4. Treba res dobro premislit. V nižjem cenovnem razredu se bolj splača intelov dvojedernik, za par 10€ več pa verjetno amdjev štirijedernik.

Za amd sem gledal to ploščo KLIK (am3+ in usb3) Za ta denar za intel ne dobim nič pametnega? Vseeno lahko potem nadgradim cpu... Skoraj boljša izbira amd?

To je res AMD je veliko cenejši vendar čeprav so specifikacije boljše od intela se v praksi odnesejo slabše saj številni testi kažejo nato...
Moje menje
AMD vzami če ---->hočeš moč po specifikacijah in nekaj prihranka
Intel vzami če ----> hočeš pravo delovno močo a malo večjo "izgubo" denarja

Adrijan0 ::

Vem dobro da frekvenca ne pomeni vse. Ampak glede na vse, bom skoraj verjetno vzel AMD-ja. Ker so matične za intela malo predrage. Bom pa še videl kateri procesor. Najbolje bi bilo enega FX-a, ampak so od 110eur naprej. Tako da se bom še odločil glede tega.

Robi :P ::

ti že sam najbolje veš kaj boš storil... Vem pa da danes usi gledamo na ceno lahko je pisati po forumu za drugega ki napiše do max 100€ pač zapraviš tisto kar ti ponudi tut sam sm tak da pol vedno uzamem cenejšo od predlaganih drgače pa od FX bi jaz vzel
za moj nasledni računalik : http://www.mimovrste.com/artikel/242000...
za tvoj sistem ki ga iščeš pa tega: http://www.mimovrste.com/artikel/242000... ima 4 jedra po 3.6 GHz 6MB predpomnilnika delan pa je v 32 nm izdelavi kaj češ več kot to za nadgraditev?

P.S. je pa res da če bi jaz jemal nov komp bi vzel kakega INTELOVEGA ker so v praksi boljši ti pa se odločil kaj boš storil LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PC, namen obdelava videa

Oddelek: Kaj kupiti
277684 (7110) Viator
»

Katero maticno plosco?!

Oddelek: Kaj kupiti
173455 (3164) 5pellfire
»

Nadgradnja 8 let starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
164415 (4011) bajsibajsi
»

Nakup procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
81158 (907) x45
»

PC za amatersko obdelavo videa in gledanje 3D filmov

Oddelek: Kaj kupiti
365343 (4920) klinker

Več podobnih tem