» »

Pentium ali AthlonXP

Pentium ali AthlonXP

smotka ::

Imam en hud problem. Odločam se za nakup kompjutra in ne vem kaj naj kupim.Proračun mi dovoljuje 200k za mašino (brez monitorja in printerja).

Odločam se med Pentiumom 1.7 in AMD XP 2000. Kompjuter bom rabla za delo in pa pecenje CD-jev. Moj plan je takle:
256 RAM 333 - ko bo cenejsi bi ga se dokupila
disk 60 GB IBM, Seagate ali WD
pekac TEAC
ohišje FEEL V 300
grafična v štartu ni nujna - lahko kupim kasnje, isto velja za zvocno kartico

zdaj pa me zanima kak procesor in plato vzamem?
XP 2000 in plato MSI K4 Ultra ali
Pentium 4 - 1.7 in Abit BG7.
Nekaj v tem stilu.

Bi bil kdo tak dober in mi dal uporaben ansvet.
Hvala.8-O 8-O
pameten človek ne naredi vseh napak sam, možnost da tudi drugim :)))
  • spremenil: Tomi ()

Blup ::

AMD 2000+ .......27.390 SIT
Intel P4 1700 ....42.650 SIT

Glede na to da imaš malce stiske z denarjem mislim da odločitev ni teška...

RAM - DDR 333 pa itak ne bo pršou do izraza k bo delu na 266... tko da če hočeš pršparat še 2-3 jurje kupi raje 266... tega računalnika itak verjetno zelo dolgo ne boš nadgradila... takrt bo pa tut 333 že počasn... tko, da ti svetujem DDR2100 oz DDR266

Pr plošči pa ne boš veliko falila če boš vzela ploščo kateregakoli znanega proizvajalca... itak vrjetno ne boš navijala in podobno... ima pa naj AGP režo... kamor boš lahko dala grafično kartico, če boš pol naknadno kupila... če veliko poslušaš glasbo pa tiste 3 jurje, ki jih pršparaš pr RAMu uporabi za PCI zvočno kartico... men skos hrešči integrirana če mi rač. kej louda...

Blup
:\

opomba: cene pri AGT računalniki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

Jure2k ::

Kup si Athlona. Pa seveda poskus dobit novega T breada B, da ga boš bolj navila ;).
Zraven ti priporočam še kakšno nForce2 plato, tako da ko boš kupila še en DDR RAM, ti bosta delovala v Dual načinu. Najcenejša je Epoxova 8RDA+

Zvočno kartico imajo te plošče že integrirano, grafično kartico pa si boš kasneje tako ali tako kupila novo (predvidevam, da boš dotlej uporabljala staro).

Srečno

Blup ::

A niso novi T bread B od 2400 naprej?

Blup
:\

Jure2k ::

Od 2400+ vsi, od 1700+ do 2400+ pa so vmes tudi stare različice in Palomini. Če sem pravilno seznanjen s situacijo.

2400+ je sicer nekoliko drag, ampak je zelo hiter in večinoma se perfektno navija. Ampak, če se da dobit nove procesorje Tbred pri nižjih frekvencah bi ti priporočil nakup cenejših, saj so od prvega do zadnjega dobri navijalci, tako, da boš z dobrim hlajenjem in malo sreče pridobila 2400+ iz 1700, 1800, 2000+...
Aja še to te procesorji so odklenjeni, zato so pravi raj za navijanje.

bobby ::

čaki mal Jure2k, pol hočeš ti men povedat, da mam jst doma v kišti že odklenjen oz. sploh ne zaklenjen amd 1800+???? mi to zgodbico hočeš prodat???
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jure2k ::

Ne, sploh ne. Sem 99% da imaš tastaro verzijo 1800+ Athlona. Novi odklenjeni T bredi šele seddaj prihajajo v Slovenijo in jih moraš zahtevat od prodajalca. Spoznaš jih, po kodi procesorja.

Btw, najlažje ločiš palomine od novejših procesorjev po tem, da imajo novejši manjše jedro, zato ni na jedru napisano več nič in imajo novi procesorji zraven črno nalepko kjer piše frekvenca, stepping, ... v glavnem polno enih številk >:D

Tudi v primeru, da takoj v tem trenutku tečeš v trgovino ni nujno da boš enega teh procesorjev res dobil, ker se prodajalci hočejo znebiti najprej starih zalog, poleg tega gredo novi procesorji za med.

kuglvinkl ::

Zdej, nisi povedala za kakšno delo rabiš kišto.

256 RAM 333 - ko bo cenejsi bi ga se dokupila

Odvisno od tega, kolk si znaš šlihtat sistem, predvsem pa, kaj kaniš početi. Če se jaz resnično zakopljem v delo z DTPjem (npr. CDR, Photoshop, Abby, Trace, Word), ga 256 MB zmanjka v trenutku.

disk 60 GB IBM, Seagate ali WD

Samo IBMa ne!!

pekac TEAC

Mnenja deljena. Sam imam Teca in sem popolnoma zadovoljen.


ohišje FEEL V 300

A to je tisto "plastično"? Kolk pa stane?

zdaj pa me zanima kak procesor in plato vzamem?

XP 2000, recimo, da je OK. Plata Abit ali Epox na KT333 ali KT400 ali Epox na nForce 2.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716686 (8725) Vlad Tepeš
»

Asus a7v8x problem

Oddelek: Strojna oprema
5813 (752) govno
»

asus a7nx8!!!

Oddelek: Strojna oprema
131154 (1017) boštjan
»

Kaj naj kupm

Oddelek: Kaj kupiti
6887 (778) JakobSTR
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544848 (3931) 1161815611

Več podobnih tem