» »

Težava z računalnikom

Težava z računalnikom

_Dejan_ ::

Imam eno dokaj zoperno težavo.
Moj računalnik je dokaj nestabilen probal sm že z menjavo RAM-a 256MB na 512MB(PC133) Procesor sm zamenju mel sm Durona 1300 zdej mam Athlona 1333
Plata je bla tud menjana mam Asusovo (A7VL 133 VM) Procesor hladi TT Vulcano 9, Disk mam Maxtor 20Gb 5400 pa ga hladim z hladilnikom TT Hardcano5, Grafična je na osnovni plošči (S3 Savage 32MB), Notri mam tud DVD Toshiba SD-M1612 (16/48), in pa pekača Lite-on LTR-32123S (32x12x40), Zvočna kartica je AC97 (na osnovni plošči).
Sprva sem mislil da je kriv RAM pa sem ga zamenjal pa se stanje ni nič popravilo.
Procesor se ne pregreva 37-50 stopinj.
Čip na plošči je tud hlajen.
Napajalnik je 300W
Sam se mi napetosti zdijo mal prenizke
12V=12.024V
5V=4.725V
3.3V=3.273V
V core=1.796V

Probal sem že z vsemi operacijskimi sistemi od win98, 2000, ME, XP, pa so ME še najbolj obstojni. Jst sumim da je za to kriv napaljalnik, zanima pa me mnenje koga ki je mel podobno težavo pa jo je uspešno odpravil.
Če kdo ve kaj bi bilo narobe bi prosil da mi pove.

boštjan ::

kaki problem maš?

MaX ::

A si probu win2000 s SP3, najnovejše gonilnike za plato, grafo,...

azeed ::

Najprej poskusi izolirat problem.

Odklopi vse diske in cd-rome in testiraj z memtestom.

Če bo test uspešen pa stestiraj naprej diske itd.
You gotta say YES to another excess!!!

_Dejan_ ::

odklopu sem disk in cd rome in stestiral z programom memtest in rezultat je bil pozitiven
AZZED a mogoce ves za kak program k bi lahko z njim stestiru disk in cd rome(Link)

Probal sem tud z win2000 in SP3 z vsemi novimi gonilniki za plato in grafično... pa se je računalnik vsake toliko časa zamrznil.
Probal sm tudi z novim biosom pa ni bilo razlike.
ko windowse naložim delajo kakšen teden do dva vredu pol pa začnejo javlat kr ene napake (explorer...)
Vse operacijske sisteme sem posodobil z najnovejšimi popravki.

_Dejan_ ::

A kdo ve pol za tak program al ne?
Kako pa naj vem če je napajlc zanič?
Disk sem preveril s scan diskom (z temeljitim pregledovanjem) pa ni bilo nobenega slabega sektorja.

MaX ::

Rekel si, da ti kakšen teden al pa dva vse dela v redu. Kaj pa delaš v tem času, da se pojavijo napake?

azeed ::

hmm tisti memtest ko si preizkusil... poskusi ga pustit, da dela čez noč, oz. nastavi tako, da se neomejeno ponavlja. Če bo test OK, je zelo verjetno, da je nekaj narobe s softwarejem. Poskusi instalirat 2 sistema, od katerega v enem ne uporabljaš nobenega softwareja (razen gonilnikov) in ga od časa do časa preizkusi. če ti bo še vedno javljalo napake, potem si nekje sposodi en spodoben napajalnik, ker je velika verjetnost da je le-ta krivec.
You gotta say YES to another excess!!!

_Dejan_ ::

ok bom probu.
oprostite za zamudno pisanje ker sem na počitnicah in imam otežen dostop do inteneta.

hvala vsem za pomoč! Azzed bom probal tvoj predlog pa bom poročal o dosežkih

_Dejan_ ::

Zdaj sem to težavo s stabilnostjo opravil(napačne nastavitve biosa) imam pa eno novo
Ta težava je modem in to samo v win XP ko se povežem na internet mi povezava ostane stabilna 45-60s nato se prekine
mam modem U.S. Robotics 56k Fax host int. (Prej sem mel noter motorolo pa so bile težave iste)
Probal sem večkrat naložiti driverje pa ni bilo razlike.

pucvoler ::

Mel sem podobne težave z kt133 in a1000, ko sem flešnu bios pa je delal ok, vendar sem pri tem opazil, da se proc bolj greje, zato sem namestil soft hladilnik (mislim da je bil cpucool). Torej, težave so se ponovile. Od tod sem prišel do zaključka, da je imel prejšni bios možnost soft hlajenja -> NB cool bit, kar je botrovalo stabilnosti.
Ne me poslušat!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekač ne zapeče cd-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
222012 (1661) cash1970
»

486ka in priključitev CD-ROMa

Oddelek: Pomoč in nasveti
151083 (938) akulp
»

Kaj je narobe z mojim 40x teacom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201377 (1127) jRk0
»

Win 2000 mi ne zaznajo cd-roma.

Oddelek: Pomoč in nasveti
11975 (883) Han
»

MSI K7T Turbo

Oddelek: Pomoč in nasveti
5802 (688) moby-dick

Več podobnih tem